دوربین مداربسته شمارش افراد

با دوربین مداربسته شمارش افراد می توانید افراد را بدون این که متوجه شوند بشمارید. با دوربین مداربسته شمارش افراد می توانید حرکت افراد را ردیابی کنید. شما با دوربین مداربسته شمارش افراد می توانید تعداد افرادی که در یک محدوده خاصی تردد می کنند را بشمارید.

امروزه شمارش افراد برای بسیاری از مشاغل لازم و ضروری است و با این آمار و اطلاعات می توان، فعالیت های بازاریابی و فروش را ارتقاء داده و اقدامات لازم را برای این کار انجام داد.این قابلیت نیز جزو یکی از آخرین تکنولوژی دوربین مداربسته در ایران میباشد.

دوربین مداربسته شمارش افراد

دوربین مداربسته شمارش افراد

 ویژگی های دوربین مداربسته شمارش افراد

 • ارسال داده های شمارش افراد از طریق WIFI، اینترنت، اینترنت اشیاء، اترنت، RS484، RS232
 • ترکیب داده ها و ارقام با آمار و اطلاعات پایگاه داده ها
 • استفاده از چند دوربین برای پوشش چندین منطقه
 • امکان کنترل و نظارت زنده شمارش افراد
 • امکان صرفه جویی در پهنای باند و ارسال داده ها از طریق شبکه
 • امکان راه اندازی خارج از محل و امکان پخش مجدد ویدئوها
 • امکان تعریف بازه زمانی مشخص برای شمارش افراد

  ویدئوی تجزیه و تحلیل

شما با این نوع دوربین می تواند رفتارها و حرکات افراد را تجزیه و تحلیل کنید. دستگاه شمارنده به دوربین مداربسته متصل شده و بعد از شمارش افراد، رفتار و فعالیت آن ها را تجزیه و تحلیل می کند، می توان دوربین مداربسته شمارش افراد را به کامپیوتر متصل کرده و تنظیمات و ویدئوها را مشاهده کرد. دوربین مداربسته شمارش افراد می تواند 98% افراد را بشمارد. این چنین دوربین هایی، ویدئویی بوده و ویدئوهایی را از حرکات و فعالیت های افراد تهیه می کنند. دوربین مداربسته شمارش افراد Video Turnstile یکی از این نمونه دوربین ها است.

در این نوع دوربین ها، دو دستگاه جداگانه وجود دارد که اولی شمارش را انجام داده و VT نامیده می شود و دومی اعداد و ارقام را ذخیره می کند که Logger نام دارد. این دستگاه می تواند تا 16 داده را ذخیره کند. دستگاه Logger لازم است که به دوربین مداربسته شمارش افراد متصل شود. البته دستگاه VT نیز به هر دستگاهی متصل می شود. هر چقدر که تعداد دستگاه ها بیشتر باشد به همان اندازه می توانید مناطق بیشتری را پوشش داده و این چنین دوربین هایی برای اداره پلیس در هر شهر و کشوری لازم و ضروری است. دستگاه های Logger، اطلاعات و ارقام را به کامپیوتر یا سرور مرکزی منتقل می کنند.

دوربین مداربسته شمارش افراد

دوربین مداربسته شمارش افراد

 مشاغل استفاده کننده از دوربین مداربسته شمارش افراد

 • بانک
 • مدارس
 • فروشگاه های بزرگ
 • مغازه ها
 • اماکن ورزشی
 • شرکت های حمل و نقل
 • زندان
 • موزه
 • اماکن گردشگری
 • پارکینگ

بسیاری از مشاغل که برای ارائه آمار فروش به این چنین دوربین هایی نیاز دارند تا بتوانند تعداد مشتریان را در هر متر مربع (SSM) برآورد کرده و هزینه ها و مخارج بازاریابی خود را ارزیابی کنند. بخش بازاریابی و فروش می تواند از آمار و اطلاعات دوربین مداربسته شمارش افراد استفاده کند و آن ها در هر زمانی برای این بخش ها بسیار ارزشمند هستند.

 تشخیص دقیق با دوربین مداربسته شمارش افراد

این چنین دوربین هایی مستقل از یکدیگر کار کرده و در عین حال می توان آن ها را به یکدیگر متصل کرد و خرده فروشان می توانند به وسیله این دوربین ها، تعداد خریداران و مشتریان خود را در هر زمانی برآورد کنند. این چنین دوربین هایی به سرور مرکزی یا شبکه مرکزی دوربین ها متصل می شوند.

این چنین دوربین ها در ورودی، خروج، محل صف فروش و عرضه کالا نصب شده و شما می توانید تعداد بازدید افراد از یک محل و همچنین مدت زمان انتظار برای دریافت کالا را محاسبه نمایید. با این نوع دوربین ها می توانید تصاویر چندین ویدئو را باهم مقایسه کنید. چیدمان بخش های مختلف فروشگاه و تعداد افراد حاضر در فروشگاه یا نزدیک به آن را بشمارید. این نوع دوربین ها می توانند به محض شناسایی حرکت هر فرد، چشمک بزنند.

واحد شمارش دوربین مداربسته بر اساس تعداد افرادی است که از جلوی آن به صورت کامل عبور کنند و در صورتی که شکل ظاهری بدن آنها بگونه ای باشد که هوش مصنوعی موجود در دوربین توانایی تشخیص انسان بودن را نداشته باشد در نتیجه شمارش اتفاق نخواهد افتاد.

دوربین مداربسته شمارش افراد

دوربین مداربسته شمارش افراد

 دوربین مداربسته شمارش افراد Axis

شما با این دوربین می توانید رفتارها و فعالیت های افراد را تجزیه و تحلیل کرده و فعالیت های خود را در هر بخشی که در آن فعالیت می کنید را بهبود ببخشید. این روش مطمئن بوده و در واقع با این نوع دوربین ها می توانید همزمان با تامین امنیت و کنترل محل، مشتریان و خریداران هر روز را به دقت شمارش کنید. می توانید دوربین ها را برای یکسری از حرکات و فعالیت های خاص تنظیم کنید تا به محض شناسایی این نوع حرکات، هشدارهای لازم را ارسال کرده تا شما هم واکنش های لازم را انجام دهید. بسیاری از مدیران فروش می توانند با آمار و اطلاعات این چنین دوربین هایی، عملکرد بخش را ارزیابی کرده و اقدامات لازم را برای ماه ها و سال های بعد انجام دهند. این نوع دوربین ها می توانند به صورت مجتمع نصب شده و شما می توانید به آمار و اطلاعات گرافیکی دسترسی داشته باشید.

تصمیم گیری آگاهانه

این نوع دوربین ها به شما کمک می کند تا بتوانید آگاهانه تصمیم گیری کنید. شما با این نوع دوربین ها می توانید زمان اوج فروش فروشگاه را بررسی و ارزیابی کنید و می توانید با یک کلیک تعداد افراد وارد شده در فروشگاه شما مشخص میشود.

با داشتتن این مدل دوربین مداربسته به راحتی می توانید امنیت مراکز خرید را نیز تضمین کنید و در یک مرکز کنترل دوربین مداربسته برای یک پاساژ و یا مرکز خرید می توانید به راحتی تعداد افراد را تحت کنترل داشته باشید.

دوربین مداربسته شمارش افراد

دوربین مداربسته شمارش افراد

 ویژگی های دوربین مداربسته شمارش افراد

ویژگی ها توضیح
ارسال اطلاعات از طریق اینترنت می توان اطلاعات را از طریق اینترنت ارسال کرد
ترکیب داده ها با داده های پایگاه مرکزی می توان با ترکیب این داده ها با داده های پایگاه مرکزی، نتیجه دلخواه را استخراج کرد
استفاده همزمان از چندین دوربین می توان با چندین دوربین منطقه بزرگتری را پوشش داد
کنترل و نظارت زنده می توان به صورت زنده، تمامی فعالیت ها را بررسی کرد
صرفه جویی در پهنای باند با ارسال اطلاعات از طریق شبکه در پهنای باند صرفه جویی کرد
راه اندازی در خارج از محل می توان این نوع دوربین ها را در خارج از محیط بسته هم راه اندازی کرد
امکان تعریف بازه زمانی مشخص شمارش افراد در بازه های زمانی متفاوتی می تواند انجام شود
عنوان مقاله: دوربین مداربسته شمارش افراد

 

نتیجه گیری در مورد دوربین مداربسته شمارش افراد

این مقاله آموزشی در مورد دوربین مداربسته شمارش افرادو کاربردهای آن در دنیای دوربین مداربسته ، مورد بحث و بررسی قرار داریم، توصیه میکنیم که در صورت نیاز به خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته که دارای تجربه کافی در این حوزه است استفاده نمایید.

درباره چه صحبت کردیم؟

دوربین مداربسته شمارش افراد/ ویژگی های دوربین مداربسته شمارش افراد/دوربین شمارش افراد

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ امجد طبقه ۴ واحد ۱۲، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب دوربین مدار بسته به هزینه بسیار پایین می باشد.

author-avatar

درباره ایمان قنبری

متولد 1364 در تهران هستم و دارای مدرک فوق لیسانس کامپیوتر (سخت افزار) از دانشگاه امیرکبیر ( پلی تکنیک) بوده که از سال 1383 در حوزه دوربین مداربسته و سیستمهای حفاظتی و نظارتی در حال فعالیت هستم. از سال 1398 با تاسیس شرکت چشمان بیدار آریا در حال ارائه خدمات فنی و مهندسی به تمامی ارگانها و شرکتهای خصوصی برای نصب دوربین مداربسته میباشیم.