ارتقا یک سیستم دوربین مداربسته به یک دوربین مداربسته HD

ارتقا یک سیستم دوربین مداربسته به یک دوربین مداربسته HD

ارتقا یک سیستم دوربین مداربسته به یک دوربین مداربسته HD
ارتقا یک سیستم دوربین مداربسته به یک دوربین مداربسته HD

این مقاله در مورد چگونگی ارتقا سیستم دوربین مداربسته آنالوگ به سیستم دوربین مداربسته HD بحث خواهد کرد. بیایید برخی اصطلاحات / تعاریف را از ابتدا مورد بحث قرار دهیم. سیستم های دوربین مداربسته آنالوگ به سیستم های نظارت تصویری اشاره دارند که از دوربین های استاندارد آنالوگ استاندارد (SD) استفاده می کنند که به وسیله کابل کواکسیال به DVR سخت وصل می شوند. دوربین های آنالوگ به طور کلی CIF (352 x 240)، D1 (704 x 480) یا رزولوشن ۹۶۰H (960 x 480) را پشتیبانی می کنند. اطلاعات بیشتر در مقاله معرفی دوربین مداربسته آنالوگ در نصب دوربین مداربسته

دوربین های مداربسته HD over Coax و سیستم های نظارت تصویری HD به دوربین های CCTV و DVR های با کیفیت بالا اشاره دارند که از همان کابل کواکسی به عنوان CCTV سنتی استفاده می کنند اما پشتیبانی از ۷۲۰p (1280×720)، ۱۰۸۰p (1920 x 1080) رزولوشن تصویری ۳ مگاپیکسل، ۴ مگاپیکسل و یا ۴K / UHD. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله های زیر رجوع کنید:

دوربین مدار بسته AHD چیست؟ و در مورد دستگاه های DVR برند معتبر INFINITY میتوانید از مقاله های چگونگی عملکرد دستگاه DVR و همچنین اصول ضبط دستگاه DVR در سایت فروشگاه دوربین مداربسته آریا دیدن کنید.

ارتقاء سیستم CCTV به HD over coax؟

اگر یک سیستم دوربین مداربسته آنالوگ را در گذشته خریداری کرده اید، ممکن است احساس کنید که شما باید منتظر HD over دوربین باشید. شاید شما اکنون می فهمید که آیا هنوز می توانید برخی از تجهیزات را از سیستم اصلی خریداری شده و ارتقاء به HD استفاده کنید. در زیر برخی از نکات برای شما در نظر گرفته شده است و بسیاری از آن خبر خوبی است.

ارتقا یک سیستم دوربین مداربسته به یک دوربین مداربسته HD
ارتقا یک سیستم دوربین مداربسته به یک دوربین مداربسته HD

آیا می توانم از کابل کواکسی موجود استفاده کنم؟

اگر از RG59 یا RG6 کواکسیک استفاده کردید تا ویدیو را از دوربین های دوربین مدار بسته خود به DVR خود ببرید، وقتی ارتقاء می دهید، خبر خوبی وجود دارد. شما می توانید از همین کابل برای اجرای ویدئو از دوربین های امنیتی HD از جمله AHD، HD-TVI، HDCVI و HD-SDI استفاده کنید. یک نکته ویژه زمانی که به دوربین های HD-SDI می آید: فاصله ای که می توانید ویدیو را از دوربین های SDI اجرا کنید، محدودتر از سایر تکنولوژی های HD over coax است. به طور کلی، شما نمی توانید کابل کواکسی بیش از ۲۰۰ فوت را به دوربین های SDI اجرا کنید، مگر اینکه از تکرار ویدیو HD-SDI استفاده کنید. دوربین های AHD دوربین مدار بسته، دوربین های HD-TVI و دوربین های HDCVI قادر به استفاده از RG59 هستند تا تقریبا همان فاصله به عنوان دوربین های مدار بسته آنالوگ، که حدود ۷۰۰ فوت است. اگر شما نیاز به اجرای بیشتر کابل دارید، می توانید از یک آمپلی فایر ویدیویی HD over coax استفاده کنید.

اگر شما از کابل کلاسی RG59 Siamese در نصب اصلی خود استفاده کردید، خبرهای خوبی وجود دارد. شما همچنین می توانید از سیم برق ۱۸/۲ برای استفاده از قدرت به دوربین های HD استفاده کنید، همانطور که دوربین شما را انجام می دهد. اتصالات BNC و شاخه های برق نیز مشابه هستند.

اگر از دوربین های مداربسته پیش ساخته استفاده می کنید، ممکن است بتوانید از کابل خود با دوربین های HD استفاده کنید. اگر کابل premade RG59 سنج باشد، شما می توانید از آنها استفاده کنید. اگر آنها یک کابل سنج ضعیف هستند، پس باید آزمایش کنید تا مطمئن شوید. دوربین های HD به طور کلی نیاز به کابل کواکسی از RG59 سنج یا بیشتر دارند.

ارتقا یک سیستم دوربین مداربسته به یک دوربین مداربسته HD
ارتقا یک سیستم دوربین مداربسته به یک دوربین مداربسته HD

آیا می توانم از CAT CAT-5 موجود خود استفاده کنم؟

اگر سیستم نظارت موجود شما از CAT-5 یا نوع دیگری از کابل UTP پشتیبانی شده توسط baluns ویدیو استفاده کند، ممکن است بتوانید آن کابل را هنگام ارتقاء به HD over coax استفاده کنید. بسیاری از سیستم های CCTV موجود از CAT-5 به ویدیو baluns برای اتصال ویدئو از دوربین ها به DVR استفاده می کنند. بعضی از فناوری های جدید HD هم از CAT-5 / UTP و baluns پشتیبانی می کنند. به عنوان مثال، این ویدیوهای ویدئویی HD از AHD، HD-TVI و دوربین های HD-CVI پشتیبانی می کند. متاسفانه، دوربین های HD-SDI از کابل UTP با ویدئوهای baluns پشتیبانی نمی کنند. شما باید از کابل کواکسیال با دوربین های SDI استفاده کنید، جهت آشنایی با آخرین تکنولوژی دوربین مداربسته در ایران مقاله آموزشی مربوطه را مطالعه نماید.

ارتقا یک سیستم دوربین مداربسته به یک دوربین مداربسته HD
ارتقا یک سیستم دوربین مداربسته به یک دوربین مداربسته HD

آیا می توانم جعبه برق موجود خودم را استفاده کنم؟

همانند دوربین های مدار بسته، دوربین های امنیتی HD از منبع برق ۱۲ ولت یا ۲۴ وات استفاده می کنند. اگر شما جعبه منبع تغذیه ۱۲ ولت موجود دارید، باید اطمینان حاصل کنید که دوربین های HD که خریداری می کنید نیز ۱۲ ولت DC است. همانطور که برای ۲۴VAC است. شما همچنین باید تأیید کنید که میزان نیروی مورد نیاز دوربین های HD در محدوده تامین شده توسط جعبه منبع تغذیه شما است.

اگر سیستم فعلی شما با استفاده از منابع تغذیه دوربین شخصی (تصویر بالا در سمت راست)، همان قوانین اعمال می شود. اگر میخواهید از منابع برق شخصی خود استفاده کنید، اطمینان حاصل کنید که دوربینهای HD که شما ارتقا دهید، از همان ولتاژ و آمپر جریان استفاده کنید.

ارتقا یک سیستم دوربین مداربسته به یک دوربین مداربسته HD
ارتقا یک سیستم دوربین مداربسته به یک دوربین مداربسته HD

آیا می توانم از DVR موجود خودم استفاده کنم؟

بستگی دارد اگر دستگاه DVR موجود شما چیزی است که به عنوان ترکیبی شناخته می شود، پس بله. اگر شما DVR خود را قبل از ۲۰۱۴ خریداری کردید، بعید است که شما یک ترکیبی داشته باشید. DVR های ترکیبی از بیش از یک استاندارد ویدئویی پشتیبانی می کنند – به طور معمول دوربین مدار بسته آنالوگ و حداقل در استاندارد HD بیش از کواک. به عنوان مثال، این نظارت DVR از دوربین های دوربین مدار بسته آنالوگ، دوربین های AHD و دوربین های HD-TVI پشتیبانی می کند. این اجازه می دهد صاحبان را به ترکیب و مطابقت دوربین های SD و HD در همان DVR. همچنین یک مسیر ارتقا خوب ارائه می دهد تا صاحبان بتوانند از دوربین های موجود SD استفاده کنند و بعدا دوربین های HD را با جایگزینی دوربین های دیجیتال در طول زمان، به دوربین های خود اضافه کنند.

متاسفانه، اگر شما DVR موجود در دوربین مدار بسته دارید که ترکیبی نیست و شما می خواهید به HD over coax ارتقا دهید، باید DVR خود را جایگزین کنید.

ارتقا یک سیستم دوربین مداربسته به یک دوربین مداربسته HD
ارتقا یک سیستم دوربین مداربسته به یک دوربین مداربسته HD

آیا می توانم از دوربین های موجود دوربین مداربسته خود استفاده کنم؟

اگر شما می خواهید از دوربین مدار بسته آنالوگ به HD نظارت کنید، به احتمال زیاد باید دوربین خود را جایگزین کنید. با این حال، همانگونه که در بالا ذکر شد، اگر شما دوربین های آنالوگ آنالوگ موجود را دارید که می خواهید استفاده خود را ادامه دهید و می خواهید چند دوربین HD را به سیستم اضافه کنید، می توانید از DVR هیبریدی استفاده کنید که از دوربین های همگام و همگن و HD استفاده می کند(جهت آشنایی با تفاوت بین دوربین های HD مقاله آموزشی مربوطه را مطالعه نماید)

۴ in 1 HD قابل انتخاب بر روی دوربین های دیجیتال

دوربین های ۴ اینچی HD بیش از دوربین های همگام در سال ۲۰۱۷ در دسترس قرار گرفتند. برای نصب کنندگان بسیار انعطاف پذیر هستند زیرا از چهار حالت ویدئو پشتیبانی می کنند. به طور معمول دوربین های مدار بسته آنالوگ، AHD، HD-TVI و HDCVI پشتیبانی می شوند. این اجازه می دهد تا دوربین های ۴-in1 با هر DVR نظارت شوند.

ارتقا یک سیستم دوربین مداربسته به یک دوربین مداربسته HD
ارتقا یک سیستم دوربین مداربسته به یک دوربین مداربسته HD

بیشتر دوربین های ۴ در ۱ دارای یک جوی استیک کوچک هستند که به دوربین ویدئویی دوربین (مانند دوربین HD-D180 بالا) وصل شده است که برای انتخاب حالت فیلم استفاده می شود. دوربین های ۴ در ۱ می توانند صاحبان سیستم های امنیتی را با مسیر ارتقاء به کیفیت بالا ارائه دهند، اگر در حال حاضر از DVR آنالوگ دوربین مداربسته استفاده می کنند. با استفاده از همان دوربین ۴ در ۱، مالک می تواند DVR فعلی آنالوگ خود را استفاده کند و بعد ضبط کننده ویدیویی با کیفیت بالا (AHD، HD-TVI یا HDCVI compatible) را خریداری کند. هنگامی که آماده است، نصب کننده به راحتی می تواند دوربین را به حالت HD هنگامی که DVR جدید در محل قرار دارد، تغییر دهید.جهت اشنایی با با کاربردهای دوربین مداربسته توصیه میشود مقاله آموزشی مربوطه را مطالعه نمایند.

نتیجه گیری

ما به عنوان مشاور در زمینه نصب دوربین مداربسته به شما اکیدا توصیه میکنیم که حتما در نصب دوربین مدار بسته خود از نیروهای متخصص که تمام موارد فوق را میداند استفاده نمایید. این موضوع باعث افزایش راندمان کاری شما میشود و  در صورتی که قصد استفاده از دوربین مداربسته کیفیت بالا را دارید حتما باید از بهترین تیم نصاب دوربین استفاده شود که شرکت چشمان بیدار آریا آماده ارائه خدمات تخصصی دوربین مداربسته در تهران به شما می باشد.

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ امجد طبقه ۴ واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته به هزینه بسیار پایین می باشد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.