راهنمای انتخاب لنز دوربین مداربسته مناسب توسط شرکت چشمان بیدار آریا

 انتخاب لنز دوربین مداربسته

"<yoastmark

یکی از دغدغه ها هنگام نصب دوربین مدار بسته خصوصا دوربین مدار بسته صنعتی ،انتخاب نوع لنز دوربین مداربسته lens cctv مناسب برای محل و هدف مورد نظر است. اینکه چه لنزی را برای زوم و فوکوس روی بخشی خاص از محیط انتخاب کنیم یکی از فاکتورهای مهم دوربین مدار بسته می باشد.اهمیت فوکوس لنز در دوربین مداربسته جزو یکی از آپشن های مهم و ضروری برای انتخاب دوربین میباشد.
همانطور که میدانید لنزها در اندازه های متفاوتی در بازار موجودند. که متداولترین آنها لنزهای ۴.۳ ، ۶ ، ۸ ، ۱۲ و یا ۱۶ میلیمتری هستند، که عمدتا این لنزها در دوربین مداربسته مورد استفاده قرار می گیرند و با استفاده از این لنزها میتوان تصاویر مناسبی را برای دوربین مدار بسته خود داشته باشید.
در تصاویر زیر دوربین مداربسته در موقعیت یکسان و فاصله ۱۰ متری از ساختمان روبرو نصب شده است. با تغییر لنزها تصاویر را با هم مقایسه می کنیم. با توجه به تصویر مربوط به لنز ۴.۳ میلیمتری ، واضح است که برای دید کاملتر باید این لنز را انتخاب کنیم. هرچه به لنز ۱۶ میلیمتری پیش می رویم زوم بیشتر شده و دامنه دید کمتر می شود. مثلا برای نصب دوربین مداربسته در گلخانه باید از لنز مخصوص استفاده شود.

لنزهای مختلف دوربین مداربسته

برای اینکه لنز دوربین مداربسته شما قابلیت زوم و فوکس داشته باشید ( جهت آشنایی با مفاهیم زوم و فوکس دوربین مداربسته مقاله آموزشی مربوطه را مطالعه کنید) باید با قدرت دید دوربین مداربسته در لنزهای مختلف آشنا باشید برای این منظور ما برای شما یکسری عکس تهیه کرده ایم که میتوانید دقیقا فرق بین لنزهای مختلف را متوجه شوید.

لنز ۶ میلیمتری دوربین مداربسته :

لنز 6 میلیمتری دوربین مداربسته 

لنز ۸ میلیمتری دوربین مداربسته:

لنز 8 میلیمتری دوربین مداربسته

لنز ۱۲ میلیمتری دوربین مداربسته:

لنز 12 میلیمتری دوربین مداربسته

در جدول زیر زاویه دید بر حسب اندازه CCD دوربین مداربسته گردآوری شده است.
جدول انتخاب لنز

جهت خرید دوربین مداربسته و یا دوربین مداربسته دید در شب به صفحه محصولات دوربین مداربسته بروید.

هچنین برخی از دوربین مداربسته موتورایز میباشند و دارای لنز متحرک میباشند که این امکان را دارند که توسط موس بر روی تصاویر زوم و فوکوس نماید.

با استفاده از لنز دوربین مداربسته شما میتوانید تصاویر سوژه ها را به دوربین نزدیک و یا دور کنید تا سوژه بیشتر در دیدرس دید شما باشه این عمل در دوربین تنها با استفاده از لنز دستی و یا دوربین با لنز اتوماتیک میباشد و میتوانید با استفاده از دستگاه DVR تصویر را زوم و یا عقب برد و یتوانید بر روی سوژه خود زوم کنید این نوع از تکنولوژی جدیدآ در بازار دوربین مداربسته به بازار عرضه شده است.

ما به شما توصیه میکنیم در محلهایی که نیاز به دقت بیشتر دارید از دوربین مداربسته زوم دار استفاده نماید.

برای برخی از جاها ممکن است شما نیاز داشته باشید که فضای بیشتری را پوشش دهید در نتیجه باید از لنز واید مانند ۲.۸ استفاده نمایید که در این صورت وسعت دید شما بیشتر میشود ولی عمق دید شما کم میشود مثلا برای داخل کابین آسانسور این موضوع مناسب است و بهتر است قبل از نصب دوربین مدار بسته حتما با یک نصاب متخصص استفاده نمایید تا به شما دقیقا بگوید و یا نشان بدهد که چه زاویه دیدی برای شما مناسب است، مثلا در برخی از جاها باید از زاویه دید ۳۶۰ درجه استفاده شود تا شما بتوانید تمام زوایای محیط را ببینید ، مانند سالن اجتماعات که لازم است که زاویه دید کلی برای شما ایجاد شود.

نتیجه گیری

ما به شما توصیه میکنیم حتما از نصب دوربین مداربسته برای محل کار یا منزل خود استفاده نمایید و با استفاده از دزدگیر امنیت خود را افزایش دهید.

توصیه میشود برای خرید دوربین مداربسته دید در شب جهت نصب به دستگاه DVR از فروشگاههای معتبر خرید نمایید. در این راستا میتوانید از فروشگاه دوربین مداربسته آریا خرید نمایید و یا نصب دوربین مداربسته فروشگاه خود را به ما بسپارید.

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ امجد طبقه ۴ واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته با هزینه بسیار پایین می باشد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.