loading cctv

مقایسه تصویر dvr با nvr

Rate this post

مقایسه تصویر DVR با NVR

مقایسه تصویر ِDVR با NVR
مقایسه تصویر ِDVR با NVR

یک سیستم امنیتی DVR یا NVR انتخابی است که باید قبل از نصب یک سیستم نظارت دوربین انجام دهید. و این انتخاب بسیار مهم است، زیرا هزینه ها، نصب و کیفیت ویدئو نهایی را که می توانید انتظار آن را تعیین می کند، تعیین می کند.

در این پست، شما همه چیز را که شما باید در مورد DVR و NVR بدانید، به شما کمک می کند تا همه تفاوت های عمده بین NVR و DVR را درک کنید، بهترین ضبط کننده برای دوربین های خود را پیدا کرده، و راه حل مدرن برای آینده را برای امنیت بالا.

NVR , DVR و HVR چیست؟

NVR برای ضبط ویدئوی شبکه ایستادگی می کند و یک ضبط کننده NVR فیلم ها را به صورت دیجیتال ذخیره می کند تا درایو دیسک سخت ذخیره شود، بنابراین می توانید در صورت نیاز، مشاهده، پخش و ضبط را بارگیری کنید. معمولا سیستم NVR با دوربین های IP (پروتکل اینترنت) برای ارائه سیگنال های دیجیتال استفاده می شود.

دو نوع NVR وجود دارد: PoE NVR با پورت RJ45 برای اتصال دوربین های PoE و NVR WiFi بدون پورت های ورودی دوربین، زیرا دوربین های Wi-Fi را به صورت بی سیم به هم متصل می کند.

مقایسه تصویر ِDVR با NVR
مقایسه تصویر ِDVR با NVR

1. پورت RJ45 برای اتصال دوربین های PoE
2. پورت eSATA برای اتصال دیسک های خارجی دیسک
3. پورت VGA و HDMI برای اتصال مانیتور
4. پورت LAN برای اتصال روتر

DVR برای دستگاه ضبط ویدئویی دیجیتال است و ضبط کننده DVR موجب صرفه جویی در فیلم های آنالوگ در استاندارد NTSC یا PAL به درایو داخلی ساخته شده است. و معمولا، یک سیستم DVR با دوربین های امنیتی آنالوگ کار می کند.

مقایسه تصویر ِDVR با NVR
مقایسه تصویر ِDVR با NVR

1. پورت کواکسیال برای اتصال دوربین های PoE
2. پورت eSATA برای اتصال دیسک های خارجی دیسک
3. پورت VGA و HDMI برای اتصال مانیتور
4. پورت LAN برای اتصال روتر

در مورد HVR شنیده اید؟ HVR دقیقا چیست؟ به سادگی، HVR (ضبط ویدئویی هیبریدی) ترکیبی از DVR و NVR است که می تواند با هر دو دوربین های آنالوگ مانند DVR ها و دوربین های IP مانند NVR ها کار کند. سیستم HVR معمولا قیمت بسیار بالایی دارد (بیش از 1000 دلار) و جریان اصلی در بازار نیست.

توجه: به طور کلی، سیستم های NVR و DVR را با 4 کانال، 8 کانال و 16 کانال ببینید. این کانال ها نشان دهنده اینکه چند دوربین ممکن است در یک زمان مشخص در سیستم نصب شوند. به عنوان مثال، یک DVR 16 کانال به معنی شما می توانید تا 16 دوربین در حال اجرا در سیستم داشته باشید.

چگونه NVR / DVR کار می کند؟

NVR (ضبط ویدئویی شبکه) به سادگی فیلم های پردازش شده را از دوربین های IP ذخیره می کند. بدیهی است که یک سیستم NVR نیازی به سخت افزار پردازش ویدیویی اختصاصی ندارد. در مقابل، DVR (ضبط کننده ویدئویی دیجیتال) دارای یک تراشه کوچک برای رمزگذاری و پردازش فیلم های آنالوگ به فرمت دیجیتال است تا قبل از مشاهده و پخش ضبط.

مقایسه تصویر ِDVR با NVR
مقایسه تصویر ِDVR با NVR

هر دو NVR و DVR مسئول ضبط ویدئو و ذخیره سازی هستند. پس از اتصال با یک مانیتور، دوربین های NVR و DVR می توانند به راحتی دسترسی داشته باشند، دستکاری و پیکربندی شوند.

و سیستم امنیتی NVR یا DVR نیازی به اتصال به اینترنت برای کار ندارد!

اگر می خواهید سیستم های NVR یا DVR برای ضبط بر روی هارد دیسک ذخیره کنید تا بتوانید در صورت لزوم به عقب برگردید، دوربین های NVR / DVR (سیمی یا بی سیم) نیازی به اتصال به اینترنت ندارند (نیازی به اتصال به روتر شما نیست ) دوربین های DVR / NVR شروع به ضبط در شبکه اختصاصی خود خواهند نمود.

فقط زمانی که شما نیاز به دیدن سیستم های دوربین DVR / NVR خارج از سایت دارید، باید آن را به یک روتر وصل کنید.

NVR و DVR، تفاوت چیست؟

تفاوت DVR و NVR عمدتا با روش کار آنها متفاوت است. NVR (ضبط ویدئویی شبکه) فیلم ها را از اترنت و یا دوربین های IP مبتنی بر WiFi ذخیره می کند. و یک DVR (ضبط کننده ویدئویی دیجیتال) رمزنگاری، فشرده سازی و فیلم ها را از طریق اتصال BNC از دوربین های مبتنی بر آنالوگ یا کواکسیکال ذخیره می کند.

DVR یا NVR، کدام یک را انتخاب کنید؟

با درک آنچه سیستم NVR و DVR است و تفاوت آنها، بیایید مزایا و معایب NVR و DVR را بررسی کنیم، و سپس متوجه خواهید شد که کدام یک برای شما بهتر است.

انتخاب بین DVR و NVR باید مقاله آموزشی مربوطه را مطالعه نماید.

برای مقایسه سریع بین ضبط کننده NVR و ضبط کننده DVR، جدول زیر را بررسی کنید، و بعد به جزئیات و تصاویر و ویدیوها توضیح خواهم داد.

سیستم NVR قبلا تبدیل به جریان اصلی این عصر اینترنت شده است. بسیاری از تولید کنندگان دوربین های امنیتی خط تولید خود را با سیستم های NVR بیشتر و بیشتر گسترش داده اند. بسیاری از صاحبان خانه مبادله از ضبط DVR به NVRs. و همه این به دلایل بزرگ اتفاق افتاد.

مقایسه تصویر ِDVR با NVR
مقایسه تصویر ِDVR با NVR

یکی از فاکتورهای مهم در خرید تجهیزات دوربین مداربسته توجه به فریم ریت دوربین مداربسته می باشد، میتوانید مقاله آموزشی دوربین مداربسته را در اینخصوص مطالعه نماید.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

X