فرمت H.265+

تکنولوژی هوشمندفرمت H.265 + مجموعه ای از الگوریتم های رمزگذاری هوشمند است که توسط فن آوری Dahua بر اساس H.265 ساخته شده است. برای دیدار از ویژگی های نظارت تصویری، Smart265 + برخی از تکنیک های رمزگذاری ویدئویی کلیدی را می پذیرد و این تکنیک ها می تواند به صورت انعطاف پذیری اضافه / حذف یا ترکیب شده با توجه به برنامه های مختلف و محصولات. کدک هوشمند فرمت H.265 + می تواند به طور موثر بهبود کارایی کدگذاری ویدئو را با توجه به ویژگی های محیط های نظارت مختلف بهبود بخشد. علاوه بر این، می تواند نرخ بیت انتقال، ظرفیت ذخیره سازی برای بهبود کلی سیستم CAPEX / OPEX را کاهش دهد. این تکنولوژی در دستگاه DVR با برند INFINITY نیز وجود دارد.

تفاوت های اصلی کاهش میزان بیت (تعداد بیت هایی است که در یک واحد زمان برداشته یا پردازش می شوند) و کاهش پهنای باند (میزان انتقال داده ها در بیت در ثانیه (بیت / ثانیه) اندازه گیری می شود).

جدول مقایسه فرمت H.265 در ویرایشهای مختلف

Scene H.264
average 
bit rate
H.265
average 
bit rate
Smart H.265+
average 
bit rate
Bit rate
Outdoor all day ۴۱۳۵ Kbps ۲۰۹۲ Kbps ۴۶۹ Kbps ۸۹% (v.s.H.264)
۷۸% (v.s.H.265)
Indoor all day ۴۲۱۸ Kbps ۲۱۳۰ Kbps ۴۲۶ Kbps ۹۰% (v.s.H.264)
۸۰% (v.s.H.265)
Dark room color ۳۵۷۶ Kbps ۲۰۱۲ Kbps ۹۴ Kbps ۹۷% (v.s.H.264)
۹۵% (v.s.H.265)
Dark room black ۳۳۴۲ Kbps ۲۰۱۲ Kbps ۶۸ Kbps ۹۸% (v.s.H.264)
۹۷% (v.s.H.265)

شرکت Dahua اظهار می دارد که “سر و صدای ویدئو نظارت معمولا هنگامی که ناحیه نرم افزار نامطمئن است و شرایط نور ضعیف است، سریع است. سر و صدا نه تنها می تواند کیفیت تصویر را تحت تأثیر قرار دهد، بلکه همچنین میزان بیت های رمزگذاری را نیز افزایش می دهد. سر و صدا و اجرای استراتژی کنترل بهتر برای رمزگذاری ویدئو استراتژی کاهش سنتی سنتی به طور کلی صحنه ویدیو را به عنوان یک کل و تکنیک های کاهش شدت سر و صدا می تواند برخی از جزئیات ویدئو در هنگام کاهش سر و صدا را حذف کنید. نصب دوربین مداربسته با این تکنولوژی بسیار بهینه تر می  باشد. این تعادل بین این دو تکنیک هوشمند H.265 + به طور کلی منطقه حرکت را از منطقه پس زمینه جدا می کند و سطح لغزش را برای منطقه حرکت و پس زمینه کاهش می دهد (شکل زیر). به این ترتیب، می تواند نه تنها کاهش سر و صدا، بلکه کیفیت ویدیو ROI نیز را تضمین کند. به خصوص برای محیط نویز بالا نظیر surveilla در حقیقت شباهت آن به میزان قابل توجهی افزایش نرخ بیت کدگذاری است. کنترل اصلی سرکوب، تفاوت اصلی Dacua Smart H.265 + از کدک H.265 + Hikvision است.

فرمت H.265
فرمت H.265
فرمت H.265
فرمت H.265
فرمت H.265+
Tagged on:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *