راهنمای تعمیر دوربین مداربسته

دوربین مداربسته، بهترین وسیله و ابزار برای جلوگیری از جرم است و باعث می شوند که سارقان هرگز از محل شما، سرقتی را مرتکب نشوند. به تدریج و با پیشرفت سخت افزاری و نرم افزاری، این نوع ابزارها، این نوع دستگاه ها نیز به راحتی نصب می شوند. حال اگر به خوبی نگهداری نشوند به تدریج خراب شده و تعمیر دوربین مداربسته کار زمانبری خواهد بود. خرابی دوربین مداربسته باعث خواهد شد تا به خوبی کار نکند.

تعمیر دوربین مداربسته یکی از کارهایی است که برای استفاده از دوربین لازم و ضروری است. لازم است که سخت افزار و نرم افزار دوربین را به دقت بررسی کنید. برد و کابل برق، چراغ های LED، سنسور تصویر، IP  دوربین، نام کاربری و رمز عبور را به دقت بررسی کنید، در صورتی که بعد از انجام همه کارهای لازم، عملکرد دوربین تصحیح نشد، کار خود را به تکنسین بسپارید.

راهنمای تعمیر دوربین مداربسته
راهنمای تعمیر دوربین مداربسته

 زمان تعمیر دوربین مداربسته

برای این که تعمیر دوربین مداربسته (CCTV Repair Guide) ما را از سایر کارها  امورات باز ندارد، حفظ و نگهداری منظم دوربین مداربسته موجب خواهد شد که بتوانید از آن در بلندمدت استفاده کنید. توصیه می شود که حداقل یک بار در ماه به دوربین مداربسته رسیدگی کنید. حفظ و نگهداری منظم موجب خواهد شد که کارایی و عملکرد دوربین ها بالا باشد. توصیه می شود که تکنسین، دوربین مداربسته شما را چک کند تا مواردی را که شما هنگام نگهداری از یاد برده بوده بودید را کنترل کند.

 عوامل تاثیرگذار بر عملکرد دوربین

دوربین مداربسته، دستگاه ظریفی است که به گونه ای ساخته شده که بتواند نسبت به برخی از عوامل مقاومت داشته باشد. عوامل محیطی بر عملکرد دوربین تاثیرگذار است و موجب می شود که کارایی آن کاهش پیدا کند.

مراحل تعمیر دوربین مداربسته

در صورتی که قطعات و بخش هایی از دستگاه خوب عمل نمی کند لازم است که تعمیر دوربین مداربسته را انجام دهید. لازم است که بخش های مختلف دوربین را به دقت کنترل کنید. و برای اطلاعات بیشتر علاوه بر تکنسین های مجرب در این زمینه میتوانید مقاله آموزشی تعمیرگاه دوربین مداربسته را مطالعه فرمایید.

لیست تعمیر دوربین مداربسته

راهنمای تعمیر دوربین مداربسته
راهنمای تعمیر دوربین مداربسته

با انجام این کار تمامی تنظیمات شخصی شما از بین رفته و دوباره تنظیمات کارخانه ای در دوربین برقرار خواهد شد. ممکن تنظیماتی را انجام داده باشید که مانع عملکرد درست دوربین شده باشد. برای تنظیم مجدد کارخانه ای، با گیره کاغذ، سوراخی پشت دوربین فشار داده و دوباره تنظیم کنید. در صورتی که با انجام این کارها، دوربین شما به درستی کار نمی کند، آن را به تکنسین دوربین مراجعه کنید.

راهنمای تعمیر دوربین مداربسته
راهنمای تعمیر دوربین مداربسته

راهنمای تعمیر دوربین مداربسته

عوامل توضیح
بررسی کابل برق بررسی همه طول کابل برق
بررسی اتصال دوربین به دستگاه ضبط لزوم بررسی اتصال دوربین به دستگاه ضبط تصویر
برد چراغ های LED تعویض چراغ های خراب
لنزهای دوربین تعویض لنزهای خراب
سنسور تصویر تعویض سنسور تصویر
برق برق تعویض برد برق
بررسی IP دوربین بررسی دوربین در داخل شبکه
بررسی نام کاربری و رمز عبور بررسی صحیح بودن نام کاربری و رمز عبور
بروزرسانی نرم افزار دوربین لزوم بروز رسانی نرم افزار دوربین
راه اندازی مجدد دوربین راه اندازی مجدد و انتظار 10 – 20 ثانیه راه اندازی مجدد دوربین
تنظیم مجدد کارخانه ای دوربین آخرین راه حل تنظیم درست و دقیق دوربین
عنوان مقاله: راهنمای تعمیر دوربین مداربسته

 

 نتیجه گیری در مورد راهنمای تعمیر دوربین مداربسته

این مقاله آموزشی در مورد راهنمای تعمیر دوربین مداربستهو کاربردهای آن در دنیای دوربین مداربسته ، مورد بحث و بررسی قرار داریم، توصیه میکنیم که در صورت نیاز به خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته که دارای تجربه کافی در این حوزه است استفاده نمایید.

درباره چه صحبت کردیم؟

  راهنمای تعمیر دوربین مداربسته/ :مراحل تعمیر دوربین مداربسته“/

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ امجد طبقه ۴ .واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب دوربین مدار بسته به هزینه بسیار پایین می باشد.