راهنمای انتخاب کابل مناسب برای دزدگیر منزل

راهنمای انتخاب کابل مناسب دوربین مداربسته

انتخاب کابل مناسب برای دزدگیر منزل مهم است هر چقدر که کابل با کیفیت تری را انتخاب کنید به همان اندازه دزدگیر منزل شما حساسیت بالاتری خواهد داشت.

کابل مسی 

کابل های مسی اولین انتخاب کاربران هستند. اگرچه این کابل ضعیف است ولی امروزه کابل دیگری CONEX نیز مطرح می شود. این کابل ها از 3 تا 4 هسته عرضه می شوند. هر چقدر موارد نیاز شما بیشتر باشد به همان اندازه لازم است که از کابل مسی با هسته های بیشتری استفاده کنید. کابل کواکسیال یکی از بهترین کابل ها است و می توان برای دزدگیر منزل از آن استفاده کرد. امروزه از این کابل ها استفاده نمی شود و کابل هایی با کارایی های بهتری به بازار عرضه شده اند.  

راهنمای انتخاب کابل مناسب برای دزدگیر منزل

 کابل مناسب دزدگیر

سیم تخلیه ای در این نوع کابل قرار دارد و باعث عمر بیشتر کابل شده و در نهایت مانع هشدارهای کاذب می شود.

کابل مناسب با روکش مسی

از آن جایی که در این کابل ها از مس کمتری استفاده شده بنابراین ارزان هستند. این کابل را می توان در اندازه های متفاوتی خریداری کرد. فرکانس دستگاه های خارجی بر نحوه عملکرد این نوع کابل بی تاثیر است.

کابل مناسب فیبر نوری

این نوع کابل ها هم گاهی اوقات بهترین کابل به شمار می روند. اگرچه برای برخی از کاربران گزینه گران قیمتی محسوب می شود. از آن جایی که کابل مسی را نمی توان برای مسافت های بلندتری استفاده کرد بنابراین این کابل برای این هدف کاملا مناسب است. با کابل فیبر نوری می توان پهنای باند بیشتری در اینترنت استفاده کرد و حتی می توان تعداد دوربین ها را هم افزایش داد. سیستمی که بر مبنای کابل نوری ایجاد شده باشد را می توان گسترش داد. عملکرد و فرکانس دستگاه های مجاور بر نحوه عملکرد این کابل بی تاثیر بوده و بنابراین دوربین مداربسته و دستگاه دزدگیر منزل کارایی بالایی خواهند داشت. می توان کابل کشی پایه را مسی انتخاب کرد و آن را در کنار کابل فیبر نوری گسترش داد.

راهنمای انتخاب کابل مناسب برای دزدگیر منزل

کابل مناسب سیستم های اصلی اعلام حریق

این نوع سیستم ها به دو نوع معمولی و آدرس پذیر تقسیم می شوند. امروزه در اکثر ساختمان ها از این سیستم ها استفاده می کنند و سیستم های آدرس پذیر به شدت در حال گسترش هستند. این نوع سیستم ها، مشخصات و ویژگی های محل را در خود حفظ می کنند. امروزه برای هریک از دستگاه های هشدار می توان از کابل های متفاوتی استفاده کرد.

کابل مناسب دتکتورهای دود و اعلام حریق

برخلاف واحدهای خانگی، واحدهای تجاری امنیت بالایی دارند. این دستگاه ها متصل به برق بوده و یکپارچه عمل می کنند. کابل دو رسانا برای این دستگاه ها کافی خواهد بود.

کابل مناسب دستگاه های اعلام حریق

این نوع کابل در دو نوع روکش دار و بی روکش عرضه می شوند. براساس استاندارد EMI (عدم تداخل الکترومغناطیس) عرضه می شوند. این نوع کابل ها ظرفیت بالایی دارند و می توان از آن ها برای مسافت های طولانی و عمق های زیاد استفاده کرد. کابل های اعلام حریق از دو تا شش هادی تقسیم بندی می شوند. این نوع کابل ها به معمولی، آدرس پذیر یا ترکیبی تقسیم بندی می شوند.

راهنمای انتخاب کابل مناسب برای دزدگیر منزل

کابل FPL

بهترین کابل برای دستگاه های اعلام حریق است. ارزان هستند و همه خانواده ها می توانند به سادگی آن را تهیه کنند. برای جایگذاری در کف ساختمان مناسب هستند. امروزه اکثر مراکز تجاری با این کابل، دستگاه های اعلام حریق خود را متصل می کنند. این کابل را می توان هم به صورت افقی و عمودی هم نصب کرد.

کابل محافظ FPLR

همان ساختار کابل بالایی را دارند ولی در آن یک فویل پلی استر آلومینیومی به کار رفته و همچنین به سیم تخلیه نیز مجهز بوده تا مانع تداخل فرکانسی شود.

راهنمای انتخاب کابل مناسب برای دزدگیر منزل
کابل FPLP

از این کابل می توان به صورت محدود استفاده کرد. از آن جایی که خاص و مهندسی ساخته شده اند، گران هستند. نسبت به آتش و دود نیز مقاوم هستند.

کابل محافظ FLP

این کابل ها قدرت محدودی دارند و برای جلوگیری از تداخل، سیم تخلیه در آن ها به کار رفته است.

کابل های اعلام حریق غیر برقی
کابل NPLF

این نوع کابل برای اعلام حریق کاملا مناسب هستند. از این کابل ها نمی توان در مجاری استفاده کرد.

کابل NPLP

این نوع کابل ها برای اتصال به دستگاه های اعلام حریق مناسب هستند و در ضمن در مجاری و کانال ها هم می توان از آن ها استفاده کرد.

کابل های دستگاه دزدگیر با کیفیت بوده و به همین دلیل در اکثر موارد از این کابل ها در اماکن تجاری استفاده می شود و این نوع کابل ها نسبت به آتش تا حد معینی مقاوم هستند. این نوع کابل ها در گروه های مختلفی تهیه شده و نصب می شوند. این کابل ها را می توان هم به صورت افقی و هم عمودی هم نصب کرد. این کابل ها را می توان در دمای – 60 تا بالای 250 درجه سانتیگراد هم استفاده کرد.

راهنمای انتخاب کابل مناسب برای دزدگیر منزل

راهنمای انتخاب کابل مناسب برای دزدگیر منزل

کابلشرح
مسیضعیف و 3 تا 4 هسته
دزدگیرعمر بیشتر و مانع هشدارهای کاذب
روکش مسیارزان و مس کمتر در کابل
فیبر نوریاستفاده در مسافت های بلند و پهنای باند بیشتر
اعلام حریقمعمولی و آدرس پذیر
دودیکپارچه با برق و دو رسانا
FPLارزان و استفاده در وضعیت های افقی و عمودی
FPLRفویل پلی استر آلومینیومی و سیم تخلیه
FPLPگران و مقاوم نسبت به دود و آتش
محافظ FPLPسیم تخلیه و قدرت محدود
NPLFغیر قابل استفاده در مجاری
NPLFPقابل استفاده در کانال و مجاری
انواع کابل دزدگیر منزل

 

نتیجه گیری در مورد ” راهنمای انتخاب کابل مناسب برای دزدگیر منزل”

این مقاله آموزشی در مورد  ” راهنمای انتخاب کابل مناسب برای دزدگیر منزل” و کاربردهای آن را در دنیای دوربین مداربسته ، مورد بحث و بررسی قرار داریم، توصیه میکنیم که در صورت نیاز به خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته با نفرات/ شرکت های دارای تجربه کافی در این حوزه مشورت نمایید.

  • راهنمای انتخاب کابل مناسب برای دزدگیر منزل
  • انواع کابل دزدگیر منزل
سوالات متداول

کابل مناسب فیبر نوری چگونه است؟

این نوع کابل ها هم گاهی اوقات بهترین کابل به شمار می روند. اگرچه برای برخی از کاربران گزینه گران قیمتی محسوب می شود. از آن جایی که کابل مسی را نمی توان برای مسافت های بلندتری استفاده کرد بنابراین این کابل برای این هدف کاملا مناسب است. با کابل فیبر نوری می توان پهنای باند بیشتری در اینترنت استفاده کرد و حتی می توان تعداد دوربین ها را هم افزایش داد.

کابل مناسب سیستم های اصلی اعلام حریق چطور میباشد؟

این نوع سیستم ها به دو نوع معمولی و آدرس پذیر تقسیم می شوند. امروزه در اکثر ساختمان ها از این سیستم ها استفاده می کنند و سیستم های آدرس پذیر به شدت در حال گسترش هستند. این نوع سیستم ها، مشخصات و ویژگی های محل را در خود حفظ می کنند. امروزه برای هریک از دستگاه های هشدار می توان از کابل های متفاوتی استفاده کرد.

کابل های اعلام حریق غیر برقی را نام ببرید؟

کابل NPLF؛کابل NPLP جزء نمونه هایی از کابل های اعلام حریق غیر برقی میباشد که برای داشتن اطلاعات بیشتر در این خصوص مقاله آموزشی موجود در سایت شرکت چشمان بیدار آریا را مطالعه کنید.66762449.

3 دیدگاه

  1. وقتتون بخیر بهترین نوع کابل برای دزدگیر در مناطق گرم و خشک چه کابلی هست؟

    1. کابلی 4 رشته AWT ، ولی چون در مناطق خشک اصولا شدت نور آفتاب زیاد است، کابلها باید داخل لوله قرار بگیرند.

  2. سلام و درود. کابل های مسی، احتمال مشکل اتصالیشون چقدر هست؟

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

X