انواع مختلف سیستم های برق اضطراری (UPS) بخش دوم

در مقاله انواع مختلف سیستم های برق اضطراری (UPS) به معرفی انواع برق اضطراری پرداختیم, برای ارائه تعاریف و مزایا و معایب ادامه مقاله ی قبل با ما در این مقاله همراه باشید. همچنین برای آشنایی بیشتر با یو پی اس برای دوربین های مداربسته به این مقاله رجوع کنید.

Double Conversion On-Line UPS

این شایع ترین نوع یو پی اس های بالاتر از ۱۰kVA است. نمودار بلوک یو پی اس On Line Double Conversion، نشان داده شده در شکل ۵، مشابه حالت آماده به کار است، به جز اینکه مسیر اصلی اینورتر به جای مبدل AC است.

انواع مختلف سیستم های برق اضطراری (UPS) بخش دوم
انواع مختلف سیستم های برق اضطراری (UPS) بخش دوم

شکل ۵ – Double Conversion On-Line: این یو پی اس عملکرد نزدیک به خروجی الکتریکی را فراهم می کند. اما مصرف مداوم در اجزای قدرت، قابلیت اطمینان نسبت به سایر طرح ها را کاهش می دهد و انرژی مصرف شده توسط ناکارآیی برق، بخش قابل توجهی از هزینه های طول عمر یو پی اس است. همچنین قدرت ورودی توسط شارژر باتری بزرگ اغلب غیر خطی است و می تواند با ایجاد سیم کشی برق یا ایجاد مشکلاتی در ژنراتورهای آماده به کار باشد.

در طراحی Double Conversion On-Line، شکست AC ورودی سبب فعال شدن سوئیچ انتقال نمی شود، زیرا AC ورودی منبع اصلی نیست بلکه منبع پشتیبان است. بنابراین، در هنگام قطع برق در ورودی، عملیات در خط به هیچ زمان انتقال منتهی نمی شود. حالت On-Line عملیات زمان انتقال را نشان می دهد زمانی که قدرت از منبع برق شارژر اصلی / باتری / اینورتر نتواند.

این می تواند زمانی رخ دهد که هر یک از بلوک های این مسیر قدرت خراب شود. قدرت اینورتر نیز می تواند به طور خلاصه منقبض شود، در صورتی که اینورتر تغییرات بار ناگهانی و یا مشکلات کنترل داخلی را تحمل کند، باعث انتقال خواهد شد.

سیستم های دوبار تبدیل یو پی اس به صورت همزمان زمان انتقال را نشان می دهند، اما تحت شرایط مختلف از یو پی اس های تعاملی آماده به کار یا خط. در حالی که یو پی اس های آماده به کار و خط تعاملی زمان انتقال را هنگامی که یک خاموش شدن اتفاق می افتد نشان می دهد، UPS دو خط تبدیل در خط زمان انتقال را زمانی که یک گام بزرگ بار یا جریان جرقه وجود دارد نشان می دهد.

این زمان انتقال، نتیجه انتقال بار از اینورتر یو پی اس به خط بایت است. به طور کلی، این خط باطله با دو کنترل کننده سیلیکون رکتیفایر (SCR) ساخته شده است. این سوئیچ های حالت جامد بسیار سریع هستند، بنابراین شبیه به UPS Standby و Line Interactive هستند، زمان انتقال بسیار مختصر است، معمولا ۴-۶ میلی ثانیه. هر دو شارژر باتری و اینورتر جریان کل بار بار را در این طراحی تبدیل می کند که باعث کاهش کارایی و افزایش تولید گرما می شود.

Delta Conversion On-Line UPS (یو پی اس در حال تبدیل دلتا)

این طراحی UPS، نشان داده شده در شکل ۶، یک تکنولوژی جدید معرفی شده برای از بین بردن نقاط ضعف طراحی Double Conversion On-Line است و در محدوده ۵kVA تا ۱ MW در دسترس است. شبیه به طراحی Double Conversion On-Line، UPS OnLine Conversion Delta همیشه اینورتر را فراهم می کند که ولتاژ بار را فراهم می کند. با این حال، دلتا مبدل اضافی نیز قدرت را برای خروجی اینورتر می دهد. در شرایط شکست AC یا اختلالات، این طرح رفتار مشابه با Double Conversion On-Line را نشان می دهد.

انواع مختلف سیستم های برق اضطراری (UPS) بخش دوم

انواع مختلف سیستم های برق اضطراری (UPS) بخش دوم
انواع مختلف سیستم های برق اضطراری (UPS) بخش دوم

شکل ۶ – Delta Conversion On Line: در حالت های حالت پایدار، مبدل دلتا اجازه می دهد که یو پی اس به قدرت بارگذاری با کارایی بسیار بیشتر از طراحی دو تبدیل تبدیل شود.

یک روش ساده برای درک کارایی انرژی توپولوژی تبدیل دلتا این است که انرژی مورد نیاز برای ارائه یک بسته از طبقه چهارم به طبقه پنجم یک ساختمان را در نظر بگیریم. همانطور که در شکل ۷ نشان داده شده است. تکنولوژی Delta Conversion صرفه جویی انرژی را تنها با حمل بسته تفاوت (دلتا) بین نقاط شروع و پایان. دوقطبی On-Line UPS توان را به باتری تبدیل می کند و دوباره آن را در حالی که مبدل دلتا مبدل اجزای قدرت را از ورودی به خروجی منتقل می کند.

انواع مختلف سیستم های برق اضطراری (UPS) بخش دوم
انواع مختلف سیستم های برق اضطراری (UPS) بخش دوم

شکل ۷ – تحلیل دو تبدیل در مقابل تبدیل دلتا

در طراحی Delta Conversion On-Line، مبدل دلتا با اهداف دوگانه عمل می کند. اول، کنترل ویژگی های ورودی ورودی است. این جلوی جلو فعال، قدرت را به شیوه ای سینوسی متصل می کند، به حداقل رساندن هارمونیک های منعکس کننده بر روی ابزار. این شرایط مطلوب را برای خطوط و سیستم های ژنراتور فراهم می کند و گرما و سیستم را در سیستم توزیع برق کاهش می دهد. تابع دوم مبدل دلتا این است که باتری یو پی اس را با کشیدن قدرت و تبدیل آن به ولتاژ شارژ مناسب DC بگنجانید.

UPS های On-Line Conversion Delta ویژگی های خروجی همانند طراحی Double Conversion On-Line را فراهم می کند. با این حال، ویژگی های ورودی بسیار متفاوت هستند. با اصلاح فاکتور قدرت کامل، طراحی درون خطی دلتا، هر دو کنترل ورودی ورودی و کنترل قدرت خروجی را فراهم می کند.

مهمترین مزیت کاهش قابل توجهی در تلفات انرژی است. کنترل برق ورودی همچنین UPS را با تمام مجموعه های ژنراتور سازگار می کند و نیازمندی های سیم کشی و ژنراتور را کاهش می دهد.

تکنولوژی Delta Conversion On-Line تنها تکنولوژی اصلی UPS است که امروزه توسط اختراعات محافظت می شود و از اینرو احتمالا از طیف وسیعی از تامین کنندگان یو پی اس در دسترس نخواهد بود.

خلاصه ای از انواع UPS

جدول زیر نشان می دهد برخی از ویژگی های انواع مختلف یو پی اس. برخی از ویژگی های یک یو پی اس، مانند بهره وری، با انتخاب نوع یو پی اس دیکته می شوند. از آنجا که پیاده سازی و کیفیت تولید بیشتر ویژگی های قوی مانند قابلیت اطمینان را تحت تاثیر قرار می دهد، این عوامل باید علاوه بر این ویژگی های طراحی ارزیابی شود.

انواع مختلف سیستم های برق اضطراری (UPS) بخش دوم
انواع مختلف سیستم های برق اضطراری (UPS) بخش دوم

استفاده از انواع یو پی اس در صنعت

ارائه محصول محصول UPS فعلی در طول زمان تکامل یافته است تا بسیاری از این طرحها را شامل شود. انواع UPS دارای ویژگی هایی هستند که آنها را برای برنامه های کاربردی مختلف مناسب تر می کند و خط تولید APC این تنوع را نشان می دهد که در جدول زیر نشان داده شده است:

انواع مختلف سیستم های برق اضطراری (UPS) بخش دوم
انواع مختلف سیستم های برق اضطراری (UPS) بخش دوم

نتیجه گیری

انواع یو پی اس های مختلف برای برنامه های مختلف مناسب هستند و هیچ نوع یو پی اس تنها برای تمام برنامه های کاربردی مناسب نیست. با استفاده از انواع توپولوژی های UPS در بازار امروز، این دستورالعمل ها به سردرگمی در مورد چگونگی عملکرد هر توپولوژی و مزایا و معایب هر یک کمک خواهد کرد. تفاوت های قابل توجهی در طراحی UPS بین محصولات موجود در بازار با مزایای نظری و عملی برای رویکردهای متفاوت وجود دارد. با این وجود، کیفیت اولیه اجرای طرح و کیفیت تولید اغلب در تعیین عملکرد نهایی به دست آمده در برنامه مشتری بستگی دارد.

همچنین میتوانید از دیزل ژنراتور برای دوربین مداربسته استفاده نماید.

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ امجد طبقه ۴ واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته به هزینه بسیار پایین می باشد.

انواع مختلف سیستم های برق اضطراری (UPS) بخش دوم

One thought on “انواع مختلف سیستم های برق اضطراری (UPS) بخش دوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *