امروزه گزینه های زیادی برای انتخاب یک سیستم امنیتی کیفیت تصویر امنیتی وجود دارد. شما ممکن است تصمیم به رفتن از یک سیستم آنالوگ سنتی، HD-SDI، HD-CVI و یا حتی محصولات امنیتی مبتنی بر IP را داشته باشید، یا حتی ممکن است بخواهید دوربین مداربسته نصب کنید یا نصاب دوربین مداربسته باشید، این مقاله اموزشی برای سیم کشی دوربین مداربسته می باشد.

روشهای سیم کشی دوربین مداربسته

یکی از دلایلی که همه این گزینه ها مشترک است این است که شما احتمالا باید یک نوع کابل سیم را به دوربین وصل کنید. بله، برخی از راه حل های امنیتی بی سیم امنیتی موجود در بازار امروز وجود دارد، اما اگر شما برخی از تحقیقات انجام دهید، خواهید دید که محدودیت های زیادی برای دوربین های امنیتی بی سیم وجود دارد. اکثر متخصصان CCTV احتمالا یک سیستم بیسیم را در یک محیط توصیه نمی کنند که در آن زمان زمان و امنیت مهم هستند.

من می خواهم ذکر کنم که قابل حمل بی سیم با استفاده از یک دستگاه مانند TP-LocoM5 – Wireless Access Point / Bridge که در آموزش دوربین مداربسته بیسیم آمده است.

اما حتی پس از آن شما هنوز هم نیاز به یک سیم برق اجرا به دوربین و یا یک منبع برق محلی در نزدیکی دوربین و آن را تنها با دوربین های IP کار می کند.

گفته می شود که ما در مورد یک سیستم کاملا سیمی در ارتباط با دستگاه ذخیره سازی مانند DVR (ضبط ویدئو دیجیتال) یا NVR (Network Video Recorder) صحبت خواهیم کرد و به شما روش های سیم کشی را اموزش خواهیم داد.

نصب دوربین مداربسته جدید

هنگام نصب یک سیستم امنیتی کاملا جدید، ممکن است بخواهید سیم های ویدئویی و برق از یک مکان واحد در نزدیکی دستگاه ذخیره سازی (DVR یا NVR) که در زیر نشان داده شده است، آمده باشند. به نحوه سیم کشی دوربین مداربسته نقشه زیر دقت کنید:

سیم کشی دوربین مداربسته AHD

دوربین های آنالوگ، HD-SDI و HD-CVI دو سیم به آنها نیاز دارند. یکی برای انتقال ویدئو و مجموعه ای از سیم های برق به منظور برق دوربینمی باشد. شما می توانید یک کابل کواکسیال و سیم های جداگانه را اجرا کنید، اما اکثر متخصصان دوربین مدار بسته از “کابل ترکیبی” استفاده می کنند. کابل ترکیبی کابل کواکسیال تولید شده با مجموعه ای از سیم های برق متصل به آن است. سیم های برق را می توان در مواردی که منبع برق شما ممکن است در نزدیکی دستگاه ضبط کننده شما وجود نداشته باشد، از هم جدا کنید.

کابل ترکیبی برای سیم کشی دوربین مداربسته
کابل ترکیبی برای سیم کشی دوربین مداربسته

سیم کشی دوربین مداربسته تحت شبکه

دوربین های IP از انتقال ویدئوی دیجیتال از طریق کابل CAT5 یا CAT6 استفاده می کنند. در اغلب موارد، ویدئو و برق خود را به دوربین و از CAT5 یا CAT6 همانند دوربین، و با استفاده از یک منبع قدرت POE (Power Over Ethernet) مانند یک انژکتور POE یا سوئیچ POE، می کنید.

بعضی از NVR ها با POE ساخته شده اند اما در بیشتر موارد توصیه می شود از سوئیچ PoE خارجی مانند POE-8MB1G از SecurityCameraKing.com استفاده کنید. هنگام استفاده از یک سوئیچ POE خارجی تمام CAT5 یا CAT6 شما به طور مستقیم از هر دوربین به سوئیچ POE که به شبکه محلی شما وصل شده است، اجرا می شود. سپس شما NVR خود را به شبکه متصل می کنید و همه شما تنظیم می کنید.

 

 

 

 

۱۰ روش بهترین سیم کشی دوربین مداربسته

One thought on “۱۰ روش بهترین سیم کشی دوربین مداربسته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *