راهنمای تعمیر دوربین مداربسته

راهنمای تعمیر دوربین مداربسته

دوربین مداربسته، بهترین وسیله و ابزار برای جلوگیری از جرم است و باعث می شوند که سارقان هرگز از محل شما، سرقتی را مرتکب نشوند. به تدریج و با پیشرفت سخت افزاری و نرم افزاری، این نوع ابزارها، این نوع دستگاه ها نیز به راحتی نصب می شوند. حال اگر به خوبی نگهداری نشوند به تدریج خراب شده و تعمیر دوربین مداربسته کار زمانبری خواهد بود. خرابی دوربین مداربسته باعث خواهد شد تا به خوبی کار نکند.

تعمیر دوربین مداربسته یکی از کارهایی است که برای استفاده از دوربین لازم و ضروری است. لازم است که سخت افزار و نرم افزار دوربین را به دقت بررسی کنید. برد و کابل برق، چراغ های LED، سنسور تصویر، IP  دوربین، نام کاربری و رمز عبور را به دقت بررسی کنید، در صورتی که بعد از انجام همه کارهای لازم، عملکرد دوربین تصحیح نشد، کار خود را به تکنسین بسپارید.

راهنمای تعمیر دوربین مداربسته
راهنمای تعمیر دوربین مداربسته

 زمان تعمیر دوربین مداربسته

برای این که تعمیر دوربین مداربسته (CCTV Repair Guide) ما را از سایر کارها  امورات باز ندارد، حفظ و نگهداری منظم دوربین مداربسته موجب خواهد شد که بتوانید از آن در بلندمدت استفاده کنید. توصیه می شود که حداقل یک بار در ماه به دوربین مداربسته رسیدگی کنید. حفظ و نگهداری منظم موجب خواهد شد که کارایی و عملکرد دوربین ها بالا باشد. توصیه می شود که تکنسین، دوربین مداربسته شما را چک کند تا مواردی را که شما هنگام نگهداری از یاد برده بوده بودید را کنترل کند.

 عوامل تاثیرگذار بر عملکرد دوربین

دوربین مداربسته، دستگاه ظریفی است که به گونه ای ساخته شده که بتواند نسبت به برخی از عوامل مقاومت داشته باشد. عوامل محیطی بر عملکرد دوربین تاثیرگذار است و موجب می شود که کارایی آن کاهش پیدا کند.

مراحل تعمیر دوربین مداربسته

در صورتی که قطعات و بخش هایی از دستگاه خوب عمل نمی کند لازم است که تعمیر دوربین مداربسته را انجام دهید. لازم است که بخش های مختلف دوربین را به دقت کنترل کنید. و برای اطلاعات بیشتر علاوه بر تکنسین های مجرب در این زمینه میتوانید مقاله آموزشی تعمیرگاه دوربین مداربسته را مطالعه فرمایید.

لیست تعمیر دوربین مداربسته

 • بررسی کابل برق کابل برق دوربین را به دقت بررسی کنید. دقت کنید که بخشی از کابل ، شکسته یا گره نخورده باشد. چراغ های LED دوربین را نیز چک کنید. برق دستگاه را نیز کنترل کنید. اکثر دوربین ها با برق کار می کنند و باتری در عملکرد دستگاه تاثیری ندارد.
 • بررسی اتصال دوربین به کامپیوتر یا دستگاه ضبط بررسی اتصال دوربین به دستگاه ضبط یا کامپیوتر، پینگ نامیده می شود. توصیه می شود که نحوه کار دوربین را با کامپیوتر بررسی کرده و با مرورگر کامپیوتر، عملکرد آن را به دقت بررسی کنید.
 • تعویض برد چراغ های LED تعویض برد چراغ های LED کار پیچیده ای نیست. بعد از باز کردن پشت دوربین می توانید به مدار IR دسترسی داشته باشید. کابل های رنگی را به دقت از مدار قطع کنید.
 • تعویض لنزهای دوربین در زمان تعمیر دوربین مداربسته لنز دوربین می تواند ثابت یا متحرک باشد. برای تعویض لنز دوربین لازم است که برد IR را جدا کرده و به لنز دسترسی پیدا کنید. لنز ثابت را می توانید به راحتی تعویض کنید.
 • تعویض سنسور تصویر CCD / CMOS در زمان تعمیر دوربین مداربسته سنسور تصویر، باعث می شود که تصویر به درستی نشان داده شود. لنز به صورت یک شیشه مربع یا مستطیل شکل است. شما با برداشتن مدار IR می توانید به لنز دسترسی پیدا کنید. بعد از برداشتن این مدار می توانید به لنز دوربین دسترسی داشته باشید. اگر لنز به منبع برق متصل شده باشد لازم است که آن را از منبع برق جدا کنید.
راهنمای تعمیر دوربین مداربسته
راهنمای تعمیر دوربین مداربسته
 • تعویض برد برق مهم ترین بخش دستگاه است و همه بخش های دوربین با برق کار می کنند. هر گونه اشکالی در آن موجب خواهد شد تا دوربین شما به درستی کار نکند. لازم است که تمامی قسمت های برد برق را به دقت کنترل کنید تا نسبت به عملکرد درست و دقیق و کارکردن آن اطمینان حاصل کنید.
 • بررسی آدرس های IP دوربین دوربین های IP آدرس اینترنتی مشخصی دارند در صورتی که یکی از آن ها را به اشتراک گذاشته اید می توانید به همان آدرس یا سایر آدرس ها دسترسی داشته باشید.
 • بررسی نام کاربری و رمز عبور شبکه نام کاربری و رمز عبور شبکه خود را به دقت کنترل کرده و در صورتی که آن ها را اشتباه وارد کرده باشید، تصحیح کنید. می توانید در صورتی که رمز خود را اشتباه وارد کرده باشید،
 • بروزرسانی سیستم عامل دوربین بروزرسانی دوربین بسیار مهم است و برای این کار می توانید به صفحه VMS مراجعه کرده و نرم افزار دوربین خود را بررسی کنید.
 • راه اندازی مجدد دوربین دوربین مداربسته را از نو راه اندازی کنید. دوربین را خاموش کنید. بعد از ۱۰ تا ۲۰ ثانیه دوباره راه اندازی خواهد شد.
 • تنظیم مجدد کارخانه ای دوربین در صورتی که همه گزینه ها را امتحان کرده باشید و هنوز دوربین شما درست نشده در این صورت لازم است که دوربین را با تنظیم کارخانه ای دوباره راه اندازی کنید.

با انجام این کار تمامی تنظیمات شخصی شما از بین رفته و دوباره تنظیمات کارخانه ای در دوربین برقرار خواهد شد. ممکن تنظیماتی را انجام داده باشید که مانع عملکرد درست دوربین شده باشد. برای تنظیم مجدد کارخانه ای، با گیره کاغذ، سوراخی پشت دوربین فشار داده و دوباره تنظیم کنید. در صورتی که با انجام این کارها، دوربین شما به درستی کار نمی کند، آن را به تکنسین دوربین مراجعه کنید.

راهنمای تعمیر دوربین مداربسته
راهنمای تعمیر دوربین مداربسته

راهنمای تعمیر دوربین مداربسته

عوامل توضیح
بررسی کابل برق بررسی همه طول کابل برق
بررسی اتصال دوربین به دستگاه ضبط لزوم بررسی اتصال دوربین به دستگاه ضبط تصویر
برد چراغ های LED تعویض چراغ های خراب
لنزهای دوربین تعویض لنزهای خراب
سنسور تصویر تعویض سنسور تصویر
برق برق تعویض برد برق
بررسی IP دوربین بررسی دوربین در داخل شبکه
بررسی نام کاربری و رمز عبور بررسی صحیح بودن نام کاربری و رمز عبور
بروزرسانی نرم افزار دوربین لزوم بروز رسانی نرم افزار دوربین
راه اندازی مجدد دوربین راه اندازی مجدد و انتظار ۱۰ – ۲۰ ثانیه راه اندازی مجدد دوربین
تنظیم مجدد کارخانه ای دوربین آخرین راه حل تنظیم درست و دقیق دوربین
عنوان مقاله: راهنمای تعمیر دوربین مداربسته

 

 نتیجه گیری در مورد راهنمای تعمیر دوربین مداربسته

این مقاله آموزشی در مورد راهنمای تعمیر دوربین مداربستهو کاربردهای آن در دنیای دوربین مداربسته ، مورد بحث و بررسی قرار داریم، توصیه میکنیم که در صورت نیاز به خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته که دارای تجربه کافی در این حوزه است استفاده نمایید.

درباره چه صحبت کردیم؟

  راهنمای تعمیر دوربین مداربسته/ :مراحل تعمیر دوربین مداربسته“/

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ امجد طبقه ۴ .واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب دوربین مدار بسته به هزینه بسیار پایین می باشد.