مقایسه دوربین 2مگاپیکسل و 5 مگاپیکسل AHD

برای مقایسه دوربین 2مگاپیکسل و 5 مگاپیکسل AHD باید در مورد این دو نوع کیفیت دوربین مداربسته اطلاعات فنی داشته باشید تا بتوانید بهترین انتخاب بین این دو کیفیت از دوربین مداربسته را داشته باشید با توجه به اینکه این نوع از دوربین مداربسته به تازگی وارد ایران شده است توصیه میکنیم حتما مقاله آموزشی مروبطه را مطالعه کنید تا با چند و چون این نوع دوربین مداربسته AHD آشنا شوید این بهترین کار برای یک نصاب دوربین مداربسته متبحر میباشد که نسبت به دانش روز آپدیت باشد و اطلاعات کافی در این زمنیه داشته باشد.

تعریف دوربین مداربسته 5MP

دوربین های امنیتی 5MP (1920p) دوربین هایی با کیفیت عالی هستند که تصاویر 5 مگاپیکسلی AHD با کیفیت با سنسور تصویر دوربین پیشرفته را ضبط می کنند.

به طور معمول ، دوربین مدار بسته 5MP ، بسته به مارک و نوع دوربین ، از وضوح بالای 3072 * 1728 یا 2560 * 1920 برخوردار است.

هر پیکسل اضافه شده از دوربین های 5 مگاپیکسلی وضوح تصویر را بهبود می بخشد.

بنابراین دوربین امنیتی 5 مگاپیکسلی ایده آل است که در خارج از منزل برای شناسایی واضح چهره های انسان و شماره صفحه استفاده می شود ، یا برای جزئیات غنی از اشیاء دور از خانه قرار می گیرد.

دوربین مداربسته 2MP در مقابل 3MP در مقابل 4MP در مقابل 5MP دوربین های امنیتی

برخی از شما ممکن است از دوربین های آنالوگ یا دوربین های 1080p استفاده کرده و یک نسخه ارتقا را در نظر بگیرید.

یا ممکن است شما به سادگی بخواهید یک دوربین با کیفیت بالا باشد که وضوح را ثبت کند و در مورد دوربین های مدار بسته 5 مگاپیکسلی مرسوم ، فکر کند.

آیا دوربین امنیتی 5MP ارزش سرمایه گذاری شما را دارد؟

پاسخ بله مطلق است. (در واقع ، دوربین IP 5MP بسیار مقرون به صرفه است.)

نمودار مقایسه اختلاف وضوح بین دوربین های امنیتی 1080p ، 3MP ، 4MP و 5MP را نشان می دهد:

نوع دوربین مداربسته رزولوشین پیکسل
دوربین مداربسته آنالوگ 720*480 0.4مگاپیکسل
دوربین مداربسته1.3مگاپیکسل 1280*720 0.9مگاپیکسل
دوربین مداربسته 2 مگاپیکسل 1920*1080 2 مگاپیکسل
دوربین مداربسته 4 مگاپیکسل 2560*1440 4 مگاپیکسل
دوربین مداربسته 5 مگاپیکسل 2560*1920 5 مگاپیکسل

جدول مقایسه دوربین 2مگاپیکسل و 5 مگاپیکسل AHD

توجه: نمونه های ویدئویی که با چشمان خود می بینید ممکن است تفاوت زیادی بین دوربین های امنیتی 4MP و 5MP نشان ندهند ، اما دوربین های IP 5MP قطعاً شانس بهتری برای کمک به فهمیدن جزئیات در هنگام عکسبرداری دارند. اشیاء دور مانند 30 فوت دور.

طبق آخرین تکنولوژی در سال 1399: ما همچنین در مقایسه با کیفیت تصویر در بین دوربین های 4K ، 1440p و 1080p در یک پست پوشش داده ایم. اگر می خواهید تفاوت های کیفیت تصویر را بفهمید حتما مقاله آموزشی دوربین مداربسته مربوطه را مطالعه نماید تا در مقایسه دوربین 2مگاپیکسل و 5 مگاپیکسل AHD بهتر کمک کند.

مقایسه دوربین 2مگاپیکسل و 5 مگاپیکسل AHD

مقایسه دوربین 2مگاپیکسل و 5 مگاپیکسل AHD

مزایایی دوربین مداربسته 5مگاپیکسل

یک دوربین امنیتی 5 مگاپیکسلی باید تصاویر بهتری را با وضوح و کیفیت تصویر به معنای زیبایی شناختی ضبط کند یعنی تصاویر دوربین مداربسته این نوع از دوربینها باید کیفیت به مراتب بالاتری داشته باشد(برای مقایسه دوربین 2مگاپیکسل و 5 مگاپیکسل AHD باید حتما این اطلاعات را بدانید):

مزیت شماره 1 وضوح بهتر

دوربین های امنیتی 5 مگاپیکسلی به لطف وضوح بهبود یافته ، وضوح بهتری نسبت به دوربین های مگاپیکسلی کم دارند. به عنوان مثال ، دوربین IP 5MP مطمئناً حداقل دو برابر واضح تر از دوربین های 2MP (1080p) است.

مزیت شماره 2 کیفیت تصویر بهتر

همه دوربین های امنیتی 5 مگاپیکسلی تصاویر با کیفیت 5 مگاپیکسلی را ارائه نمی دهند ، و یک دوربین IP واقعی REAL 5MP نه تنها وضوح بهتری دارد بلکه از نظر زیبایی شناسی نیز از خلوص و تعادل رنگ بهتری برخوردار است.

مزیت شماره 3 سنسور تصویر دوربین امنیتی 5MP و زاویه دید بیشتر

برخی از دوربین های امنیتی 5MP رزولوشن خود را بدون به روزرسانی سنسور و تطبیق لنزها بهبود بخشیدند ،در نتیجه زاویه دید دوربین افزایش میابد.

به طور کلی ، دوربین AHD 5MP باید سنسور تصویر بزرگتر و لنزهای بهتری برای تولید تصاویر واقعی 5 مگاپیکسلی و در وضوح و عملکرد رنگ داشته باشد.

به همین دلیل دوربین های امنیتی  INFINITY 5MP سنسور تصویر خود را به اندازه بزرگتر و لنزهای تطبیق 1 / 2.9 ارتقاء دادند تا تصاویر با کیفیت بالا 5MP واقعی را تضمین کنند و یکی از مهمترین فاکتورها در زمینه مقایسه دوربین 2مگاپیکسل و 5 مگاپیکسل AHD میباشد.

چرا یک دوربین امنیتی 5 مگاپیکسلی خریداری می کنید

شاید شما از مزایای جالب دوربینهای امنیتی با کیفیت در رنج مگاپیکسلی شنیده باشید و اعدادی مانند1 مگا÷یکسل و 2 مگاپیکسل  را بدانید ولی جالب است بدانید که دوربین های امنیتی 5 مگاپیکسلی ، همه آنها را با یک روش فراتر از حد معمول در دوربین های مداربسته می دانند. و در اینجا 3 دلیل مهم برای خرید دوربین مدار بسته 5 مگاپیکسلی در اینجا ذکر شده است.

دوربین امنیتی 5MP تصاویر واضح تر را ضبط می کند و شما می دانید که شناسایی چهره و پلاک انسان به وضوح بسیار بالا و زاویه خوبی برای گرفتن آنها احتیاج دارد. و دوربین های امنیتی 5MP بهترین امکان را برای به دست آوردن آنچه مورد نیاز شما را فراهم می کنند و برای شما تصاویر بهتری را ضبط میکند و شما قادر به تشخیص جزییات در تصاویر دوربین مداربسته هستید.

علاوه بر این ، دوربین امنیتی 5MP این روزها به یک نوع ضرورت در زندگی در ایران تبدیل شده است و شما حتما باید برای افزایش امنیت محل زندگی و یا کسب و کار خود از بهترین نوع دوربین مداربسته استفاده نمایید .

توجه: به طور کلی برای شناسایی شماره پلاک ماشین و چهره افراد در روز و شب به حداقل رزولوشن 1080p نیاز خواهید داشت و یا با وضوح بهتر ،با استفاده از دوربین مداربسته AHD 5Mp وضوح بهتری را نشان می دهد. خوب ، بعضی از دوربین های امنیتی مگاپیکسلی بالاتر ، مانند دوربین های IP 10MP ، معمولاً در مواقع تخصصی استفاده می شوند ، دوربین مداربسته با کیفیت یکی از ارکان مهم در زمینه افزایش امنیت محل زندگی است.

پس با مقایسه دوربین 2مگاپیکسل و 5 مگاپیکسل AHD به این نتیجه رسیدیم که بهترین کیفیت دوربین مداربسته را برای شما داشته باشیم.

نتیجه گیری برای انتخاب دوربین 5مگاپیکسل و یا 2مگاپیکسل

ما به شما توصیه میکنیم حتما از نصب دوربین مدار بسته برای محل کار یا منزل خود استفاده نمایید و با استفاده از مشاوره رایگان ما در زمینه مقایسه دوربین 2مگاپیکسل و 5 مگاپیکسل AHD بهترین کیفیت دوربین مداربسته را برای خود داشته باشید.

توصیه میشود برای خرید دوربین مداربسته جهت نصب به دستگاه DVR از فروشگاههای معتبر خرید نمایید. در این راستا میتوانید از فروشگاه دوربین مداربسته آریا خرید نمایید و یا مشاوره در مورد دوربین مداربسته خود را به ما بسپارید.

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ نادری طبقه ۴ واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته با هزینه بسیار پایین می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *