اهمیت و کارایی بالای فنسهای الکترونیکی برای حفاظت فیزیکی

فنسهای الکترونیکی برای حفاظت فیزیکی بهترین گزینه است. سارقان هنگام برخورد به فنسهای الکتریکی، دچار شوک الکتریکی شده و عقب نشینی می کنند. این روش یکی از متدهای موثر برای حفاظت از محل است و بدین ترتیب سارقان و متجاوزین هرگز توانایی ورود به محل شما را نخواهند داشت. امروزه از این روش برای افزایش امنیت در بسیاری از مناطق استفاده میکنند؛ قبل از نصب هرگونه دوربین مداربسته ای مطالعه مقاله آموزشی تهران بدون دوربین مداربسته چگونه خواهد بود که موجود در سایت آموزشی چشمان بیدار آریا میباشد پیشنهاد میشود.

اهمیت و کارایی بالای فنسهای الکترونیکی برای حفاظت فیزیکی

اهمیت و کارایی بالای فنسهای الکترونیکی برای حفاظت فیزیکی

تعریف فنسهای الکترونیکی

فنسهای الکترونیکی ( Electronic fences ) مداری هستند که به محض بسته شدن فعال می شوند و انرژی مورد نیاز را می توان با برق، باتری یا خورشید تامین کرد. در صورتی که سارقی فنس را لمس کند، دچار شوک الکتریکی خواهد شد. فنس ها در زمین کاشته شده و انرژی آن ها از طریق مواردی که در بالا گفته شد تامین می گردد. مدارهای فنس های برقی یک طرفه بوده و لازم نیست که مانند مدارات دستگاه های الکتریکی کامل باشد.

سارقین و متجاوزان به محض لمس فنس، دچار شوک الکتریکی خواهند شد. سارقان به محض مواجه شدن با شوک الکتریکی، دیگر به فکر ورود به محل نخواهند بود. از آن جایی که علف های هرز باعث کاهش کارایی این فنس ها می شوند به همین دلیل در زمان کاشت، این علف ها کاملا از بین برده و فنس ها را نصب کنید.

نصب و نگهداری فنسهای الکترونیکی

 • نصب فنسهای الکترونیکی لازم است که توسط شخص ماهری نصب شود، این موانع فیزیکی می توانند مانع ورود، سارقان و حیوانات به محل کسب و کار یا منزل شما شوند. امروزه از فنسهای الکترونیکی جهت ممانعت از فرار در زندان ها استفاده می شود.
 • فنس های الکترونیکی لازم است که محکم ساخته شوند تا به راحتی خم یا شکسته نشوند. شوک الکتریکی این مانع فیزیکی خود یکی از عوامل بازدارنده برای شکستن یا خمیده کردن آن ها است.
 • نگهداری فنس های الکترونیکی نسبت به فنس های معمولی متفاوت است و لازم است که طبق دستورالعمل به انجام برسد تا کارایی لازم را داشته باشند.
 • هزینه نصب و نگهداری فنس های الکترونیکی در مقایسه با فنس های معمولی کم است و به همین دلیل امروزه اکثر مشتریان تمایل به نصب این فنس ها دارند.
 • هنگام نصب فنسهای الکترونیکی لازم است که در اطراف آن ها، پوشش گیاهی وجود نداشته باشد بخاطر این که باعث تضعیف عملکرد فنس های الکتریکی خواهد شد.
 • هر چقدر که ولتاژ فنس ها بیشتر باشد به همان اندازه حفاظت فیزیکی بهتر انجام خواهد شد.

طبقه بندی فنسهای الکترونیکی

 • امپدانس کم – انرژی الکتریکی این نوع حصار را می توان افزایش داد. انرژی الکتریکی در این حصارها ذخیره شده و می توان از آن در زمان های دیگری استفاده کرد. این حصارها می توانند انرژی بسیار بیشتری را تولید کنند. با این انرژی می توان از فرار حیوانات اهلی از محل جلوگیری کرد.
 • امپدانس بالا – انرژی خروجی این نوع فنس ها را نمی توان افزایش داد. هر گونه افزایشی باعث کاهش کارایی عملکرد این فنس ها خواهد شد. افزایش ولتاژ هرگز به به معنی افزایش کارایی و عملکرد این نوع موانع نیست. علف های هرز باعث افت کارایی این فنس ها خواهد شد.
اهمیت و کارایی بالای فنسهای الکترونیکی برای حفاظت فیزیکی

اهمیت و کارایی بالای فنسهای الکترونیکی برای حفاظت فیزیکی

 هدف از کاشت فنسهای الکترونیکی

 • جلوگیری از فرار حیوانات اهلی
 • جلوگیری از ورود حیوانات وحشی
 • جلوگیری از ورود شکارچیان به پارک های جنگلی
 • جلوگیری از ورود سارقان و متجاوزان
 • جلوگیری از فرار زندانیان

کیفیت فنسهای الکترونیکی

کیفیت فنس ها مهم است و لازم است که در دوره های مشخصی، بازرسی های لازم انجام گیرد تا این موانع فیزیکی، کارایی لازم را داشته باشند. جلوگیری از زنگ زدگی، ساییدگی، برش، از مهمترین مواردی است که لازم است هنگام رسیدگی به این موانع مدنظر گرفته شود.

نحوه کار فنسهای الکترونیکی

این فنس ها از مدار الکتریکی تشکیل شده اند که دو قسمت دارد، بخش اول در زمین کاشته شده و مدار در هر 3 سانتی متر، عایق بندی شده و لازم است که از منبع الکتریکی به دور باشد. مدار الکتریکی به منبع انرژی تامین متصل می شود.

انواع فنسهای الکترونیکی

 • مشبک – این فنس ها به صورت شبکه ای نصب می شود و به صورت ستون هایی بهم بسته شده مشخص می شود. این فنس ها بیشترین کاربرد دارد.
 • بالای دیوار – این فنس ها به دیوارهای متصل می شوند. حداقل ارتفاع این فنس ها، 1 متر است و در بیشتر مواقع در اماکن خصوصی و دولتی از این نوع است.
 • مستقل – این حصارها مستقل بوده و در صورتی که به طور مرتب رسیدگی شوند در زیبایی محل تاثیرگذار هستند. از این نوع در بسیاری از موسسات استفاده می شود. قبل از آن مانع فیزیکی قرار می دهند و فاصله بین آن و مانع فیزیکی حداقل 1 متر است.
اهمیت و کارایی بالای فنسهای الکترونیکی برای حفاظت فیزیکی

اهمیت و کارایی بالای فنسهای الکترونیکی برای حفاظت فیزیکی

ولتاژ فنسهای الکترونیکی

فنس الکتریکی به خودی خود خطرناک نیست بلکه مقدار ولتاژ این مانع می تواند خطرناک بوده و می تواند جان انسان ها و حتی حیوانات را به خطر بیندازد. ولتاژ 1000 ولت می تواند برای ممانعت به ورود به محل، مناسب است. در اکثر مواقع این دستگاه ها با 100 – 150 میلی آمپر کار می کنند. در این محدوده جریان برق، هرگونه لمسی موجب آسیب دیدن بدن خواهد شد و ولتاژ کمتر از این مقدار نیز برای هدف مدنطر گرفته شده کارساز نخواهد بود.

مقدار انرژی مصرفی فنس الکتریکی

این دستگاه ها، انرژی کمتری را مصرف می کنند. با پریز برق 220 ولت هم می توان انرژی آن را تامین کرد.

حفاظت از اموال و دارایی ها با فنسهای الکترونیکی

با این موانع می توانید کلیه اموال منقول و غیر منقول خود را به بهترین شکل ممکن حفاظت کنید. این نوع فنس ها از آن جایی که ولتاژ بالایی دارند به همین دلیل به فرض برش با سیم چین، سارق دچار شوک الکتریکی خواهد شد.

اهمیت و کارایی بالای فنسهای الکترونیکی برای حفاظت فیزیکی

اهمیت و کارایی بالای فنسهای الکترونیکی برای حفاظت فیزیکی

اهمیت و کارایی بالای فنسهای الکترونیکی برای حفاظت فیزیکی

نصب و نگهداری طبقه بندی هدف انواع
·        نصب توسط نصاب ماهر

·        استحکام لازم

·        حساسیت بالای نگهداری

·        هزینه کم

·        امپدانس کم – افزایش ولتاژ و تاثیر علف های هرز در کاهش کارایی

·        امپدانس بالا – عدم افزایش ولتاژ  و تاثیر علف های هرز در کاهش کارایی و عملکرد

·        جلوگیری از فرار حیوانات اهلی

·        جلوگیری از ورود حیوانات وحشی

·        جلوگیری از ورود شکارچیان به پارک های جنگلی

·        جلوگیری از ورود سارقان و متجاوزان

·        جلوگیری از فرار زندانیان

 

·        شانه ای – شبکه ای

·        بالای دیوار – حداقل ارتفاع، 1 متر

·        مستقل – ایجاد مانع فیزیکی قبل از آن و فاصله بین دو مانع حداقل 1 متر

اهمیت و کارایی بالای فنسهای الکترونیکی برای حفاظت فیزیکی

 نتیجه گیری در مورد ” اهمیت و کارایی بالای فنسهای الکترونیکی برای حفاظت فیزیکی

این مقاله آموزشی در مورد ” اهمیت و کارایی بالای فنسهای الکترونیکی برای حفاظت فیزیکیو کاربردهای آن را در دنیای دوربین مداربسته ، مورد بحث و بررسی قرار داریم، توصیه میکنیم که در صورت نیاز به خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته با نفرات/ شرکت های دارای تجربه کافی در این حوزه مشورت نمایید.

درباره چه صحبت کردیم؟

 ” اهمیت و کارایی بالای فنسهای الکترونیکی برای حفاظت فیزیکی/ “نصب و نگهداری فنسهای الکترونیکی/

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ امجد طبقه ۴ .واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب دوربین مدار بسته با هزینه بسیار پایین می باشد.

author-avatar

درباره ایمان قنبری

متولد 1364 در تهران هستم و دارای مدرک فوق لیسانس کامپیوتر (سخت افزار) از دانشگاه امیرکبیر ( پلی تکنیک) بوده که از سال 1383 در حوزه دوربین مداربسته و سیستمهای حفاظتی و نظارتی در حال فعالیت هستم. از سال 1398 با تاسیس شرکت چشمان بیدار آریا در حال ارائه خدمات فنی و مهندسی به تمامی ارگانها و شرکتهای خصوصی برای نصب دوربین مداربسته میباشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *