قبلی
بعدی

کاربرد دستگاه DVR 

دستگاه ضبط تصاویر دیجیتال Digital Video Recording که به اختصار دستگاه DVR نامیده می شود یک سیستم نظارت و کنترل بر دوربین های مداربسته آنالوگ است. این سیستم قابلیت های فرآوانی را برای دوربین ها فرآهم می کند. از ضبط تصاویر با فرمت های تصویری و کیفیت های مختلف تا قابلیت های هشداری متنوع، ارتباط با شبکه و بکارگیری نرم افزارهای کاربردی جهت مشاهده تصاویر دوربین مداربسته از اصلی ترین کاربرد دستگاه DVR می باشد.

مقایسه کیفیت DVR و NVR در برندهای مختلف کاملا واضح و آشکاراست که در برند Infinity کیفیت بالای قابل چشمگیری دارد.

دستگاه DVR یک وسیله ای با ارزش و حیاتی در زمینه دوربین مداربسته و تمام دوربینها به این وسیله وصل می شود و باید از بهترین برند یعنی برند INFINITY استفاده شود و اینکه استفاده از برند نا معتبر تنها باعث می شود در زمانی که نیاز به استفاده از بازپخش تصاویر خود داشته باشید دچار مشکل می شوید در نتیجه کاربرد دستگاه DVR جمع آوری تصاویر دوربین مداربسته و محیا کردن شرایط ضبط تصاویر دوربین ها می باشد .
دی وی آر ها شامل تعداد محدودی ورودی و خروجی تصویر و صدا هستند و همین محدودیت تعداد ورودی ها آنها را دسته بندی کرده است. دی وی آر های با 4 ورودی تصویر را دی وی آر 4 کانال (DVR 4CH) دستگاه DVR  می نامند . به همین ترتیب تعداد کانال ها می تواند 8 ، 16 و 32 باشد. دی وی آر های رایج در بازار از 32 فراتر نمی روند. اینها استاندارد های ورودی تصاویر هستند گرچه ممکن است برخی از شرکت ها خصوصا شرکت های چینی تعداد ورودی های متفاوتی برای محصولات خود در نظر بگیرند.
انواع دستگاه DVR  :
صرف نظر از انواع دی وی آر از نظر تعداد کانال که می توانند 4 کانال ، 8 کانال ، 16 کانال ، 32 کانال و یا… باشند ، دستگاه DVR های موجود در بازار در دو دسته کلی نیز تقسیم بندی می شوند.

  • دی وی آر های استندلون Standalone
  • کارت دی وی آر

کارت دستگاه DVR

کارت دستگاه DVR یک کارت کامپیوتری است که در دو حالت داخلی (اینترنال) یا خارجی (اکسترنال) بر روی کامپیوتر نصب می گردد. کارت دی وی آر در واقع رابط بین دوربین های مداربسته آنالوگ با سیستم کامپیوتر است. مابقی وظایف را کامپیوتر انجام می دهد. اطلاعات نیز درون کامپیوتر ذخیره می شود.

دی وی آر چیست

این سیستم بیشتر برای مصارف کوچک و استفاده های کوتاه مدت توصیه می شود. اشاره به این نکته که یک کامپیوتر را باید برای استفاده از این کارت در نظر گرفت ضمن اینکه برای کارایی و امنیت بیشتر می بایست از استفاده های دیگر با کامپیوتر پرهیز شود هزینه های بالای برق که همزمان بخش های مختلف پی سی مورد استفاده قرار می دهند همگی بازار را به استفاده از سیستم های مستقل دی وی آر سوق می دهد.

دی وی آر چیست

دستگاه DVR 

دستگاه DVR مستقل از کامپیوتر را دی و آر استندالون می نامند. این دستگاه که معمولا در اندازه های متفاوتی در ابعاد دی وی دی پلیر تا کیس کامپیوتر در بازار موجود است بر حسب نیاز می تواند کوچک یا بزرگ و با قابلیت های متفاوت باشد. از آنجا که این سیستم بطور خاص برای ذخیره و کنترل دوربین های مداربسته طراحی شده است استفاده از آن در مقابل نوع کارت کامپیوتر دی وی آر ترجیح داده شده و توصیه میگردد.
همانگونه که اشاره گردید تعداد کانال DVR ها از روی تعداد ورودی تصویر تعیین می شود حال آنکه دی وی آر ها می توانند دارای تعداد کانال متفاوت ورودی برای صدا باشند. در بازار این دستگاه ها ممکن است هیچ ورودی صدا نداشته باشند و یا یک یا چند ورودی صدا در آنها تعبیه شده باشد.

معمولا دستگاه های دی وی آر ، پورتی برای LAN شبکه دارند که به منظور ارتباط با شبکه داخلی یا اینترنت و بخصوص در مبحث انتفال تصویر روی اینترنت استفاده می شود. دی وی آر هایی که ورودی صدا و پورت LAN داشته باشند در بازار ایران اصطلاحا فول آپشن (Full Option) می نامند.
گرچه قابلیت های دستگاه DVR ها متفاوت است و در بین فول آپشن ها نیز گزینه ها بسیار متنوع خواهند بود.
برخی از قابلیت های متفاوت دستگاه DVR ها:
• هشدار قطع یا خرابی دوربین
• تعداد هارد قابل ساپورت
• تعداد ورودی صدا
• نحوه بک اپ گیری
• تاریخ شمسی
• نرم افزار انتقال تصویر
• قابلیت حسگر حرکت Motion Detection
• قابلیت ضبط تصاویر با فرمت های مختلف و کیفیت های متفاوت
• ارتباط LAN یا Dial Up
• هشدار حرکت از طریق ایمیل
• امکان ارتباط با FTP
• کنترل از طریق وب
• شمارنده ورود و خروج Counter
• تنظیم نور در نور شدید یا تاریکی مطلق
• زبان های سیستم (فارسی و …)

آیا DVR سیستم دوربین مداربسته, مشاهده از تلفن همراه را پشتیبانی می کند؟ جواب این سوال را مقاله اموزشی مربوطه مطالعه نماید.

جهت خرید دوربین مداربسته و یا دوربین مداربسته دید در شب به صفحه محصولات دوربین مداربسته بروید.

یکی از مهمتزین معیارهایی که در انتخاب دستگاه DVR باید مد نظر قرار بدهید، قابلیت انتقال تصویر بر روی گوشی موبایل میباشد که این توانایی را به شما بدهد که بتوانید در هرکجای دنیا که هستید براحتی و تنها با یک نرم افزار که برروی گوشی موبایل شما نصب است، نسبت به انتقال تصویر دوربین مداربسته بر روی گوشی و همچنین تماشای آنلاین تصاویر دوربین مداربسته خودتان اقدام کنید.

شاید این یکی از مهمترین معیارهای مهم در انتخاب بین دستگاههای DVR در بازار دوربین مداربسته ایران میباشد که شما میتوانید خرید و به نظر این شرکت( شرکت چشمان بیدار آریا) بهترین برند DVR برند داهوا(Dahua) مخصوصا سری 5 میباشد که توانایی نمایش تا کیفیت 5 مگاپیسکل را دارا میباشد.

همانطور که در ویدئو آموزشی بالا نیز گفته شد برای اینکه بتوانید

تصاویر دوربین مداربسته را بر روی مانیتور نمایش دهید و یا اینکه بخواهید این تصاویر را ضبط کنید نیازمند استفاده از دستگاه ذخیره ساز تصاویر دوربین مداربسته و یا همان DVR می باشید که توانایی نمایش و قابلیت ضبط تصاویر بر روی هارد را برای شما ممکن می سازد.

اما در اینکه شما باید متناسب با کیفیت و تکنولوژی دوربین های خودتان اقدام به خرید نصب و راه اندازی دستگاه ذخیره ساز تصاویر دوربین مداربسته بکنیم هیچ شکی نیست و در این خصوص لازم است که در این خصوص از یک فرد معتمد و دارای تجربه و تخصص کافی در حوزه سیستم های حفاظتی و نظارتی استفاده کنید، منظور این است که در صورتی که شما دارای دوربین های AHD با کیفیت ۵ مگا پیکسل هستید لازم است که حتماً از دستگاه ذخیره ساز که توانایی نمایش و ضبط این مدل و این کیفیت از دوربین مداربسته را داشته باشد استفاده کنیم در صورت اشتباه در خرید و استفاده از یک دستگاه ذخیره ساز با کیفیت ۲ مگاپیکسل عملا هیچ گونه بهره برداری و حتی نمایش تصاویر برای شما ممکن نخواهد بود.

برای همین است که می توانید از خدمات مهندسین نصاب دوربین مداربسته شرکت چشمان بیدار آریا استفاده کنید تا علاوه بر اینکه مشاوره درست و صحیح و همچنین اطلاعات کافی را به شما ارائه می دهند تا بهترین نصب دوربین مداربسته را به همراه داشته باشید.

یکی از مشاوره های خوبی که یک نصاب دوربین مداربسته میتواند به شما در زمینه خرید دستگاه DVR بدهد، انتخاب یک دستگاه با گارانتی معتبر می باشد، زیرا دستگاه ضبط تصاویر دوربین مداربسته، درواقع قلب یک سیستم نظارتی است و در صورتی که دچار خرابی شوند عملا کل سیستم شما از کار خواهد افتاد برای همین است که همیشه سعی کنید از یک فروشگاه دوربین مداربسته معتبر و دارای خدمات پس از فروش رسمی استفاده نماید تا در صورتی که دستگاه شما دچار خرابی شد و یا نیازمند خدمات پس از فروش دوربین مداربسته شدید بتوانید از این مرکز خدمات مورد نیاز خود را دریافت نمایید.

نتیجه گیری

ما به عنوان مشاور در زمینه نصب دوربین مداربسته به شما اکیدا توصیه میکنیم که حتما در نصب دوربین مدار بسته خود از نیروهای متخصص که تمام موارد فوق را میداند استفاده نمایید. این موضوع باعث افزایش راندمان کاری شما میشود و  در صورتی که قصد استفاده از دوربین مداربسته کیفیت بالا را دارید حتما باید از بهترین تیم نصاب دوربین استفاده شود که شرکت چشمان بیدار آریا آماده ارائه خدمات تخصصی دوربین مداربسته در تهران به شما می باشد.

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ امجد طبقه ۴ واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته به هزینه بسیار پایین می باشد.

سوالات متداول در زمینه خرید دستگاه DVR

سوالات متداول

پاسخ این سوال بستگی به هزینه ای که میخواهید خرید بپردازید بر میگردد ولی به صورت کلی بهترین برندها عبارتند از داهوا و هایک ویژن. اما این برندها دارای سری های متفاوتی هستند که بسسته به کار شما باید با کمک و مشاوره یک نصاب دوربین مدار بسته بهترین برند را انتخاب کنید.

در ایران و تهران مدل های مختلفی از DVR موجود میباشد که در چشمان بیدار آریا که یکی از بهترین های این دوره میباشد بهترین کیقیت دستگاه DVR – برند INFINITY موجود است.شماره تماس 66762449.

قیمت دستگاه DVR – برند INFINITY در تهران مختلف است ولی در چشمان بیدار آریا در سال 1400 قیمت این دستگاه 1 الی 3 میلیون تومان قیمت دارد ولی برای استعلام قیمت با شماره 66762449 تماس حاصل نمایید.

سوالات متداول نصاب دوربین مدار بسته (1)

تماس با بهترین نصاب دوربین مداربسته در تهران

X