دزدگیر منزل يكی از دستگاه هاي ضروری منازل است و از يك سري مدارات و كنترل پنل تشكيل شده و حتي در زمان قطع برق هم با باتری دستگاه كار می كند. شما می توانيد آن را نيز به گوشي تلفن همراه خود متصل كرده و از داده های آن نسخه پشتيبان تهيه كنيد. مدل های پيشرفته تر دزدگیر منزل حتی با اينترنت هم كار می كنند.

اهمیت نصب دزدگیر منزل

دزدگیر منزل يكي از لوازم ايمني منزل است و امروزه با نصب اين دستگاه مي توان از ورود افراد غير مجاز به منزل جلوگيري كرد. سيستم دزدگیر منزل هر چقدر بروز باشد امنيت منزل هم بالا خواهد بود.

سيستم دزدگير منزل

سيستم دزدگير منزل

سيستم های امنیتی

  • سیستم های دزدگیر منزل چگونه کار می کنند؟

یک سیستم امنیتی خانه (سیستم هشدار) دارای یک کنترل پنل متمرکز است که دارای یک CPU رایانه (واحد پردازش مرکزی) ، حافظه و اتصالات ترمینال برای دستگاه ها است. بعلاوه ، تقریباً همیشه یک صفحه کلید با کلیدهایی وجود دارد که به کاربر / تکنسین امکان برنامه ریزی ، مسلح کردن و خلع سلاح سیستم را می دهد. سیستم های بی سیم همه در یک رایانه ، صفحه کلید و آژیرها همه با هم ادغام شده اند. سیستم های امنیتی سیمی جعبه ای می توانند روی درها و پنجره ها سنسورهایی داشته باشند که از لحاظ فیزیکی به صفحه کنترل متصل هستند. از طرف دیگر سیستم های بی سیم دارای سنسور دزدگیر هستند که از طریق امواج رادیویی با گیرنده بی سیم سیستم ارتباط برقرار می کنند. به سیم کشی سنسور نیازی نیست. هنگامی که یک سنسور سیستم امنیتی قطع می شود ، سیستم توالی را با استفاده از نوعی روش ارتباطی مانند یک خط تلفن ، ماژول اینترنت یا یک ارتباط دهنده تلفن همراه آغاز می کند. سپس این سیگنال به ایستگاه مرکزی منتقل می شود و طبق دستورالعمل های مشخص شده واکنش لازم انجام می شود. دزدگیر محل كار لازم است چنين مشخصاتي داشته باشد.

  • مفهوم Zone دزدگیر منزل چیست؟

اصطلاح Zone اصطلاح صنعت امنیتی برای حسگر یا گروهی از حسگرها است که در خانه شما نصب شده است. این مناطق از نظر فیزیکی و منطقی به سیستم هشدار / امنیت شما متصل هستند. به عنوان مثال می توان به موارد زیر اشاره کرد: منطقه 1: درب جلو ؛ منطقه 2: درب گاراژ ، منطقه 3: آشکارساز آشپزخانه ، منطقه 4: ردیاب دود هال. در سیستم های سخت افزاری قدیمی تعداد محدودی از مناطق فیزیکی در دسترس بود ، بنابراین شرکت های هشدار دهنده سنسورهای مختلفی را مانند همه پنجره های اتاق نشیمن شما که به ترمینال های منطقه 3 در صفحه کنترل متصل شده اند ، دسته بندی کرده اند. با این وجود سیستم های امروزی تعداد زیادی از مناطق سیمی (فیزیکی) و بی سیم (منطقی) را در دسترس دارند که نیاز به گروه بندی وسایل محافظتی را با هم امکان پذیر می سازد و امکان شناسایی بهتر محل هشدار را فراهم می کند.

  • در صورت قطع برق، دستگاه مركزي، هشدار لازم را ارسال خواهد كرد؟

هنگامی که برق شما خاموش می شود، سیستم زنگ هشدار به طور موقت توسط باتری پشتیبان موجود در صفحه کنترل تغذیه می شود. در بیشتر موارد ، ایستگاه مرکزی ما یک سیگنال از دست دادن AC دریافت می کند و ما به شما یا دیگران در لیست تماس شما اطلاع خواهیم داد.  در بیشتر موارد زیرا به مسیر ارتباطی به ایستگاه مرکزی بستگی دارد. به عنوان مثال تلفن ثابت معمولاً حتی در زمان قطع برق نیز بیدار می ماند ، مگر در مواقعی که یک تیر از بین برود و هم خدمات تلفنی و هم برق را به خانه شما ارائه دهد. ارتباطات اینترنتی پهن باند ، که شامل WIFI است ، به طور کلی تحت تأثیر قطع برق قرار می گیرند ، مگر اینکه باتری پشتیبان خود را در روتر و مودم خانه خود داشته باشید که می تواند مسیر را در هنگام قطع برق فعال نگه دارد. بهترین گزینه استفاده از مسیر ارتباطی تلفن همراه با ایستگاه مرکزی ما است. مودم تلفن همراه توسط پانل سیستم امنیتی تغذیه می شود که دارای باتری پشتیبان مخصوص به خود است. مزیت دیگر این است که هیچ خطی وجود ندارد که بتواند در خارج از خانه شما توسط حوادث محیطی (طوفان) یا مزاحمان قطع شود.

  • چرا بايد از نسخه پشتیبان تلفن همراه پشتيباني اطلاعات بگيريم؟

با تهیه نسخه پشتیبان از تلفن همراه ، سطح امنیتی اضافی ایجاد می کنید. اگر اتصال اینترنت ثابت یا پهنای باند شما قطع شود ، ارتباط دهنده تلفن همراه متصل به سیستم شما به ایستگاه مرکزی گزارش می دهد. به ندرت اتفاق می افتد که ارتباط دهنده های تلفن همراه ارتباط خود را با شبکه از دست بدهند بنابراین اگر واقعاً می خواهید بالاترین سطح محافظت از نسخه پشتیبان تلفن همراه را داشته باشید اين روش موثر واقع خواهد شد.  همچنین استفاده از تلفن همراه به عنوان اصلی یا تنها راه ارتباطی ممکن است ، اما ما همیشه دو مسیر زائد را برای آرامش خاطر توصیه می کنیم.

  • آيا دزدگیر منزل با سيستم VOIP هم كار مي كند؟

بله و خیر. تا زمانی که شرکت مخابراتی شما سرویس VoIP خود را برای کار با انتقال دیجیتال (زنگ هشدار ، نمابر ، و غیره) طراحی کرده باشد ، ارتباط با ایستگاه مرکزی امکان پذیر است ، هرچند ارتباط مطمئنی به ندرت حاصل می شود. نمونه هایی از حامل های VoIP پشتیبانی شده Verizon ، Comcast ، AT&T ، Cox ، Time Warner هستند. با این حال ارائه دهندگانی مانند Magic Jack و NetTalk از ارتباط دیجیتال قابل اعتماد پشتیبانی نمی کنند. به جای آن راه ارتباطی از طریق اینترنت پهن باند (IP) یا تلفن همراه را توصیه می کنیم.

تنظيمات سيستم دزدگير منزل

تنظيمات سيستم دزدگير منزل

سوالات متداول دزدگیر منزل

سوال جواب
نحوه كار سيستم دزدگير منزل سيستم با يك پنل، CPU، حافظه و اتصالات ترمينال كار مي كند.
مفهوم Zone سيستم دزدگير منزل مجموعه اي از حسگرهاي دستگاه
قطع برق و ارسال هشدار كار كردن سيستم با باتري سيستم
تهيه پشتيبان با تلفن همراه افزايش سطح امنيتي با تهيه نسخه پشتيبان
نحوه كار سيستم دزدگير منزل با سيستم VOIP بستگي به شركت ارائه دهنده خدمات دزدگير منزل
جدول سوالات متداول دزدگیر منزل

 

نتیجه گیری در مورد سوالات متداول دزدگیر منزل

این مقاله آموزشی در مورد “ سوالات متداول دزدگیر منزل ” و کاربردهای آن در دنیای دوربین مداربسته ، مورد بحث و بررسی قرار داریم، توصیه میکنیم که در صورت نیاز به خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته که دارای تجربه کافی در این حوزه است استفاده نمایید.

درباره چه صحبت کردیم؟

 سوالات متداول دزدگیر منزل / سوالات متداول دزدگیر محل كار/ دوربین مداربسته یا دزدگیر؟

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ امجد طبقه ۴ .واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب دوربین مدار بسته به هزینه بسیار پایین می باشد.

بروز رسانی سیستم دزدگیر منزل

بروز رسانی سیستم دزدگیر منزل

ایمان قنبری
Latest posts by ایمان قنبری (see all)
author-avatar

درباره ایمان قنبری

متولد 1364 در تهران هستم و دارای مدرک فوق لیسانس کامپیوتر (سخت افزار) از دانشگاه امیرکبیر ( پلی تکنیک) بوده که از سال 1383 در حوزه دوربین مداربسته و سیستمهای حفاظتی و نظارتی در حال فعالیت هستم. از سال 1398 با تاسیس شرکت چشمان بیدار آریا در حال ارائه خدمات فنی و مهندسی به تمامی ارگانها و شرکتهای خصوصی برای نصب دوربین مداربسته میباشیم.