loading cctv

فریم ریت دوربین مداربسته چیست؟

Rate this post

فریم ریت دوربین مداربسته چیست؟

فریم ریت به صورت فریم بر ثانیه یا فریم در ثانیه (fps) بیانگر تعداد فریم ها یا تصاویری است که دوربین شما می تواند در هر ثانیه تصویر برداری کند. استاندارد صنعت جاری برای فیلم واضح و صاف حتی با حرکت دادن اجسام هم 30 فریم در ثانیه است، هرچند کیفیت ویدئو مورد نظر شما را جذب می کند و پهنای باند شبکه شما به شدت بر سرعت فریم تاثیر می گذارد. 30 فریم در ثانیه نرخ استاندارد برای نمایشگر شما است، زیرا که منجر به حرکت صاف مردم و اشیاء بین فریم می شود.

تفاوت بین فریم ریت ها در چیست؟

فریم در ثانیه یا فریم بر ثانیه، عمل ساده اندازه گیری تعداد فریم های ویدئویی دوربین در هر ثانیه از ویدیو است. 30 فریم در ثانیه به این معنی است که دوربین یک فریم 30 ثانیه را در یک ثانیه ضبط میکند. در فریم های بالاتر، فیلم صاف تر خواهد بود.

فریم ریت پایین تر می تواند به حرکت ناهموار یا شکسته منجر شود، فریم ریت های پایین برای مکان هایی ایده آل است که اشیاء سریع حرکت نمی کند. اما اگر شما چیزی سریع مانند حرکت افراد در اتاقی و یا حرکت ماشین ها را ضبط می کنید، 30 فریم در ثانیه برای ضبط حرکت صحیح مناسب است.

فریم ریت دوربین مداربسته چیست؟
فریم ریت دوربین مداربسته چیست؟

سرعت فریم بر اندازه فایل های ویدئویی تاثیر می گذارد

فریم ریت بالاتر از60 fps باعث فریم های بیشتری از تصویر و در نتیجه فایل ویدئویی بزرگتر خواهد بود. اگر سیستم شما ظرفیت ذخیره سازی و پهنای باند وسیع داشته باشد و ویدیو واضحی از اشیا و آدهای در حال حرکت بخواهید، افزایش سرعت فریم گزینه مناسبی برای شما میباشد.

اگر ظرفیت ذخیره سازی یا پهنای باند شما محدود است، پهنای باند پایین 15 فریم در ثانیه فیلم های کوچکتر را ایجاد می کند و از تنش های ناخواسته در شبکه شما جلوگیری می کند. در بسیاری از موارد، نرخ فریم پایین تر هنوز ویدیو را ضبط می کند که صاف است و باعث حفظ فضا و پهنای باند شما میشود.

فریم ریت دوربین مداربسته چیست؟
فریم ریت دوربین مداربسته چیست؟

چگونه مدیریت فریم ریت می تواند به شما کمک کند؟

هنگامی که برای تنظیمات فریم ریت دوربین شما تنظیم می شود، گزینه های زیادی برای بررسی وجود دارد از جمله:

  • پهنای باند شما محدود است؟ فیلم هایی با نرخ فریم پایین، 15 فریم در ثانیه، بنابراین آنها برای ارسال و نمایش در زمان واقعی کمتر فشرده می شوند.
  • آیا شما می توانید جریان های ویدیویی چندگانه را تنظیم کنید؟ اگر چنین است، شما می توانید جریان مشاهده از راه دور را به فریم ریت پایین تنظیم، در حالی که هنگام مشاهده محلی می توانید فیلم با فریم ریت بالاتر را مشاهده کنید.
  • آیا از تشخیص حرکت استفاده می کنید؟ شما می توانید دوربین را برای ضبط ویدئو با فریم ریت پایین برای کاهش تاثیر بر پهنای باند شبکه تنظیم کنید و فقط هنگام استفاده از فریم های بالاتر استفاده کنید و ویدئو را خنثی کنید.

اکثر دوربین های نظارتی و سیستم ها به شما اجازه می دهد فریم ها را در ثانیه تنظیمات تغییر دهید، اما باید دانست که اکثر دوربین ها حداکثر 30 فریم در ثانیه را دارند.

برای مشاهده بهترین محصولات و نازلترین قیمت های موجود در بازار با فروشگاه دوربین مداربسته آریا تماس بگیرید تا از محصولات با کیفیت برند INFINITY تحت گارانتی طلایی آریا با خدمات پس از فروش و تیم متخصص نصب و تعمیر بهره مند شوید.

مثلا تصور کنید قرار است که شما برای یک پرورش دهنده ماهی دوربین مداربسته نصب کنید با توجه به اینکه سرعت حرکت ماهی زیاد است باید از دوربین مداربسته با فریم ریت بالا استفاده کنید ولی باز هم باید الزامات خاص نصب دوربین مداربسته برای استخر پرورش ماهی را نیز بدانید.

نتیجه گیری برای تنظیم فریم ریت دوربین

ما به شما توصیه میکنیم حتما از نصب دوربین مداربسته برای محل کار یا منزل خود استفاده نمایید و با استفاده از دزدگیر امنیت خود را افزایش دهید.

توصیه میشود برای خرید دوربین مداربسته جهت نصب به دستگاه DVR از فروشگاههای معتبر خرید نمایید. در این راستا میتوانید از فروشگاه دوربین مداربسته آریا خرید نمایید و یا مشاوره در مورد دوربین مداربسته خود را به ما بسپارید.

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ نادری طبقه ۴ واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته با هزینه بسیار پایین می باشد.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

X