loading cctv

مشکلات تصویر در دوربین مداربسته

Rate this post

مشکلات تصویر در دوربین مداربسته

مشکلات تصویر در دوربین مداربسته باعث کاهش کیفیت و کارای دوربین میشود و در مقاله ی مشکلات رایج در دوربین مداربسته به بررسی برخی مشکلات معمول در سیستم نظارت تصویری و ارائه راه حل های آن پرداختیم حال در این مقاله فروشگاه دوربین مداربسته آریا قصد ارائه 5 مشکل تخصصی که در تصاویر دوربین مداربسته رخ میدهد, میپردازد.

مشکلات تصویر در دوربین مداربسته
مشکلات تصویر در دوربین مداربسته

5 مشکل تصویر دوربین مداربسته و چگونگی رفع آنها

در حال حاضر CCTV یکی از مهمترین بخش های سیستم امنیتی است و مردم بیشتر و بیشتر این سیستم را در محل کسب و کار و خانه هایشان نیز نصب می کنند. اما همه ما می دانیم که دوربین مداربسته تجهیزات الکترونیکی است و درست مثل هر وسیله ی الکترونیکی دیگر این سیستم همچنین دارای مشکل خاصی است. بنابراین، اگر شما در حال تلاش برای دانستن بیشتر در مورد این مشکلات هستید، در اینجا 5 CCTV مشکلات مشترک و چگونگی رفع آنها وجود دارد.

تصویر تار در شب

این یک مشکل بسیار رایج با تقریبا تمام سیستم های دوربین مداربسته است که کاملا در روز یا نور روشن کار می کند، اما اگر نور خسته کننده باشد یا زمان شب باشد، دوربین به تصاویر بسیار خفیف تبدیل می شود. به منظور اجتناب از این مشکل، شما فقط باید دوربین خود را فوکوس کنید و بعد از آن تصویر را با نور کم یا در شب نیز واضح و روشن کنید. برای انجام این کار، شما باید فوکوس دوربین خود را برای نور خیره کننده بهینه کنید و همچنین با باز کردن رادیاتور دوربین در پتانسیل کامل آن. این تنظیم تمرکز پشت برای لنزهای زوم بسیار ضروری است و هنگام استفاده از زوم دوربین، تصاویر بهتر را می دهد.

تصویر در دوربین نمایش داده نمی شود

این یک مشکل بسیار رایج در انواع سیستم های دوربین مداربسته است و اغلب این مشکل به علت از دست دادن منبع تغذیه رخ می دهد. بنابراین، اگر از سیستم دوربین مداربسته کم ولتاژ برای سیستم CCTV خود استفاده می کنید و این مشکل را پیدا می کنید، مطمئن شوید فیوز و منبع تغذیه سیستم شما را بررسی می کنید. اگر مشکلی با منبع تغذیه دارید، آن را حل کنید و دوباره امتحان کنید. در صورتی که این مسئله نیست، ممکن است لازم باشد شارژ را در سیم کشی کابل بررسی کنید. برای این کار می توانید کابل را در هر دو انتها جدا کنید و آن را با استفاده از یک متر برای شناسایی مشکل حل کنید و اگر مشکلی پیدا کنید، می توانید کابل آن را جایگزین کنید.

نقاط روشن بر روی مانیتور

اگر شما دوربین CCTV خود را در مقابل هر نور روشن نصب کنید، مطمئنا این مشکل را در مانیتور CCTV خود خواهید یافت. به غیر از این انعکاس نور از هر سطح به سمت دوربین می تواند این مشکل را نیز ایجاد کند. بنابراین، اگر شما این مشکل را برطرف می کنید، برای جلوگیری از این مشکل باید موقعیت دوربین خود را جایگزین کنید. در صورتی که نمی توانید دوربین را در جای دیگری نصب کنید، چراغ های خود را جایگزین کنید تا نور روشن یا انعکاس آن بر روی دوربین CCTV خود را دریافت نکنید.

میله های برفی روی صفحه نمایش

بسیاری از بارها می توانید از میله های برفی یا تصاویر برفی روی مانیتور CCTV خود مشاهده کنید. اگر کابل دوربین شما هر گونه تداخل الکتریکی، سیگنال مغناطیسی یا امواج رادیویی را نسبت به این مشکل در سیستم شما ظاهر می شود. برای اجتناب از این مشکل، همیشه یک کابل دوربین با کیفیت خوب طراحی شده است که برای مقاومت در برابر این رابط ها طراحی شده است. همچنین کابلهای خود را از هر نوع کابل برق یا کابل شبکه نصب کنید، زیرا اگر شما کابلهای دوربین مداربسته را با این کابل ها نصب کنید، شارژ الکتریکی کابل های دیگر این مشکل را در سیستم شما ایجاد می کند و میله های برفی روی مانیتور شما می شود علت این موضوع نویز در دوربین مداربسته است ، و می بایست مشکل نویز در دوربین مدار بسته را رفع نماید.

مشکلات شناسایی

اگر پس از هر حادثه ای با استفاده از کلیپ CCTV نمیتوانید فرد، وسیله نقلیه و یا سایر شیء را شناسایی کنید، لازم است که سیستم CCTV را با خود داشته باشید. خوب، ممکن است صدای کمی خنده دار و باور نکردنی برای شما باشد، اما این یک مشکل بسیار رایج در بسیاری از سیستم های دوربین مدار بسته است و بسیاری از افراد متوجه این مشکل در سیستم دوربین مدار بسته خود را تنها پس از هر گونه حادثه در محل خود. بنابراین، اطمینان حاصل کنید که یک آزمایش در پایان خود با یک وضعیت آزمایشی انجام دهید و مطمئن شوید که این مشکل در سیستم CCTV شما وجود ندارد. در صورت بروز این مشکل با دوربین یا سیستم شما، می توانید مشکل را با قرار دادن دوربین خود در یک زاویه بهتر با تمرکز روشن بر دروازه های ورودی و دیگر مکان های ضروری، از بین ببرید.

بنابراین، اگر قصد دارید یک سیستم جدید در خانه یا دفتر خود داشته باشید، اطمینان حاصل کنید که از محصولات با کیفیت و دارای خدمات پس از فروش که تحت گارانتی هستند استفاده کنید. فروشگاه دوربین مداربسته آریا با ارائه محصولات باکیفیت و معتبر برند infinity که تحت گارانتی طلایی آریا هستند و خدمات حرفه ای پس از فروش دارد در کنار تیم متخصص نصب دوربین مداربسته و تعمیر سیستم نظارت هستند استفاده کنید. در صورتی که شما هر یک از این مشکلات رایج در سیستم CCTV دارید، می دانید که می توانید با تماس با تیم متخصص فروشگاه دوربین مداربسته آریا تماس بگیرید و این مشکلات را به راحتی حل کنید.

10 راه حل برای مشکلات دوربین مداربسته اولین اقدام برای رفع مشکلات دوربین مداربسته می باشد.

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ نادری طبقه ۴ واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته به هزینه بسیار پایین می باشد.

 

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

X