اهمیت نصب دوربین مداربسته داخل تاکسی

نصب دوربین مداربسته داخل تاکسی موجب خواهد شد تا رانندگان تاکسی موجب آزار و اذیت واقع نشده و مسافران از پرداخت کرایه طفره نروند. با نصب دوربین مداربسته داخل تاکسی می توان از انواع آزار و اذیت های جسمی و کلامی راننده توسط مسافران جلوگیری کرد. در مورد نصب دوربین مداربسته داخل تاکسی بحث های زیادی صورت گرفته و این عمل مزایا و معایبی دارد. 

اهمیت نصب دوربین مداربسته داخل تاکسی

اهمیت نصب دوربین مداربسته داخل تاکسی

مزایای نصب دوربین مداربسته داخل تاکسی

بازدارندگی و پیشگیری از جرم

نصب دوربین مداربسته در داخل تاکسی باعث خواهد شد تا مسافران هرگز به راننده توهین نکنند. حتی زمانی که خیابان ها ساکت باشد با نصب دوربین می توان ایمنی راننده نیز حفظ کرد. نصب دوربین موجب خواهد شد تا مسافران رفتار منطقی داشته باشند.  

همیار پلیس

با نصب دوربین مداربسته و اتصال بی سیم آن با مرکز پلیس موجب خواهد شد تا مسافران نسبت به راننده رفتار مودبانه ای داشته باشند. در صورت بروز هر گونه رفتار خشونت آمیز به راننده، پلیس می تواند افراد خاطی را تحت پیگرد قرار داده و آن ها را بازداشت کند.

امروزه دوربین مداربسته را می توان حتی در محل هایی که انسان نمی تواند به آن ها دسترسی داشته باشد نصب کرد. دوربین ها بهترین همیاران پلیس تلقی می شوند.

جدا از بحث دوربین های مداربسته، پهپادهای نیز در این گروه قرار می گیرند و نیروی پلیس می تواند به وسیله آن ها، تصادفات را شناسایی کرده و متخلفین را دستگیر کند.

اهمیت نصب دوربین مداربسته داخل تاکسی

اهمیت نصب دوربین مداربسته داخل تاکسی

کمک به شرکت های بیمه

با کمک دوربین مداربسته می توان هر گونه خسارتی را که به خودرو وارد شده را اثبات کرد. شرکت های بیمه می توانند به کمک دوربین مداربسته وضعیت های بیمه خودرو را بررسی کنند. شرکت های بیمه می توانند براساس ویدیوهای دوربین مداربسته، خسارت وارده را برآورد کرده و پرداخت کنند.

ایمنی راننده

نصب دوربین مداربسته می تواند از بروز خشونت در داخل تاکسی جلوگیری کند. مسافران به محض دیدن دوربین مداربسته، رفتارهای منطقی خواهند داشت. نصب دوربین موجب خواهد شد تا مسافران گروهی هرگز راننده را آزار و اذیت نکنند. با نصب دوربین مداربسته می توان از میزان تصادف رانندگی هم کاست.

ایمنی مسافران

نصب دوربین مداربسته به همان اندازه که موجب ایمنی راننده می شود به همان اندازه هم برای مسافران نتایج مثبتی را در پی خواهد داشت. دوربین مداربسته در کاهش آزار و اذیت مسافران نقش مهمی دارد.

اهمیت نصب دوربین مداربسته داخل تاکسی

اهمیت نصب دوربین مداربسته داخل تاکسی

معایب نصب دوربین مداربسته داخل تاکسی

نقض حریم خصوصی

نصب دوربین مداربسته می تواند باعث نقض حریم خصوصی شود. این کار لازم است که مطابق قوانین کشوری انجام شود تا حریم خصوصی مسافران حفظ شود.

دوربین مداربسته، پرت کننده حواس راننده

دوربین های بزرگ می تواند عامل حواس پرتی راننده شود. هر چقدر که دوربین کوچک تر باشد به همان اندازه راننده می تواند با حواس جمع تری رانندگی کند. دوربین های نامناسب علاوه بر این که عملکرد قابل قبولی نخواهند داشت، بلکه در ایجاد تصادفات نقش دارند.

دوربین مداربسته، پرت کننده حواس راننده

بعد از شناسایی مزایا و معایب، حالا لازم است که دوربین مداربسته مناسب نیز مشخص شود. دوربین مداربسته بزرگ برای راننده و مسافران زحمت ایجاد می کند و دوربین را می توان به دستگاه ضبط داده ها متصل کرده و داده ها را روی حافظه خارجی منتقل کرد.

دوربین تاکسی روی راننده زوم کرده و میزان خستگی او را بررسی می کند و بخاطر حفظ حریم خصوصی، به رفتارهای مسافرین توجهی نمی کند. دوربین مداربسته تمامی حرکات و فعالیت های راننده زیر نظر می گیرند و در صورت لزوم هشدارهای لازم را اعلام می کند.

زمانی که راننده در تاکسی حضور ندارد می توان ضبط کردن دوربین مداربسته را متوقف کرد تا حریم خصوصی مسافران حفظ شود. اندازه دوربین مهم است و هر چقدر کوچک باشد به همان اندازه برای مسافران و راننده مزاحمت ایجاد نخواهد کرد.

رعایت مقررات نصب دوربین مداربسته تاکسی

نصب دوربین مداربسته در تاکسی لازم است که مطابق قوانین کشوری، استانی و صنفی بوده و مجوز نصب دوربین هم برای مسافرین مشخص باشد. دستگاه های ضبط کوچک را می توان در فضای کوچکی قرار داد. قرار دادن دستگاه ضبط در کشوی داشبورد به دلیل بسته بودن فضا توصیه نمی شود. قرار دادن دستگاه در فضای باز بهتر است.  

زمانی که راننده مجوزهای لازم را بدست آورده باشد راحت تر می تواند دوربین مداربسته را نصب کند. دوربین مداربسته و سایر تجهیزات لازم است که استاندارد بوده تا نصب آن ها هیچ مشکلی نداشته باشد.

نصب دوربین مداربسته در تاکسی های دبی

امارات متحده عربی پیشرفته ترین کشور خاورمیانه است. پلیس کشور از سریع ترین ماشین ها جهت انجام وظایف خود استفاده می کنند. ماشین های لامبورگینی، فراری، بی ام دبلیو، مرسدس بنز AMG در نیروی پلیس به کار گرفته شده اند و حالا جهت ایمنی رانندگان تاکسی، دوربین مداربسته را نصب می شود تا از خستگی راننده آگاه بوده و در نهایت از بروز تصادفات جلوگیری کنند.

ضرورت نصب دوربین مداربسته در اتوبوس

استفاده از دوربین مداربسته فقط لازم است که به موارد مهم و ضروری محدود شود. وسایل نقلیه عمومی با جمعیت بیشتر نیازمند دوربین مداربسته هستند تا بتوان از راننده و مسافران در برابر آسیب ها محافظت کرد. 

اهمیت نصب دوربین مداربسته داخل تاکسی

اهمیت نصب دوربین مداربسته داخل تاکسی

اهمیت نصب دوربین مداربسته داخل تاکسی

مزایا معایب
·        بازدارندگی و پیشگیری از جرم

·        همیار پلیس

·        کمک به شرکت های بیمه

·        ایمنی راننده

·        ایمنی مسافران

·        نقض حریم خصوصی

·         پرت کننده حواس راننده

 

مزایا و معایب نصب دوربین مداربسته داخل تاکسی

 

نتیجه گیری در مورد ” اهمیت نصب دوربین مداربسته داخل تاکسی”

این مقاله آموزشی در مورد ” اهمیت نصب دوربین مداربسته داخل تاکسی”و کاربردهای آن را در دنیای دوربین مداربسته ، مورد بحث و بررسی قرار داریم، توصیه میکنیم که در صورت نیاز به خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته با نفرات/ شرکت های دارای تجربه کافی در این حوزه مشورت نمایید.

درباره چه صحبت کردیم؟

” اهمیت نصب دوربین مداربسته داخل تاکسی”/ مزایا و معایب نصب دوربین مداربسته داخل تاکسی 

author-avatar

درباره ایمان قنبری

متولد 1364 در تهران هستم و دارای مدرک فوق لیسانس کامپیوتر (سخت افزار) از دانشگاه امیرکبیر ( پلی تکنیک) بوده که از سال 1383 در حوزه دوربین مداربسته و سیستمهای حفاظتی و نظارتی در حال فعالیت هستم. از سال 1398 با تاسیس شرکت چشمان بیدار آریا در حال ارائه خدمات فنی و مهندسی به تمامی ارگانها و شرکتهای خصوصی برای نصب دوربین مداربسته میباشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *