آموزش انتقال تصویر با Port Forwarding

این مقاله آموزش انتقال تصویر با Port forwarding برای سیستم های دوربین مداربسته را توضیح می دهد. DVR های نظارت بر دوربین مداربسته بروز دارای یک پورت شبکه اترنت هستند که به کاربران اجازه می دهد تا به DVR و دوربین های متصل به شبکه دسترسی پیدا کنند. در مورد DVR های دوربین مدار بسته، تمام دوربین ها به DVR با کابل کواکسیال کشیده می شوند و DVR دارای یک وب سرور است که جریان های ویدئویی دوربین ها را می توان با استفاده از نوعی از سرویس شبکه، از طریق یک شبکه مشاهده کرد، مانند مرورگر وب(حتما مرورگر IE  را انتخاب نماید) بر روی یک کامپیوتر رومیزی یا لپ تاپ یا با استفاده از یک برنامه تلفن همراه از تلفن همراه آیفون یا آندروید. برای راه اندازی DVR از راه دور از طریق اینترنت، راه اندازی حمل و نقل پورت برای مسیریابی اینترنت به شبکه محلی شما ضروری است. این نمودار ویدئویی و شبکه به توضیح مفاهیم حمل و نقل پورت کمک خواهد کرد. فروشندگان دوربین مدار بسته این ابزار را برای کمک به نصب با راه اندازی حمل و نقل پورت توسعه داده اند.

تنظیمات مودم و DVR  برای انتقال تصویر دوربین مداربسته

فوراد کردن پورت، عملکردی از روترهای شبکه است که به کاربر امکان پیکربندی خاصی از پورت های خاص را می دهد تا به دستگاه های IP (پروتکل اینترنت) مانند کامپیوتر، DVR یا دوربین IP متصل شوند. برای پیکربندی پورت پیمایش برای DVR نظارت، شما روتر خود را برای ارسال درخواست های دریافتی اینترنتی در پورت که DVR استفاده می کند جهت ارسال یا ارسال به DVR، پیکربندی کنید. اینکار به شما امکان دسترسی به DVR خود را از راه دور از طریق اینترنت میدهد. نمودار زیر شبکه نشان می دهد یک راه اندازی شبکه خانه یا کسب و کار معمولی که شامل DVR نظارت است. نمودار برای یک دوربین IP مشابه است. به سادگی DVR زیر را در نمودار با یک دوربین IP جایگزین کنید و تمام مفاهیم دقیقا یکسان باشند، در نهایت شما لازم است که نرم افزار انتقال تصویر را از در گوشی یا لپ تاپ خود نصب نماید.

آموزش انتقال تصویر
آموزش انتقال تصویر

تنظیمات مودم و DVR  برای انتقال تصویر دوربین مداربسته

در نمودار شبکه بالا که برای آموزش انتقال تصویر تهیه شده است، از بالا به سمت چپ برای دیدن کامپیوتر در حال مشاهده از راه دور شروع کنید. رایانه درخواستی را با استفاده از آدرس IP دروازه شبکه شما یا نام میزبان که برای استفاده از DNS پویا تنظیم می کنید. ایجاد می کند. توجه داشته باشید در انتهای URL یک “: ۵۴۰۰” وجود دارد. این پورت است که DVR در این مثال از آن استفاده می کند. پورت پیش فرض خود DVR یا کامپیوتر دوربین IP64323 یا سایر دستگاه های شبکه متفاوت خواهد بود. در این مثال ما از پورت ۵۴۰۰ استفاده می کنیم را برای DVR Infinity8208. همچنین پورت واقعی که شما استفاده می کنید متفاوت است با توجه به DVR یا دوربین شبکه که شما تنظیم می کنید. این درخواست آی پی از طریق اینترنت و سرویس DNS پویا که شما راه اندازی می کنید (با dyndns.com)، نام میزبان را در این مثال myDVR.dyndns.org، به آدرس IP ارائه می دهد که ارائه دهنده خدمات اینترنت شما (ISP) به کابل شما یا مودم DSL (78.123.344.22 در مثال بالا). کابل یا DSL مودم شما این درخواست را به روتر شبکه ارسال می کند. این احتمالا یک روتر معمولی Dlink، Netgear یا LinkSys سیمی یا بی سیم است. روتر شما به خودتان چه می گوید که با درخواست هایی که در بندر ۵۴۰۰ وارد می کنم چه کار کنم؟ اگر شما روتر خود را به درستی پیکربندی شده برای ارسال این درخواست به DVR نظارت، همه چیز خوب کار می کند.

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ امجد طبقه ۴ واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته به هزینه بسیار پایین می باشد.

آموزش انتقال تصویر با Port Forwarding

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *