مقایسه دوربین مداربسته TVI و AHD

بهترین دوربین امنیتی نوع HD چیست؟ TVI یا AHD این یک سوال معمولی است که مشتریان خرید دوربین مداربسته می پرسند. TVI و AHD دو تکنولوژی دوربین های HD CCTV هستند که رزولوشن ۱۰۸۰p را با کابل کواکسیال استاندارد (RG59 یا RG6) پشتیبانی می کنند. این همان نوع کابل کواکسیال است که در نصب دوربین های آنالوگ سنتی آنالوگ استفاده می شود، در این مقاله مقایسه دوربین مداربسته TVI و AHD  بررسی خواهد شد.

این مقاله مقایسه دوربین مداربسته TVI و AHD را با مقایسه فیلم های ۱۰۸۰p و تصاویر ثابت گرفته شده توسط دو دوربین TVI و AHD مقایسه می کند.

برای آزمایش من از دوربین های زیر استفاده کردم.

دوربین مداربسته AHD ، با کیفیت ۲ مگاپیکسل مدل ۶۰۳۲۳

دوربین TVI برند XXX ( به علت عدم امکان ثبت برند نام این برند محفوظ موماند ولی از برندهای خوب بازار است)

این دو دوربین در مشخصات خاص تقریبا یکسان هستند، به جز اینکه یکی از آنها از TVI و دیگر پردازنده های AHD و فناوری های سیستم عامل استفاده می کند. هر دو در یک مسکن مقاوم در برابر آب و هوا قرار می گیرند (که در زیر دیده می شود). آنها دارای همان نوع و تعداد LED های IR هستند و دارای همان لنز کانونی۳٫۶ مگاپیکسلی هستند.

60323

محل نصب:

این دوربین ها در همان مکان دقیق نصب شده اند که دارای لنز با ابعاد ۳٫۶ میلی متر است. من بهترین کار را کردم تا زاویه دید را یکسان تنظیم کنم. در اینجا چندین عکس وجود دارد که نشان می دهد که دوربین مداربسته قرار گرفته است.

مقایسه دوربین مداربسته TVI و AHD:

تصویر زیر شامل ۴ تصویر ثابت است که توسط دوربین های TVI و AHD مورد آزمایش قرار گرفته است. دو تصویر بالا با استفاده از دوربین TVI گرفته شد. دو تصویر پایین دوربین AHD هستند. عکس های چپ با چراغ های در انبار ما گرفته شد – درست با تمام نور خاموش، بنابراین دوربین ها از LED های ساخته شده در مادون قرمز خود استفاده می کنند.

مقایسه دوربین مداربسته TVI و AHD
مقایسه دوربین مداربسته TVI و AHD

این ۴ تصویر با وضوح ۱۰۸۰ پیکسل گرفته شدند. من ۵۰٪ آنها را برای ایجاد یک تصویر ۱۰۸۰p یکسان کاهش دادم – برای  بهتر شدن مقایسه دوربین مداربسته TVI و AHD.

نتیجه مقایسه دوربین مداربسته TVI  و AHD:

دوربین TVI، به نظر من، کمی ضعیفتر از AHD است ( هم در روز و حالت مادون قرمز دید در شب). هر چند کیفیت دو دوربین واقعا نزدیک است . با این حال، روشنایی رنگ دوربین AHD را بهتر از TVI میدانم.

چیزی که مهم است توجه داشته باشید این است که زاویه دید دوربین TVI کمی نسبت به AHD کمی باریکتر / زوم شده است. اگر لبه سمت راست تصاویر را مقایسه کنید، متوجه خواهید شد که نمای دوربین AHD چند فوت از انتهای قفسه انبار گسترش می یابد. دوربین TVI کمی از لبه قفسه را قطع می کند. این جالب است زیرا هر دو دارای یک لنز ۳٫۶ میلی متر هستند.

بنابراین، برای این آزمون، من به دوربین وضوح بسیار کمی نسبت به دوربین TVI می دهم، اما رنگ هایی که در AHD بهتر است.

هر دو دوربین TVI و AHD یک مقدار شگفت انگیز برای وضوح ۱۰۸۰p در دوربین های نوعی کواکسی (HD CCTV) ارائه می دهند. طرفداران دوربین های مداربسته هر دو نوع دوربین را ارائه می کنند و توصیه می کنند. صادقانه خیلی نزدیک است.

پس بهتر است برای خرید دوربین مداربسته از یک فروشگاه دوربین مداربسته معتبر استفاده نمایید.

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ امجد طبقه ۴ واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته به هزینه بسیار پایین می باشد.

مقایسه دوربین مداربسته TVI و AHD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *