سنسور خطی

سنسور خطی

شاید برای شما پیش آمده باشد که برای نصب دزدگیر نیاز به استفاده از سنسورهای خطی داشته باشید. نمونه ساده این نوع از سنسورها برای درب پارکینگ استفاده میشود که با استفاده از در صورت عبور و یا وجود یک مانع بین دو چشمی را تشخیص میدهد.

سنسورهای خطی 100 متر که اصولا بر روی دیوارها نصب میشوند که عبور کسی را تشخیص میدهد و دزدگیر اعلام خطر میکند، منتها این نوع سنسورها به واسطه لنز قویتری که بر روی آنها تعبیه شده است فاصله بیشتری را پوشش میدهد که برای فاصله های طولانی تر مناسب میباشد و عملکرد دقیقتری دارند.

نحوه عملکرد سنسور خطی 100 متر

سنسور خطی مادون قرمز با فرستنده و گیرنده در یک جعبه تنها شامل دو منشور برای مسافت 50-100 متر

  • تشخیص دود سبک و تاریک
  • برد 50 تا 100 متر
  • منطقه نظارت و توافق نصب شده. به DIN VDE 0833
  • رله رایگان بالقوه برای زنگ و عیب
  • سه حساسیت: 25٪ ، 35٪ و 50٪
  • اتصال به حلقه 3000 از طریق IOM 3311
  • جبران خودکار آلودگی

با توجه با امکانات فوق یک سنسور خطی که اصطلاحا به آن Beam Linear Detector  میگویند نور مادون قرمز را از یک طرف ارسال میکند و با استفاده از یک لنز یا همان منشور آن را متمرکز کرده و برای فواصل طولانی آماده میکند سپس با استفاده از یک گیرنده مادون قرمز این ارتباط بر قرار میشود و زمانی که یک جسمی بین فرستنده و گیرنده سنسور خطی قرار بگیرد باعث خواهد شد که این مانع تشخیص داده شود و یک فرمان برای دستگاه دزدگیر ارسال شود.

سنسورهای خطی 100 متر موجود در فروشگاه دوربین مداربسته آریا ردیاب های پرتو هستند که برای ارائه فعال سازی رله زنگ دار طراحی شده اند تشخیص یک متجاوز که از طریق یک جفت پرتوهای مادون قرمز پالس نامرئی در حال حرکت است. فرستنده های موجود در سنسورهای خطی 100 متر در حالی که پرتوهای فوقانی و تحتانی به طور همزمان قطع می شوند ، مزاحمان را تشخیص می دهند ، جلوگیری از آلارم مزاحم ناشی از برگهای افتاده و غیره بیش از 100 برابر هزینه حساسیت زنگ های کاذب ناشی از باران ، مه و یخبندان را از بین می برد و باعث میشود که دقت عملکرد سنسور افزایش یافته و شما یک محصول باکیفیت و مردن را استفاده خواهید نمود.

نحوه نصب سنسور خطی 100 متر

پیچ پشت بدنه را ببندید و Cover را بردارید.
پیچ نصب را شل کنید و شاسی را توسط آن جدا کنید
کشویی درب جلویی را باز کنید.
شاسی را روی دیوار ببندید و با نصب پیچ آن دو را ببندید
سیم کشی از طریق ورودی سیم کشی شاسی ها ، و از طریق ورودی سیم کشی واحد.
برای نصب بهتر است از دسته اهنی استفاده شود و برای نصب دیواره یا برای استفاده از براکت های قابل نصب در قطب مناسب (∅38-45 میلی متر) مناسب هستند. یا برای جابجایی ارتفاع نصب یا تعداد واحدهای پرتو مورد استفاده در دسترس هستند و بهتر است در ارتفاع مناسب نصب شود که بهترین آن مماس با لبه دیوار باشد که هر ورود غیر قانونی را تشخیص بدهد. سایت های با امنیت بالا می توانند از برج هایی با قلاب های ضد صعود حساس به فشار استفاده کنند ، یا می توانند از نقاط نصب مبهمی که تیرها در هوا عبور می کنند ، استفاده کنند و مزاحمان ها را به عنوان یک شیء محکم امتحان کنند تا سعی در غلبه بر منطقه شناسایی کنند.

منبع تغذیه مورد نیاز برای نصب سنسور خطی 100 متر چیست؟

پرتوهای Infra-Red  به یک منبع تغذیه 12VDC یا 24VDC با یک باتری آماده به کار قابل شارژ نیاز دارند و در هر مجموعه از پرتوهای کمتر از 120mA (در 12Vdc) استفاده می کنند. نسخه های کم جریان و خورشیدی برای برنامه های باتری کار شده یا بی سیم در دسترس هستند.

توصیه ما به شما این است که حتما از دستگاه UPS برای نصب این نوع از سنسور ها استفاده نماید تا هم از نوسان برق جلوگیری شود و هم اینکه در زمانی که برق ندارید بتوانید از منبع تغذیه پشتیبان استفاده نمایید، اینگونه شما بالاترین امنیت را برای محل خود به ارمغان خواهید آورد.

نتیجه گیری

ما به شما توصیه میکنیم حتما از نصب دوربین مداربسته برای محل کار یا منزل خود استفاده نمایید و با استفاده از دزدگیر امنیت هود را افزایش دهید.

توصیه میشود برای خرید دوربین مداربسته دید در شب جهت نصب به دستگاه DVR از فروشگاههای معتبر خرید نمایید. در این راستا میتوانید از فروشگاه دوربین مداربسته آریا خرید نمایید و یا نصب دوربین مداربسته خود را به ما بسپارید.

author-avatar

درباره ایمان قنبری

متولد 1364 در تهران هستم و دارای مدرک فوق لیسانس کامپیوتر (سخت افزار) از دانشگاه امیرکبیر ( پلی تکنیک) بوده که از سال 1383 در حوزه دوربین مداربسته و سیستمهای حفاظتی و نظارتی در حال فعالیت هستم. از سال 1398 با تاسیس شرکت چشمان بیدار آریا در حال ارائه خدمات فنی و مهندسی به تمامی ارگانها و شرکتهای خصوصی برای نصب دوربین مداربسته میباشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *