تجهیزات مورد نیاز برای نصب سیستم دوربین مداربسته

تجهیزات مورد نیاز برای نصب سیستم دوربین مداربسته

اگر شما قصد خرید یک سیستم امنیتی دوربین مدار بسته را دارید و یا از قبل خریداری کرده اید، پس باید بدانید که لوازم جانبی دیگری نیز وجود دارد که شما برای نصب و استفاده از این دستگاه نیاز به خرید دارید. این لوازم جانبی دوربین های نظارت را کامل می کند و احتمالا نمی توانید بدون آنها دوربین مداربسته خود را نصب کنید. اگر خودتان یک دوربین دوربین مداربسته خریداری کنید، در بیشتر موارد، مجبورید این لوازم جانبی را نیز دریافت کنید. برای مرجع و کمک ما شما را به لیستی از لوازم جانبی که نیاز به سیستم های امنیتی CCTV را به ارمغان بیاورد آورده است.

۱٫ کابل کابلی و سیم
داشتن دوربین به اندازه کافی نیست، شما نیز باید کابلها و سیمهای مناسب دوربین مداربسته را خریداری کنید تا دوربینها را به دوربین ضبط ویدئو دیجیتال CCTV وصل کنید و نصب کنید. برخی از انواع کابلها و سیمهای مورد نیاز شما عبارتند از:

کابل RG59 یا کابل ترکیبی
کابل شبکه
CAT 5e یا CAT 6 کابل شبکه و غیره

مشخصات و انتخاب کابل دوربین مداربسته در مقاله آموزشی مربوطه بیان شده است و شما میتوانید اطلاعات کافی در اینخصوص را بدست بیاورید.

کابل دوربین مداربسته
کابل دوربین مداربسته

۲٫ اتصالات دوربین مداربسته
یکی از لوازم جانبی که باید سیستم امنیتی CCTV را تکمیل کند، کانکتورهای CCTV است. این دستگاه اساسا برای خاتمه دادن کابل ها در نصب دوربین های نظارت تصویری استفاده می شود. اتصال BNC یک مثال خوب است و در بسیاری از سبک ها از جمله ۳ مهره، پیچ و مهره و ۲ قطعه در دسترس است، کانکتور BNC برای دوربین مداربسته به دو صورت لحیمی و پیچی وجود دارد که این امکان را فراهم میاورد تا بر اساس ابزاری که برای نصب دوربین مداربسته در اختیار دارید یکی از این دو نوع را انتخاب نماید.

BNC
BNC

۳٫ ایزولاتور حلقه زمین CCTV
ایزولاتورهای حلقه ای CCTV، لوازم جانبی دوربین مداربسته مفید هستند که به کاهش تداخل حلقه زمین با سیگنال های ویدئویی کمک می کند. ایزوله های حلقه ای ویدئو، دستگاه های منفعل هستند که تداخل حلقه های زمین را با سیگنال های CCTV کاهش می دهد. این به راحتی می تواند در سیستم های موجود نیز نصب شود. آنها در مواردی که سیگنال از طریق کابل بین انتهای منتقل می شود که در پتانسیل زمین متفاوت است، مفید است، برای این منظور میتوانید از منابع تغذیه مناسب دوربین مداربسته استفاده نمایید تا بالاترین راندمان دوربین مداربسته را در اختیار داشته باشید.

منبع تغذیه دوربین مداربسته
منبع تغذیه دوربین مداربسته

۴٫ محوطه دوربین
برای نصب دوربین های نظارت تصویری، شما نیز باید بدنه دوربین را خریداری کنید. آنها می توانند برای نصب و راه اندازی دوربین های داخلی و خارجی استفاده شوند. با این حال واقعیت این است که برای محافظت از دوربین از عناصر، محوطه بیشتر در دوربین های خارجی استفاده می شود. این لوازم جانبی به دوربین های ضد انعطاف پذیر ضد آب در طبیعت منجر می شوند و از این رو بسیار مهم هستند.

 

۵٫ براکت های نصب
برای نصب دوربین های نظارت تصویری روی دیوار و سقف، شما همچنین نیاز به نصب براکت دارید. آنها برای محصولات متنوع مانند دوربین، مانیتور و محفظه استفاده می شود. برای هر نوع دوربین امنیتی، این لوازم جانبی فوق العاده مهم هستند. مقاله داکت کشی برای دوربین مداربسته مقاله آموزشی مناسبی برای این موضوع می باشد.

داکت پلاستیکی ساده3
داکت پلاستیکی ساده۳

۶٫ محافظهای خروجی
نوع دیگر باید دارای لوازم جانبی باشد که به سیستم های امنیتی CCTV مجهز باشند شامل محافظ های برقی. این ها دستگاه هایی هستند که از دوربین نظارت و سایر لوازم جانبی در صورت وقوع برق و نوسانات محافظت می کنند. چه اتفاقی می افتد این است که جریان هایی که تولید می شوند از طریق هر هد سیم فلزی مانند سیم های الکتریکی و غیره حمل می شوند. بنابراین مطمئن شوید که محافظ های برقی شما به درستی نصب شده اند.

 

۷٫ باتری دوربین مدار بسته یا منبع تغذیه
بسته های دوربین مدار بسته و یا منبع تغذیه در طول فرایند نصب استفاده می شود و برای دوربین های تلفن همراه و سخت افزار و غیره استفاده می شود. این منابع کمک می کند تا یک دوربین ۱۲VDC را به یک منبع تغذیه ۲۴ وات تبدیل کنید.

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ امجد طبقه ۴ واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته به هزینه بسیار پایین می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *