آموزش و مقاله, دوربین مداربسته ایرانی

نحوه اتصال یک دوربین مداربسته HD به تلویزیون از طریق HDMI

اتصال دوربین مداربسته به تلویزیون

چگونه یک دوربین مداربسته را به طور مستقیم به مانیتور تلویزیون وصل کنیم؟ برای اتصال دوربین مداربسته به تلویزیون شما نیاز به یکسری ابزار و وسیله دارید که به طور مفصل در زیر آموزش(نحوه اتصال یک دوربین مداربسته HD به تلویزیون از طریق HDMI) داده شده است و شما میتوایند دوربین مداربسته خود را مستقیما به تلویزیون متصل کنید بدون اینکه بخواهید از دستگاه DVR استفاده کنید.

در این مقاله میخواهیم وصل كردن دوربين به تلويزيون را به صورت ویدئویی و کاملا کاربردی به شما آموزش بدهیم پس تا انتهای این مقاله آموزشی در خصوص اتصال مستقیم دوربین مداربسته به تلویزیون را خیلی دقیق و واضح به شما آموزش بدهیم.

گاهی اوقات مشتریان نمی خواهند تصاویر ویدئوی نظارت را ضبط کنند و فقط می خواهند ویدیو زنده را از یک دوربین CCTV بر روی تلویزیون یا مانیتور نمایش دهند. این مقاله توضیح می دهد که چگونه دوربین مداربسته آنالوگ به طور مستقیم به تلویزیون / مانیتور وصل شود و چه تجهیزات لازم برای انجام آن باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوربین مداربسته آنالوگ و محصولات برند معتبر INFINITY به مقاله معرفی دوربین مداربسته آنالوگ در دوربین مداربسته رجوع کنید.

از آنجا که دوربین های مداربسته سیگنال های ویدیویی آنالوگ / کامپوزیت را ارسال می کنند، این ویدئو به طور مستقیم با تلویزیون هایی که یک ورودی ویدئو RCA کامپوزیت دارند، سازگار است.

نکته

اگرچه ما در این مقاله از یک دوربین IR Bullet infinity10053 استفاده کردیم، هر دوربین آنالوگ که یک ویدیو BNC دارد، می تواند در اینجا استفاده شود. همچنین در نمونه ما از کابل پیش ساخته شده کابل ابهر استفاده شده است، زیرا آنها بسیار آسان برای استفاده هستند، اما شما همچنین می توانید از کابل کواکسیال RG59 استفاده کنید اگر آنها ترجیح می دهید کابل را به اندازه دقیق که نیاز دارید قطع کنید.

در نظر داشته باشید که اتصال دوربین مداربسته به تلویزیون کار پیچیده ای نیست و شما تنها کافی است که نسبت به شناسایی یک رابط بین دستگاه DVR و تلویزیون خودتان را پیدا کنید، منظزور از رابط چیست؟ منظور HDMI -VGA و یا AV میباشد که هر کدام از تصاویر آنها را در زیر مشاهده میکنید.

ابتدا کافی است که ببینید تلویزیون شما کدامیکی از این ورودی ها را دار و سپس با تهیه کابل مربوطه، ارتباط فیزیکی بین دستگاه DVR و تلویزیون خودتان را برقرار میکنید.

اتصال مستقیم دوربین مداربسته به تلویزیون

اتصال مستقیم دوربین مداربسته به تلویزیون

اتصال مستقیم دوربین مداربسته به تلویزیون

برای اتصال مستقیم دوربین مداربسته به تلویزیون، شما به چندین ابزار و کابل ممکن است نیاز داشته باشید، اعم از کابل‌های ویدئویی و تجهیزات مرتبط. این وابسته به نوع دوربین مداربسته و تلویزیون شما متغیر است. در ادامه، یک روش عمومی برای اتصال دوربین مداربسته به تلویزیون توضیح داده شده است:

 1. مطمئن شوید کابل‌های مناسب را دارید:

  • اگر دوربین مداربسته شما دارای خروجی HDMI است، از یک کابل HDMI استفاده کنید.
  • اگر دوربین دارای خروجی ویدئویی آنالوگ (مثل BNC یا RCA) است، باید از یک کابل ویدئویی مناسب استفاده کنید. برای این کار، اگر تلویزیون شما دارای ورودی ویدئویی آنالوگ باشد، یک کابل مثل RCA به RCA (یعنی کابل دارای سوکت‌های نر و ماده‌ای RCA باشد) را بخرید.
 2. اتصال دوربین به تلویزیون:

  • اگر دوربین دارای منبع تغذیه مجزا باشد، آن را به منبع تغذیه متصل کنید.
  • اتصال کابل ویدئویی دوربین به ورودی مربوطه تلویزیون (مثل HDMI یا ورودی ویدئو آنالوگ) انجام دهید.
 3. روشن کردن دوربین و تلویزیون:

  • دوربین مداربسته را روشن کنید.
  • تلویزیون را هم روشن کنید و ورودی مناسب را انتخاب کنید. برای تلویزیون‌های جدیدتر با ورودی HDMI، ورودی HDMI را انتخاب کنید. برای تلویزیون‌های قدیمی‌تر با ورودی ویدئو آنالوگ، منبع ویدئویی متناسب را انتخاب کنید.
 4. تنظیمات تلویزیون:

  • بسته به تلویزیون شما، ممکن است نیاز به تنظیمات اضافی داشته باشید تا ورودی مناسب انتخاب شود یا تصویر به درستی نمایش داده شود. از دستورالعمل‌های تلویزیون خود پیروی کنید تا بتوانید وصل كردن دوربين به تلويزيون را خودتان به تنهایی انجام بدهید.
 5. تماشای تصویر:

  • حالا شما باید تصویر دوربین مداربسته را روی تلویزیون خود ببینید. تصویر دوربین باید بلافاصله در صفحه تلویزیون شما نمایش داده شود.

نکته: ممکن است برخی از دوربین‌های مداربسته دارای منابع تغذیه PoE (Power over Ethernet) باشند و نیاز به اتصال به یک تجهیزات میانی مانند NVR (Network Video Recorder) داشته باشند. در این صورت، اتصال دوربین به تلویزیون مستقیماً ممکن نیست و نیاز به اتصال به شبکه و استفاده از نرم‌افزار مدیریت دوربین مداربسته ممکن است داشته باشید.

نحوه اتصال یک دوربین مداربسته HD به تلویزیون از طریق HDMI

در زمانی که شما اقدام به اجرا دوربین مدار بسته میکنید، شاید بخواهید که جریان ویدیویی زنده را از یک دوربین مداربسته HD بر روی یک تلویزیون از طریق یک ورودی HDMI نمایش دهند برای همین باید حتما نسبت به نحوه اتصال یک دوربین مداربسته HD به تلویزیون از طریق HDMI آشنایی کامل داشته باشید که در این مقاله آموزشی 0 تا 100 آنرا به شما آموزش میدهیم.

گاهی اوقات این مشتریان هیچ علاقه ای به ضبط تصاویر ندارند و آنها فقط می خواهند یک نمایش ویدئویی زنده از دوربین خود داشته باشند. سایر مشتریان نه تنها می خواهند نمایش زنده ی دوربین خود را بر روی یک تلویزیون نمایش دهند بلکه می خواهند تصاویر را توسط یک DVR ضبط کنند و مهم این است که تصاویر دوربین های HD را با کیفیت HD از طریق HDMI مشاهده نمایند.

کیفیتهای مختلف بر روی کابل HDMI

این مقاله به سوال مربوط به نحوه اتصال یک دوربین مداربسته HD به ورودی تصویری HDMI تلویزیون پاسخ خواهد داد. این موضوع اعمال می شود که آیا فقط می خواهید یک نمایش ویدیویی زنده داشته باشید یا اگر بخواهید ویدیو را ضبط کنید، در ابتدا لازم است که نسبت به انواع کیفیتهای HD که بر روی کابل HDMI قابل انتقال و نمایش است صحبت کنیم تا نحوه اتصال یک دوربین مداربسته HD به تلویزیون از طریق HDMI در انتهای این مقاله بتوانیم انجام بدهیم.

HDMI به معنای رابط چندرسانه‌ای با وضوح بالا و استانداردی برای انتقال همزمان ویدئو و صدا دیجیتال از یک منبع مانند DVRو یا کامپیوتر، به مانیتور کامپیوتر، تلویزیون یا پروژکتور است. در ابتدا توسط کنسرسیومی از تولیدکنندگان لوازم الکترونیکی در کشور آمریکا اقدام به استانداردسازی این رابط شدند، اما تقریباً همه تلویزیون‌ها و مانیتورهای رایانه از این رابط پشتیبانی می‌کنند.

هدف از بکارگیری HDMI بهبود استانداردهای رابطه برای نمایش تا قبل از سال ۲۰۰۲ (مانند VGA و DVI) بوده است ابعاد کوچکتری دارند و هم اینکه پشتیبانی همزمان از صدا و تصویر می تواند کیفیت تصاویر به امنیت بالاتری را نیز نسبت به رابطه های قبلی نیز داشته باشد.

یکی از روشهای وصل كردن دوربين به تلويزيون این است که شما از کابل HDMI به دستگاه DVR به تلویزیون میتوانید استفاده کنید تا بتوانید تصاویر دوربین را با کیفیت HD بر روی تلویزیون یا مانیتور خودتون مشاهده کنید.

نحوه اتصال یک دوربین مداربسته HD به تلویزیون از طریق HDMI

نحوه اتصال یک دوربین مداربسته HD به تلویزیون از طریق HDMI

انواع کابل HDMI

کابل HDMI در سه سایز مختلف امکان انتقال تصاویر را دارا می باشد که همزمان می تواند هم صدا و هم تصویر را در کیفیت های حداقل ۱۰۸۰ p و حداکثر8K جدول زیر بر روی مانیتور ها و نمایشگر های مختلف انتقال بدهند در جدول زیر انواع کابل HDMI  بیان شده است.

نوع کابل  HDMI

کیفیت نمایش تصاویرپهنای باند
استاندارد ( نوع 1)1080i or 720p4.95 Gb/s
استاندارد با شبکه1080i or 720p4.95 Gb/s
پر سرعت (مدل2)1080p
4K @ 30 Hz
10.2 Gb/s
پر سرعت با اینرتنت1080p or 4K @ 30 Hz,10.2 Gb/s
4K4K @ 60 Hz18 Gb/s
8K8K @ 60 Hz
4K @ 120 Hz
48 Gb/s

کدام دوربین مداربسته HD سازگار با سیستم نظارت DVR هست؟

در این مقاله قرار شد در مورد نحوه اتصال یک دوربین مداربسته HD به تلویزیون از طریق HDMI صحبت کنیم و تا اینجا در مورد HDMI به صورت کامل صحبت کردیم.

زمانی که از واژه “دوربین مداربسته HD” استفاده می کنیم، ما در مورد دوربین های مداربسته HD بیش از کواکسیال صحبت می کنیم، که به عنوان دوربین های CCTV شناخته می شود. این ها دوربین هایی هستند که از نوع مشابه کابل کواک به عنوان دوربین های قدیمی دوربین مدار بسته استفاده می کنند، به جز اینکه از رزولوشن تصویر 1080 پیکسل پشتیبانی می کنند (برخی حتی بالاتر).

تمام این موارد برای این است که بتوانیم با دانستن نحوه اتصال یک دوربین مداربسته HD به تلویزیون از طریق HDMI در زمان اجرا دوربین مدار بسته بالاترین کیفیت دوربین های نصب شده را داشته باشیم تا هم از حداکثر کیفیت دوربینهایی که خریداری کردیم بهره بردای کنیم و هم اینکه با استفاده از کیفیت HD بتوانیم مواردی مانند چهره افراد و یا پلاک خودرو را به صورت دقیق بتوانیم ببنیم.

چالش های پیش رو برای نمایش تصاویر دوربین مداربسته بر روی HDMI

برای اینکه به صورت عملی با نحوه اتصال یک دوربین مداربسته HD به تلویزیون از طریق HDMI آشنا شویم باید در مورد چالشها و مشکلات احتمالی که برای نمایش تصاویر دوربین مداربسته بر روی HDMI رخ خواهد داد آشنا باشیم که برای اتصال این نوع دوربین ها به تلویزیون با دو چالش اصلی رو به رو میشویم:

اول، این دوربین مداربسته ها از اتصال BNC ویدیو استفاده می کنند و کابل کواکسی را برای انتقال ویدئو خود استفاده می کنند.

دوم، اکثر آنها از یکی از استانداردهای ویدیویی زیر استفاده می کنند: AHD، HD-TVI، HDCVI یا HD-SDI که قبلا در مقاله کدام دوربین مداربسته HD سازگار با سیستم نظارت DVR هست؟ به معرفی این استانداردها پرداخته بودیم(این آغاز فرایند آموزش نحوه اتصال یک دوربین مداربسته HD به تلویزیون از طریق HDMI میباشد).

به دلیل این دو عامل، شما نمی توانید به سادگی ویدئو خروجی دوربین را به ورودی HDMI یک تلویزیون متصل کنید. با این حال، می توانید از یک مبدل ویدئویی HDMI برای تبدیل سیگنال ویدیوی دوربین مداربسته HD به یک سیگنال HDMI استفاده کنید تا نحوه اتصال یک دوربین مداربسته HD به تلویزیون از طریق HDMI را به درستی انجام بدهیم.

نمایش زنده دوربین بدون ضبط

برای اینکه تصاویر دوربین مداربسته را به صورت کاملا با کیفیت بر روی مانیتور نمایش دهیم(در صورتی که در اجرا دوربین مدار بسته خود نیاز به نمایش تصاویر بر روی مانیتور HD را داشته باشید) و همچنین برای نحوه اتصال یک دوربین مداربسته HD به تلویزیون از طریق HDMI باید از روشهای زیر انجام شود:

 1. خروجی ویدئو یک دوربین مداربسته HD با استفاده از مبدل HDMI با استفاده از کابل کواکسیال RG59 متصل می شود. دوربین های AHD، HD-TVI، HDCVI و HD-SDI می توانند مبدل به یک سیگنال ویدئویی HDMI با استفاده از یکی از این مبدل ها باشند.
 2. خروجی HDMI مبدل با استفاده از کابل استاندارد HDMI به ورودی HDMI مانیتور تلویزیون وصل شده است.

پس تا اینجا دانستیم که نحوه اتصال یک دوربین مداربسته HD به تلویزیون از طریق HDMI خیلی کار ساده ای است و شما در زمان اجرا دوربین مدار بسته فقط باید از تجهیزات با کیفیت و مناسب برای پروژه خود استفاده نماید.

نمایش زنده تلویزیون ویدئو به علاوه DVR ضبط

اگر می خواهید ویدیو را به یک DVR ضبط کنید علاوه بر داشتن یک خوراک زنده زنده نمایش داده شده در تلویزیون مانند تلویزیون LG، ممکن است قادر به استفاده از همان مبدل باشد زیرا اکثر مبدل های HDMI علاوه بر خروجی HDMI دارای خروجی ویدیو هستند.

تنظیم تقریبا همانند اتصال به تلویزیون است. در هر دو نمونه فوق، ما از یک دوربین HD-TVI 1080p متصل به یک HD-TVI HDCV-3-T به مبدل HDMI استفاده می کنیم. HDCV-3T دارای یک خروجی ویدئویی BNC است که خروجی فرمت و رزولوشن ویدئو همانند ورودی است. یک کابل اضافی RG59 برای اتصال این خروجی به یک DVR سازگار با HD-TVI استفاده می شود.

DVR و تلویزیون نیازی نیست که در نزدیکی یکدیگر نصب شوند، زیرا ویدئو HD-TVI را می توان تا 300 متر با استفاده از کابل کواکسیال RG59 اجرا کرد و به راحتی نحوه اتصال یک دوربین مداربسته HD به تلویزیون از طریق HDMI را میتوانیم انجام دهیم تا اجرا دوربین مدار بسته با کیفیت نمایش HD خواهیم داشت.

نحوه نمایش ویدئو زنده از دوربین های IP چندگانه در مانیتور تلویزیون HDMI

نحوه نمایش ویدئو زنده از دوربین های IP چندگانه در مانیتور تلویزیون HDMI

نحوه اتصال چندین دوربین مداربسته به یک تلویزیون

فروشگاه دوربین مداربسته آریا با ارائه محصولات با کیفیت خود با برند معتبر INFINITY و تحت گارانتی طلایی آریا برای شما مشتریان عزیز خدمات ویژه ای را در نظر گرفته است. در کنار خرید محصولات با کیفیت با نازلترین قیمت موجود در بازار شما میتوانید از خدمات حرفه ای تسم متخصص راه اندازی دوربین مدار بسته نیز بهره مند باشید تا با بهترین محصولات و خدمات نصب امنیت منزل و محل کسب و کار خود را تضمین کنید. همچنین مجموعه دوربین مداربسته آریا از تیمی مجرب از تعمیرکاران حرفه ای را برای خدمت به شما عزیزان بهره میبرد.

در نتیجه در صورتی که میخواهید از مانیتور با کیفیت در زمان اجرا دوربین مدار بسته خود استفاده کنید سعی کنید حتما از برندهای معرف مانند LG و سامسونگ استفاده کنید که از پورت HDMI پشتیبانی کنند و همچنین با استفاده از کابلهای 4K میتوانید کیفیت خوبی از دستگاه DVR را بر روی مانیتور به نمایش بگذارید تا کیفیت بالای دوربین های مداربسته در قبال نحوه اتصال یک دوربین مداربسته HD به تلویزیون از طریق HDMI میتواند برای شما بسیار سود آور باشد زیرا از تمام قابلیتهای دوربین مداربسته خود بهره خواهید برد.

تماس با ما:

شرکت چشمان بیدار در به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ امجد طبقه ۴ واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶  در این مقاله آموزشی با عنوان” نحوه اتصال یک دوربین مداربسته HD به تلویزیون از طریق HDMI” ، آماده ارائه خدمات نصب دوربین مدار بسته به هزینه بسیار پایین می باشد.

 

نحوه اتصال یک دوربین مداربسته HD به تلویزیون از طریق HDMI

با مطالعه کامل این مقاله آموزشی در زمان نصب دوربین مدار بسته می توانید با خرید مانیتور با کیفیت و کاملا اقتصادی و متناسب با پروژه دوربین مداربسته تمامی تصاویر دوربین را بر روی این مانیتور به صورت کیفیت HD مشاهده کنید در صورت نیاز به تمامی موارد بالا و جهت مشاوره فنی می توانید با شرکت چشمان بیدار آریا تماس بگیرید علاوه بر مشاوره تلفنی بتوانیم به شما بهترین خدمات و سرویس را جهت نصب و راه اندازی دوربین مداربسته و همچنین سرویس های پس از خرید دوربین مداربسته را به شما ارائه دهیم. 

سوالات متداول در خصوص اتصال دوربین مداربسته به تلویزیون به همراه پاسخ‌های آنها

 1. چگونه دوربین مداربسته را به تلویزیون اتصال دهم؟

  • برای اتصال دوربین مداربسته به تلویزیون، از کابل ویدئویی مناسب (مثل HDMI یا RCA) استفاده کنید. دوربین را به تلویزیون متصل کنید و تلویزیون را به ورودی مناسب تنظیم کنید.
 2. چگونه تصویر دوربین مداربسته را در تلویزیون نمایش دهم؟

  • پس از اتصال دوربین به تلویزیون، تلویزیون را روشن کرده و ورودی مناسب را انتخاب کنید. تصویر دوربین باید بلافاصله در صفحه تلویزیون نمایش داده شود.
 3. آیا برای اتصال دوربین به تلویزیون به یک نرم‌افزار خاصی نیاز دارم؟

  • نه، برای اتصال مستقیم دوربین مداربسته به تلویزیون، نیاز به نرم‌افزار خاصی ندارید. این اتصال به طور فیزیکی انجام می‌شود.
 4. چگونه می‌توانم تصویر دوربین را روی تلویزیون ضبط کنم؟

  • برای ضبط تصویر دوربین مداربسته روی تلویزیون، به تلویزیون با ویژگی ضبط مستقیم مانند USB recording یا از طریق دستگاه ضبط ویدئو (مانند DVR یا VCR) متصل کنید و مطابق دستورالعمل‌های تلویزیون یا دستگاه ضبط ویدئو عمل کنید.
 5. آیا می‌توانم چندین دوربین مداربسته را به یک تلویزیون وصل کنم؟

  • بله، شما می‌توانید چندین دوربین مداربسته را به یک تلویزیون وصل کنید. برای این کار، از یک DVR یا NVR استفاده کنید که امکان اتصال چندین دوربین را فراهم می‌کند.
منوی دسته بندی خود را در مسیر: "سربرگ ساز > چیدما موبایل > عنصر منوی موبایل > نمایش و مخفی کردن > انتخاب منو " تنظیم کنید
اولین navigation menu here خود را ایجاد کنید
سبد خرید
Facebook Twitter Instagram YouTube Pinterest linkedin WhatsApp WhatsApp
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
فروشگاه
0 محصول سبد خرید