آموزش نصب فیبر نوری برای دوربین مداربسته

با نصب فیبر نوری برای دوربین مداربسته می توان از محدودیت Cat6 فراتر رفت. با نصب فیبر نوری برای دوربین مداربسته NVR می توانید تا 40 کیلومتر دورتر دوربین را نصب کنید. پس لطفا ما را تا آخر مقاله همراهی کنید تا بتوانید در این مورد به درک درستی دست یابید.

امروزه در اکثر اماکن عمومی و خصوصی از دوربین مداربسته استفاده می کنند. بانک ها، فروشگاه ها، مدارس از دوربین مداربسته استفاده می کنند. شما با سه روش می توانید دوربین مداربسته را متصل کنید. سیم مسی، بی سیم و کابل فیبر نوری. کاربرد فیبر نوری در دوربین مداربسته خود دارای بحثی طولانی است که مطالعه مقاله آن خالی از لطف نمیباشد.

سیگنال ها در فیبر نوری سریع تر کابل مسی منتقل می شوند، بخاطر این که فوتون ها سریع تر از الکترون منتقل می شوند. در کابل فیبر نوری می توان سیستم 10G را هم راه اندازی کرد. حتی با کابل فیبر نوری می توان داده ها را با سرعت 40 G, 100 G , 400 G هم انتقال داد. اما با کابل مسی می توانید تا سرعت 10G داده ها را منتقل کنید.

آموزش نصب فیبر نوری برای دوربین مداربسته

آموزش نصب فیبر نوری برای دوربین مداربسته

نحوه نصب فیبر نوری برای دوربین مداربسته

دوربین مداربسته یکی از بهترین ابزارها برای کنترل و نظارت بر محل کار و منزل است. به کمک دوربین مداربسته می توانیم کلیه حرکات و فعالیت ها را به دقت کنترل کنیم ولی زمانی که بخواهیم به کمک دوربین مداربسته، فعالیت های غیر اجتماعی محل و جامعه را کنترل کنیم، با چالش هایی مواجه خواهیم شد. می توان دوربین مداربسته را با کابل کواکسیال در محل کار و منزل نصب کرد.

10 برند برتر دوربین مداربسته با قابلیت ضبط HD

اگرچه می توان دوربین مداربسته را در هر فاصله مکانی نصب کرد ولی در حالت بی سیم بیشتر از 20 کیلومتر ممکن است با چالش هایی مواجه شویم. دوربین های بی سیم برای فاصله بیش از 10 کیلومتر مقرون به صرفه نیست.

برای نصب فیبر نوری به دوربین مداربسته بهترین مکان نصب برای دوربین های PTZ را مدنظر داشته باشید تا بتوانید تا شعاع دورتری محل را کنترل و نظارت کنید. شما با نصب فیبر نوری می توانید دوربین مداربسته را نزدیک به خود و در شبکه LAN نیز نصب کنید.

اتصال دوربین مداربسته NVR با فیبر نوری

پس از نصب All Camera، میتوانید دوربین NVR را با فیبر نوری نصب کنید. سوئیچ رابط فیبر را با استفاده از ماژول فیبر نصب کنید. می توانید کابل فیبر نوری را تا محل دورتری کشیده و از سوئیچ فیبر دیگری هم استفاده کنید. با مبدل فیبر می توانید دوربین مداربسته NVR را به فیبر نوری متصل کنید.

آموزش نصب فیبر نوری برای دوربین مداربسته

آموزش نصب فیبر نوری برای دوربین مداربسته

4 روش نصب فیبر نوری برای دوربین مداربسته

  1. استفاده از جفت مبدل رسانه

این مبدل سیگنال الکتریکی را به سیگنال فیبر نوری تبدیل می کند و بنابراین می توان ویدئوی دوربین را از طریق کابل فیبر نوری منتقل کرد. در هر دو طرف شبکه، مبدل رسانه لازم و ضروری است. به طور معمول دو مبدل ترمینال وجود دارد. پورت های RJ45, SFP. با پورت RJ45 می توان دوربین مداربسته را متصل کرد. با این نوع پورت می توان تا 80 کیلومتر، دوربین مداربسته را نصب کرد.

ماژول SFP در تعیین کانکتور و کابل فیبر نوری تاثیر به سزایی دارد. این ماژول همان روشنایی کابل فیبر نوری را تولید می کند. کابل فیبر نوری تک حالته برای دوربین مداربسته مناسب است. با کابل نوری و با فناوری PoE  می توان داده و انرژی را با کابل اترنت انتقال داد.

آموزش نصب فیبر نوری برای دوربین مداربسته

آموزش نصب فیبر نوری برای دوربین مداربسته

  1. فیبر نوری و کابل مسی

با مبدل PoE می توان با کابل فیبر نوری، داده ها را منتقل کرد. با این مبدل می توان دوربین مداربسته تا مسافت دوری هم نصب کرد. از آن جایی با این نوع مبدل می توان از منابع تغذیه 12 تا 48 ولت با جریان برق مستقیم را استفاده کرد حتی اگر امکان استفاده از آن ها در جلوی شبکه وجود نداشته باشد می توان منبع تغذیه را به عقب شبکه منتقل کرد. در صورت استفاده از کابل مسی و کابل فیبر نوری می توان از منبع تغذیه 48 ولت هم استفاده کرد. دوربین را می توان تا فاصله 2.5 کیلومتر دورتر از شبکه هم نصب کرد. این چنین مبدلی نسبت به دمای بسیار بالای محیط در فصل تابستان مقاوم است. می توان از مبدل های SFP در محیط باز هم استفاده کرد و نسبت به دمای محیط هم مقاوم است.

آموزش نصب فیبر نوری برای دوربین مداربسته

آموزش نصب فیبر نوری برای دوربین مداربسته

  1. کابل فیبر نوری و مبدل رسانه

با مبدل PoE می توان چندین دوربین IP را به یکدیگر متصل کرد. با این مبدل می توان هم داده و هم برق را ارسال کرد. بجای اتصال کابل فیبر نوری به دوربین، با مبدل PoE می توان این اتصال را برقرار کرد. با این مبدل دیگر لازم نیست که برای هر دوربین، منبع تغذیه ای را مدنظر داشته باشید و در ضمن شبکه ساده تر بوده و در بسیاری از هزینه های خود صرفه جویی خواهید کرد. برخی از افراد هنوز هم ترجیح می دهند که کابل نوری به هر دوربین مداربسته IP نصب شود. زمانی که مبدل PoE، کابل و منبع تغذیه صنعتی باشند اکثر افراد استفاده از این روش را به سایر روش ها ترجیح خواهند داد.

  1. شبکه حلقوی PoE

با کابل فیبر نوری می توان دوربین مداربسته کل شهر را به شبکه بندی کرد. با مبدل PoE حتی اگر کابل فیبر نوری مسیری از کار بیفتد سایر دوربین ها به کار خود ادامه خواهند داد و در کل شبکه دوربین مداربسته اختلالی ایجاد نخواهد شد. با نقض پروتکل های IEEE802.3 می توان داده ها را از یک دوربین در کل شبکه منتشر کرده و به اشتراک گذاشت.

آموزش نصب فیبر نوری برای دوربین مداربسته

آموزش نصب فیبر نوری برای دوربین مداربسته

آموزش نصب فیبر نوری برای دوربین مداربسته

روش های نصب فیبر نوری برای دوربین مداربسته
روش شرح
استفاده از دو جفت مبدل رسانه استفاده از پورت RJ45  و نصب دوربین تا فاصله 80 کیلومتر

استفاده از سوئیچ PoE برای ارسال داده و انرژی الکتریسیته

استفاده از کابل فیبر نوری و کابل مسی امکان استفاده از منبع تغذیه 48ولت برق مستقیم و نصب دوربین تا فاصله 2.5 کیلومتر
کابل فیبر نوری و مبدل رسانه امکان اتصال شبکه دوربین ها با مبدل PoE
شبکه حلقوی PoE امکان شبکه بندی دوربین ها و عدم تاثیرگذاری منفی از کار افتادن یک سوئیچ PoE
انواع روش های نصب کابل فیبر نوری برای نصب دوربین مداربسته

 

نتیجه گیری در مورد ” آموزش نصب فیبرنوری برای دوربین مداربسته”

این مقاله آموزشی در مورد ” آموزش نصب فیبرنوری برای دوربین مداربسته”و کاربردهای آن در دنیای دوربین مداربسته ، مورد بحث و بررسی قرار داریم، توصیه میکنیم که در صورت نیاز به خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته که دارای تجربه کافی در این حوزه است استفاده نمایید.

درباره چه صحبت کردیم؟

” آموزش نصب فیبرنوری برای دوربین مداربسته”/”روش های نصب کابل فیبر نوری برای دوربین مداربسته ”

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ نادری طبقه ۴ .واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب دوربین مدار بسته به هزینه بسیار پایین می باشد.