نصب دوربین مداربسته برای منزل

همانطور که در مقاله ی چگونگی نصب سیستم دوربین مداربسته برای منزل (قدم ۱) که برای آشناییی مشتریان عزیز فروشگاه دوربین مداربسته آریا ارائه کردیم در این مقاله نیز روش دوم را برای شما تهیه کرده ایم.

مرحله ۱

نصب سیستم دوربین مداربسته برای منزل
نصب سیستم دوربین مداربسته برای منزل

یک زاویه بالایی برای دوربین خود انتخاب کنید بهترین زاویه هر اتاق معمولا از گوشه ای است که در آن سقف با دیوارها مطابقت دارد. اطمینان حاصل کنید که می توانید تمام ورودی ها و خروجی ها را به روشنی ببینید و دوربین نزدیک یک منبع برق باشد.

اگر یک دوربین را در خارج نصب کنید، آنرا بالاتر از ۳ متر قرار دهید تا نتوان آن را به راحتی خراب و از دسترس خارج کرد.

مرحله ۲

نصب سیستم دوربین مداربسته برای منزل
نصب سیستم دوربین مداربسته برای منزل

دوربین خود را به دیوار نصب کنید. بعضی از دوربین ها دارای پد های چسبنده هستند که دوربین شما را به دیوار متصل می کند، اما پیچ کردن دوربین به دیوار راه حل بهتر و امن تری خواهد بود ولی طولانی تر می شود. در حالی که هر دوربین مداربسته متفاوت است، اما بیشتر آنها را می توان به این روش نصب کرد:

 • پایه را در محل مورد نظر خود قرار دهید.
 • با استفاده از یک تیغه، علامت را روی دیوار که هر پیچ باید برداشته شود، ایجاد کنید.
 • یک سوراخ برای هر پیچ با استفاده از یک مته متصور شوید.
 • چکش زدن در هر پین قالب.
 • پایه را به دیوار پیچ کنید.
 • دوربین را در زاویه مورد نظر خود قرار دهید.

مرحله ۳

چگونگی نصب سیستم دوربین مداربسته برای منزل (روش 2)
چگونگی نصب سیستم دوربین مداربسته برای منزل (روش ۲)۳

دوربین مداربسته خود را به یک منبع برق وصل کنید. تقریبا همه دوربین ها دارای یک آداپتور برق هستند که به سوکت دیود معمولی وصل می شوند. انتهای کوچک و دور را به انتهای ورودی برق پشت دوربین وصل کنید و انتهای دیگر را به خروجی وصل کنید.

مرحله ۴

نصب سیستم دوربین مداربسته برای منزل
نصب سیستم دوربین مداربسته برای منزل

یک دوربین سیمی را به DVR خود وصل کنید. تجهیزات نظارت بر روی یک اتصال BNC (Bayonet Neill-Councilman) متصل می شوند. کابل های BNC ساده برای استفاده هستند – آنها در هر دو طرف یکسان هستند و شما آنها را فقط به پورت مناسب وصل می کنید، یک مهره کوچک را در انتهای آن قرار دهید تا آن را در جای خود قرار دهید. یک پایان را به خروجی دوربین خود و یکی دیگر از پورت های ورودی DVR وصل کنید.

 • توجه داشته باشید که ورودی که به آن متصل می شوید – این ورودی است که DVR شما باید برای مشاهده ویدئو دوربین مداربسته شما تنظیم شود.
 • اگر کابل شما یک اتصال BNC ندارد، می توانید یک آداپتور ساده BNC را در فروشگاه دوربین مداربسته آریا خریداری کنید. این باعث می شود که BNC سازگار باشد.

مرحله ۵

نصب سیستم دوربین مداربسته برای منزل
نصب سیستم دوربین مداربسته برای منزل
 • دوربین های بی سیم را به کامپیوتر خود وصل کنید. دوربین های بی سیم با یک دیسک نرم افزاری که شما نیاز دارید برای نمایش فید ها خود نصب کنید. برای دسترسی به دوربین های مداربسته خود، دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید.
 • بعضی از دوربین ها یک گیرنده کوچک دارند که از طریق پورت USB به کامپیوتر شما متصل می شود. اطمینان حاصل کنید که به درستی متصل شده باشد.
 • در صورت ارائه، آدرس آی پی دوربین خود را (به عنوان مثال ۱۹۲٫۱۶۸٫۰٫۵) بنویسید – این شماره را می توان به هر مرورگر وب تایپ کرد تا دوربین شما را از راه دور مشاهده کند.

مرحله ۶

نصب سیستم دوربین مداربسته برای منزل
نصب سیستم دوربین مداربسته برای منزل۶

مانیتور را به DVR وصل کنید. این اتصال اغلب از کابل BNC نیز استفاده می کند، اما برخی از DVR ها می توانند با کابل HDMI یا کابل های کواکسیال وصل شوند. با استفاده از اتصال مورد نظر خود، یک پایان را به پورت «خروجی» DVR و دیگری «ورودی» مانیتور وصل کنید.

 • شما می توانید به عنوان بسیاری از دوربین ها به عنوان DVR خود را وارد کنید ورودی – آن را به طور خودکار ضبط هر دوربین شما نصب کنید.
 • توجه داشته باشید که ورودی که به آن وصل هستید – این ورودی است که شما باید انتخاب کنید تا دوربین های خود را ببینید.

مرحله ۷

نصب سیستم دوربین مداربسته برای منزل
نصب سیستم دوربین مداربسته برای منزل

عیب یابی مسائل مربوط به اتصال بررسی کنید که دوربین، DVR، و مانیتور به یک منبع تغذیه متصل شده و روشن است. اطمینان حاصل کنید که کابل های شما به طور ایمن وصل شده اند و ورودی های مناسب خود را برای DVR و مانیتور خود انتخاب کرده اید. برخی از مانیتورها هر دوربین را در یک زمان نمایش می دهد، دیگران دکمه های ورودی را دارند که به شما امکان می دهد بین دوربین ها سوئیچ کنید.

یکی از جاهایی که باید برایی نصب دوربین مداربسته توجه کرد نصب دوربین مداربسته در کوچه می باشد

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ امجد طبقه ۴ واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته به هزینه بسیار پایین می باشد.

چگونگی نصب سیستم دوربین مداربسته برای منزل(قدم ۲)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *