آموزش نرم افزار پیدا کردن آی پی (IP FINDER)

آموزش نرم افزار پیدا کردن آی پی (IP FINDER)

نرم افزار پیدا کردن آی پی برای یافتن IP دوربین مداربسته در یک شبکه است که بتوانید وارد آن شوید که یا بتوانید دوربین مداربسته را ببینید و یا اینکه تنظیمات آنرا انجام دهید.

در اینجا ما ۳ راه را برای یافتن IP آدرس دوربین مداربسته به سرعت و به راحتی (با راهنماهای گام به گام و عکسها) معرفی کنید و به راحتی خواهید اموخت که چگونه خوذتان IP دوربین را پیدا کنید.

و مهمتر از همه، شما یاد می گیرید که چطور تنظیمات مشاهده از راه دور را با آدرس IP دوربین در اینجا، در مراحل زیر کامل توضیح داده است ولی برای اینکار باید حتما نسبت به نصب دوربین مداربسته بر روی کامپیوتر آشنا باشید.

پیدا کردن آی پی برای یافتن IP
نرم افزار پیدا کردن آی پی

مبانی آدرس IP دوربین شما باید بدانید

چرا آدرس IP دوربین بسیار مهم است؟

شما باید بدانید یکIP  دوربین مداربسته چیست و چگونه کار می کند:

یک دوربین مداربسته، دوربین مداربستهIP است که داده ها را از طریق اینترنت ارسال و دریافت می کند. و هر دوربین نیاز به آدرس IP دوربین منحصر به فرد دارد، بنابراین شما می توانید آن را پیدا کنید، آن را مشاهده کنید، و آن را در اینترنت مدیریت کنید.

به طور کلی، دوربین های مداربسته برای دریافت آدرس های IP خود در شبکه محلی دو راه وجود دارد.

شما می توانید دوربین را با یک روتر یا NVR (ضبط ویدئویی شبکه) متصل کنید، که هر دو از آنها فعال هستند و می توانند آدرس دوربین های منحصر به فرد IP را به طور خودکار به دوربین اختصاص دهند.

به همین دلیل دوربین های امنیتی بی سیم نیاز به اتصال کابل کشی شبکه برای نصب اولیه – برای ادعای یک آدرس جدید دوربین IP و اتصال به شبکه خانگی روتر شما. با این حال، با استفاده از اسکن کد QR با گوشی خود، دوربین های باتری با اتصال به شبکه Wi-Fi متصل می شوند، و این باعث می شود که کلیه تنظیمات به صورت رایگان انجام شود.

نکته: NVR تنها کار را در زیر شبکه خود انجام می دهد، به این معنی که این آدرس IP دوربین فقط برای انتقال ویدئو از دوربین به NVR استفاده می شود. پس از اتصال دوربین به مانیتور، می توانید به ضبط و نمایش زنده دسترسی داشته باشید. اگر می خواهید مشاهده از راه دور را بخواهید، سیستم دوربین را با یک روتر وصل کنید.

پیدا کردن آی پی دوربین مدار بسته
نرم افزار پیدا کردن آی پی

آموزش پیدا کردن IP دوربین مداربسته

ابتدا نرم افزار IP Config Tool Version 4 را نصب کنید، این نرم افزار هم برای ویندوز ۱۰ هست و هم برای ویندوز ۷ ، و یکی از بهترین نرم افزارها برای یافتن ای پی دوربین مداربسته میباشد.

لینک دانلود نرم افزار پیدا کردن IP دوربین مداربسته

اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که دوربین IP خود را به شبکه متصل کنید. پس از اتصال ، می توانید ابزار Config را در اینجا باز کنید و لیستی از دستگاه های متصل به شبکه خود را مشاهده خواهید کرد. در آنجا لیستی از دوربینهایی که به شبکه شما متصل است را مشاهده میکنید. اکنون می خواهید برای ورود به سیستم کلیک کنید و نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید. در اینجا می توانید آدرس IP را به یکی از انتخاب های خود تغییر دهید. قبل از انجام این کار ، باید مطمئن شوید که آدرس IP که می خواهید اختصاص دهید قبلاً توسط دستگاه دیگری در شبکه استفاده نشده است. برای انجام این کار ، ابزار prompt prompt را باز کنید. ابتدا از دستور “ipconfig” استفاده خواهیم کرد. این آدرس IP کامپیوتر ، ماسک زیر شبکه و دروازه پیش فرض رایانه های ما را به ما نشان می دهد. ما باید اطمینان حاصل کنیم که ماسک زیر شبکه و دروازه برای دوربین IP ما دقیقاً برابر با دروازه پیش فرض و ماسک زیر شبکه برای شبکه است. اگر می خواهیم یک آدرس IP جدید اختصاص دهیم ، باید اطمینان حاصل کنیم که هیچ وسیله ای در شبکه از آن آدرس IP استفاده نمی کند. بنابراین می خواهیم ابتدا از ابزار فرمان سریع برای پینگ آدرس IP استفاده کنیم. از دستور “پینگ” استفاده کنید و به دنبال آن یک فضا و سپس آدرس IP که می خواهید در دسترس بودن آن را بررسی کنید. اگر پاسخ “میزبان مقصد غیرقابل دسترسی باشد” ، این بدان معنی است که از آدرس IP استفاده نمی شود. پس از تغییر آدرس IP ، روی ذخیره کلیک کنید و فقط یک لحظه به آن اختصاص دهید. اکنون می خواهید آدرس IP جدید خود را دوباره پینگ کنید و از دریافت زمان پاسخ از شبکه اطمینان حاصل کنید. اگر این کار را انجام دهید ، این بدان معنی است که آدرس IP دوربین شما با موفقیت تغییر کرده است.

نرم افزار پیدا کردن آی پی
نرم افزار پیدا کردن آی پی

نتیجه گیری برای یافتن ای پی دوربین مداربسته

ما به شما توصیه میکنیم حتما از نصب دوربین مداربسته برای محل کار یا منزل خود استفاده نمایید و با استفاده از دزدگیر امنیت خود را افزایش دهید.

توصیه میشود برای خرید دوربین مداربسته جهت نصب به دستگاه DVR از فروشگاههای معتبر خرید نمایید. در این راستا میتوانید از فروشگاه دوربین مداربسته آریا خرید نمایید و یا مشاوره در مورد دوربین مداربسته خود را به ما بسپارید. البته این واقعیت که دوربین های پنهان ممکن است غیرقانونی باشند ، مانع از قرار دادن افراد نمی شود ، بنابراین مراقب باشید که هوشیار باشید.

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ امجد طبقه ۴ واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته با هزینه بسیار پایین می باشد

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.