دوربین مینیاتوری طرح پیچ

دوربین های مینیاتوری

مینیاتوری اصطلاحا به دوربین‌های اطلاق می شود که دوربین های کوچک می باشند  و برای نصب در محیط های کوچک برای نصب در محیط های کوچک مورد استفاده قرار می گیرند. این دوربین ها که به آنها دوربین های مینیاتوری گفته می‌شوند  اصولاً برای اصولا برای کارهای کوچک و دوربین های مخفی استفاده می شود.

نصب و استفاده از دوربین مداربسته، راهکاری آسان، کم هزینه و در دسترس برای ارتقای امنیت در ساختمان های اداری، مسکونی و ادارات و همچنین مکانهای تجاری به شمار می رود. هر روز به تعداد افراد که این نوع از سیستم امنیتی را خرید و مورد استفاده قرار می دهند، افزوده می شود. در مطلب دوربین مدار بسته‌ی مخفی به دانستنی های جالبی در مورد دوربین مداربسته مخفی اشاره شده است و اطلاعات کافی در آنجا ارائه شده است. همانطور که می دانید راه اندازی دوربین مداربسته مخفی، در شرایط خاص و با داشتن مجوز قانونی انجام می گیرد که قوانین راه اندازی دوربین مداربسته نیز این موارد را کاملا بیان میکنید. دوربین های مداربسته مینیاتوری یا Pin Hole، رایج ترین نوع از دوربین های مداربسته مخفی هستند که خصوصیت اصلی آنها اندازه کوچک و همچنین لنز گسترده آن میباشد. پین هول به معنای ته سوزن است و اشاره به اندازه کوچک این نوع از دوربین های مداربسته دارد؛ در برخی از بازارها این نوع از دوربین مداربسته با نام دوربین مداربسته سوزنی نیز شناخته می شوند در نتیجه هر سه اسم دوربین پین هول، دوربین سوزنی یا دوربین مینییاتوری به یک محصول اشاره میکند.

دوربین های مینیاتوری

کاربرد دوربین مداربسته مینیاتوری چیست؟

یکی از کاربردهای اصلی دوربین پین هول یا همان دوربین های مینیاتوری، عملیات های جاسوسی دوربین های مداربسته مخفی می باشد ( در نظر داشته باشید که شرکت چشمان بیدار آریا هیچگونه قصد آموزش نصب و یا حتی فروش دوربین های مدار بسته مخفی و یا مینیاتوری را ندارد و تنها صرفاً به منظور آشنایی تمام مردم ایران با این مدل از دوربین های مداربسته اقدام به نوشتن این مقاله آموزشی کرده تا مردم بتوانند با این تکنولوژی آشنا شده در صورت نیاز نسبت به شناسایی دوربین مینیاتوری در محل‌های مشکوک اقدام کند)،همانطور که از نام این دوربین های مداربسته مشخص است کوچک بودن و قابلیت مخفی سازی آن ها بزرگترین مزیت این مدل از دوربین های مداربسته می باشد.

کاربرد دیگری که این مدل از دوربین های مداربسته دارد به عنوان دوربین ثانویه برای کنترل بر روی عملکرد کارکنان در زمان هایی می باشد که دوربین مداربسته اصلی قطع شده است. مثلاً فرض کنید که یک کارفرما برای شرکت خود اقدام به راه اندازی دوربین مدار بسته کرده است، ولی ممکن است که به هر دلیلی ( عمدی و غیرعمدی ) این دوربین های مداربسته در برخی از ساعات روز کارکرد صحیح این داشته باشند در این صورت کارفرما میتواند با نصب دوربین مینیاتوری به صورت مستقل و بدون تداخل با کارکرد دوربین های مداربسته نصب شده می تواند بر روی عملکرد کارکنان نظارت داشته باشد و یا حتی در صورت تخریب عمدی دوربین مداربسته عامل را شناسایی کند.  

 

تکنولوژی دوربین مداربسته مینیاتوری

دوربین های مینیاتوری تکنولوژی با دوربین های مداربسته متداول در بازار خیلی متفاوت میباشد ولی به صورت کلی دوربین مینیاتوری با ولتاژ ۵ ولت کار می کند و این باعث می شود که مدارهای تشکیل دهنده دوربین نسبت به دوربین های مداربسته کوچک تر شده در نتیجه احتمال خرابی دوربین مینیاتوری افزایش می یابد از طرفی دوربین مداربسته مینیاتوری در دو مدل کلی دوربین های آنالوگ و همچنین دوربین های مداربسته در بازار یافت میشود که مسلماُ دوربین مداربسته مینیاتوری تحت شبکه دارای کیفیت بسیار بالاتری نسبت به دوربین های آنالوگ دارد.

  سال ۱۴۰۰ به بعد در ایران دوربین های مینیاتوری به صورت دوربین های مخفی بی سیم به شدت رو به افزایش بوده و بیشترین سهم دوربینهای مخفی و کوچک در بازار ایران مربوط به دوربین های مینیاتوری بی سیم می باشد، نکته حائز اهمیت در تکنولوژی دوربین مینیاتوری بی سیم نحوه راه اندازی دوربین مدار بسته و همچنین نرم افزار مربوط به انتقال تصویر آن بر روی گوشی موبایل می باشد که بهترین نرم افزار برای انتقال تصویر دوربین های مخفی نرم افزار V380 می باشد که بر روی تمامی گوشی های موبایل قابل نصب و راه اندازی می باشد(البته نرم افزار های دیگری مانند QQeye و یا Home eye  نیز در باز ریافت می شوند که خیلی پیشتیبانی مناسبی ندارد).

تکنولوژی دوربین مداربسته مینیاتوری

انواع دوربین مداربسته مینیاتوری

دوربین های مداربسته از نظر نوع ظاهری و نحوه نصب آنها ممکن است به یک تقسیم بندی برسد که یکی از آنها انواع دوربین مداربسته مخفی می باشد، دوربین های مدار بسته مخفی به انواع گوناگون تقسیم بندی می شوند که دقیقاً نوع ساختار آنها بر مبنای شکل ظاهری و محل مخفی سازی آنها می باشد یکی از انواع دوربین مدار بسته مخفی دوربین های مینیاتوری است و یکی دیگر از انواع دوربین مداربسته مخفی دوربین های خودکاری است از همان طور که مشخص شد دوربین های مینیاتوری خود زیر مجموعه دوربین های مداربسته مخفی می باشد اما انواع دوربین مداربسته مینیاتوری در بازار جهت خرید وجود دارد منظور از نوع های مختلف دوربین مینیاتوری کیفیت های گوناگون آن و همچنین شکل ظاهری آن ها می باشد.

مثلاً یکی از انواع دوربین مینیاتوری، دوربین مینیاتوری طرح پیچ با کیفیت AHD می باشد یکی از پرفروش ترین انواع دوربین مداربسته مخفی در بازار ایران می باشد( دقت کنید در جاهایی که احتمال نصب دوربین مخفی را می دهید به پیچ ها بر روی بدنه جاکفشی، کمد ، کابینت ، مبل و …. دقت کنید و آن را در ایران مورد بررسی قرار دهید، شاید تنها راه اصلی شناسایی انواع دوربین مینیاتوری  آشنایی با مدل های مختلف انواع دوربین مداربسته مخفی باشد زیرا تجهیزاتی که برای شناسایی آنها به کار می رود خیلی کارایی خاصی ندارد). 

مزایای وجود دوربین مدار بسته مینیاتوری

همانطور که از اسم دوربین های مداربسته مینیاتوری کاملا مشخص است هدف اصلی و نهایی قرار دادن دوربین مدار بسته مینیاتوری کلاً استفاده از دوربین های مدار بسته مخفی می باشد. کمانچه شرکت چشمان بیدار آریا کلاً با وجود دوربین مداربسته مخفی مخالف است و آن را نقض حریم خصوصی مردم می‌داند اما لازم است که شما نسبت به این موضوع آگاه باشید و بدانید که اصلی ترین مزایای قراردادن دوربین مدار بسته مینیاتوری در راستای اهداف جاسوسی و تهیه فیلم های شخصی بدون اجازه از طرف مقابل می باشد.

تهیه فیلم با استفاده از نصب دوربین مدار بسته مینیاتوری کاملاً کاری غیر اخلاقی و غیر انسانی می باشد ولی لازم است که بدانید که نصاب دوربین مدار بسته اکثراُ دوربین های مینیاتوری را کجا نصب می کنند، شما بتوانید در صورت امکان نسبت به بررسی نصب دوربین مدار بسته مینیاتوری بر روی محل شخصی خودتان اقدام کنید.

مهمترین مکان هایی که مناسب برای نصب دوربین مینیاتوری مکان هایی است که امکان دسترسی به برق برای آنها به راحتی مهیا باشد و یا اینکه سیم کشی برق ق در آن دیده نشود به صورت واضح نصب دوربین بر روی دستگاه های گیرنده دیجیتال یا ماهواره یکی از متداول ترین محل های نصب دوربین مداربسته مینیاتوری میباشد، اما این دوربین را می توان در داخل کانال کولر، در داخل آیفون تصویری و همچنین عروسکهای شارژی قرار داد.

یک راه ساده و آسان برای یافتن دوربین مینیاتوری این است که شما محیط را کاملاً تاریک کنید و با استفاده از دوربین گوشی اندروید اقدام به فیلمبرداری از محیط کنید، از آنجایی که تمامی لنزهای دوربین مداربسته نسبت به انعکاس نور IR دوربین گوشی واکنش نشان می‌دهند شما میتوانید با احتمال بسیار زیاد دوربین های مینیاتوری مخفی شده را پیدا کنید. 

مزایای نصب دوربین مدار بسته مینیاتوری

کلام آخر

مقاله آموزشی به شما در خصوص انواع دوربین های مینیاتوری و همچنین محل های نصب احتمالی آنها و نحوه یافتن یکی از انواع دوربین مداربسته مخفی آموزش داده شد. شرکت چشمان بیدار آریا که سابقه طولانی در نصب دوربین مدار بسته را دارد، به شما توصیه می‌کند برای افزایش امنیت منزل و محل کار خودتان اقدام به نصب و راه اندازی دوربین های مدار بسته کنید، اما باید توجه کنید که تمامی اقداماتی که در خصوص نصب دوربین انجام می شود نباید باعث نقض حریم خصوصی سایر مردم شود زیرا این کار هم غیر اخلاقی است و هم اینکه پیگرد قانونی دارد در نتیجه در صورتی که نیاز به نصب دوربین مداربسته قانونی دارید می توانید با شرکت چشمان بیدار آریا با شماره تلفن 66762449 تماس بگیرید تا بهترین تیم در خصوص پروژه شما با بهترین کیفیت و کمترین قیمت اعزام شود.   

دوربین مینیاتوری طرح پیچ