کاربرد دوربین مداربسته در محیط صنعتی

کاربرد دوربین مداربسته در محیط صنعتی

از دوربین مداربسته در محیط های صنعتی استفاده می شود. نظارت بر فرایند تولید و مونتاژ ساده ترین کاربری است. استفاده از دوربین مداربسته در محیط صنعتی به امری ضروری تبدیل شده است. حتی ایمنی کارگران نیز با دوربین حفظ خواهد شد. با دوربین مداربسته می توان از سرقت دستگاه ها و تجهیزات جلوگیری کرد.

امروزه همه صنایع متناسب با اهداف خود از دوربین مداربسته استفاده می کنند. با دوربین مداربسته می توان از وظایف تکراری جلوگیری کرده و روند تولید را ساده تر کرد و در خیلی از موارد، هزینه ها را کاهش داد. ایمنی شغلی یکی از مهم ترین مواردی است که به کمک دوربین مداربسته محقق می شود.

کاربرد دوربین مداربسته در محیط صنعتی
کاربرد دوربین مداربسته در محیط صنعتی

تاثیر دوربین مداربسته در افزایش تولید و کاهش هزینه های محیط صنعتی

کاربری دوربین مداربسته فقط به تامین امنیت جانی و مالی محدود نمی شود بلکه می توان به وسیله آن از کارها و فعالیت های غیر مفید در تولید کارخانه ای پیشگیری کرده و در نتیجه هزینه های غیر ضروری را کاهش داد و مدیران می توانند برای خرید سایر دستگاه های ضروری تولید، هزینه کنند. با دوربین مداربسته می توان محل انبار کالاها را در صورت فراموشی شناسایی کرد. حتی دوربین مداربسته در استخدام افراد و جلوگیری از تبعیض جنسیتی نقش مهمی دارد.

دوربین ها در صنعت پزشکی نقش مهمی دارند. نظارت و کنترل روند جراحی یکی از ساده ترین کاربری هایی است که امروزه اکثر جراحان می توانند از آن استفاده کنند. تیم جراحی همواره می تواند روند عمل را بازبینی کند. مراقبت از نوزادان تازه متولد شده نیز کاربری دیگری است که پرستاران علاوه بر مراقبت حضوری از آن استفاده می کنند.

نقش مهم دوربین مداربسته در محیط صنعتی

امروزه نقش دوربین مداربسته در محیط های صنعتی( industrial environments )بیشتر مشخص می شود. با این تجهیزات می توان ماشین آلات را به بهترین شکل ممکن نگهداری کرد. اصلاح روش های تولید و نگهداری مواد اولیه و محصولات، از ساده ترین کاربری هایی است که می توان از آن بهره برد. حواس پرتی در کارهای تولیدی، خسارات سنگینی را به بار می آورد و با دوربین می توان از وقفه های تولید جلوگیری کرده و در زمان هم صرفه جویی کرد.

نقش دوربین مداربسته به عنوان مدیر تولید محیط صنعتی

حضور مدیر یا سرپرست تولید در همه مراحل تولید امری غیرممکن است، ولی با دوربین مداربسته می توان این امر را محقق کرد. مدیر تولید می تواند هر مرحله از تولید را با دوربین بررسی کرده و در صورت لزوم دخالت کند.

کنترل بسته بندی محصول با دوربین مداربسته

دوربین مداربسته در امر تولید و بسته بندی محصول در محیط صنعتی نقش مهمی دارد. با دوربین مداربسته می توان تمامی مراحل تولید را به دقت زیر نظر داشته و تمامی فرایندها و حرکات را کنترل کرد.

کاربرد دوربین مداربسته در محیط صنعتی
کاربرد دوربین مداربسته در محیط صنعتی

استفاده موثر از منابع تولید در محیط صنعتی

استفاده موثر از منابع موجب می شود تا تولید با کیفیتی را رقم زد. برای تولید با کیفیت لازم است که کارگران نیز مهارت لازم را داشته باشند. هر چقدر که مهارت کارگران تولیدی بیشتر باشد به همان اندازه ضایعات کمتری بوجود خواهد آمد. حال با دوربین مداربسته می توان این امر را محقق کرد.

مزایای استفاده از دوربین مداربسته در محیط صنعتی

  • پیشگیری از سرقت امروزه این خیلی به ندرت اتفاق می افتد بخاطر این که قبل از استخدام، وضعیت سوء سابقه جنایی شخص متقاضی از طرف مدیر کارخانه بررسی شده و در صورت عدم سوء سابقه جنایی شخص استخدام خواهد شد. با این وجود امروزه در اکثر کارخانجات و کارگاه های تولیدی، از دوربین مداربسته استفاده می شود و با این کار امکان سرقت اشیاء و تجهیزات به حداقل کاهش خواهد یافت.
  • کنترل کیفیت اگرچه تیم کنترل کیفیت در کارخانه حضور دارند ولی با این وجود از دوربین مداربسته هم استفاده می شود. با دوربین می توان هر مرحله از تولید را کنترل کرد و در انتها محصول با کیفیتی را تولید کرد.
  • نظارت از راه دور امروزه اکثر دوربین های مداربسته دیجیتالی بوده و با نرم افزاری به گوشی هوشمند، لپ تاپ، تبلت متصل می شوند. مدیر عامل یا مدیر تولید می تواند هر مرحله از تولید را از راه دور کنترل کند.
  • ایمنی کار اول ایمنی بعد کار، شعاری که در کارخانجات روی دیوار نوشته شده است. با دوربین مداربسته می توان از بروز حوادث حین تولید در محیط صنعتی جلوگیری کرد.

استفاده از دوربین مداربسته در انبار

دوربین مداربسته می تواند در یادآوری محل انبار کالاها و محصولات به ما کمک کند. همچنین ورود و خروج افراد و کالاها هم در تمامی ساعات کنترل می شود. دوربین مداربسته در انبارگردانی نقش مهمی دارد. با این ابزار می توان کالاها و محصولات را به بهترین شکل ممکن کنترل کرد.

صنایع استفاده کننده

امروزه همه صنایع بزرگ و کوچک از این ابزار استفاده می کنند. صنعت تولیدی، خدماتی، حمل و نقل، از این ابزار برای ارائه خدمات بهتر و تولید محصولات با کیفیت استفاده می کنند.

کاربرد دوربین مداربسته در محیط صنعتی
کاربرد دوربین مداربسته در محیط صنعتی

کاربرد دوربین مداربسته در محیط صنعتی

مزیت شرح
پیشگیری از سرقت جلوگیری از سرقت تجهیزات و کالاها
کنترل کیفیت کنترل کیفیت تولید در تمامی مراحل
نظارت از راه دور اتصال به گوشی و امکان کنترل از راه دور
ایمنی کار جلوگیری از بروز حوادث
مزایای استفاده از دوربین مداربسته در محیط صنعتی

نتیجه گیری در مورد ” کاربرد دوربین مداربسته در محیط صنعتی”

این مقاله آموزشی در مورد ” کاربرد دوربین مداربسته در محیط صنعتی”و کاربردهای آن را در دنیای دوربین مداربسته ، مورد بحث و بررسی قرار داریم، توصیه میکنیم که در صورت نیاز به خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته با نفرات/ شرکت های دارای تجربه کافی در این حوزه مشورت نمایید.

درباره چه صحبت کردیم؟

” کاربرد دوربین مداربسته در محیط صنعتی”/ مزایای استفاده از دوربین مداربسته در محیط صنعتی

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ امجد طبقه ۴ .واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب دوربین مدار بسته با هزینه بسیار پایین می باشد.