مقایسه تصویر DVR با NVR

مقایسه تصویر DVR با NVR
مقایسه تصویر DVR با NVR

ضبط ویدئو دیجیتال (DVR) و ضبط ویدئوهای شبکه (NVR) قلب هر سیستم دوربین امنیتی هستند. این نتیجه نهایی فیلم ضبط شده شما را مورد انتقاد قرار می دهد، که کل پیچیدگی موجودیت آن است. به طور طبیعی، یک مصرف کننده می خواهد بداند که وضوح تصویر از یک سیستم قبل از تصمیم گیری خرید چه خواهد بود. تمام سایت ما با مواد مربوطه در جستجوی یک تجربه آموزشی خوب برای مهمانان ما پر شده است. این بخش بر روی ویژگی های رزولوشن و آنچه که از آن تشکیل شده است تمرکز می کند.

مقایسه تصویر
مقایسه تصویر

TVL عمودی و افقی (خطوط تلویزیون)

قطعنامه دوربین های دوربین مدار بسته در ابعاد تلویزیون و تلویزیون افقی عمودی و افقی اندازه گیری می شود و اغلب با قابلیت های دوربین و ضبط کننده محدود می شود. سیستم های دوربین مدار بسته از یک سیگنال ویدئویی آنالوگ استفاده می کنند که از مشخصات تلویزیون حاصل می شود. قطعنامه NTSC (کمیته سیستم تلویزیون ملی) و PAL (خط متناوب فاز) دو استاندارد معتبر ویدئوی آنالوگ هستند. آنها فرمت های مناسب برای شبکه های ویدئویی هستند، زیرا رمزگذار های ویدئویی وقتی که آنها سیگنال هایی از فرستادهای دریافت شده از دوربین های آنالوگ دریافت می کنند، قطعنامه های شفاف را ارائه می دهند. در دنیای NTSC طبقه بندی واقعی “D1” شامل ۷۲۰×۴۸۰ پیکسل می شود. در دنیای ضبط ویدئویی دیجیتال (DVR) شما نوعی از نوع D1 را خواهید داشت، اگر بخواهید، که یک نسبت پیکسل ۷۰۴×۴۸۰ است، همچنین به عنوان ۴CIF نامیده می شود. برای من دقیقا توصیف مفهوم حل و فصل یک ویدیو آنالوگ به شیوه ای ساده و دشوار است. ابتدا با درک تفاوت بین یک خط TVL و یک پیکسل شروع کنید. رزولوشن در یک تصویر آنالوگ یا دیجیتال شبیه است، اما برخی از تفاوت های حیاتی در تعریف آن وجود دارد. همانطور که قبلا گفتم، یک ویدیو آنالوگ تصویری است که از خطوط تلویزیون تشکیل شده است، زیرا فناوری ویدئوی آنالوگ از صنعت تلویزیون مشتق شده است. در یک سیستم دیجیتال، یک تصویر از پیکسل مربع ساخته شده است. این تصویر بیش از ۴۸۰ خط افقی فعال تشکیل شده است. هنگامی که تصویر به DVR ارسال می شود، اولین فیلد از ۲۴۰ عدد صفر با شماره دوم و دوم فیلد ۲۴۰ عدد صفر عدد ارسال می شود. این اتفاق می افتد در سرعت ۶۰ فیلد (یا “I” فریم) در ثانیه. میدان های عجیب و غریب و حتی یک خط جداگانه افست می شوند، بنابراین هنگامی که در دنباله سریع (۶۰ فیلد در هر ثانیه) مشاهده می شوند آنها را به یکدیگر برای تعریف کامل تصویر، معمولا به عنوان یک قاب نامیده می شود، که از ۲ × ۲۴۰ (۴۸۰) خط ساخته شده است. این ویدیو به صورت interlaced نامیده می شود.

مقایسه تصویر DVR با NVR
مقایسه تصویر DVR با NVR

فرق بین TVL و پیکسل

ابتدا با درک تفاوت بین یک خط TVL و یک پیکسل شروع کنید. رزولوشن در یک تصویر آنالوگ یا دیجیتال شبیه است، اما برخی از تفاوت های حیاتی در تعریف آن وجود دارد. همانطور که قبلا گفتم، یک ویدیو آنالوگ تصویری است که از خطوط تلویزیون تشکیل شده است، زیرا فناوری ویدئوی آنالوگ از صنعت تلویزیون مشتق شده است. در یک سیستم دیجیتال، یک تصویر از پیکسل مربع ساخته شده است. این تصویر بیش از ۴۸۰ خط افقی فعال تشکیل شده است. هنگامی که تصویر به DVR ارسال می شود، اولین فیلد از ۲۴۰ عدد صفر با شماره دوم و دوم فیلد ۲۴۰ عدد صفر عدد ارسال می شود. این اتفاق می افتد در سرعت ۶۰ فیلد (یا “I” فریم) در ثانیه. میدان های عجیب و غریب و حتی یک خط جداگانه افست می شوند، بنابراین هنگامی که در دنباله سریع (۶۰ فیلد در هر ثانیه) مشاهده می شوند آنها را به یکدیگر برای تعریف کامل تصویر، معمولا به عنوان یک قاب نامیده می شود، که از ۲ × ۲۴۰ (۴۸۰) خط ساخته شده است. این ویدیو به صورت interlaced نامیده می شود.

رزولوشن در یک تصویر آنالوگ یا دیجیتال شبیه است، اما برخی از تفاوت های حیاتی در تعریف آن وجود دارد. همانطور که قبلا گفتم، یک ویدیو آنالوگ تصویری است که از خطوط تلویزیون تشکیل شده است، زیرا فناوری ویدئوی آنالوگ از صنعت تلویزیون مشتق شده است. در یک سیستم دیجیتال، یک تصویر از پیکسل مربع ساخته شده است. این تصویر بیش از ۴۸۰ خط افقی فعال تشکیل شده است. هنگامی که تصویر به DVR ارسال می شود، اولین فیلد از ۲۴۰ عدد صفر با شماره دوم و دوم فیلد ۲۴۰ عدد صفر عدد ارسال می شود. این اتفاق می افتد در سرعت ۶۰ فیلد (یا “I” فریم) در ثانیه. میدان های عجیب و غریب و حتی یک خط جداگانه افست می شوند، بنابراین هنگامی که در دنباله سریع (۶۰ فیلد در هر ثانیه) مشاهده می شوند آنها را به یکدیگر برای تعریف کامل تصویر، معمولا به عنوان یک قاب نامیده می شود، که از ۲ × ۲۴۰ (۴۸۰) خط ساخته شده است. این ویدیو به صورت interlaced نامیده می شود.

مقایسه تصویر DVR با NVR
مقایسه تصویر DVR با NVR
مقایسه تصویر DVR با NVR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *