13 نکته برای تست فنی دوربین مداربسته در زمان خرید

تست فنی دوربین مداربسته در زمان خرید بسیار مهم است و شما لازم است که دوربین مداربسته را در زمان خرید تستر کرده و بعد از درست بودن عملکرد آن، محصول را خریداری کنید.

در زمان خرید لازم است که دوربین را به لحاظ جریان داشتن برق و استارت سیستم بررسی کنید. جریان داشتن برق دوربین خیلی مهم است و لازم است که در ابتدا مشخص شود. دوربین های مداربسته امروزه به قدری پیشرفت کرده اند که به جزئی از زندگی مردم تبدیل شده اند. قبل از این که دوربین مداربسته ای را خریداری کنید لازم است که به چند نکته از این دستگاه ها آشنایی داشته باشید.

با ما در آموزش تست فنی دوربین مداربسته در زمان خرید همراه باشید تا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 تست فنی دوربین مداربسته در زمان خرید

تست فنی دوربین مداربسته در زمان خرید

 نکات مهم در مورد خرید دوربین مداربسته

  1. مجهز بودن دوربین مداربسته به اسلات SD يا حافظه داخلی جداگانه در دستگاه DVR

امروزه دوربين های مداربسته (CCTV) به قدري پيشرفت كرده اند كه حتی به اسلات SD هم مجهز شده اند و از حافظه های جانبی 32، 64 و 128 گيگ هم می توان از آن ها استفاده كرد. البته دوربين مداربسته ارزان تری هم وجود دارد كه اين چنين امكاناتی ندارد و فقط در دستگاه DVR، يك هارد ديسك اينترنال قرار داده شده است.

     2.بررسی زاويه پوشش و نحوه چرخش

امروزه دوربين های مداربسته می توانند هم به صورت افقي و هم عمودی بچرخند. حداكثر زاويه ای كه دوربين مداربسته پوشش می دهد، زاويه پوشش ناميده می شود. برخي از دوربين ها می توانند تا 355 درجه بچرخند و 90 درجه به طرف بالا كج شوند. بنابراين اگر می خواهيد كه شعاع بيشتری را پوشش دهيد لازم است كه دوربين مداربسته با شيب بالاتری را خريداری كنيد.

  1. كيفيت تصوير دوربین مداربسته

امروزه اکثر دوربین های مداربسته با کیفیت تصویری در حدود  720 p يا 1080p طراحی و توليد می شوند و تصوير اين چنين دوربين هايی، بالا بوده و مشخص است كه حافظه داخلی دستگاه DVR به سرعت پر می شود و يك دوربين 1 مگاپيكسلی می تواند در يك روز حافظه كل دستگاه DVR را پر كند و به همين دليل بهتر است دستگاهی كه به حافظه SD مجهز باشد را خريداری كنيد.

     4.مجهز بودن دوربین مداربسته به سنسور حركت و صدا

اين حسگرها در دوربین مداربسته بسيار مهم هستند و دوربين براساس اين حسگرهای حرکتی، به گوشی شما هشدارهايی را ارسال می كند. شما با اين دوربين ها می توانيد از محل خود به بهترين نحو ممكن مراقبت كنيد و ارزش هزينه را داريد.

دوربین مدار بسته  جاسوسی نیز این قابلیت را دارد.

5 1 1

  1. نصب و تنظيم آسان دوربین مداربسته

دوربین های بی سیم به راحتی نصب می شوند و البته موقعیت نصب نیز عامل تعیین کننده ای است. البته دوربین ها با پد چسبناک به محل محکم می شوند و محکم کردن با پیچ بهترین روشی است که می توانید با آن دوربین را در محل محکم کنید. برخی از دوربین ها، رومیزی بوده و شما می توانید به راحتی آن را روی میز قرار دهید تا بتوانید محل خود را کنترل کنید. نصابان شرکت فروشگاهی ایمن آریا می توانند دوربین های مداربسته را در موقعیت های سخت و دشوار برای شما محکم کنند.

     6.هدف خرید دوربین مداربسته

امروزه برخی از دوربین ها هستند که می توانید با آن ها با مخاطبان خود ویدئو چت داشته باشید. البته در صورتی که بخواهید که از این چنین ویژگی هایی استفاده کنید، ارزش خرید را دارند.

  1. ویژگی ضد آب بودن دوربین مداربسته

این ویژگی، با ارزش بوده و شما می توانید از دوربین حین باران هم استفاده کنید. شما می توانید حتی این ویژگی را حین خرید دوربین در صورتی که تمایل داشته باشید بعد از دریافت تصویر با کیفیت نیز امتحان کنید.جهت مشاهده اطلاعات بیشتر در خصوص دوربین مدار بسته ضد آب مقاله اموزشی مربوطه را پیدا کنید.

       8.لوازم جانبی دوربین مداربسته

هنگام خريد لازم است كه كليه لوازم جانبی دوربين را نيز خريداری كنيد و برخي از دوربين ها، ساده بوده و آداپتوری ندارند. حتما قبل از خريد كيف لوازم جانبی را به دقت بررسی كنيد.

 تست فنی دوربین مداربسته در زمان خرید

تست فنی دوربین مداربسته در زمان خرید

  1. تعداد لامپ هاي LED مادون قرمز دوربين

شما با اين لامپ ها می توانيد در شب همه اشياء و اشخاص را مشاهده كنيد و اين نوع چراغ ها در مركز و در كناره هاي لنز قرار می گيرند.

  1. حداكثر شعاع تحت پوشش دوربين

هر چقدر كه دوربين بتواند شعاع تحت پوشش دوربين بيشتر باشد به همان اندازه ارزشمند است. دوربين ها می توانند 20 تا 25 متر را پوشش دهند.

  1. امكان كار كردن دوربين بدون نياز به وای فای

دوربينی كه بتواند بدون نياز به وای فای، كار كند، ويژگی خاصی دارد و البته مشخص است كه در تا شعاع محدودی می تواند اين كار را انجام دهد، ولی در هر حال شما می توانيد با اين ويژگي، بخشی از محل خود را پوشش دهيد.

  1. سازگاری دوربين با سيستم ضبط تصوير DVR

امروزه دوربين و دستگاه ضبط و پخش تصوير يك مجموعه كامل محسوب می شوند و لازم است كه هنگام خريد از سازگاری دوربين و دستگاه DVR اطمينان حاصل كنيد.

  1. دوربين های فضاي باز و فضای داخلی

شما با دوربين های فضای داخلی می توانيد فضاي ادارات و شركت ها را كنترل كنيد و در عين حال با دوربين های فضای خارج می توانيد فرودگاه ها، جاده ها را كنترل كنيد.

 تست فنی دوربین مداربسته در زمان خرید

تست فنی دوربین مداربسته در زمان خرید

                                        تست فنی دوربین مداربسته در زمان خرید

عوامل تست ملاحظات
اسلات حافظه SD حافظه های 32، 64 و 128 گيگ
زاويه پوشش و نحوه چرخش چرخش افقی و عمودی و مقادير زاويه تحت پوشش
كيفيت تصوير 720 p, 1080 p
سنسور حركت و صدا اطمينان از كار كردن سنسورهای حركت و صدا
نصب و تنظيم پد چسبی، محكم كردن با پيچ
هدف خريد ارزش افزوده ويدئو چت / نظارت و تامين امنيت
ضد آب بودن مقاومت نسبت به آب
لوازم جانبی كابل و لامپ و ساير وسايل جانبی
لامپ هاي LED لامپ های ديد در شب
شعاع تحت پوشش تست زاويه تحت پوشش به طور مثال 20 تا 25 متر
وای فای و هات اسپات محلي نياز به اينترنت يا كار آفلاين
سازگاری با دستگاه DVR سازگاري با دستگاه DVR و بهره وری عالی
كاربری فضای داخلی و خارجی مشخص بودن استفاده دوربين برای فضای داخلی يا خارجی
عنوان مقاله: تست فنی دوربین مداربسته در زمان خرید

نتیجه گیری در مورد تست فنی دوربین مداربسته در زمان خرید

این مقاله آموزشی در مورد تست فنی دوربین مداربسته در زمان خریدو کاربردهای آن در دنیای دوربین مداربسته ، مورد بحث و بررسی قرار داریم، توصیه میکنیم که در صورت نیاز به خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته که دارای تجربه کافی در این حوزه است استفاده نمایید.

author-avatar

درباره ایمان قنبری

متولد 1364 در تهران هستم و دارای مدرک فوق لیسانس کامپیوتر (سخت افزار) از دانشگاه امیرکبیر ( پلی تکنیک) بوده که از سال 1383 در حوزه دوربین مداربسته و سیستمهای حفاظتی و نظارتی در حال فعالیت هستم. از سال 1398 با تاسیس شرکت چشمان بیدار آریا در حال ارائه خدمات فنی و مهندسی به تمامی ارگانها و شرکتهای خصوصی برای نصب دوربین مداربسته میباشیم.