loading cctv

فریم ریت در مقابل رزولوشن در دوربین های مداربسته

Rate this post

فریم ریت در مقابل رزولوشن در دوربین های مداربسته, کدام یک مهمتر است؟

وقتی که بحث در مورد بهترین ضبط با دوربین های مداربسته است این یکی از سوالات مهمی است که در زمان خرید مشتریان از ما میپرسند. اما برای پاسخ دادن به این سؤال باید از تنظیمات DVR یا NVR آگاهی داشته باشید. این امر بر کیفیت ویدیو ضبط شده و میزان فضای هارد دیسک شما که باید در دستگاه ضبط نصب شود، تاثیر می گذارد. در واقع دو عامل دیگر وجود دارد که کیفیت ویدیو را تحت تأثیر قرار می دهند که در این مقاله نگاهی خواهیم داشت: فشرده سازی و بیت ریت.

در دنیای دوربین های امنیتی، کیفیت ویدئو تولید شده و ضبط شده توسط سیستم شما بسیار مهم است. این می تواند در فیلم های ضبط شده شما که قادر به کمک به اجرای قانون برای گرفتن افرادی که مسئول فعالیت جنایی هستند کمک کند یا خیر. اگر ویدیوی نظارت شما به اندازه کافی جزئیات را برای شناسایی فرد یا وسیله نقلیه ارائه نکند، تقریبا نمیتواند برای محققان مفید باشد.

فریم ریت در مقابل رزولوشن در دوربین های مداربسته
فریم ریت در مقابل رزولوشن در دوربین های مداربسته

رزولوشن (وضوح)

رتبه بندی های رزولوشن برای یک دوربین یا دستگاه ضبط، اندازه گیری پیکسل های عمودی و افقی است که دستگاه قادر به پردازش است. پیکسل های بیشتر در یک تصویر یعنی سطح جزئیات بیشتری نمایش داده می شود و / یا ضبط می شود. اندازه بومی هر فریم نیز به همان اندازه افزایش رزولوشن افزایش می یابد و امکان افزایش تصویر در تصویر به هیچ وجه بدون پیکسلیاسیون یا از دست رفتن جزئیات رخ نمی دهد. این به این معنی است که نه تنها یک دوربین با مگاپیکسل, سطح بسیار بالایی از جزئیات ویدیو را به شما می دهد ، بلکه شما قادر به بزرگنمایی بیشتر خواهید بود.

دوربین های مداربسته که امروزه توسط مجموعه دوربین مداربسته آریا با برند INFINITY و تحت گارانتی طلایی آریا تولید میشود ، برای قطعنامه های بین 520 TVL (با سیستم آنالوگ) تا 2 مگاپیکسل (با سیستم HD-CVI) و یا تا 8 مگاپیکسل (با سیستم دوربین دوربین IP) رتبه بندی می شوند. مهم نیست که کدام نوع سیستم شما برای برنامه شما انتخاب می کنید، می توانید آنها را با وضوح پایین تر از طریق تنظیمات موجود در دستگاه ضبط یا دوربین خود کار کنید. رزولوشن که سیستم دوربین مداربسته شما قادر به پردازش است، پایه ای برای کیفیت تصویری است که شما دریافت می کنید، اما عناصر زیر به شدت بر کیفیت تصویر نهایی تاثیر می گذارند:

  1. فریم ریت
  2. فشرده سازی
  3. بیت ریت

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوربین های آنالوگ , IP و مقایسه آنها میتوانید از مقاله های زیر در سایت ما دیدن کنید:

فریم ریت

تمام ویدیوها واقعا یک مجموعه از تصاویر یا فریم ها هستند که در مقاله فریم ریت دوربین مداربسته چیست؟ به صورت تخصصی به آن پرداختیم. به عنوان یک قاعده کلی، انیمیشن ویدئویی هنگامی که بیشتر فریم ها را در هر ثانیه مشاهده می کنید، نرم تر می شود. DVR های ما و NVR ها به شما توانایی تنظیم کردن تعداد فریم های هر ثانیه در هارد دیسک را با اکثریت قطعنامه های موجود در صنعت دوربین های امنیتی امروزه می دهد. حداکثر فریم در هر ثانیه با دوربین های با وضوح بالاتر (دوربین های 3 مگاپیکسلی و کسانی که دارای رزولوشن بالاتر هستند) محدود می شود، اما دوربین های این نوع بیشتر از کیفیت آن با کیفیت فوق العاده بالا است. این محدودیت به دلیل افزایش اطلاعات مورد نیاز برای این دوربین های با وضوح بالا وجود دارد.

فشرده سازی

دوربین فرستنده دوربین نظارت نیاز به مقدار قابل توجهی از داده ها دارند که باید مورد استفاده قرار گیرد. هرچه کیفیت ویدئوی ارسال شده بیشتر باشد، اطلاعات بیشتری باید پردازش شود. بدون فشرده سازی این ویدیو، سیستم دوربین مداربسته قادر به ارائه ویدئو با کیفیت مگاپیکسل نخواهد بود. H.264 بهترین نوع فشرده سازی ویدئویی است که امروز در دسترس است، هرچند انواع دیگری نیز وجود دارد.

به طور کلی، این نوع فشرده سازی، یک تصویر کامل را به عنوان یکی از فریم ها (به عنوان iframe) ارسال می کند، سپس در چند فریم بعدی، داده ها را فقط برای بخش فریم تغییر می دهد. این اجازه می دهد که سیستم مجبور نباشد دوباره بخش های بیش از حد تصویر را دوباره ارسال کند. این به شدت میزان داده هایی را که باید توسط پردازنده سیستم مورد استفاده قرار گیرد، کاهش می دهد.

مسئله این در رابطه با کیفیت فیلم تولید شده این است که اگر شما انواع مختلف فشرده سازی ویدئو را انتخاب کرده یا تنظیم کنید که چقدر فریم های متوالی رخ می دهد، می تواند به شدت بر کیفیت تصویر شما تاثیر بگذارد. DVR های ما و بعضی از دوربین ها به شما این گزینه های پیکربندی را برای ارائه سطح بالایی از سفارشی سازی می دهد که به شما امکان می دهد تا سیستم دوربین امنیتی خود را به بهترین شکل ممکن به نیازهایتان برسانید.

بیت ریت (BIT RATE)

این تنظیم اجازه می دهد تا محدودیتی در میزان انتقال داده ها ایجاد کنید که هر دوربین می تواند از هر ثانیه استفاده کند. داده های بیشتر که توسط هر دوربین استفاده می شود بدین معناست که قادر خواهد بود به شما کیفیت ویدیو بالاتری را بدهد، اما فضای بیشتری از هارد دیسک را در اختیار شما قرار می دهد. از آنجا که تمام DVR ها و NVR هایی که توسط برند INFINITY  توسط مجموعه دوربین مداربسته آریا طراحی شده اند تا پس از ذخیره سازی فضای ذخیره سازی، قدیمی ترین فیلم را جایگزین کنند که این مهم است. اگر بیت ریت برای دوربین های خود را به اندازه کافی بالا بگذارید تا بهترین ویدئو را به شما ارائه کنند، فوکوس فضای هارد دیسک خود را سریعتر می کند و باعث می شود تا زودتر نوشته شود.

مطمئنا قابل درک است که بتوانید بهترین کیفیت تصویر را در اختیار داشته باشید، اما شما باید همه چیز را به این کیفیت درک کنید و مطمئن شوید که سیستم شما طراحی شده است تا به نیازهای دیگرتان برسد. به عنوان مثال، این ممکن است با نصب فضای اضافی هارد دیسک به منظور دستیابی به سیستم نظارت خود را برای نگه داشتن تعداد روز ضبط شده فیلم که شما می خواهید انجام شود. تیم فروش ما می تواند اطمینان حاصل کند که سیستم طراحی شده است که به نیازهای شما پاسخ دهد. تیم پشتیبانی فنی ما همچنین می تواند به شما کمک کند تا مطمئن شوید که همه چیز به درستی نصب و اجرا میشود زیرا مجموعه دوربین مداربسته آریا محصولات با کیفیت خود (INFINITY) تحت گارانتی طلایی آریا در کنار تیم متخصص نصب و مهندسین مجرب تعمیرکار دوربین ممداربسته با نازلترین قیمت ارائه میکند.

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ نادری طبقه ۴ واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته به هزینه بسیار پایین می باشد.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

X