انتقال تصویر دوربین مداربسته با DDNS

اکثر کاربران سیستم های نظارت تصویری می توانند قادر به مشاهده دوربین مداربسته خود از طریق اینترنت باشند. به منظور انجام انتقال تصویر دوربین مداربسته، اتصال به اینترنت با سرعت بالا باید در محل سیستم نظارت و مکان مورد نظر کاربر باشد تا از طریق اینترنت دوربین مداربسته خود را ببیند. اگر شما یک اتصال اینترنتی دارید، ارائه دهنده اینترنت (ISP) شما ممکن است اتصال اینترنتی خود را یک آدرس IP ثابت یا پویا اختصاص دهد. این مقاله ابتدا در مورد تفاوت بین این دو بحث می کند و سپس چگونه به نصب یک سیستم نظارت با قابلیت مشاهده از راه دور تاثیر می گذارد.

انتقال تصویر دوربین مداربسته
انتقال تصویر دوربین مداربسته
  • آدرس IP ثابت – یک آدرس IP استاتیک زمانی استفاده می شود که ISP شما هر بار که مودم را به سرویس اینترنت متصل می کند، همیشه مودم شما یا DSL (اتصال به اینترنت شما) را همان آدرس IP اختصاص می دهد.
  • آدرس IP پویا – یک آدرس آی پی پویا استفاده می شود و سپس ISP ممکن است آدرس IP شما را هر زمان که شما به اینترنت متصل می کنید تغییر دهید.

هنگام نصب دوربین مداربسته برای  محل کسب و کار یا خانه از جمله DVR قادر به استفاده از شبکه می باشد، اگر شما قصد استفاده از قابلیت شبکه / اینترنت DVR را دارید، باید بدانید که آیا شما دارای یک آدرس آی پی استاتیک یا پویا هستید. قابلیت شبکه DVR به شما اجازه می دهد یک اتصال از راه دور به DVR خود را از طریق اینترنت انجام دهید تا بتوانید سیستم را کنترل و دوربین های امنیتی خود را از راه دور مشاهده کنید یا همان انتقال تصویر دوربین مداربسته.

اگر شما یک آدرس IP ثابت در محل DVR خود داشته باشید، می توانید همیشه به سیستم نظارت خود از راه دور با استفاده از همان آدرس IP متصل شوید جهت انتقال تصویر دوربین مداربسته. اگر یک آدرس آی پی پویا دارید، چیزها می توانند کمی پیچیده تر شوند، به خصوص اگر دوربین DVR یا IP شما از پشتیبانی درون DDNS پشتیبانی نمی کند، زیرا شما هرگز نمی دانید زمانی که آدرس IP شما توسط ISP شما تغییر می کند. به منظور پیگیری هر گونه تغییرات در IP پویا، احتمالا می خواهید اشتراک یک سرویس DNS پویا (DDNS) را که برای شما پیگیری می کند. سرویس محبوب ترین DDNS dyndns.com است و برای همه کاربران بسیار مناسب است، این یک سرویس رایگان است.

برخی از DVR های نظارت و دوربین های IP دارای پشتیبانی از DNS پویا هستند تمام محصولات فروشگاه دوربین مداربسته آریا. این به این معنی است که سازنده دوربین DVR یا IP شما را با یک نام میزبان رایگان که برای دسترسی به دوربین های امنیتی یا کل سیستم نظارت استفاده می کند، فراهم می کند.

اگر شما یک دوربین مداربسته تحت شبکه یا DVR  دارید که شامل پشتیبانی DDNS نیست، می توانید از سرویس شخص ثالث  برای انتقال تصویر دوربین مداربسته استفاده کنید و به روز رسانی IP را در روتر خود مدیریت کنید. هنگامی که شما با یک سرویس DDNS ثبت نام می کنید، می توانید یک نام میزبان، مثلا چیزی شبیه “mydvr.ddns.org” ایجاد کنید، درست مانند نام دامنه و نام های میزبان که برای دسترسی به یک وب سایت در اینترنت استفاده می کنید. سپس آن نام میزبان را با آدرس IP اتصال اینترنتی خود مرتبط کنید. یکی از راه های این کار این است که با استفاده از یک روتر که از DDNS پشتیبانی می کند. اکثر روترها در بازار انجام می دهند. به روتر خود وارد شوید و صفحه تنظیم DDNS را پیدا کنید.

محل تولید کننده روتر متفاوت خواهد بود. تنظیمات حساب DDNS خود را وارد کنید، از جمله ورود به سیستم، رمز عبور، و نام میزبان که شما ثبت نام کرده اید. در حال حاضر، در هر زمان روتر خود را تشخیص می دهد که آدرس IP شما از ISP شما تغییر کرده است، روتر سرویس DDNS را در مورد تغییر اعلام خواهد کرد با گفتن آنچه که آدرس IP جدید شما است. این به شما اجازه می دهد تا همیشه از نام میزبان که ثبت نام کرده اید برای اتصال به DVR خود از راه دور از طریق اینترنت استفاده کنید. نیازی به یادآوری یا پیگیری آدرس IP شما نیست.

طرفداران دوربین مداربسته دارای دستورالعمل های تنظیم پویای خاص DNS برای روترهای LinkSys و D-Link هستند. دستورالعمل ها بر اساس مدل های خاصی هستند، اما برای مدل های دیگر روترهای D-Link و LinkSys، احتمالا یکسان هستند یا نزدیک به یکسان هستند. اگر شما نیاز به دستورالعمل خاصی برای روتر دارید، لطفا با راهنمایی که همراه با روتر خود داشتید مشورت کنید و در زیر قسمت DDNS یا DNS Dynamic DNS نگاه کنید.

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ امجد طبقه ۴ واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته به هزینه بسیار پایین می باشد.

انتقال تصویر دوربین مداربسته با DDNS

2 thoughts on “انتقال تصویر دوربین مداربسته با DDNS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *