نحوه بروزرسانی ONVIF دوربین مداربسته IP

ONVIF، صنعت انجمن باز است که رابط های استاندارد را فراهم می کند تا تامین امنیت دوربین مداربسته IP  بهینه شود. تصویر دوربین های تحت شبکه یا IP Cameras بالا بوده و به لحاظ قیمت هم نسبت به سایر دوربین ها پایین تر است و به همین دلیل اکثر مردم دوست دارند که با چنین دوربین هایی محل کار یا منزل خود را کنترل و نظارت کنند.

هزینه بروز رسانی نرم افزار یک دوربین شبکه در 2021، بیش از 200 دلار است که چنین دوربینی را می توان با 60 دلار در 2016 خریداری کرد. با بروز رسانی ONVIF د.ربین مداربسته IP تمامی نرم افزارها و سخت افزارهای نسبت بهم سازگار خواهند بود و کیفیت تصویر دوربین های تحت شبکه نسبت به دوربین های سنتی بهتر خواهد بود.

دوربین های مداربسته IP با USB به کامپیوتر متصل می شوند در حالی که دوربین مداربسته آنالوگ با کابل های کواکسیال به سرور متصل می شوند. دوربین مداربسته IP مانند کامپیوترها بهم متصل هستند. هر دوربین به CPU و حافظه مجهز است. سنسورهای CCD یا CMOS هاست ها یا سرورها برای پردازش تصویر به کار گرفته می شوند. برای داشتن اطلاعات بیشتر در خصوص دوربین های IP مطالعه مقاله آموزشی مفهوم IP برای دوربین مداربسته موجود در سایت پیشنهاد میشود.

مراحل بروز رسانی ONVIF  دوربین مداربسته

به نسخه وب سرور دوربین مداربسته IP لاگین شوید و روی گزینه ONVIF Surveillance کلیک کنید. با نام کاربری و پسورد دوربین مداربسته لاگین شده و به شبکه محلی متصل شوید. برای بروز رسانی روی گزینه Apply کلیک کنید. بعد از این کار سیستم نرم افزار دوربین، جدیدترین و بروز ترین نرم افزار ONVIF  در شبکه اینترنت جستجو خواهد کرد.

نوع دوربین و وضعیت دوربین مداربسته در نسخه وب نرم افزار ONVIF نشان داده خواهد شد. نسخه نرم افزار را فعال کرده و وضعیت را OK کنید. در صورتی که قبلا شبکه دوربین را از قبل شناسایی کرده اید بلافاصله در نسخه وب مجموعه دوربین نشان داده خواهند شد. شما می توانید شبکه جدیدی از دوربین مداربسته IP را نیز تعریف کنید.

نحوه بروزرسانی ONVIF دوربین مداربسته IP

ONVIF دوربین مداربسته IP

مشاهده دوربین های متصل شبکه و بروز رسانی ONVIF

بعد از شناسایی شبکه دوربین، نسخه ONVIF نیز نمایش داده می شود. با کلیک روی نماد دوربین می توانید مشخصات دوربین مداربسته IP نیز نمایش داده می شود. با کلیک روی نماد دوربین می توانید تنظیمات دوربین مداربسته NVR را تغییر دهید. لیست دوربین ها در پایین صفحه مشخص است. با کلیک روی نماد قرمز می توانید دستگاه هایی که وجود ندارند یا مشاهده نمی شوند را حذف کنید.

تنظیمات دوربین مداربسته و حفظ تنظیمات دستگاه

برای بروز رسانی ONVIF، گزینه Device Manager کلیک کنید. با انتخاب دوربین می توانید مشخصات دوربین را نیز مشاهده کنید. در صورتی که نسخه ONVIF با موفقیت بروز رسانی نشده روی RETRY کلیک کنید.

راه اندازی مجدد نرم افزار ONVIF دوربین مداربسته

با کلیک روی Reboot نرم افزار راه اندازی خواهد شد. گزینه Factory Default تنظیمات را در وضعیت  تنظیم کارخانه قرار خواهد داد. نماد آچار سبز رنگ نشانگر تنظیمات اسم و زمان دوربین مدار بسته IP است.

تنظیمات شبکه

شما در این گزینه می توانید آدرس IP، DNS  و بخش های زیر مجموعه دوربین مداربسته IP را تنظیم کنید. اطلاعات شبکه دوربین مداربسته را درست کرده و لاگین شوید و همزمان با این کار نسخه ONVIF نیز بروز رسانی خواهد شد. بعد از  دانلود نسخه جدید روی Apply کلیک کنید تا این نسخه در تنظیمات دوربین شما استفاده شود.

نحوه بروزرسانی ONVIF دوربین مداربسته IP

ONVIF دوربین مداربسته IP

امنیت شبکه

شما در این بخش می توانید گزینه های HTTP, HTTPS, RTSB ، مدیریت وب و درگاه های وب دوربین مداربسته را تنظیم کنید. بعد از تغییر تنظیمات روی گزینه Apply کلیک کنید تا همگی اعمال و اجرا شوند.

فید دوربین

در این بخش لازم است که از بین دستگاه های نمایش داده شده، دوربین خود را انتخاب کنید. در صورتی که نام کاربری و رمز را صحیح وارد کرده باشید، مشخصات دوربین نمایش داده خواهد شد. در صورتی که نمی توانید نسخه جدید را دانلود کنید روی گزینه Topology کلیک کنید تا دوربین های فعال نمایش داده شود. می توانید آدرس URL را کپی کرده و با نرم افزار رسانه ای مانند VLC آن را اجرا کنید.

تنظیمات دریافت هشدار آستانه ای

با تنظیمات SMTP می توانید نامه های الکترونیکی را همزمان با بروز رسانی دریافت کنید. روی گزینه ONVIF THROUGHPUT THRESHOLD کلیک کنید. حالا گزینه Check Device کلیک کنید. با انجام این کار می توانید از واکنش دستگاه و کنترل دستگاه توسط ONVIF باخبر شوید.

تنظیم هشدار Throughput Threshold

این بخش به بخش آستانه عملکرد مربوط می شود. با افزایش نرخ ورودی / خروجی، ایمیلی را دریافت خواهید کرد. شما در این بخش می توانید مشکلات شبکه دوربین مداربسته یا سایر دستگاه های متصل غیر مجاز را شناسایی کنید. به

ONVIF SURVEILLANCE/Topology/Status

بروید و میزان نرخ ورودی/ خروجی را مشخص کرده و عدد را روی مضربی از 16 تنظیم کنید.

زمانی که میزان نرخ ورودی و خروجی از عدد تعیین شده شما بیشتر باشد ایمیل هشداری را دریافت خواهید کرد.

تنظیم دوربین مداربسته برای عکس فوری

شما در این بخش میتوانید عکسبرداری فوری دوربین مداربسته و دریافت ایمیل همزمان را تنظیم کنید و برای این کار لازم است که به

ONVIF SURVEILLANCE/ Device Maintenance

کلیک کرده و دوربین مداربسته را انتخاب نمایید.

بعد از یافتن دوربین روی Device Check کلیک کرده و IP  دوربین را شناسایی کرده و فعال کرده یا به اصطلاح آن ها را پینگ کنید. روی گزینه Mail with Snapshot کلیک کرده و Apply کنید.

نحوه بروزرسانی ONVIF دوربین مداربسته IP

ONVIF دوربین مداربسته IP

نحوه بروزرسانی ONVIF  دوربین مداربسته

عوامل شرح
مشاهده دوربین ها جستجوی دوربین از بین لیست
راه اندازی مجدد نرم افزار ONVIF دانلود و راه اندازی مجدد
تنظیمات شبکه تنظیم DNS , IP
امنیت شبکه تنظیمات HTTP, HTTPS , RTSB
فید دوربین تنظیم سرعت و نحوه تصویر برداری
تنظیمات دریافت هشدار تنظیمات هشدار به محض تصویر برداری یا بروز مشکلات شبکه دوربین ها
تنظیمات آستانه دوربین شناسایی مشکلات شبکه یا سایر دستگاه های متصل
تنظیمات عکس فوری تنظیم دریافت هشدار به محض عکس فوری
بروز رسانی نسخه ONVIF در دوربین مداربسته IP

 

نتیجه گیری در مورد نحوه بروزرسانی ONVIF  دوربین مداربسته

این مقاله آموزشی در مورد نحوه بروزرسانی ONVIF  دوربین مداربستهو کاربردهای آن در دنیای دوربین مداربسته ، مورد بحث و بررسی قرار داریم، توصیه میکنیم که در صورت نیاز به خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته که دارای تجربه کافی در این حوزه است استفاده نمایید.

درباره چه صحبت کردیم؟

نحوه بروزرسانی ONVIF  دوربین مداربسته“/”مراحل بروز رسانی ONVIF  دوربین مداربسته

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ نادری طبقه ۴ .واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب دوربین مدار بسته به هزینه بسیار پایین می باشد.

author-avatar

درباره ایمان قنبری

متولد 1364 در تهران هستم و دارای مدرک فوق لیسانس کامپیوتر (سخت افزار) از دانشگاه امیرکبیر ( پلی تکنیک) بوده که از سال 1383 در حوزه دوربین مداربسته و سیستمهای حفاظتی و نظارتی در حال فعالیت هستم. از سال 1398 با تاسیس شرکت چشمان بیدار آریا در حال ارائه خدمات فنی و مهندسی به تمامی ارگانها و شرکتهای خصوصی برای نصب دوربین مداربسته میباشیم.