انتخاب دوربین داهوا یا هایک ویژن

دوربین داهوا يكی از بهترین دوربین های تجاری است که در بسیاری از اماکن از آن استفاده می شود و دوربین هایک ویژن نیز مانند آن با کیفیت بوده و می توان در اماکن تجاری و عمومی نیز استفاده کرد. دوربین داهوا در مقام دوم فروش بوده و هایک ویژن، 17% از فروش جهانی را به خود اختصاص داده است.

در ان مقاله آموزشی قرار است یک آموزش خیلی خوبی داشته باشیم که بدانیم از بین چه فاکتورهایی را برای انتخاب دوربین داهوا یا هایک ویژن باید مد نظر قرار بدهیم.

انتخاب دوربین داهوا یا هایک ویژن

انتخاب دوربین داهوا یا هایک ویژن

راهنمای خريد دوربين مداربسته داهوا، هایک ویژن

همواره انتخاب بین خوب  و خوبتر نیازمند ارائه نکات ریز بین دو موضوع می باشد،  در خصوص انتخاب بین دو برند دوربین مداربسته معروف یعنی داهوا و هایک ویژن باید به جزئیات و تکنولوژی های ساخت بردهای الکترونیکی هردو توجه شود تا بدانیم دقیقاً چه فر قهایی بین آنها وجود دارد.

در دنیایی سیستم های حفاظتی و نظارتی یکی از عوامل مهم برای انتخاب،  کیفیت نهایی و ویژگی های تصویر می باشد بنابراین با ما همراه باشید تا بتوانیم تمامی جزئیات مربوط به انتخاب دوربین داهوا یا هایک ویژن را به صورت کامل به شما ارائه بدهیم.

مقایسه نصب و راه اندازی دوربین داهوا و هایک ویژن

نصب و راه اندازی هر دو دوربین آسان و راحت است و می توان از پروتکل Poe برای هر دو هم استفاده كرد البته این مورد برای دوربین مداربسته تحت شبکه است.

مقایسه بین داهوا و هایک ویژن اصولا به جزییاتی بر میگردد که اختلافهای آنها در اینجا هست ولی در کل هر دو کیفیتهای خوبی دارند ولی به پای دوربین INFINITY نمیرسند( چون ایرانی است و گارانتی بی قید و شرط دو ساله دارد).

پروتكل هاي امنيتي هایک ویژن (Hikvision)

در هر دوربين، پروتكل هاي ONVIF  و RTSP رعايت شده است. پرتكل  ONVIF بدين معني است كه دوربين با تجهيزات انواع و اقسام سازندگان مختلف سازگار است و براساس پروتكل RTSP مي توان از نرم افزارهاي ويدئويي براي نظارت بر محل استفاده كرد. البته نسخه هاي مختلف و متفاوتي از پروتكل ONVIF وجود دارد و به همين دليل در برخي از مواقع ممكن است كه بين پروتكل و تجهيزات ناسازگاري وجود داشته باشد.

امكان دانلود كردن نرم افزار از گوگل پلي و اپ استور دوربین داهوا و هایک ویژن

شما می توانيد نرم افزارهای هر دو دوربين را از گوگل پلي و اپ استور دانلود كرده و استفاده كنيد.

قابليت ضبط صدا دوربین داهوا و هایک ویژن

با دوربين داهوا می توانيد صدا را به راحتی ضبط کنید و در صورتی که این عامل برای شما مهم باشد می توانید از دوربین هایی که این عامل به صورت توکار شده استفاده کنید.

سوال مهم انتخاب دوربین داهوا یا هایک ویژن

سوال مهم انتخاب دوربین داهوا یا هایک ویژن

قابلیت هوش مصنوعی دوربین داهوا و هایک ویژن

هر دو دوربین به این قابلیت مهم مجهز هستند و در صورتی که دوست دارید از این عامل بسیار مهم استفاده کنید بنابراین توصیه می کنیم که قبل از خرید دوربین، از وجود این تراشه در دوربین اطمینان حاصل کنید.

مقایسه کارایی دوربین در شب

عملکرد دوربین های امنیتی شب هنگام مهم خواهد بود و لنز هر دو دوربین شب هنگام کار می کند و به همین دلیل لازم است که قبل از اقدام به خرید، از وجود این عملکرد در دوربین اطمینان حاصل کنید.

 مقایسه قیمت دوربین داهوا و هایک ویژن

یکی از عوامل انتخاب دوربین داهوا یا هایک ویژن بحث قیمت میباشد و عاملی که بسیاری از افراد براساس آن خرید خود را انجام می دهند و در صورتی که دوست دارید تا دوربین ارزان تری را خریداری کنید می توانید دوربین داهوا را انتخاب کنید. قیمت هر دو دوربین به هم خیلی نزدیک است.

مقایسه نصب در ساختمان های مسکونی و تجاری

اگرچه شما محل خاصی برای هر دو دوربین مشخص نشده ولی در اکثر ساختمان های مسکونی، دوربین داهوا و در اماکن و ساختمان های تجاری، دوربین هایک نصب می شود و این یکی از مهم ترین تفاوت های ظریف و حساس این برندها به شمار می رود.

اندازه سنسور و قابلیت کار در شب دوربین داهوا و هایک ویژن

سنسور هر دو دوربین تا حدی به هم شبیه است ولی شرکت های تولیدی از لنز CMOS 1/3  استفاده مي كنند. ميزان روشنايي هر دو دوربين هم 0.003 LUX بوده و روشنايي هر دو آن ها كم است.

مقايسه لنز دوربین داهوا و هایک ویژن

لنز هر دو تا حدی شبیه بهم است ولی لنز دوربین هایک ویژن می تواند فضا و شعاع بیش تری را پوشش دهد.

  • هایک ویژن: 2.8، 4 و 6 میلی متر
  • داهوا: 2.8 و 3.6 میلی متر

میزان ارسال بیت(bps)

بیت ریت همان توان پردازشی دوربین برای ضبط و پخش فیلم است و هر چقدر که رزولوشن دوربینی بالا باشد به همان اندازه بهتر خواهد بود. بیت ریت هر دو دوربین 8 مگابیت بر ثانیه است ولی این رقم در دوربین هایک ویژن به 12 مگابیت بر ثانیه و در دوربین داهوا به 10 مگابیت بر ثانیه می رسد.

دامنه شناسایی دوربین داهوا و هایک ویژن

دوربین داهوا می تواند انسان و ماشین ها را به خوبی شناسایی کند ولی قابلیت هایک ویژن پا را فراتر نهاده و حتی می تواند پلاک خودروها را هم تشخیص دهد و این دلیل برای انتخاب دوربین داهوا یا هایک ویژن تنها در زمان تشخیص پلاک بکار میاید.

جلوگيري از وقوع جرم توسط دوربین داهوا و هایک ویژن

مهم ترين كارايي دوربين ها، جلوگيري از وقوع جرم است و البته هر دو دوربين مي تواند در اين مورد به شما كمك كند ولي مشخص است كه دوربين هايك ويژن مي تواند در اين مورد كارايي و عملكرد ويژه اي داشته باشد بخاطر اين كه رزولوشن بالايي دارد و شما مي توانيد با اين عامل، تبهكاران را خيلي راحت شناسايي كنيد.

محصولات مشابه هر دو شركت در تامين امنيت

هر دو شركت دوربين های مشابهی را طراحی و توليد كرده اند و شما در درجه اول لازم است كه نيازها و الزامات خود را مشخص كرده و بعد از آن نسبت به خريد دوربين مداربسته اقدام كنيد.

تا بدین جا مشخص شد که هر دو دوربین می توانند الزامات شما را برآورده کنند ولی این شما هستید که نسبت به خرید دوربین اقدام کنید. در مجموع هایک ویژن کیفیت بالایی دارد. مي توانيد با كارشناسان فروشگاه ايمن در اين مورد مشاوره كنيد.

انتخاب دوربین داهوا یا هایک ویژن بر اساس معیارهای جمعی

رديف داهوا هایک ویژن
پروتكل امنيتی RTSP/ONVIF ONVIF
رزولوشن دوربين 1 MP 3 MP
مگابيت 10 12
دامنه شناسايی افراد و خودروها افراد/ خودروها / پلاك وسايل نقليه
قيمت ارزان گران

جدول دوربین داهوا یا هایک ویژن؟

نتیجه گیری در مورد انتخاب دوربین داهوا یا هایک ویژن

این مقاله آموزشی در مورد مقایسه دوربين داهوا و هايك ويژنو کاربردهای آن در دنیای دوربین مداربسته ، مورد بحث و بررسی قرار داریم، توصیه میکنیم که در صورت نیاز به خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته که دارای تجربه کافی در این حوزه است استفاده نمایید.

درباره چه صحبت کردیم؟

مقایسه دوربين داهوا و هايك ويژن / راهنمای خريد دوربين مداربسته داهوا، هایک ویژن/ انتخاب دوربین داهوا و هایک ویژن

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ نادری طبقه ۴ .واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب دوربین مدار بسته به هزینه بسیار پایین می باشد.

بهترین راه برای انتخاب دوربین داهوا یا هایک ویژن

بهترین راه برای انتخاب دوربین داهوا یا هایک ویژن

ایمان قنبری
Latest posts by ایمان قنبری (see all)
author-avatar

درباره ایمان قنبری

متولد 1364 در تهران هستم و دارای مدرک فوق لیسانس کامپیوتر (سخت افزار) از دانشگاه امیرکبیر ( پلی تکنیک) بوده که از سال 1383 در حوزه دوربین مداربسته و سیستمهای حفاظتی و نظارتی در حال فعالیت هستم. از سال 1398 با تاسیس شرکت چشمان بیدار آریا در حال ارائه خدمات فنی و مهندسی به تمامی ارگانها و شرکتهای خصوصی برای نصب دوربین مداربسته میباشیم.