پک دوربین مداربسته چیست و خرید آن

پک دوربین مداربسته مجموعه کاملی است که می توانید به وسیله آن، دستگاه های نظارتی کاملی را داشته باشید. اگرچه مهم هستند ولی بر کل زندگی تاثیرگذار نیستند. خرید پک دوربین مداربسته می توان مقرون به صرفه ترین کاری باشد که می توانید انجام دهید. پک دوربین مداربسته با توجه به ویژگی های ویژه می تواند متفاوت باشد. مشاوران بازاریابی هم در مورد خرید پک دوربین مداربسته چندان کمک موثری نمی کنند.پک دوربین مداربسته، مجموعه کاملی است که در آن اکسسوری های لازم، قرار داده شده و در ضمن دوربینی را خریداری کنید که تمامی ویژگی های خاص و عمومی آن را دارا است و ارزش این چنین دوربین هایی به طور یقین بالا است. توصیه می کنیم که این چنین مجموعه کاملی را خریداری کنید.

پک دوربین مداربسته چیست و خرید آن

پک دوربین مداربسته چیست و خرید آن

 موارد لازم جهت خرید پک دوربین مداربسته

  1. مجهز بودن دوربین مداربسته به SD CARD یا حافظه داخلی جداگانه در DVR

پیشرفت تکنولوژی دوربین مداربسته موجب شده که امروزه این محصولات خود مجموعه کاملی محسوب شوند. برخی از آن ها به کارت حافظه مجهز بوده و در کارت حافظه هایی با ظرفیت های متفاوت 32، 64 و 128 گیگ می توان داده های بسیار زیادی را ذخیره کرد، ولی در این میان دوربین های ارزان تری هم وجود دارند که دستگاه DVR  فقط به هارد دیسک مجهز است.

  1. زوایای چرخش

چرخش افقی و عمودی دوربین مداربسته باعث خواهد شد تا بتوانند فضای بسیار زیادی را پوشش دهند. حرکت زاویه ای که دوربین مداربسته می تواند بچرخد، Pan  نامیده می شود. کج شدن چشمی دوربین هم Tilt نام دارد. برخی دوربین ها به عنوان مثال Sricam SP005 SP Series، می توانند 355 درجه بچرخند و در ضمن 90 درجه هم کج شوند. کنترل از راه دور هم مشخصه جدید دوربین مداربسته است که باعث جذابیت پک دوربین مداربسته شده است. شما با این چنین دوربینی می توانید فضای بسیار زیادی را پوشش دهید.

پک دوربین مداربسته چیست و خرید آن

پک دوربین مداربسته چیست و خرید آن

  1. کیفیت تصویر

وضوح تصویر بهترین دوربین های مداربسته در حدود 720 تا 1080 پیکسل است. هر چقدر که وضوح تصویر بالا باشد، کیفیت آن بالا خواهد بود و بنابراین برای ذخیره سازی داده های به فضای ذخیره سازی بالایی نیاز دارید. توصیه می کنیم که پک دوربین مداربسته را خریداری کنید که حافظه داخلی دستگاه DVR، 1 ترابایت و دوربین هم رزولوشن بالایی داشته باشد. برای حل مشکل کمبود ظرفیت ذخیره سازی در حافظه داخلی، قابلیت کارت حافظه ایجاد شده که داده ها و اطلاعات یک دوربین مداربسته 1 مگاپیکسل، می تواند 38 گیگ از ظرفیت حافظه داخلی دستگاه را پر کند. توصیه میکنیم که قبل از خرید پک دوربین مداربسته، رزولوشن دوربین و مقدار حافظه داخلی دستگاه DVR را بررسی کنید.

  1. سنسورهای حرکت و صدا

قابلیت تشخیص حرکت و صدا از بهترین امکانات دوربین مداربسته به شمار می رود. قیمت این چنین دوربین هایی به طور یقین بالاتر خواهد بود. دوربین ها، به محض تشخیص حرکت و صدا، به گوشی شما، پیام هایی را ارسال می کنند. خرید پک دوربین مداربسته با این چنین مشخصاتی می تواند بهترین گزینه ای باشد که می توانید تجربه کنید.

  1. نصب و راه اندازی آسان و ساده

از آن جایی که دوربین های مداربسته بی سیم به کابل نیاز ندارند بنابراین به راحتی نصب می شوند. محل نصب نیز در این میان عامل تعیین کننده ای است. نصب دوربین مداربسته با پایه مغناطیسی نیز ساده است، ولی نصب دوربین با پیچ و مهره روی براکت می تواند بهترین و مطمئن ترین روشی برای نصب آن باشد. برخی دوربین ها، رومیزی بوده و به همین دلیل این چنین دوربین هایی محبوب بوده و با آن ها میتوان کودکان و سالمندان را کنترل کرد.

 دوربین هایی که به قابلیت هایی مثل Pan و Tilt مجهز هستند را می توان به راحتی در محل های دلخواه نصب کرد. پک دوربین مداربسته که پیچ و مهره بسیار زیادی دارد مناسب است و ولی نصاب حرفه ای برای نصب دوربین لازم و ضروری است.

امروزه نصب دوربین مداربسته کار ساده و آسانی است. نصابان فروشگاه ایمن آریا می توانند دوربین های مداربسته را به صورت حرفه ای در محل دلخواه شما نصب کنند.

  1. قابلیت ویدئو کنفرانس

می توانید با این چنین امکانی با مشتریان و شرکای تجاری خود صحبت کنید. خرید پک دوربین مداربسته با این چنین قابلیتی می تواند برای شما مقرون به صرفه باشد.

پک دوربین مداربسته چیست و خرید آن

پک دوربین مداربسته چیست و خرید آن

  1. قابلیت ضد آب بودن دوربین

قابلیت ضد آب بودن و مقاومت نسبت به عوامل خارجی و محیطی یکی از ویژگی های ضروری دوربین مداربسته محسوب می شود.

  1. اکسسوری های دوربین مداربسته

اکسسوری های دوربین مداربسته یکی از موارد ضروری هر دوربین مداربسته است  و هر چقدر که این لوازم بیشتر باشد ارزش خرید پک دوربین مداربسته بالا خواهد بود. توصیه می کنیم که این چنین پک دوربین مداربسته را خریداری کرده و از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

  1. تعداد لامپ های LED مادون قرمز

این چنین لامپ هایی به دید بهتر در شب کمک می کنند. هر چقدر که تعداد این لامپ ها بیشتر باشد به همان اندازه شما در شب می توانید محل خود را به راحتی کنترل و نظارت کنید.

  1. حداکثر شعاع پوششی دوربین

حداکثر برد دوربین مداربسته به اندازه لنز و فاصله کانونی بستگی دارد. هر چقدر که شعاع پوششی دوربین بیشتر باشد به همان اندازه، می توانید افراد یا اشیاء را با وضوح بهتری کنترل کنید.

پک دوربین مداربسته چیست و خرید آن

پک دوربین مداربسته چیست و خرید آن

پک دوربین مداربسته چیست و خرید آن

موارد توضیح
ظرفیت حافظه هارد دیسک یا کارت حافظه
زوایای چرخش چرخش افقی و عمودی و قابلیت Pan, Tilt
کیفیت تصویر مقدار رزولوشن دوربین
سنسورهای حرکت و صدا تشخیص حرکات و صداهای مشکوک
نصب و راه اندازی ساده و آسان نصب ساده دوربین های بی سیم و پایه مغناطیسی

نصب مطمئن با پیچ و مهره روی براکت

 

قابلیت ویدئو کنفرانس امکان صحبت از راه دور با مشتریان و شرکای تجاری
اکسسوری ها تعداد بالا و قابلیت های خاص و اضافی
تعداد لامپ های LED مادون قرمز دید در شب
شعاع پوششی دوربین اندازه لنز و فاصله کانونی تعیین کننده شعاع پوششی
عنوان مقاله: پک دوربین مداربسته چیست و خرید آن

نتیجه گیری در مورد پک دوربین مداربسته چیست و خرید آن

این مقاله آموزشی در مورد پک دوربین مداربسته چیست و خرید آنو کاربردهای آن در دنیای دوربین مداربسته ، مورد بحث و بررسی قرار داریم، توصیه میکنیم که در صورت نیاز به خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته که دارای تجربه کافی در این حوزه است استفاده نمایید.

درباره چه صحبت کردیم؟

  پک دوربین مداربسته چیست و خرید آن/” موارد لازم جهت خرید پک دوربین مداربسته

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ امجد طبقه ۴ .واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب دوربین مدار بسته به هزینه بسیار پایین می باشد.

ایمان قنبری
Latest posts by ایمان قنبری (see all)
author-avatar

درباره ایمان قنبری

متولد 1364 در تهران هستم و دارای مدرک فوق لیسانس کامپیوتر (سخت افزار) از دانشگاه امیرکبیر ( پلی تکنیک) بوده که از سال 1383 در حوزه دوربین مداربسته و سیستمهای حفاظتی و نظارتی در حال فعالیت هستم. از سال 1398 با تاسیس شرکت چشمان بیدار آریا در حال ارائه خدمات فنی و مهندسی به تمامی ارگانها و شرکتهای خصوصی برای نصب دوربین مداربسته میباشیم.