ابزار مورد نیاز برای نصب دوربین مداربسته

5/5 - (1 امتیاز)

ابزار مورد نیاز برای نصب دوربین مداربسته

در این دوره آموزشی نصب دوربین مداربسته، 22 ابزار مورد نیاز برای نصب دوربین مداربسته  را به شما معرفی میکنیم تا در صورتی قصد دارید نصب دوربین مداربسته را یاد بگیرد این ابزار را در اختیار داشته باشید. این بخشی از دوره نصب و راه اندازی دوربین مداربسته آینده ما است که از ماه آینده آغاز می شود و نصب را در عمق بسیار زیادی آموزش خواهد داد و شما را به یک نصاب دوربین مداربسته حرفه ای تبدیل خواهیم کرد.

ابزار دوربین مورد نیاز برای نصب دوربین مداربسته
ابزار دوربین مورد نیاز برای نصب دوربین مداربسته

موجودی ابزار نصب شخصی

نصب تجهیزات امنیتی غالباً به انواع ابزار دستی نیاز دارد تا دستیابی به آن آسان باشد ، بنابراین کار با سرعت و ایمن انجام می شود یک نصاب دوربین مداربسته باید دارای تجهیزات کافی باشد تا در زمان نصب بهترین راندمان را داشته باشد.

متداول ترین کارهای نصب مانند آویزان کردن دوربین ها و کابل های در حال اجرا به ابزاری مانند نوار ، چاقو ، پیچ گوشتی ، دریل و نوار الکتریکی احتیاج دارد.

در بخش های زیر، ابزار مورد نیاز برای نصب دوربین مداربسته را توضیح می دهیم و به همین دلیل آنها برای نصاب دوربین مداربسته مهم هستند(لیست ابزار دوربین مورد نیاز برای نصب دوربین مداربسته):

برش های قالب کف دیوار کوب  1 جفت
1 جفت انبردست
1 مجموعه کامل پیچ گوشتی ، هر دو نوع  دوسو و چهارسو( از چهارسو بهتر است سایز بندی داشته باشید)
1 پیچ گوشتی کوتاه شماره 2 چهارسو
1 مجموعه دمباریک و سیم چین
1 پیچ گوشتی / پیچ گوشتی برقی
1 اره
1خط کش و متر 3 متری
1 مجموعه از کلیدهای آلن ، اندازه های مختلف متریک و اینچ کوچکتر
1 جفت از 26 AWG – 10 سیم لخت کن AWG
1 چکش متوسط
1 مته بی سیم باتری با چوب / فلز و مته سنگ تراشی
1 چراغ قوه دستی یا هندزفری
1 چاقوی نرم افزار جمع شده
1 ابزار خرچنگ RJ45
عینک ایمنی 1 جفت
1 عایق فایبرگلاس / فایبرگلاس 6 ‘- 8’ (2 متر – 2.5 متر) پلاستیک
ترکیب و پیکربندی واقعی ابزارهای حمل شده به طور معمول برای هر نصاب دوربین مداربسته بر اساس مشاغل و تجهیزات نصب دوربین مداربسته بهینه می شود و یک لیست “شروع کننده” ممکن است شامل تخصص یا کنتورهای پیشرفته ، تجهیزات ایمنی و ابزار کابل کشی باشد که در بالا ذکر نشده باشد و شما به مرور زمان لیست ابزار مورد نیاز برای نصب دوربین مداربسته خود را تکمیل نمایید.

ابزار دوربین مورد نیاز برای نصب دوربین مداربسته
ابزار دوربین مورد نیاز برای نصب دوربین مداربسته

توضح محتصری در مورد ابزار مورد نیاز برای نصب دوربین مداربسته

1) مولتی متر

این یک دستگاه اندازه گیری الکترونیکی است که برای اندازه گیری جریان ، ولتاژ ، مقاومت و غیره استفاده می شود. در زمینه دوربین مدار بسته از آن برای بررسی تداوم و ولتاژ استفاده می شود.

2) چکش

چکش ابزاری اساسی برای ضربه زدن به آثار است. در دوربین مدار بسته بیشتر برای کارهای قطع سیم کابل و یا محکم کردن میخها استفاده می شود.

3) انبردست

انبردست ابزاری است برای نگه داشتن چیزی محکم و حتی برای برش سیم یا کابل و بهتر است برای نصب دوربین مداربسته انبردست بزرگ و کوچک داشته باشید.

4) سیم چین

سیم چین ، همانطور که از نام آن پیداست برای برش و سلب سیمها استفاده می شود، با توجه به اینکه در نصب دوربین مداربسته با برق در حال کار هستید حتما از سیم چین دسته عایق استفاده نماید و دو سایز بزرگ و کوچک داشته باشید.

5) انبردست کوچک

از انبردست کوچکبرای نگه داشتن چیزی محکم نیز استفاده می شود ، اما برای چیزهای کوچک ، در جایی که انبردست معمولی کار نمی کند.

6) تستر شبکه

تستر LAN یک ابزار اندازه گیری اتصال ساده است که به طور خاص برای تست کابل CAT5 یا CAT6 ساخته شده است. این بررسی می کند که تمام اتصالات کابل کامل هستند یا خیر.

7) ابزار LAN Crimping

از یک ابزار چین دار LAN برای برش و مهار اتصال RJ45 به یک کابل LAN استفاده می شود.

8)  پیچ گوشتی پیچ بزرگ
9) پیچ گوشتی پیچ کوچک
10) پیچ گوشتی پیچ متوسط

 پیچ گوشتیها را در سایز بندی های مختلف در زمان نصب نیاز دارید و سعی کنید از دو نوع چهارسو و یا دو سو داشته باشید.

11) تراز

aligner یک درایور پیچ کوچک است که برای دستگاه های الکترونیکی با گزینه پیچ کوچک برای کالیبراسیون استفاده می شود.

12) دریل بیت 20 mm / 18 mm
13) دریل بیت 6 میلی متر
14) دریل هیلتی برای سوراخکاری سیمان و جاهای سفت مانند سقف

بیت مته با ماشینهای مته ، سوراخ کردن دیوارها ، سوار کردن دوربین ، مجراها و عملیات مختلف استفاده می شود.

15) تیغه هگزا

از تیغه های هگزا برای برش مجرای مناسب برای قرار دادن آنها با توجه به نیاز سایت استفاده می شود.

16) دستگاه مته

دو نوع ماشین حفاری در دسترس است ، یکی مته دستی و دیگری دستگاه مته نیمکت. در برنامه های دوربین مدار بسته ما از دستگاه مته دستی استفاده می کنیم که عملکرد چکش در آن نیز وجود دارد.

بیشتر برای نصب کابل و نصب دوربین در مجرای مورد استفاده قرار می گیرد. عملکرد چکش در مته ها مفید است ، هنگامی که برخی از دیواره های سیمان سخت مواجه می شوند.

17) منبع تغذیه 12V 1A

منبع تغذیه 12V 1A ، همیشه باید با ابزار نگه داشته شود تا مشکلات میدانی دوربین مدار بسته را بررسی کنید.

18) متر

متر همیشه بهترین کارایی را انجام می دهد ، زیرا هر کاری اندازه گیری و سپس انجام می شود. همچنین از آن برای اندازه گیری طول کابل نصب شده استفاده می شود.

19)  برس

حمل یک برس تمیز همیشه در کارهای تعمیر و نگهداری کمک می کند. به عنوان یک مشکل اساسی در سرویس فقط گرد و غبار است. در بیشتر موارد ، مشکلات فقط با تمیز کردن حل می شود.

20) مانیتور تست دوربین مدار بسته

این مانیتور کوچک با ورودی های ویدیویی مورد نیاز است. هر زمان می توانید عملکرد دوربین را در قسمت مورد نظر بررسی کنید. در این روش دوربین در نقطه ای بررسی می شود و مدت زمان سرویس را کاهش می دهد. همچنین می تواند در جلسات نمایشی با مشتریان جدید مورد استفاده قرار گیرد.

21) کیف ابزار

تمام ابزار مورد نیاز برای نصب دوربین مداربسته  باید در یک کیف دستی با کیفیت مناسب چیده شوند. اگر ابزاری در زمان نیاز پیدا نشود ، بی فایده است.

22 ) نربان

جهت نصب دوربین مداربسته در ارتفاع باید حتما زا نربان استفاده نماید، بنا به نیاز پروژه ارتفاع نصب دوربین مداربسته متفاوت میباشد که شما میبایست نسبت به نصب در هر ارتفاعی اماده باشید.

ابزار دوربین مورد نیاز برای نصب دوربین مداربسته
ابزار دوربین مورد نیاز برای نصب دوربین مداربسته

شاید مهمترین ابزار مورد نیاز برای نصب دوربین مداربسته، خود دوربین مداربسته است پس حتما باید بهترین فروش دوربین مداربسته را داشته باشید.

نتیجه گیری

ما به شما توصیه میکنیم حتما از نصب دوربین مداربسته برای محل کار یا منزل خود استفاده نمایید و با استفاده از دزدگیر امنیت خود را افزایش دهید.

توصیه میشود برای خرید دوربین مداربسته دید در شب جهت نصب به دستگاه DVR از فروشگاههای معتبر خرید نمایید. در این راستا میتوانید از فروشگاه دوربین مداربسته آریا خرید نمایید و یا نصب دوربین مداربسته  خود را به ما بسپارید.

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ نادری طبقه ۴ واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته با هزینه بسیار پایین می باشد.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

X