تجهیزات مورد نیاز برای نصب سیستم دوربین مداربسته

تجهیزات جانبی دوربین مداربسته

اگر شما قصد خرید یک سیستم امنیتی دوربین مدار بسته را دارید و یا از قبل خریداری کرده اید، پس باید بدانید که لوازم جانبی دیگری نیز وجود دارد که شما برای نصب و استفاده از این دستگاه نیاز به خرید دارید. این لوازم جانبی دوربین های نظارت را کامل می کند و احتمالا نمی توانید بدون آنها دوربین مداربسته خود را نصب کنید. اگر خودتان یک دوربین دوربین مداربسته خریداری کنید، در بیشتر موارد، مجبورید این لوازم جانبی را نیز دریافت کنید. برای مرجع و کمک ما شما را به لیستی از تجهیزات جانبی دوربین مداربسته را به ارمغان بیاورد آورده است.

تجهیزات نصب سیستم دوربین مداربسته به دو دسته کلیه تجهیزات اصلی و تجهیزات جانبی تقسیم می شود.

انواع تجهیزات مورد نیاز برای نصب دوربین مداربسته

تجهیزات اصلی مورد نیاز برای نصب دوربین مداربسته عبارت است از :

  • دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته  اصلی ترین وسیله ای است که شما برای نصب ویژه در مقالات آموزشی متعدد در خصوص نحوه انتخاب و کیفیت این این تجهیز به صورت کامل توضیح داده شده است.

  • دستگاه دی وی آر ذخیره‌ساز تصاویر

دستگاه DVR همان دستگاه ذخیره ساز وسیله ای است که شما دوربین‌ها را به آن متصل کنید تا تصاویر را برای شما بر روی هارد ذخیره و یا بر روی مانیتور و یا تلویزیون نمایش داده شود.

  • هارد دستگاه

هارد دستگاه و یا دستگاه  ذخیره ساز در واقع محل ذخیره سازی تصاویر و فیلم های دوربین مداربسته است که به دستگاه دی وی آر متصل شده و بر روی هارد ذخیره می شود تا زمانی که شما می خواهید بازپخش تصاویر را ببینید بتوانید از آن استفاده کنید در مقاله آموزشی هارد دوربین مداربسته در خصوص این وسیله و تجهیزات به صورت کامل توضیح داده شده است.

  • کابل و تجهیزات جانبی دیگر

داشتن دوربین به اندازه کافی نیست، شما نیز باید کابلها و سیمهای مناسب دوربین مداربسته را خریداری کنید تا دوربینها را به دوربین ضبط ویدئو دیجیتال CCTV وصل کنید و نصب کنید. برخی از انواع کابلها و سیمهای مورد نیاز شما عبارتند از:

  • کابل RG59 یا کابل ترکیبی
  • کابل شبکه (CAT 5e یا CAT 6 کابل شبکه و غیره)

مشخصات و انتخاب کابل دوربین مداربسته در مقاله آموزشی مربوطه بیان شده است و شما میتوانید اطلاعات کافی در اینخصوص را بدست بیاورید.

کابل دوربین مداربسته
کابل دوربین مداربسته

تجهیزات جانبی مورد نیاز برای نصب دوربین مدار بسته  به صورت خلاصه و تیتروار در زیر کامل توضیح داده شده است در صورتی که شما پس از نصب دوربین مداربسته را دارید لازم است که تمامی این تجهیزات جانبی را در اختیار داشته باشید :

 اتصالات دوربین مداربسته

یکی از لوازم جانبی که باید سیستم امنیتی CCTV را تکمیل کند، کانکتورهای CCTV است. این دستگاه اساسا برای خاتمه دادن کابل ها در نصب دوربین های نظارت تصویری استفاده می شود. اتصال BNC یک مثال خوب است و در بسیاری از سبک ها از جمله ۳ مهره، پیچ و مهره و ۲ قطعه در دسترس است، کانکتور BNC برای دوربین مداربسته به دو صورت لحیمی و پیچی وجود دارد که این امکان را فراهم میاورد تا بر اساس ابزاری که برای نصب دوربین مداربسته در اختیار دارید یکی از این دو نوع را انتخاب نماید.

BNC
BNC

ایزولاتور بین منبع تغذیه و زمین دستگاه

ایزولاتورهایمنبع تغذیه، لوازم جانبی دوربین مداربسته مفید هستند که به کاهش تداخل زمین با سیگنال های ویدئویی کمک می کند. ایزوله های حلقه ای ویدئو، دستگاه های منفعل هستند که تداخل حلقه های زمین را با سیگنال های CCTV کاهش می دهد. این به راحتی می تواند در سیستم های موجود نیز نصب شود. آنها در مواردی که سیگنال از طریق کابل بین انتهای منتقل می شود که در پتانسیل زمین متفاوت است، مفید است، برای این منظور میتوانید از منابع تغذیه مناسب دوربین مداربسته استفاده نمایید تا بالاترین راندمان دوربین مداربسته را در اختیار داشته باشید.

منبع تغذیه دوربین مداربسته
منبع تغذیه دوربین مداربسته

پایه دوربین

برای نصب دوربین های نظارت تصویری، شما نیز باید بدنه دوربین را خریداری کنید. آنها می توانند برای نصب و راه اندازی دوربین های داخلی و خارجی استفاده شوند. با این حال واقعیت این است که برای محافظت از دوربین از عناصر، محوطه بیشتر در دوربین های خارجی استفاده می شود. این لوازم جانبی به دوربین های ضد انعطاف پذیر ضد آب در طبیعت منجر می شوند و از این رو بسیار مهم هستند.

 براکت و داکت کابل

برای نصب دوربین های نظارت تصویری روی دیوار و سقف، شما همچنین نیاز به نصب براکت دارید. آنها برای محصولات متنوع مانند دوربین، مانیتور و محفظه استفاده می شود. برای هر نوع دوربین امنیتی، این لوازم جانبی فوق العاده مهم هستند. مقاله داکت کشی برای دوربین مداربسته مقاله آموزشی مناسبی برای این موضوع می باشد.

داکت پلاستیکی ساده3
داکت پلاستیکی ساده۳

بالون تصاوبر

گاهی پیش می‌آید که لازم است که در جهت کاهش نویز موجود در دوربین مداربسته  بسته بالن استفاده کنید، در واقع بالون یک وسیله ای است که شما با استفاده از آن امپدانس کابل ل موجود را کاهش داده و در نتیجه نویز که قرار است بر روی تصویر دوربین مداربسته تشکیل شود از بین میرود البته کاهش  امپدانس کابل به معنای از بین بردن مقاومت کاملا نمی باشد زیرا برای تشکیل تصویر لازم است که از کابل های برق همه استفاده شود و این کارها به واسطه ساختاری که دارد به نوعی دارای یک امپدانس داخلی می باشد در صورتی که امپدانس داخلی آنها به هم بریزد تصویری از تشکیل نخواهد شد، معمولا برای چنین شرایطی از بالون استفاده می کند .

باتری دوربین مدار بسته یا منبع تغذیه

در صورتی که شما می‌خواهید زمانی که برق ورودی به دستگاه دی وی آر و یا دوربین مدار بسته شما قطع شد همچنان تصاویر خود را ضبط کنید لازم است که از دستگاه های UPS استفاده کنید.  این دستگاه ها  دارای یک باتری داخلی بود ایده و در زمانی که که برق میرسد باتری را شارژ میکند کند،  از باتری شارژ شده در زمانی که برق ورودی قطع میشود برای راه اندازی دستگاه دوربین و دی وی دی ها استفاده می شود در مقاله آموزشی یو پی اس مخصوص دوربین مدار بسته با تمامی جزئیات و نحوه انتخاب این تجهیز برای دوربینهای مداربسته کامل آشنا خواهید شد.

 

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا علاوه بر تولید امکان نصب دوربین مدار بسته در تمام تهران است ، به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ امجد طبقه ۴ واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته به هزینه بسیار پایین می باشد.

در این فیلم آموزش شما کاملا با نحوه خرید و نصب تمام تجهیزات جانبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *