دوربین‌‌ مدار‌بسته چگونه کار می‌کند؟

در این مطلب قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم که چگونه تصویر در یک دوربین مداربسته تشکیل میشود و این تصاویر بر روی دستگاه DVR ذخیره میشود پس برای اینکه بدانیم دوربین مداربسته چگونه کار میکند با ما همراه باشید.

در زندگی امروز ما دوربین‌های‌ مدار‌بسته تاثیر بالایی در حفظ امنیت اماکن مختلف عمومی و شخصی دارند و هر کسب ‌و کاری برای تامین امنیت بیشتر در محل کار خود بهتر است از دوربین مدار بسته استفاده بکند.

انتخاب دوربین مناسب اولین حرکت برای افزایش امنیت شماست که آن را در مقاله ای دیگر توضیح داده ایم. با توجه به بازه بزرگی که از دوربین‌ها با تکنولوژی‌ها، کیفیت‌ها و کاربردهای متفاوت وجود دارد، تشخیص دوربین مناسب با کسب و کار شما شما کار آسوده ای نیست. در ادامه مقاله توضیح خواهیم داد که دوربین‌‌ مدار‌بسته چگونه کار می‌کند؟

دوربین‌‌ مدار‌بسته چگونه کار می‌کند؟

دوربین‌‌ مدار‌بسته چگونه کار می‌کند؟

عناصر اصلی دوربین‌‌ مدار‌بسته چیست؟

سیستم نظارت تصویری توسط دوربین مدار بسته از  چهار عنصر اصلی دوربین، لنز، مانیتور و دستگاه ضبط دوربین مداربسته تشکیل شده. در میان این قطعات، دوربین مهمترین قسمت آن می باشد که عملیات تصویربرداری را انجام میدهد. دوربین مداربسته به همان شیوه کار میکند که دوربین‌های عادی می توانند تصاویر مختلف را فیلم برداری کنند.

اغلب دوربین مداربسته همراه با یک موتور میباشد که باعث میشود برای زوم کردن روی بخش‌هایی حرکت کند. زمانی که تصویر توسط دوربین گرفته می شود، آن را به مانیتور تعبیه شده می فرستند و سپس در نوار فیلم یا DVR ضبط می‌کند. توانایی دوربین برای بزرگنمایی و بیرون زدن، بر اساس نوع لنز آن متغیر است.

دوربین مداربسته برای مقاصد امنیتی در ساختمان ها و خانه ها استفاده می شود. اکثر سیستم های دوربین مداربسته برای نظارت استفاده می شود که می تواند نظارت امنیتی، جاسوسی یا نظارت بر ایمنی را شامل شود.

از مهمترین مزیت‌های دوربین مداربسته میتوان به این نکته اشاره کرد که می تواند از دو یا چند دوربین استفاده کرد و همه را با هم مدیریت کرد. دوربین‌های مداربسته درست مانند دوربین‌های ویدئویی عادی هستند، گرچه چندین ویژگی منحصر به فرد دارند. برای مثال آن ها به یک مانیتور مستقیما وصل هستند. آن ها همچنین می توانند از انتقال بی‌سیم برای ارسال تصاویر به مانیتور استفاده کنند. هنگامی که مانیتور تصاویر دریافت کرده است، آن ها را به نوار ویدئویی یا DVR می فرستد.

دوربین‌‌ مدار‌بسته چگونه کار می‌کند؟

دوربین‌‌ مدار‌بسته چگونه کار می‌کند؟

تاریخچه  پیدایش دوربین مداربسته

سیستم‌های دوربین مدار بسته در طول سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است، زیرا تکنولوژی بهبود یافته و مقرون به صرفه تر شده است. انواع مختلفی از دوربین های مدار بسته وجود دارند. آن ها می توانند با انواع تصاویری که می توانند ضبط کنند، میزان فریم‌هایی که می توانند در هر دقیقه ضبط کنند، نوع اتصال به مانیتور یا دستگاه ضبط ویدئویی، اینکه آیا آن ها قادرند موقعیت را حرکت دهند یا عملکرد خاصی که می‌توانند انجام دهند، دسته‌بندی می‌شوند.

تصمیم اولیه در مورد استفاده از دوربین و مولفه های ضبط مهمترین دلیلی در انتخاب بهترین دوربین مداربسته است و تأثیر بسزایی در نوع فناوری پشتیبانی برای کارایی موثر سیستم شما خواهد داشت. اگر توانایی مالی آن را دارید ، ضبط NVR و دوربین های IP را انتخاب کنید ، اما اگر سیستم آنالوگ و قدیمی دارید ، می توانید دوربین های آنالوگ اضافه کرده یا به حالت ترکیبی ارتقا دهید.

پس از انتخاب دوربین و تجهیزات ضبط ، در مورد چندین مانیتور تحقیق کنید ، یک سیستم مدیریت فیلم تهیه کرده و کابل ها و لوازم جانبی مورد نیاز برای اتصال همه چیز را خریداری کنید.

اجزا داخلی دوربین مداربسته

دوربین مداربسته از یک بدنه اصلی تشکیل شده است که در واقع همان هوزینگ و کاور اصلی دوربین مداربسته است که تمام قطعات الکترونیکی دوربین درون آن قرار میگرد که از نظر ظاهری به دو دسته دام و بولت تقسیم میشوند.

برد IR دوربین مداربسته که همان نقش پرژکتور برای دوربین مداربسته را ایفا میکند وبنا به قدرت واتی که دارند میزان پرتاب نور متفاوتی دارند و در دو مدل نور مرئی و نور دید در شب برای دوربین مداربسته بکار برده میشوند.

برد اصلی دوربین که در واقع قلب اصلی دوربین مداربسته است و تمام کیفیت دوربین مداربسته توسط آن ایجاد میشود و ممکن است در مدلها و کیفیتهای گوناگون تهیه شود که در تمام مقالات تخصصی دوربین مداربسته در این خصوص توضیحات کافی ارائه شده است.

لنز دوربین در تمام دوربینهای مداربسته یک لنز باید باشد که مانند چشم انسان تصویر را بر روی ccd برد دوربین مداربسته تشکیل میشود و بنا به فاصله کانونی برای بردهای گوناگون تهیه میشود.

عملکرد دوربین مداربسته

نظارت تصویری دوربین مدار بسته به محافظت در برابر خرابکاری و سرقت کمک می کند و محیط کار ایمن تری را برای شما و خانواده شما فراهم می کند. صرف نظر از دلیل شما برای نصب سیستم نظارت دوربین مدار بسته برای مشاغل و یا خانه شما باشد، شرکت ما در سال 1383 تاسیس شده است ، تلاش می کند تا آخرین فناوری امنیتی را برای تجارت شما فراهم کند و نصب و خدمات درجه یک را از تیم متخصص ما تضمین می کند. در کنار اینکه ما تجربه کافی و نیروهای متخصص زیادی در حوزه نصب و راه اندازی دوربین مداربسته قابلیت ارائه خدمات پس از فروش و نصب دوربین مدار بسته را نیز به شما ارائه میدهیم

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ نادری طبقه ۴ واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب دوربین مدار بسته با هزینه مناسب می باشد.

راجع به چه چیزی صحبت کردیم؟

دوربین‌‌ مدار‌بسته چگونه کار می‌کند/ نحوه کار دوربین مداربسته/ عملکرد دوربین مدار بسته

دوربین‌‌ مدار‌بسته چگونه کار می‌کند؟

دوربین‌‌ مدار‌بسته چگونه کار می‌کند؟

author-avatar

درباره ایمان قنبری

متولد 1364 در تهران هستم و دارای مدرک فوق لیسانس کامپیوتر (سخت افزار) از دانشگاه امیرکبیر ( پلی تکنیک) بوده که از سال 1383 در حوزه دوربین مداربسته و سیستمهای حفاظتی و نظارتی در حال فعالیت هستم. از سال 1398 با تاسیس شرکت چشمان بیدار آریا در حال ارائه خدمات فنی و مهندسی به تمامی ارگانها و شرکتهای خصوصی برای نصب دوربین مداربسته میباشیم.