راهکارهای امنیتی اثبات شده در ساختمان های مسکونی

راهکارهای امنیتی اثبات شده در ساختمان های مسکونی را می توانید با تحقیق و پژوهش متوجه شوید. سیستم های امنیتی برای همه ساختمان ها لازم و ضروری بوده و به حفظ اموال ، دارایی های مادی و معنوی بسیار کمک می کنند. اقدامات امنیتی در اماکن تجاری و شخصی متفاوت است و لازم است که متناسب با شرایط هر ساختمان، اقدامات لازم مدنظر گرفته شود. راهکارهای امنیتی ساختمان های مسکونی روز به روز در حال پیشرفت هستند. استفاده از کارت رمز، استخدام مامورین امنیتی، نصب دوربین مداربسته در، کنترل از راه دور، مکان یابی هوشمند، نظارت ورود و خروج توسط نگهبانی و ساکنین، هرس گل و گیاهان، از مهم ترین این روش ها به شمار می رود. بروز رسانی نرم افزار دوربین نیز می تواند روش موثری دیگری باشد.

نقش مهم دوربین مداربسته در تامین امنیت ساختمان های مسکونی

امروزه علیرغم نگهبانی ساختمان های مسکونی از انواع و اقسام دوربین های مداربسته استفاده می شود تا امنیت ساختمان هر چه بیشتر تامین شود.با نصب دوربین ها تاثیر نصب دوربین مداربسته بر امنیت عمومی آشکارا میشود.

راهکارهای امنیتی اثبات شده در ساختمان های مسکونی
راهکارهای امنیتی اثبات شده در ساختمان های مسکونی

مهم ترین راهکارهای امنیتی اثبات شده در ساختمان های مسکونی

  1. استفاده از کارت رمز

امروزه کلیدهای سنتی به تدریج کارایی خود را از دست می دهند و در اکثر ساختمان های کشورهای جهان اول برای ورود به داخل ساختمان یا واحد مسکونی/ تجاری از کارت رمز (Issue card) استفاده می کنند. این فرهنگ در کشور ایران هنوز پذیرفته نشده و این قضیه بخاطر این است که جمعیت کثیری از کشور قادر به استفاده از این کارت رمزها نیستند و دقیقا بخاطر بیگانگی با دنیای دیجیتال و کامپیوتر این فاجعه رخ داده است. با کارت رمز می توان ساعات ورود و خروج ساکنان ساختمان را به دقت کنترل کرد. حتی اگر کارت رمزی گم شود می توان رمز آن را غیر فعال کرد. همیشه می توان رمز را تغییر داده و این جریان را با اهالی ساختمان در میان گذاشت. استفاده همزمان از دوربین مداربسته و کارت رمز، امنیت ساختمان را افزایش می دهد. راهکارهای امنیتی کارت رمز در برخی از ساختمان ها و هتل های تهران اجرا می شود.

  1. هرس گل ها و گیاهان

اگر گل ها و گیاهان بیش از حد رشد کنند می توانند بهترین محل برای مخفی شدن اشخاص ناشناس باشند. نفرات خدماتی ساختمان لازم است که به این قضیه رسیدگی کنند و گل ها و گیاهان را هرس کرده تا از مخفی ماندن اشخاص ناشناس در داخل محوطه جلوگیری کنند. راهکارهای امنیتی هرس گل ها و گیاهان می تواند در برخی مواقع مفید باشد.

  1. نظارت کامل بر تردد افراد و مهمانان

علاوه بر دوربین های امنیتی لازم است که از تعداد نگهبانان ساختمان افزایش یابد و در ضمن اهالی ساختمان نیز تردد و ورود و خروج سایر اهالی و مهمانان را کنترل کنند. حتی در برخی از ساختمان های بزرگ، برای هر طبقه نگهبانی مشخص شده است که می تواند تردد اهالی و مهمانان را به بهترین شکل ممکن کنترل کند. راهکارهای امنیتی را می توانید متناسب با وضعیت خود انتخاب کنید.

راهکارهای امنیتی اثبات شده در ساختمان های مسکونی
راهکارهای امنیتی اثبات شده در ساختمان های مسکونی
  1. کنترل از راه دور

امروزه می توان با اتصال دوربین مداربسته به گوشی های هوشمند این کار را به راحتی انجام داد. هر یک از اهالی ساختمان می توانند نرم افزار دوربین را به گوشی خود نصب کرده و در زمان مسافرت، ساختمان و واحد مسکونی خود را کنترل کنند. راهکارهای امنیتی کنترل از راه دور یکی از شناخته شده ترین روش ها است.

  1. استخدام مامورین امنیتی حرفه ای

امروزه شرکت های امنیتی در شهر تهران و سایر شهرستان ها، به قدری زیاد هستند که شما می توانید متناسب با تعداد طبقات و مساحت ساختمان، نفرات لازم را به صورت تمام وقت یا پاره وقت استخدام کنید و از آن جایی که این ماموران با نیروی پلیس همیشه ارتباط دارند، امنیت ساختمان شما تضمین شده است. همچنین ماموران امنیتی به تجهیزات امنیتی لازم نیز مجهز هستند و بنابراین می توان گفت که از ورود اشخاص ناشناس و سارقان به داخل ساختمان ممانعت خواهند کرد. استخدام مامورین امنیتی به عنوان یکی از راهکارهای امنیتی ، می تواند در حفظ جان و اموال شما موثر باشد.

  1. نظارت زنده ویدیویی دوربین مداربسته

شما می توانید دوربین مداربسته را به گوشی خود متصل کرده و 24 ساعت هفت روز کلیه ورودی ها و خروجی های ساختمان را نظارت و کنترل کنید. امروزه اکثر دوربین های مداربسته به قابلیت تجزیه و تحلیل حرکات افراد مجهز هستند و هشدارهای لازم در این زمینه را به گوشی شما ارسال می کنند.

راهکارهای امنیتی اثبات شده در ساختمان های مسکونی
راهکارهای امنیتی اثبات شده در ساختمان های مسکونی
  1. دوربین مداربسته در

ورودی و خروجی ساختمان ها، پنجره ها، در واقع نقطه ضعف ساختمان ها محسوب می شوند. اشخاص ناشناس می توانند با ترفندهای وارد ساختمان شوند. شما می توانید با نصب دوربین مداربسته می توانید ورودی و خروجی ساختمان را کنترل کنید.

یکی از راهکارهای امنیتی نصب دوربین ورودی درب است که در بسیاری از مواقع از بروز حوادث جلوگیری کرده است.

  1. فناوری های نمایش بصری

شما می توانید بخش حراست ساختمان را به گونه ای تاسیس نمایید که بتواند با نمایشگرهای بزرگ LED کلیه بخش های ساختمان را نظارت و رسیدگی کند و هر گونه فعالیت داخل ساختمان را با وضوح کامل نشان دهد. می توانید در پارکینگ و پشت بام ، از نورافکن هایی استفاده کنید تا در تاریکی شب، همه نقاط پشت بام و پارکینگ را رصد نمایید.

  1. مکان یابی هوشمند

شما با این روش می توانید محل دقیق ساکنین ساختمان را مشخص کنید. حتی شخصی که از آسانسور استفاده می کند می تواند طبقه خود را براساس این نرم افزار مشخص کند. همچنین وسایل نقلیه در داخل ساختمان می توانند با این نرم افزار به راحتی وارد یا خارج شوند.

راهکارهای امنیتی اثبات شده در ساختمان های مسکونی
راهکارهای امنیتی اثبات شده در ساختمان های مسکونی

راهکارهای امنیتی اثبات شده در ساختمان های مسکونی

راهکارها توضیح
کارت رمز حفظ امنیت با کارت رمز بجای کلید سنتی
هرس گل ها و گیاهان جلوگیری از مخفی شدن سارقان و اشخاص ناشناس
نظارت تردد ساکنین و مهمانان نظارت تمام مدت توسط بخش نگهبانی ساختمان
کنترل از راه دور کنترل از طریق اتصال دوربین مداربسته به گوشی
استخدام مامورین حرفه ای امنیتی تضمین امنیت تمام طبقات ساختمان
نظارت زنده ویدیویی نظارت و کنترل زنده توسط بخش نگهبانی و ساکنین ساختمان
دوربین مداربسته در ممانعت از ورود اشخاص ناشناس
فناوری های پیشرفته بصری نظارت بر همه محل های ساختمان
مکان یابی هوشمند مکان یابی ساکنین و ماشین های داخل ساختمان
عنوان مقاله: راهکارهای امنیتی اثبات شده در ساختمان های مسکونی

نتیجه گیری در مورد راهکارهای امنیتی اثبات شده در ساختمان های مسکونی

این مقاله آموزشی در مورد راهکارهای امنیتی اثبات شده در ساختمان های مسکونیو کاربردهای آن در دنیای دوربین مداربسته ، مورد بحث و بررسی قرار داریم، توصیه میکنیم که در صورت نیاز به خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته که دارای تجربه کافی در این حوزه است استفاده نمایید.

درباره چه صحبت کردیم؟

راهکارهای امنیتی اثبات شده در ساختمان های مسکونی/ مهم ترین راهکارهای امنیتی اثبات شده در ساختمان های مسکونی

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ امجد طبقه ۴ .واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب دوربین مدار بسته به هزینه بسیار پایین می باشد.