راهنمای خرید دوربین مداربسته گردان

دوربین مداربسته گردان یکی از ابزارهای کنترل و نظارت محلی است و شما به وسیله آن می توانید شعاع بزرگ تری از محدوده خود را نظارت کنید. برای خرید دوربین مداربسته (CCTV Camera) لازم است که با متخصصی در این مورد مشورت کنید.

جهت مشاهده اطلاعات بیشتر جدا از این مقاله میتوانید با مطالعه مقاله با موضوع دوربین مداربسته اسپیدام در همین سایت همراه ما باشید.

راهنمای خرید دوربین مداربسته گردان

راهنمای خرید دوربین مداربسته گردان

 نکات خرید دوربین مداربسته گردان

    . توجه به سبک ساختمان و انتخاب دوربین مداربسته گردان

برای خرید آسان دوربین مداربسته گردان (PTZ CCTV Camera) توصیه می کنیم که در ابتدا، سبک ساختمان خود را مشخص کرده و محل نصب آن را مشخص کنید. می توانید دوربین مداربسته گردان با زوم نوری 10 برابر را خریداری کنید. بهتر است که صفحه کلیدی خریداری کنید تا بتوانید راحت تر آن را کنترل کنید. این نوع صفحه کلیدها ارزان بوده و شما می توانید در چند جلسه ، نحوه کار با آن را آموزش دیده و از آن به راحتی استفاده کنید.

. تنوع دوربین مداربسته گردان

این نوع دوربین ها به دو نوع آنالوگ و دیجیتالی تقسیم بندی می شوند. همچنین قدرت زوم این نوع دوربین ها از 20 تا 30 برابر متفاوت است. پس توصیه می کنیم که متناسب با الزامات و نیازهای خود، دوربین مداربسته گردان را خریداری کنید.

    . توجه به اکسسوری ها و تجهیزات جانبی دوربین مداربسته گردان

شما با خرید مقدار مشخصی از کابل می توانید نرم افزار دوربین خود را از طریق اتصال به اینترنت بروزرسانی کنید. می توانید با ارسال سیگنال هایی، دوربین را به راحتی بچرخانید.

    . دقت به مقدار کابل و انتخاب نصاب ماهر شرکت آریا برای دوربین مداربسته گردان

توصیه می کنیم که طول کابل را با توجه به محل قرارگیری دوربین و محل نظارت، به دقت انتخاب کنید طوری که هرگز با کمبود طول مواجه نشوید. مهندسین و مشاورین شرکت ایمن آریا می توانند در زمینه این خرید به شما کمک کنند.

شما حتی می توانید در این نوع دوربین ها، تصاویر را از دوربینی به دوربین دیگری منتقل کنید تا راحت تر بتوانید محل را نظارت کرده یا سوژه را دنبال کنید.

راهنمای خرید دوربین مداربسته گردان

راهنمای خرید دوربین مداربسته گردان

   . پارکینگ های عمومی و خصوصی بهترین محل برای دوربین مداربسته گردان

از آن جایی که این نوع دوربین ها می توانند شعاع 213 متر را پوشش دهند و به همین دلیل  شما می توانید از این نوع دوربین ها در پارکینگ ها استفاده کنید.

   . شناسایی محل قرارگیری دوربین مداربسته گردان

قبل از این که به مراکز مختلف خرید دوربین قدم بگذارید توصیه می کنیم که محل قرارگیری دوربین را شناسایی و مشخص کرده و بعد از آن اقدام به خرید کنید. دوربینی که خریداری خواهید کرد لازم است به گونه ای باشد که کلیه الزامات و نیازهای شما را برآورده کند.

   . توجه به منابع قدرت دوربین مداربسته گردان

توصیه می کنیم که منابعی که دوربین شما به وسیله آن کار خواهند کرد مانند برق یا باتری را شناسایی کرده و بعد از آن به سراغ محصول بروید. دوربین های بی سیم با کابل به منبع برق متصل شده و داده ها در حافظه دستگاه یا در فضای ذخیره ابری ذخیره می کنند که شما می توانید در هر زمان و مکان به داده ها دسترسی داشته باشید. مهم ترین تفاوت اصلی و مهم دوربین های بی سیم و سیمی این است که دوربین های سیمی به کابل متصل شده ولی داده های دوربین های بی سیم از طریق وای فای به دستگاه ضبط منتقل می شود ، در هر حال سیم کشی برای هر دو نوع دوربین لازم است. دوربین در زمان قطع برق می تواند با باتری دستگاه کار کرده و تصاویر را ثبت و ضبط کند.

  . خرید دوربین با توجه به بودجه

این عامل طی دهه ها، مهم ترین عامل به شمار می آید. توصیه می کنیم که در ابتدا، بودجه و نقدینگی خود را مشخص کنید. در دوران قدیم فقط اقشار خاصی می توانستند این نوع دوربین را خریداری کنند. ولی امروزه با توجه به کاهش قیمت این نوع دوربین ها، اکثر اقشار جامعه می توانند این نوع دوربین ها به راحتی خریداری کنند.

  . انتخاب مشخصات و ویژگی های دلخواه دوربین مداربسته گردان

این نوع دوربین ها با توجه به قدرت زوم و منبع قدرت، به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند. بنابراین توصیه می کنیم که مشخصات و ویژگی های دلخواه خود را مشخص کرده و بعد از آن دوربین دلخواه خود را خریداری کنید. قابلیت اتصال به گوشی، هشدارهای صوتی، مهم ترین قابلیت های این نوع دوربین ها به شمار می روند.

   . توجه به حریم خصوصی دوربین مداربسته گردان

حریم خصوصی نکته ای است که امروزه بدان توجه می شود و بنابراین لازم است که عدم آسیب پذیر بودن دوربین ها نسبت به هک توسط هکرها مشخص کنید. در صورتی که هکرها بتوانند به راحتی وارد حریم خصوصی شوند دوربین مناسبی نبوده و بهتر است که به سراغ دوربین های بعدی بروید تا در نهایت محصول مورد نظر خود را بیابید. دوربینی را خریداری کنید که بتوانید رمزی غیر قابل ورود را بر نرم افزار آن نصب کرده و در نهایت از حریم خصوصی خود به بهترین شکل ممکن محافظت کنید.

راهنمای خرید دوربین مداربسته گردان

راهنمای خرید دوربین مداربسته گردان

راهنمای خرید دوربین مداربسته گردان

عامل توضیح
سبک ساختمان خرید دوربین متناسب با حداقل نمای ساختمان
تنوع توجه به قدت زوم و بی سیم با سیمی محصول
اکسسوری و تجهیزات جانبی تعداد و مقدار اکسسوری ها و تجهیزات جانبی
کابل طول کابل لازم نصب
شعاع پوشش مشخص سازی محدوده نظارت یا کنترل
محل نصب شناسایی محل دقیق نصب در محل
منابع قدرت برق / باتری
بودجه عاملی تاثیرگذار برای بسیاری از افراد/ خانواده ها/ شرکت ها
مشخصات و ویژگی ها  دارای آپشن/ بی آپشن
حریم خصوصی جلوگیری از هک نرم افزار توسط هکرهای کلاه سیاه
عنوان مقاله: راهنمای خرید دوربین مداربسته گردان

 

نتیجه گیری در مورد راهنمای خرید دوربین مداربسته گردان

این مقاله آموزشی در مورد راهنمای خرید دوربین مداربسته گردانو کاربردهای آن در دنیای دوربین مداربسته ، مورد بحث و بررسی قرار داریم، توصیه میکنیم که در صورت نیاز به خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته که دارای تجربه کافی در این حوزه است استفاده نمایید.

درباره چه صحبت کردیم؟

راهنمای خرید دوربین مداربسته گردان / نکات خرید دوربین مداربسته گردان

 

 

author-avatar

درباره ایمان قنبری

متولد 1364 در تهران هستم و دارای مدرک فوق لیسانس کامپیوتر (سخت افزار) از دانشگاه امیرکبیر ( پلی تکنیک) بوده که از سال 1383 در حوزه دوربین مداربسته و سیستمهای حفاظتی و نظارتی در حال فعالیت هستم. از سال 1398 با تاسیس شرکت چشمان بیدار آریا در حال ارائه خدمات فنی و مهندسی به تمامی ارگانها و شرکتهای خصوصی برای نصب دوربین مداربسته میباشیم.