مقایسه دوربین 2مگاپیکسل و 5 مگاپیکسل AHD

مقایسه دوربین ۲مگاپیکسل و ۵ مگاپیکسل AHD

برای مقایسه دوربین ۲مگاپیکسل و ۵ مگاپیکسل AHD باید در مورد این دو نوع کیفیت دوربین مداربسته اطلاعات فنی داشته باشید تا بتوانید بهترین انتخاب بین این دو کیفیت از دوربین مداربسته را داشته باشید با توجه به اینکه این نوع از دوربین مداربسته به تازگی وارد ایران شده است توصیه میکنیم حتما مقاله آموزشی مروبطه را مطالعه کنید تا با چند و چون این نوع دوربین مداربسته AHD آشنا شوید این بهترین کار برای یک نصاب دوربین مداربسته متبحر میباشد که نسبت به دانش روز آپدیت باشد و اطلاعات کافی در این زمنیه داشته باشد.

تعریف دوربین مداربسته ۵MP

دوربین های امنیتی ۵MP (1920p) دوربین هایی با کیفیت عالی هستند که تصاویر ۵ مگاپیکسلی AHD با کیفیت با سنسور تصویر دوربین پیشرفته را ضبط می کنند.

به طور معمول ، دوربین مدار بسته ۵MP ، بسته به مارک و نوع دوربین ، از وضوح بالای ۳۰۷۲ * ۱۷۲۸ یا ۲۵۶۰ * ۱۹۲۰ برخوردار است.

هر پیکسل اضافه شده از دوربین های ۵ مگاپیکسلی وضوح تصویر را بهبود می بخشد.

بنابراین دوربین امنیتی ۵ مگاپیکسلی ایده آل است که در خارج از منزل برای شناسایی واضح چهره های انسان و شماره صفحه استفاده می شود ، یا برای جزئیات غنی از اشیاء دور از خانه قرار می گیرد.

دوربین مداربسته ۲MP در مقابل ۳MP در مقابل ۴MP در مقابل ۵MP دوربین های امنیتی

برخی از شما ممکن است از دوربین های آنالوگ یا دوربین های ۱۰۸۰p استفاده کرده و یک نسخه ارتقا را در نظر بگیرید.

یا ممکن است شما به سادگی بخواهید یک دوربین با کیفیت بالا باشد که وضوح را ثبت کند و در مورد دوربین های مدار بسته ۵ مگاپیکسلی مرسوم ، فکر کند.

آیا دوربین امنیتی ۵MP ارزش سرمایه گذاری شما را دارد؟

پاسخ بله مطلق است. (در واقع ، دوربین IP 5MP بسیار مقرون به صرفه است.)

نمودار مقایسه اختلاف وضوح بین دوربین های امنیتی ۱۰۸۰p ، ۳MP ، ۴MP و ۵MP را نشان می دهد:

نوع دوربین مداربسته رزولوشین پیکسل
دوربین مداربسته آنالوگ ۷۲۰*۴۸۰ ۰.۴مگاپیکسل
دوربین مداربسته۱.۳مگاپیکسل ۱۲۸۰*۷۲۰ ۰.۹مگاپیکسل
دوربین مداربسته ۲ مگاپیکسل ۱۹۲۰*۱۰۸۰ ۲ مگاپیکسل
دوربین مداربسته ۴ مگاپیکسل ۲۵۶۰*۱۴۴۰ ۴ مگاپیکسل
دوربین مداربسته ۵ مگاپیکسل ۲۵۶۰*۱۹۲۰ ۵ مگاپیکسل
این مطلب را هم بخوانید!  قابلیت تشخیص حرکت در دوربین مدار بسته

جدول مقایسه دوربین ۲مگاپیکسل و ۵ مگاپیکسل AHD

توجه: نمونه های ویدئویی که با چشمان خود می بینید ممکن است تفاوت زیادی بین دوربین های امنیتی ۴MP و ۵MP نشان ندهند ، اما دوربین های IP 5MP قطعاً شانس بهتری برای کمک به فهمیدن جزئیات در هنگام عکسبرداری دارند. اشیاء دور مانند ۳۰ فوت دور.

طبق آخرین تکنولوژی در سال ۱۳۹۹: ما همچنین در مقایسه با کیفیت تصویر در بین دوربین های ۴K ، ۱۴۴۰p و ۱۰۸۰p در یک پست پوشش داده ایم. اگر می خواهید تفاوت های کیفیت تصویر را بفهمید حتما مقاله آموزشی دوربین مداربسته مربوطه را مطالعه نماید تا در مقایسه دوربین ۲مگاپیکسل و ۵ مگاپیکسل AHD بهتر کمک کند.

مقایسه دوربین 2مگاپیکسل و 5 مگاپیکسل AHD
مقایسه دوربین ۲مگاپیکسل و ۵ مگاپیکسل AHD

مزایایی دوربین مداربسته ۵مگاپیکسل

یک دوربین امنیتی ۵ مگاپیکسلی باید تصاویر بهتری را با وضوح و کیفیت تصویر به معنای زیبایی شناختی ضبط کند یعنی تصاویر دوربین مداربسته این نوع از دوربینها باید کیفیت به مراتب بالاتری داشته باشد(برای مقایسه دوربین ۲مگاپیکسل و ۵ مگاپیکسل AHD باید حتما این اطلاعات را بدانید):

مزیت شماره ۱ وضوح بهتر

دوربین های امنیتی ۵ مگاپیکسلی به لطف وضوح بهبود یافته ، وضوح بهتری نسبت به دوربین های مگاپیکسلی کم دارند. به عنوان مثال ، دوربین IP 5MP مطمئناً حداقل دو برابر واضح تر از دوربین های ۲MP (1080p) است.

مزیت شماره ۲ کیفیت تصویر بهتر

همه دوربین های امنیتی ۵ مگاپیکسلی تصاویر با کیفیت ۵ مگاپیکسلی را ارائه نمی دهند ، و یک دوربین IP واقعی REAL 5MP نه تنها وضوح بهتری دارد بلکه از نظر زیبایی شناسی نیز از خلوص و تعادل رنگ بهتری برخوردار است.

مزیت شماره ۳ سنسور تصویر دوربین امنیتی ۵MP و زاویه دید بیشتر

برخی از دوربین های امنیتی ۵MP رزولوشن خود را بدون به روزرسانی سنسور و تطبیق لنزها بهبود بخشیدند ،در نتیجه زاویه دید دوربین افزایش میابد.

به طور کلی ، دوربین AHD 5MP باید سنسور تصویر بزرگتر و لنزهای بهتری برای تولید تصاویر واقعی ۵ مگاپیکسلی و در وضوح و عملکرد رنگ داشته باشد.

به همین دلیل دوربین های امنیتی  INFINITY 5MP سنسور تصویر خود را به اندازه بزرگتر و لنزهای تطبیق ۱ / ۲.۹ ارتقاء دادند تا تصاویر با کیفیت بالا ۵MP واقعی را تضمین کنند و یکی از مهمترین فاکتورها در زمینه مقایسه دوربین ۲مگاپیکسل و ۵ مگاپیکسل AHD میباشد.

چرا یک دوربین امنیتی ۵ مگاپیکسلی خریداری می کنید

شاید شما از مزایای جالب دوربینهای امنیتی با کیفیت در رنج مگاپیکسلی شنیده باشید و اعدادی مانند۱ مگا÷یکسل و ۲ مگاپیکسل  را بدانید ولی جالب است بدانید که دوربین های امنیتی ۵ مگاپیکسلی ، همه آنها را با یک روش فراتر از حد معمول در دوربین های مداربسته می دانند. و در اینجا ۳ دلیل مهم برای خرید دوربین مدار بسته ۵ مگاپیکسلی در اینجا ذکر شده است.

این مطلب را هم بخوانید!  دوربین اتاق کودک

دوربین امنیتی ۵MP تصاویر واضح تر را ضبط می کند و شما می دانید که شناسایی چهره و پلاک انسان به وضوح بسیار بالا و زاویه خوبی برای گرفتن آنها احتیاج دارد. و دوربین های امنیتی ۵MP بهترین امکان را برای به دست آوردن آنچه مورد نیاز شما را فراهم می کنند و برای شما تصاویر بهتری را ضبط میکند و شما قادر به تشخیص جزییات در تصاویر دوربین مداربسته هستید.

علاوه بر این ، دوربین امنیتی ۵MP این روزها به یک نوع ضرورت در زندگی در ایران تبدیل شده است و شما حتما باید برای افزایش امنیت محل زندگی و یا کسب و کار خود از بهترین نوع دوربین مداربسته استفاده نمایید .

توجه: به طور کلی برای شناسایی شماره پلاک ماشین و چهره افراد در روز و شب به حداقل رزولوشن ۱۰۸۰p نیاز خواهید داشت و یا با وضوح بهتر ،با استفاده از دوربین مداربسته AHD 5Mp وضوح بهتری را نشان می دهد. خوب ، بعضی از دوربین های امنیتی مگاپیکسلی بالاتر ، مانند دوربین های IP 10MP ، معمولاً در مواقع تخصصی استفاده می شوند ، دوربین مداربسته با کیفیت یکی از ارکان مهم در زمینه افزایش امنیت محل زندگی است.

پس با مقایسه دوربین ۲مگاپیکسل و ۵ مگاپیکسل AHD به این نتیجه رسیدیم که بهترین کیفیت دوربین مداربسته را برای شما داشته باشیم.

نتیجه گیری برای انتخاب دوربین ۵مگاپیکسل و یا ۲مگاپیکسل

ما به شما توصیه میکنیم حتما از نصب دوربین مدار بسته برای محل کار یا منزل خود استفاده نمایید و با استفاده از مشاوره رایگان ما در زمینه مقایسه دوربین ۲مگاپیکسل و ۵ مگاپیکسل AHD بهترین کیفیت دوربین مداربسته را برای خود داشته باشید.

توصیه میشود برای خرید دوربین مداربسته جهت نصب به دستگاه DVR از فروشگاههای معتبر خرید نمایید. در این راستا میتوانید از فروشگاه دوربین مداربسته آریا خرید نمایید و یا مشاوره در مورد دوربین مداربسته خود را به ما بسپارید.

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ نادری طبقه ۴ واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته با هزینه بسیار پایین می باشد.

رای دهید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *