کاربرد BNC در کیفیت نهایی دوربین مداربسته

کاربرد BNC در کیفیت نهایی دوربین مداربسته، باعث افزایش پایداری، میرایی، کیفیت سیگنال و مقاومت مکانیکی  شده و تاثیر به سزایی اتصالات شما دارند. البته برای اتصالات BNC استانداردها و الزاماتی وضع شده و هر سال قوانین سخت گیرانه ای برای این اتصالات وضع می شود.

کاربرد BNC در کیفیت نهایی دوربین مداربسته
کاربرد BNC در کیفیت نهایی دوربین مداربسته

مزایای اتصالات BNC

شما با اتصالات BNC می توانید حتی در سخت ترین شرایط، محکم ترین اتصالات را برقرار کنید. با اتصالات زیر می توان میدان دید 360 درجه را ایجاد کرد که حتی نسبت به شکنندگی مقاوم هستند.

انواع کابل کشی در دوربین مداربسته

لازم است که متناسب با نوع دوربین کابل سازگاری را انتخاب کنید. شما در انتهای این مقاله به نحوه انتخاب درست و مناسب کابل آشنا خواهید شد.

کابل کواکسیال در اتصالات BNC

کابل کواکسیال دو سیم است که می توانید صدا و تصویر را با بالاترین کیفیت دریافت کنید. در واقع دو کابل با ویژگی های مختلف بهم متصل شده اند. شما با یک سیم که از دوربین به مانیتور متصل شده می توانید سیگنال های ویدئویی را دریافت کنید و سیم دیگر از دستگاه DVR به منبع برق متصل شده است. این کابل با کیفیت های متفاوتی طراحی و عرضه شده است.

دوربین های سازگار با کابل کواکسیال

کابل های کواکسیال برای دوربین های آنالوگ و دیجیتالی مناسب هستند. شما با این کابل می توانید این نوع دوربین ها به ساده ترین شکل ممکن در محل دلخواه خود نصب کنید.

دوربین های آنالوگ   قدیمی ترین دوربین هایی که تصاویر آنالوگ را ارسال می کنند به دوربین های CVBC معروف هستند.

دوربین های HD رزولوشن این دوربین ها، 1080P است و کابل RG59U برای این نوع دوربین ها طراحی شده و کابل های پیش ساخته مناسب نیستند. این کابل ها به صورت رول بوده و لازم است که با اتصالات BNC به دوربین و دستگاه  DVR متصل شوند.

کاربرد BNC در دوربین مداربسته
کاربرد BNC در دوربین مداربسته

انواع کابل کواکسیال BNC

  1. کابل های پیش ساخته با طول های مختلف متصل به BNC
  2. کابل با کیفیت بالا، و با کانکتورهای BNC و امکان قطع کابل در هر نقطه ای از آن

کابل پیش ساخته کواکسیال با اتصالات BNC

این کابل ها نسبت به کابل RG95U ارزان تر هستند و می توانید با BNC آن را به دوربین و دستگاه  DVR نصب کنید. این کابل ها بدون عایق بوده و نسبت به کابل کواکسیال 20awg RG59U  استاندارد، ارزان تر هستند. البته محدودیت هایی برای این نوع استفاده از این کابل ها وجود دارد. طول بیشتر از 45 متر موجب خواهد شد که تصاویر دید در شب واضح نباشد و بدین ترتیب میدان دید شما در شب کاهش خواهد یافت.  دوربین های PTZ و سایر دوربین ها به برق متناوب 24 ولت نیاز دارند و در مورد آن ها نمی توان از کابل های پیش ساخته استفاده کرد. کابل های پیش ساخته با برق متناوب 24 ولت سازگاری ندارند و در صورتی که از آن ها برای کابل کشی دوربین ها استفاده شود می تواند عواقب زیانباری را منجر شود.

نکته مهم دیگری که لازم است به آن توجه شود این است که کابل هایی که قبل از 2014 ساخته شده اند، HD نبوده و تنها برای دوربین های آنالوگ بالای 960H مناسب هستند. با کابل های پیش ساخته امروزی می توان کیفیت 4 مگاپیکسل را دریافت کرد. پس در صورتی که از دوربین HDCVI 4K استفاده می کنید توصیه می کنیم که از این کابل ها استفاده نکنید.

کابل کواکسیال رول BNC

این کابل ها، سیم رشته ای RG59U + 2 lead 18awg هستند که در کارهای حرفه ای از آن ها استفاده می شود. البته شما هم می توانید برای کارهای خود از این کابل ها استفاده کنید. این نوع کابل ها مناسب دوربین هایی با رزولوشن 4K و بالاتر هستند.

شما با کابل کواکسیال RG59 رول می توانید سیستم کنترل نظارت عالی را راه اندازی کنید. کابل انتقال دهنده سیگنال ویدئویی نسبت به کابل پیش ساخته 20awg ضخیم تر است. دوربین های HDCVI را می توان با این کابل با حداکثر طول 487 متر نصب کرد. طول 24 متر این کابل برای دوربین های آنالوگ مناسب خواهد بود. این رول کابل به طول 152 تا 304 متر به بازار عرضه شده و نصاب های دوربین مداربسته می توانند با آن کابل کشی ها را انجام داده و در انتها از اتصالات BNC استفاده کنند.

کاربرد BNC در کیفیت نصب دوربین مداربسته
کاربرد BNC در کیفیت نصب دوربین مداربسته

نحوه استفاده از اتصالات BNC در کابل کواکسیال

شما می توانید با این کابل، دوربین را به دستگاه  DVR نصب کرده و در انتها با اتصالات BNC کار خود را خاتمه دهید.

کاربرد BNC در کیفیت نصب دوربین مداربسته
کاربرد BNC در کیفیت نصب دوربین مداربسته

کاربرد BNC  در کیفیت نصب دوربین مداربسته

دوربین توضیح کابل توضیح
آنالوگ قدیمی ترین دستگاه ها پیش ساخته ارزان و بی عایق و کیفیت پایین در طول بیش از 45 متر
دیجیتال کیفیت 1080 P کیفیت بالا مناسب دوربین های دیجیتالی
 

نتیجه گیری در مورد کاربرد BNC  در کیفیت نهایی دوربین مداربسته

این مقاله آموزشی در مورد کاربرد BNC  در کیفیت نهایی دوربین مداربستهو کاربردهای آن در دنیای دوربین مداربسته ، مورد بحث و بررسی قرار داریم، توصیه میکنیم که در صورت نیاز به خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته که دارای تجربه کافی در این حوزه است استفاده نمایید.

درباره چه صحبت کردیم؟

  کاربرد BNC  در کیفیت نصب دوربین مداربسته/ انواع کابل کواکسیال BNC

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ امجد طبقه ۴ .واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب دوربین مدار بسته به هزینه بسیار پایین می باشد.