loading cctv

لرزش گیر دوربین مداربسته

Rate this post

لرزش گیر دوربین مداربسته

مهم نیست که دوربین شما چگونه از لحاظ رزولوشن و یا ویژگی های برتر برای غلبه بر سناریوهای روشنایی چالش برانگیز باشد، اگر دوربین خود را در معرض حرکت یا ارتعاش، مانند باد قوی یا نزدیک وسایل نقلیه حرکتی قرار دهید، تصاویر تار می شوند و در استفاده از فیلم محدود می شوید. این به این معنی است که دوربین شما نیازمند ویژگی لرزش گیر با کیفیت بالا است که قادر به کاهش یا حتی حذف اثرات حرکت بر روی فیلم های دوربین می باشد.

چرا و چه زمانی استفاده از لرزش گیر تصویر لازم است؟

وجود لرزش گیر تصویر فوق العاده مهم است، مخصوصا برای دوربین هایی که در خارج از محوطه ی محصوری قرار گرفته اند یا در مناطقی قرار دارند که در آن امکان به حرکت در آمدن مکرر و شدید دوربین وجود دارد. برای دوربین هایی که در معرض چنین حرکتی قرار دارند، تصاویر تولید شده می توانند تار شوند و در بعضی موارد می توانند بی فایده باشند، مثلا هنگام دیدن جزئیات مانند چهره فرد یا شماره پلاک خودرو، همچنین برای نصب دوربین مداربسته در بزرگراهها میتوانید مقاله آموزشی مربوطه را مطالعه نماید.

علاوه بر این، بالاتر از کیفیت تصویر یک دوربین، هر دو با توجه به وضوح بالاتر و زوم قوی تر، بیشتر قابل تشخیص blurriness تصویر به بیننده تبدیل خواهد شد؛ لرزش یا حرکات دوربین نسبت به میزان استفاده از زوم افزایش می یابد.

یک راه حل مستقیم برای مسئله حرکت دوربین، اطمینان از این است که دوربین دارای یک پایه قوی و پایدار باشد. با این حال، چون دوربین ها کوچکتر و سبک تر می شوند، حساسیت بیشتری نسبت به حرکت های اطراف دارند که در نهایت بر کیفیت تصاویر گرفته شده تاثیر می گذارد. برای نصب مناسب و جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی با تیم متخصص نصب دوربین مداربسته آریا تماس بگیرید تا در کمترین زمان, نصب دوربین مداربسته ارزان قیمت و تخصصی را در اختیار داشته باشید.

راه حل ها

دو نوع اصلی از راه حل برای تثبیت تصویر وجود دارد:

  1. لرزش گیر تصویر نوری OIS
  2. لرزش گیر تصویر الکترونیکی EIS

اکثر دوربین های مداربسته در بازار تمایل به استفاده از لرزش گیر تصویر الکترونیکی دارند، زیرا این یک روش قابل اعتماد و با هزینه ای موثر برای مقابله با لرزش یا حرکت دوربین است.

تثبیت کننده تصویر نوری (OIS)

لرزش گیر تصویر نوری از طریق حرکت اجزای داخل دوربین خود به منظور جلوگیری از حرکت کل دوربین از خارج به کار می رود. این دوربین حرکت را از طریق سنسورهای حرکت تشخیص می دهد و سپس به طور خودکار موقعیت لنز را تغییر می دهد یا در برخی موارد حسگر نور دوربین را برای اطمینان از این که نور همیشه به یک سنسور تصویر دوربین منتقل می شود، دوربین در وهله اول. بدون تغییری که در آن نور به سنسور تصویر می رسد (بر خلاف اگر عملکرد تثبیت کننده تصویر نوری وجود ندارد)، تصویر گرفته شده واضح و سازگار با هیچ تار شدن است.

تثبیت کننده تصویر الکترونیکی (EIS)

در مقایسه با OIS، لرزش گیر تصویر الکترونیکی (یا همان لرزش گیر دیجیتال) یک راه حل بر اساس تجزیه و تحلیل تصاویر گرفته شده در حالی که دوربین در حال حرکت است. بنابراین می توان به عنوان یک راه حل واکنش پذیر و نه به عنوان پیشگیرانه در نظر گرفت. از طریق الگوریتم های مختلف، دوربین قادر به تشخیص پیکسل های خارج از مرز زمینه دید استاندارد است (گرفته شده به دلیل حرکت دوربین) و با استفاده از اطلاعات در این پیکسل تصویر الکترونیکی را می توان از قاب به قاب نقل مکان کرد تا تعادل حرکت از این دوربین اطمینان حاصل کنید که ویدیو روشن و تار نیست. با این وجود، این بدان معناست که تصویر نهایی نسبت به قابلیت کامل دوربین کمی کوچکتر است زیرا بعضی از نقاط مرزی تصویر از بین می رود. این می تواند به کاهش کیفیت تصویر منجر شود، اما شدید نیست.

لرزش گیر دوربین مداربسته
لرزش گیر دوربین مداربسته

مشکلات بالقوه

EIS به طور گسترده ای در دوربین های نظارت پذیر به طور عمده استفاده می شود زیرا این یک راه حل مقرون به صرفه تر است زیرا این شامل حرکت قطعات در دوربین مانند OIS نیست.

با این حال، با توجه به ماهیت EIS، دوربین هایی که از این فناوری استفاده می کنند، گاهی اوقات ممکن است اشیاء را که از طریق میدان دید به عنوان ارتعاشات واقعی یا حرکت دوربین منتقل می شوند اشتباه بگیرند. این مشکل در تمایز بین حرکت درک شده و حرکت واقعی دوربین می تواند عملکرد تابع EIS را در زمان اشتباه فعال کند، و تصاویری تولید می کند که در آن پس زمینه در اطراف یک مکان ثابت ثابت حرکت می کند (مانند یک توپ تندرست). اگرچه این مشکل به طور خاصی نیست، اما می تواند به طور کلی فیلم های بی اثر را منجر شود.

خط پایین

برای بسیاری از دوربین های نظارت خارج از منزل، برخی از شکل های تثبیت کننده تصویر لازم است، به ویژه اگر در موقعیت آسیب پذیر به باد، ارتعاشات و یا حرکت دیگر قرار داده شود. نه تنها با لرزش گیر تصویر، تارشدگی را کاهش می دهد و کیفیت تصویر را بهبود می بخشد، اما علاوه بر این، اگر دوربین شما عملکرد لرزش گیر تصویر خوب داشته باشد، گزینه های نصب را بسیار محدود نمی کنید و دوربین را راحت تر نصب می کنید. یکی دیگر از مزایای استفاده از لرزش گیر تصویر این است که کاربران نهایی استفاده از باند استفاده و فضای ذخیره سازی را ذخیره می کند، زیرا فیلم های دوربین حاوی حرکت کمتر و فیلم های تار و در نتیجه فیلم هایی مفید و با کیفیت خواهند بود که علاوه بر غیر قابل استفاده بودن, فضای اضافه ای را بر روی هارد اشغال نخواهد کرد.

OIS به طور کلی توافق شده است که یک شکل موثرتری از تثبیت کننده تصویر از EIS باشد، اما EIS به طور گسترده تر به کار گرفته می شود، زیرا ارزان تر و آسان تر است.

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ نادری طبقه ۴ واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب دوربین مداربسته به هزینه بسیار پایین می باشد.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

X