loading cctv

WDR یا BLC و یا HLC کدام یک بهتر است؟

Rate this post

WDR  یا BLC  و یا HLC کدام یک بهتر است؟

در مقاله قابلیت های HLC , BLC و WDR در دوربین مداربسته به طور کامل این فناوری ها و چگونگی عملکردشان را در سیستم دوربین مداربسته توضیح دادیم, حال در این مقاله به مقایسه این تکنولوژی ها میپردازیم. ابتدا مروری داشته باشیم بر تعاریف و ویژگیهای WDR, BLC و HLC :

دامنه پویای گسترده (WDR)

گسترده ای از یک سنسور تصویر (CCD و COMS) و یک پردازنده سیگنال دیجیتال (DSP) است. یک دوربین CCTV / IP با قابلیت WDR دارای سنسور تصویری است که با دو سنسور تصویری از نوع CCD (Charge Coupled Device) (CCD) بسته بندی شده است که یک صحنه را برای چندین بار ضبط می کند و ترکیب آنها را برای بهینه سازی کیفیت فیلم ها / تصاویر کلی. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوربین مداربسته تحت شبکه به مقاله معرفی دوربین IP در نصب دوربین مداربسته رجوع کنید.

دو نوع از فناوری های گسترده پویای (WDR) که در دوربین های CCTV / IP استفاده می شود وجود دارد: WDR دیجیتال و WDR واقعی. دوربین های نظارت دیجیتال WDR از الگوریتم های نرم افزاری برای روشن شدن مناطق تاریک و مناطق کم نور در تصاویر استفاده می کنند در حالی که WDR واقعی حسگرهای حساس به نور (CCD / CMOS) و تکنولوژی DSP برای تعادل نور را به کار می گیرد.

جبران نور پس زمینه (BLC)

با افزایش سطح نوردهی برای کل تصویر از طریق پردازنده های سیگنال دیجیتال (DSP) کار می کند که تصویر یا صحنه را به بخش های مختلف تقسیم می کند و نور را به ترتیب تنظیم می کند.

به سادگی، BLC کار می کند تا تمام صحنه را بر روی یک قاب ویدئویی / تصویر به جای روشنایی های متعادل کننده در زمینه های بیش از حد و ناقص مانند WDR کار کند، که در بعضی موارد، برخی از مناطق را در یک تصویر / ویدیو شسته می شود.

جبران کننده برجسته (HLC)

یک تکنولوژی است که در دوربین های امنیتی CCTV / IP برای مقابله با تصویر بیش از حد با چراغ هایی مانند چراغهای جلو و یا نقطه عطفی استفاده می شود. سنسورهای تصویر دوربین های امنیتی، چراغ های قوی در ویدیو را تشخیص می دهند و میزان نوردهی در این نقاط را افزایش می دهند تا کیفیت کلی را افزایش دهند.

به طور کلی، دوربین های مداربسته گسترده دینامیکی با تعادل روشنایی بهتر و کیفیت ویدیو / تصاویر با کیفیت بهتر از دوربین های امنیتی گارانتی نور پس زمینه (BLC) ارائه می کنند.

DB ارزش برای اندازه گیری محدوده دینامیکی گسترده است. دوربین های مداربسته آریا با برند INFINITY دارای بالاترین و بهبود یافته ترین DDR هستند که می توانند طیف گسترده ای از نور را تولید کنند، به این ترتیب آنها می توانند نور را در مناطق بیش از حد و یا کم نور با نور، حتی در شب هموار کنند.

دوربین های CCTV / IP که با WDR و BLC بسته بندی شده اند قادر به ضبط تصاویر و ویدیوهای واضح و متعادل در زمینه های مختلف هستند. WDR دیجیتال که ارزان تر از WDR واقعی است نیز در بسیاری از دوربین های مداربسته برای افزایش کیفیت تصویر استفاده می شود که حتی در شب نیز کار می کند.

WDR یا BLC و یا HLC کدام یک بهتر است؟
WDR یا BLC و یا HLC کدام یک بهتر است؟

نتیجه

فن آوری هایی مانند WDR، BLC یا HLC برای کمک به دوربین های امنیتی برای تولید عکس ها / فیلم های واضح حتی در شرایط مختلف نور اختراع شدند.

با وجود پیشرفت در دوربین های نظارت تصویری CCTV / IP، هنوز توصیه می شود دوربین را به طور مستقیم به برخی از منابع نور قوی برای مدت زمان طولانی مانند نور خورشید، چراغ قوه و یا فوکوس اتوماتیک اشاره ندهید. و هنگام نصب دوربین های امنیتی، کاربران باید زاویه اشاره را تنظیم کنند تا از مستقیم به چراغ ها و یا سایر جلوه های نمایشی اشاره ای نداشته باشند.

مهم این است که تفاوت را بدانید و در هنگام انتخاب دوربین های مداربسته این تکنولوژی ها را در نظر بگیرید و یا با فروشندگان و تیم متخصص نصب دوربین مداربسته ی مجموعه آریا تماس بگیرید تا با نازلترین قیمت, با کیفیت ترین محصولات را تحت گارانتی طلایی آریا با برند INFINITY در کنار تیم متخصص نصب ومهندسین مجرب تعمیرکار این مجموعه در اختیار داشته باشید.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

X