بازیابی تصاویر دوربین مداربسته

دوربین های مدار بسته در دنیای امروز نقش زیادی دارند ، آنها وسیله ای برای محافظت از اموال ما و سرمایه های ما هستند. از دوربین های مدار بسته در اثبات جرم و شناسایی مجرمان و… بسیار نقش پر نقش هستند. با این حال ، اگر مشکلی پیش بیاید ، باید بدانید که چگونه فیلم های از دست رفته را از دوربین های مداربسته بازیابی کنید، بنابراین بازیابی تصاویر دوربین مداربسته دارای اهمیت میباشد.

روش های بازیابی فیلم در دوربین های مداربسته

الف ) بازیابی فیلم ها از پشتیبان گیر (Backup)

۱- می توانید فیلم ها را از نسخه پشتیبان تهیه کنید. به همین علت شما باید هنگام تنظیم و نصب ، نسخه پشتیبان تهیه فیلم ها و تصاویر دوربین امنیتی خود را در درایو خارجی حفظ کنید. می توانید این فیلم های گمشده را از آنجا بازیابی کنید.

۲- ترفند دیگر برای نجات ،Cloud Computing یا “رایانش ابری” است. اگر در  سیستم ابر ذخیره کنید با مشکل حذف تصادفی یا موارد دیگر در مورد از بین رفتن فیلم روبرو نخواهید شد. همچنین فضای بیشتری را در دستگاه ضبط دوربین امنیتی شما باقی می گذارد. فضای ذخیره سازی ابر همچنین امکان دسترسی آسان به فیلم های دوربین امنیتی شما را بدون توجه به جایی که در آن هستید یا چه زمانی به این فیلم ها دسترسی دارید فراهم می کند.

ب ) بازیابی تصاویر دوربین مداربسته با نرم افزار بازیابی

اگر backup اطلاعات از دست رفته در دوربین مداربسته خود را حفظ نکرده اید ، نرم افزار Stellar Photo Recovery به شما کمک کند تا این اطلاعات از دست رفته را بازیابی کنید.

ج) اطلاعات حذف شده به طور تصادفی یا عمدی نیز ممکن است بازیابی شوند.

شما می توانید این کار را با کمک یک دیسک درایو قابل جابجایی انجام دهید. دیسک درایو قابل جابجایی قادر به بازیابی داده ها از دستگاه های مختلف ذخیره سازی رسانه دیجیتال است. برای این کار ، کارت SD هدف را با استفاده از دستگاه کارت خوان به رایانه خود وصل کنید و روند بازیابی را ادامه دهید.

د) بازیابی تصاویر دوربین مداربسته برای DVR / NVR

می توانید فیلم های DVR / NVR را در مرکز بازیابی اطلاعات بازیابی کنید. این معمولاً آخرین روشی است که در صورت عدم موفقیت همه موارد انجام می شود. این امر در صورت آسیب ندیدن جسمی درایو DVR / NVR قابل اجرا است. در غیر این صورت ، ممکن است تصاویر یا فیلم ها در یک مرکز بازیابی اطلاعات که دارای گواهینامه ISO است بازیابی شوند. آنها قادر به بازیابی چنین داده هایی با اطمینان از هارد دیسک های خارجی یا داخلی آسیب دیده هستند.

بازیابی تصاویر دوربین مداربسته

بازیابی تصاویر دوربین مداربسته

عوامل از بین رفتن اطلاعات در دوربین های مداربسته

دلایل مختلفی برای از بین رفتن اطلاعات در دوربین های مداربسته وجود دارد.

قبل از آن باید بدانید بازیابی اطلاعات به معنای برگشت تمام اطلاعات نیست، و تنعا اطلاعات در دسترس میتواند برگردانده شود.

۱- یکی از این دلایل می تواند مشکلات نرم افزاری یا سخت افزاری است. مواردی وجود دارد که این موارد روی فیلم های ذخیره شده تأثیر می گذارد ، بنابراین آن را خراب می کند یا منجر به از بین رفتن این فیلم ها و تصاویر می شود.

۲-بعد از مشکلات نرم افزاری یا سخت افزاری، از بین رفتن فیلم امنیتی دوربین نیز ممکن است به دلیل منبع تغذیه، سیم کشی و اتصال به اینترنت باشد.

3- دلیل دیگر از بین رفتن ویدئوی دوربین مداربسته نیز ممکن است به دلیل نقص دید مادون قرمز شب ، سیستم عامل قدیمی، از بین رفتن سیگنال رادیویی یا فساد دیسک درایو سخت ( هارد دیسک) باشد.

4- علت بعدی خطای انسانی نیز وجود دارد. به عبارت دیگر، مواقعی که به طور تصادفی برخی از فیلم های ضبط شده بر روی دوربین های امنیتی خود را حذف می کنیم.

سوالات متداول در باره بازیابی تصاویر دوربین مداربسته

آیا نرم افزاری برای ریکاوری هارد دوربین مدار بسته وجود دارد؟

برای بازیابی اطلاعات دوربین های مدار بسته، هیچ نرم افزار رایگانی کارایی درستی ندارند. به علت متفاوت بودن فایل سیستم هارد های DVR  اکثر نرم افزار هایی که در بازار وجود دارد، سیستم فایل های DVR را پشتیبانی نمی کند. در دنیا فقط دو نرم افزار جهت بازیابی DVR مورد استفاده قرار می گیرد. که این نرم افزار ها فقط توانایی ریکاوری DVR را دارند؛ضمن اینکه هیچ کدام از این دو نرم افزار نسخه رایگان ندارند و حتما باید خریداری شوند. هزینه خرید آنها حدود ۱۰۰۰ دلار می باشد که برای یک کاربر عادی چندان ارزش ندارد. اما کانون بازیابی اطلاعات از این دو نرم افزار با آخرین آپدیت و پشتیبانی کامل از اغلب DVR ها استفاده می کند و در بعضی از موارد که DVR به عمد فرمت می شود نیز توانایی ریکاوری کامل با ذکر تاریخ و روز را داراست.

ایا میشود فیلم دوربین مداربسته را پاک کرد؟

فیلم دوربین مداربسته را که در دستگاه دی وی آر و در درون هارد ذخیره می شود میتوان به صورت کلی و یکجا با عملیات فرمت هارد پاک نمود. ولی دستگاه های دی وی آر ابزاری برای اینکه شما فیلم روز خاصی را تنها پاک کنید وجود ندارد،ولی در صورتی که  اثرات پاک کردن فیلم دوربین مدار بسته  در یک روز راداری تنها کاری که می توانید بکنید این است که تاریخ دستگاه خود را به روزی که میخواهید آن فیلم را پاک کنید تغییر دهید در این صورت دستگاه در تاریخ جدید عملیات ضبط را انجام می‌دهد و عملاً تصاویر آن روز خاص پاک میشود.

ویژگی های نرم افزار ریکاوری هارد DVR

خروجی اطلاعات باید توسط کامپیوتر قابل پخش باشد.

همه اطلاعات بازیابی شده باید با درج دقیق تاریخ و روز باشد و شخص برای دیدن یک روز خاص مجبور نباشد وارد فیلم شود و همه فیلم تاریخ را نگاه کند که این امر فوق العاده زمان بر بوده.

نرم افزار باید قابلیت ریکاوری فیلم های پاک شده، از دوربین مداربسته  را داشته باشد.

دو نوع ضبط کننده وجود دارد که در هنگام خرید باید توجه کنیم تصاویر DVR  یا NVR این دو دستگاه با عملکرد های مشابه اما تفاوت هایی نیز دارند که در پایین شرح می دهیم.

ریکاوری انواع دوربین های DVR و  NVR

در بعضی از مواقع به علت سرقت یا آتش سوزی هارد DVR  یا NVR  دچار آسیب فیزیکی جدی شده است در این مواقع ابتدا باید مشکل فیزیکی هارد برطرف شود سپس با کمک گرفتن از نرم افزار های مخصوص خود در صدد بازیابی اطلاعات پاک شده دوربین مداربسته بر آیئم.

تفاوت دستگاه «DVR» و «NVR»

این دو دستگاه هر دو وظیفه ضبط تصاویر دوربین مدار بسته را بر عهده دارند دستگاه DVR مخفف DIGITAL VIDEO RECORDER  است و  NVR مخفف NETWORK VIDEO RECORD است و عمده تفاوت ها در نحوه پردازش داده می باشد.سیستم های  DVR داده ویدیویی را در خود دستگاه رکوردر پردازش می کند در حالی که سیستم های NVR داده ویدیویی را در دورین رمز گذاری وپردازش می کند سپس آن را به ضبط کننده NVR که برای ذخیره سازی و مشاهده از راه دور بوده ارسال می کند.
دستگاه NVR با دوربین های ID لینک می شود اما  DVR با دوربین با دوربین های آنالوگ لینک می شود.سیستم DVR حتما از طریق یک سیستم امنیتی با سیم اما NVR با سیم یا بی سیم می شود.

بازیابی تصاویر دوربین مداربسته

بازیابی تصاویر دوربین مداربسته

نتیجه گیری

ما به عنوان مشاور در زمینه دوربین مداربسته به شما اکیدا توصیه میکنیم که حتما در بازیابی تصاویر دوربین مداربسته و فیلمهای از دست رفته، خود از نیروهای متخصص که تمام موارد فوق را میداند استفاده نمایید که شرکت چشمان بیدار آریا آماده ارائه خدمات تخصصی دوربین مداربسته در تهران به شما می باشد.

درباره چه صحبت کردیم؟

بازیابی تصاویر دوربین مداربسته/ بازیابی اطلاعات دوربین مداربسته/ بازیابی فیلم های دوربین مداربسته/ بازیابی حافظه دوربین مداربسته

تماس با ما

شرکت چشمان بیدار آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY آماده نصب دوربین مدار بسته در منزل شما با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ نادری طبقه ۴ واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب دوربین مدار بسته به هزینه منصفانه می باشد.

author-avatar

درباره ایمان قنبری

متولد 1364 در تهران هستم و دارای مدرک فوق لیسانس کامپیوتر (سخت افزار) از دانشگاه امیرکبیر ( پلی تکنیک) بوده که از سال 1383 در حوزه دوربین مداربسته و سیستمهای حفاظتی و نظارتی در حال فعالیت هستم. از سال 1398 با تاسیس شرکت چشمان بیدار آریا در حال ارائه خدمات فنی و مهندسی به تمامی ارگانها و شرکتهای خصوصی برای نصب دوربین مداربسته میباشیم.