راهنمای خرید دوربین مداربسته حافظه دار

با دوربین مداربسته حافظه دار می توانید داده ها و اطلاعات خود را به بهترین شکل ممکن حفظ کنید. با راهنمای خرید دوربین مداربسته حافظه دار می توانید متناسب با شرایط خود، بهترین دوربین را انتخاب کرده و خریداری کنید.

دوربین مداربسته حافظه دار یکی از بهترین دوربین هایی است که می توانید داده های خود را در حافظه سخت دستگاه ذخیره کنید. متناسب با تعداد دوربین فعال لازم است که حافظه با ظرفیت بالایی را خریداری کنید. تعداد فریم بر ثانیه هم تاثیرگذار بوده و بهتر است که از 12FPS کمتر نباشد.

دوربین مداربسته حافظه دار نیز جزو پیشرفته ترین تکنولوژی های این دوره میباشد.

راهنمای خرید دوربین مداربسته حافظه دار

راهنمای خرید دوربین مداربسته حافظه دار

 هارد دیسک دوربین مداربسته حافظه دار

با دوربین مداربسته حافظه دار (H.D.D CCTV DVR Camera) می توانید روی هارد دیسک داخلی دستگاه ، داده ها و اطلاعات خود را ذخیره کنید. هارد دیسک این نوع دوربین ها از نوع SATA است و هارد دیسک به مدارات دستگاه دوربین متصل شده است. از این فناوری در کامپیوترها هم استفاده شده ولی دستگاه DVR این گونه نیست. دستگاه DVR به گونه ای طراحی شده که بتوان داده ها را روی هارد دیسک ذخیره کرد و به همین بهتر است که شما از دستگاه های DVR با درجه AV استفاده کنید، این نوع دستگاه ها بادوام بوده و مانند درایوهای کامپیوتری نیستند که به سرعت خراب شوند.

 هارد دیسک، دوربین مداربسته حافظه دار به طور جداگانه به فروش می رسد و در خرید همزمان، دستگاه ذخیره کننده در دستگاه DVR قرار داده شده و به فروش می رسد. هارد دیسک دوربین مداربسته حافظه دار را مهندسین و مشاورین شرکت ایمن آریا برای شما پیکربندی کرده و بعد از این کار می توانید دستگاه را خریداری کنید. ویدئویی با 6 فریم بر ثانیه و با کیفیت 1080 P می تواند در هارد دیسک های DVR ذخیره شود.

عوامل تاثیرگذار بر مقدار حافظه هارد دیسک دوربین مداربسته حافظه دار

  • هر چقدر که کیفیت داده و تصاویر بالا باشد، مقدار کمتری را از حافظه هارد دیسک اشغال می کند. تصاویری با کیفیت 1080 P می توانید 5 برابر بیشتر نسبت به D1، داده های بیشتری را ذخیره کنید.
  • شما می توانید تعداد فریم ها بر ثانیه تصاویر را تغییر دهید و در عملکردهای دوربین تاثیری نمی گذارد.
  • تعداد دوربین عامل مهم و تاثیرگذاری است و توصیه می کنیم که متناسب با تعداد دوربین خود، هارد دیسک لازم را خریداری کنید.

 تناسب تعداد دوربین و هارد دیسک در دوربین مداربسته حافظه دار

تعداد دوربین ظرفیت هارد دیسک تعداد روز ذخیره داده ها
4 1 ترابایت 12
4 2 ترابایت 24
8 3 ترابایت 18
8 4 ترابایت 24
16 6* ترابایت 18
16 8* ترابایت 24
راهنمای خرید دوربین مداربسته حافظه دار

راهنمای خرید دوربین مداربسته حافظه دار

*نصب دو هارد دیسک و کاهش به 3 فریم در ثانیه، و افزایش زمان ضبط داده ها

نکته

از آن جایی که هارد دیسک های DVR ها از چندین نوع هستند با دوربین هایی با استاندارد D1 یا 960H می توانید داده هایی با کیفیت بالا را ذخیره کنید.

 کیفیت D1 یا 4CIF در دوربین مداربسته حافظه دار

دستگاه DVR قلب دوربین مداربسته حافظه دار است. از آن جایی که تصاویر با کیفیتی در این دستگاه ها ذخیره می شود بنابراین هنگام ضبط توجه کنید که کیفیت داده ها در زمان ضبط کاهش نیابد. شما می توانید با کیفیت D1 یا 4CIF در هارد دیسک های DVR ذخیره کنید. از آن جایی که D1 کیفیت بالایی دارد در این صورت در فضای کمتری در حافظه ذخیره می شود ولی در استاندارد CIF به دلیل وضوح پایین، مقدار بیشتری از حافظه را می گیرد.

نکات مهم در خرید دوربین مداربسته حافظه دار

مرحله1 ، توجه به تعداد دوربین

تعداد دوربین مداربسته با حافظه داخلی در مقدار حافظه هارد دیسک تاثیرگذار است و هر چقدر که تعداد دوربین بیشتر باشد لازم است که هارد دیسکی با ظرفیت بالا خریداری کنید.

مرحله 2، توجه به قابلیت ضبط صدای دوربین

فعال سازی صدا در دوربین مداربسته، نقش تعیین کننده ای دارد و بنابراین لازم است که به این عامل تعیین کننده هم توجه کنید. توجه کنید که صدا به همراه تصویر در دستگاه DVR ضبط شود.

 مرحله 3، FPS

این مخفف به معنای فریم بر ثانیه است، هر چه تعداد فریم ها بیشتر باشد به همان اندازه کیفیت داده ها هم بالا خواهد بود. توصیه می کنیم که این استاندارد از 12FPS کمتر نباشد تا تصاویر با کیفیتی را ضبط کرد.

مرحله 4

مدت زمان DVR

مدت زمان ضبط DVR در خرید دوربین مداربسته حافظه دار تاثیر به سزایی دارد. مدت زمان دستگاه DVR در کاتالوگ محصول درج شده است.

مرحله 5

فشرده سازی تصاویر

فشرده سازی تصاویر بر مقدار حافظه DVR تاثیر می گذارد. امروزه کیفیت تصویر اکثر دستگاه های ضبط، H264  است و شما با این فناوری می توانید تا پنج برابر ، داده های بیشتری را در دستگاه DVR ذخیره کنید.

مرحله 6

 تعداد مانیتورهای متصل به دستگاه DVR

 شما می توانید چندین مانیتور را به دستگاه DVR متصل کرده و چندین محل را نظارت کرده و داده های بیشتری را دریافت کنید. حتی می توانید مانیتور کامپیوتر یا تلویزیون LCD را هم به دستگاه متصل کنید. هر چقدر که تعداد مانیتورهای شما بیشتر باشد به همان اندازه، داده های بیشتر و تصاویر بیشتری را دریافت خواهید کرد.

مرحله 7

 امکان مشاهده تصاویر از راه دور

برای این که بتوانید از فاصله دور، بر نحوه کار دوربین ها نظارت کنید می توانید از دستگاه NDVR استفاده کرده و از راه دور داده ها و تصاویر را کنترل کنید. شما فقط به اینترنتی با پهنای باند زیاد و دوربین هایی با IP  ثابت نیاز دارید.

راهنمای خرید دوربین مداربسته حافظه دار

راهنمای خرید دوربین مداربسته حافظه دار

راهنمای خرید دوربین مداربسته حافظه دار

عامل توضیح
تعداد دوربین افزایش ظرفیت هارد دیسک متناسب با تعداد دوربین
قابلیت ضبط دوربین ضبط تصویر و صدا / فقط ضبط تصویر
فریم بر ثانیه افزایش کیفیت تصویر با افزایش تعداد فریم بر ثانیه
زمان ضبط در دستگاه DVR مدت زمان ضبط تصاویر براساس ساعت/ دقیقه / ثانیه
فشرده سازی تصاویر فشرده سازی تصاویر و داده های بیشتر
تعداد مانیتورهای متصل به دستگاه DVR افزایش داده ها متناسب با دوربین های بیشتر
امکان کنترل از راه دور امکان ضبط داده ها در NVDR
عنوان مقاله: راهنمای خرید دوربین مداربسته حافظه دار

نتیجه گیری در مورد راهنمای خرید دوربین مداربسته حافظه دار

این مقاله آموزشی در مورد ” راهنمای خرید دوربین مداربسته حافظه دار”و کاربردهای آن در دنیای دوربین مداربسته ، مورد بحث و بررسی قرار داریم، توصیه میکنیم که در صورت نیاز به خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته که دارای تجربه کافی در این حوزه است استفاده نمایید.

درباره چه صحبت کردیم؟

  راهنمای خرید دوربین مداربسته حافظه دار/ نکات مهم در خرید دوربین مداربسته حافظه دار

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ نادری طبقه ۴ .واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب دوربین مدار بسته به هزینه بسیار پایین می باشد.

author-avatar

درباره ایمان قنبری

متولد 1364 در تهران هستم و دارای مدرک فوق لیسانس کامپیوتر (سخت افزار) از دانشگاه امیرکبیر ( پلی تکنیک) بوده که از سال 1383 در حوزه دوربین مداربسته و سیستمهای حفاظتی و نظارتی در حال فعالیت هستم. از سال 1398 با تاسیس شرکت چشمان بیدار آریا در حال ارائه خدمات فنی و مهندسی به تمامی ارگانها و شرکتهای خصوصی برای نصب دوربین مداربسته میباشیم.