تنظیم آنتن نانو استیشن در نصب دوربین مداربسته

یکی از روشهای انتقال تصویر در شبکه های محلی استفاده از آنتن نانو استیشن می باشد ، با استفاده از این آتنها به راحتی می توان انتقال تصویر دوربین مداربسته داشته باشید.

آنتن نانو استیشن برای انتقال تصویر دوربین مداربسته بکار میرود، نحوه استفاده از این آتنها به صورت شکل زیر است:

آنتن نانو استشین
آنتن نانو استیشن

برای تنظیم آنتن نانو استیشن، ابتدا باید توجه کرد که حتما دو لینک از آنتن برای اینکار نیاز دارید، یک لینک از این آتن به دستگاه DVR متصل میشود و یک لینک دیگر به شبکه محلی متصل میشود. نکته قابل توجه این است که IP  انتنها باید با هم در یک رنج باشد و یک لینک به عنوان مستر انتخاب شود یک لینک به عنوان کلاینت، و تنها قسمت ای پی اخر باهم متفاوت باشند ( مانند شکل زیر).

آنتن نانو استشین
آنتن نانو استیشن

در صورتی فاصله بین آنتهای شما زیاد است باید به میزان قدرت شیگانال در آنتها توجه کرد و آنتها را طوری باهم تنظیم کرد که Air Max آتن کلاینت در بالاترین حالت ممکن قرار بگیرد ، اینکار نیازمند حوصله و تجربه می باشد.

در قسمت جلویی آتنهای نانو استیشن یک شیار وجود دارد که فشار دادن آن میتوان محفظه پشت آنتن را باز نمود،اینکار را انجام دهید تا به قسمت داخلی آتن نانو استیشن برسید، حالا دو پورت Fast Ethernet و یک پورت Mini مشاهده میکنید و یک دکمه reset پس نگرانی برای بازگرداندن تنظیمات نداشته باشید.

دشتگاه را روشن کرده کابل شبکه را به آتن متصل نمایدد و منتظر شوید تا دستگاه بوق زده( لود شود)، حال چراغ دستگاه به رنگ سبز در آمده است. سر دیگر گابل را به دستگاه DVR  متصل نمایید تا چراغ دیگر که به رنگ زرد است شروع به چشمک زدن نماید.

حال دستگاه آماده کانفیگ است. از طریق یک کامپیوتر و سویچ بین دستگاه DVR و کامپیوتر و انتن یک ارتباط برقرار کنید و وارد IP 192.168.1.1 برای تنظیمات آتن نانو استیشن شوید. تنظیمات زیر را انجام دهید:

wireless mode: access point

WDS: enable

IP : 192.168.1.100

تنظیمات DVR برای انتقال تصویر با آنتن

آنتن دیگر ار هم متصل کنید و همه تنظیمات را انجام دهید فقط IP را بگذارید ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱۰۱

وارد تنظیمات DVR شوید ، IP دستگاه DVR را بگذارید ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱۰ و gate way را بگذارید ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱۰۰

کار به اتمام رسید، حال میتوانید در شبکه محل خود دستگاه DVR را مشاهده نماید، این یک آموزش ساده برای انتقال تصویر از طریق آنتن نانو استیشن بود

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ امجد طبقه ۴ واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته به هزینه بسیار پایین می باشد.

تنظیم آنتن نانو استیشن در نصب دوربین مداربسته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *