نحوه بیسیم کردن دوربین مداربسته AHD

برای بیسیم کردن دوربین مداربسته AHD لازم است که کارهای زیادی را انجام دهید. زمانی که دوربین مداربسته AHD را داشته باشید می توانید تجهیزات شبکه را خریداری نمایید و دوربین مداربسته AHD را به دوربین مداربسته IP تبدیل کنید.

تفاوت اصلی این دو دوربین در کیفیت سیگنال های دریافتی است. شما با تبدیل دوربین مداربسته AHD می توانید از مودم یا روتر استفاده نموده و حتی محل خود را از راه دور هم کنترل کنید. شما می توانید تصاویر دریافتی را نیز ذخیره کرده و خیلی از کارهای شما هم آسان خواهد بود.

نحوه بیسیم کردن دوربین مداربسته AHD

نحوه بیسیم کردن دوربین مداربسته AHD

مبدل برای بیسیم کردن کردن دوربین مداربسته AHD

برای بی سیم کردن دوربین مداربسته AHD می توانید از مبدل استفاده نمایید. سرور کامپیوتر را خریداری نموده و داده های خود را در فضای ابری ذخیره نمایید.

لوازم مورد نیاز برای بیسیم کردن دوربین مدار بسته AHD

برای شروع این کار لازم است که مبدل دوربین آنالوگ را به دوربین مداربسته IP متصل کنید. سرور دیجیتال را به مودم یا روتر متصل نمایید.

 • کابل اترنت
 • مبدل آنالوگ به IP / ویدئو سرور دیجیتال / رمزگذار ویدیو / سرور ویدیو IP شبکه
 • نرم افزار سرور دوربین مداربسته دیجیتال
 • روتر WIFI/سوئیچ PoE
 • کامپیوتر

سرور ویدیوی شبکه یک ورودی BNC برای دوربین آنالوگ و یک پورت اترنت برای اتصال سرور به سوئیچ شبکه و دوربین مداربسته NVR دارد. نوع کابل Cat-5 است. با سه روش می توان سرور دوربین مداربسته را به اینترنت متصل کرد.

کاربران می توانند از طریق نرم افزارها مرورگرها به دوربین مداربسته آنالوگ دسترسی داشته باشند. امروزه با نرم افزارهای موبایل هم می توان به دوربین مداربسته دسترسی پیدا کرد.

هزینه بیسیم کردن دوربین مداربسته AHD به دوربین IP

اگرچه سرور دوربین مداربسته برای بروزرسانی لازم و ضروری نیست ولی توجه کنید گاهی اوقات این نوع بروزرسانی هزینه بر است. خرید مبدل آنالوگ می تواند هزینه بر باشد. رمزگذار ویدیویی نیز هزینه بر است و لازم است که به انجام برسند و نمی توان آن ها را نادیده گرفت.

نحوه بیسیم کردن دوربین مداربسته AHD

نحوه بیسیم کردن دوربین مداربسته AHD

میزان ارزش بروزرسانی نرم افزار دوربین مداربسته AHD در فرایند بیسیم کردن دوربین

ارزش بروزرسانی نرم افزار دوربین مداربسته AHD در فرایند بی سیم کردن دوربین به نحوه کاربری شما بستگی دارد. با این کار می توانید داده ها را از راه دور هم مشاهده کرده و در خیلی از امورات خود صرفه جویی کرده و به کارهای بزرگتری خواهید پرداخت.

حتی اگر این چنین سیستمی را در منزل خود استفاده می کنید، با بروزرسانی نرم افزار دوربین مداربسته AHD، امنیت منزل شما افزایش خواهد یافت. شاید قیمت دوربین مداربسته IP با دوربین PoE برابری کند ولی بخاطر داشته باشید که این کار ارزش لازم را دارد و هزینه شما به موقع و بجاست.

بررسی خرید دوربین PoE در فرایند بیسیم کردن دوربین

خرید این نوع دوربین در طی فرایند بروزرسانی کاری ارزشمند است و در صورتی که احساس می کنید که این کار ضرورت دارد توصیه می کنیم که این کار را انجام دهید. صاحبان مشاغل مختلف مانند کارگاه ها، فروشگاه ها می توانند از این نوع دوربین های مداربسته استفاده کنند.

بررسی رزولوشن دوربین مداربسته برای استاندارد 960H/WD1

برای انجام این کار گاهی اوقات هزینه بسیار زیادی لازم نیست، فقط لازم است که این استاندارد را کنترل کنید. حتی انجام این چنین کاری نسبت به تعویض دوربین به صرفه تر است.

مراحل بیسیم کردن دوربین مداربسته AHD به دوربین IP

 1. وارد کردن کابل اتصال BNC به مبدل آنالوگ
 2. وارد کردن کابل اترنت به پورت اترنت، اتصال سر دیگر به روتر
 3. اختصاص یک IP مخصوص شبکه
 4. باز کردن مرورگر کامپیوتر و جستجوی IP شبکه
 5. انتخاب لیست DHCP
 6. اضافه کردن شماره IP به شبکه
 7. استفاده از نرم افزار نظارت بر IP شبکه

در صورتی که این چنین روشی برای شما دشوار باشد می توانید با خرید دوربین PoE، فرایند بیسیم کردن را به روش ساده تری انجام دهید. نصب این چنین دوربین هایی آسان است. حتی شما می توانید از راه دور هم محل خود را کنترل و نظارت کنید.

در صورتی که دوست دارید تا به صورت حرفه ای از محل خود مراقبت کنید توصیه می شود که سیستم دوربین آنالوگ و AHD خود را به دوربین مداربسته IP تغییر دهید.

تفاوت سیستم دوربین مداربسته AHD و IP

تنها تفاوت این دو در کیفیت سیگنال هایی است که دریافت می کنید. در سیستم IP می توان محل را از راه دور کنترل و نظارت کرد. حتی در این روش می توان تصاویر را تجزیه و تحلیل کرد.

نحوه بیسیم کردن دوربین مداربسته AHD

نحوه بیسیم کردن دوربین مداربسته AHD

معایب سیستم مداربسته دوربین AHD

تصاویر با کیفیت پایین زمانی که از دوربین مداربسته AHD صحبت می شود، این نوع دوربین می توانند تا 960 پیکسل تصویر ارائه کنند.

نرم افزار مدیریت ویدیویی این نرم افزار قابلیت بروزرسانی را دارد و لازم به هزینه اضافی نیست.

فضای ناکافی ذخیره سازی در اکثر این چنین دوربین ها، فضای ذخیره سازی ناکافی است و زمانی که تصاویر جدیدی را بدست می آورید ناچار هستید که داده های قدیمی را حذف کنید.

دلایل استفاده از سیستم دوربین مداربسته IP

تصاویر با کیفیت با این دوربین ها می توان تصاویر با کیفیتی را بدست آورد و بدین ترتیب هزینه نگهداری دوربین تا حد بسیار زیادی کاهش می یابد.

قابلیت دسترسی از راه دور با این دوربین ها می توان محل را از راه دور کنترل و نظارت کرد و کاربر نسبت به بودن در محل اجباری نخواهد داشت.

مقیاس پذیری می توان از چندین دوربین استفاده کرده و شبکه دوربین را ایجاد کرد.

نحوه بیسیم کردن دوربین مداربسته AHD

نحوه بیسیم کردن دوربین مداربسته AHD

نحوه بیسیم کردن دوربین مداربسته AHD

مراحل شرح
وارد کردن یک سر کابل BNC به مبدل آنالوگ اولین مرحله بیسیم کردن
وارد کردن کابل اترنت به پورت اترنت برقراری شبکه
اختصاص IP مخصوص شبکه مشخص سازی IP شبکه دوربین
باز کردن مرورگر اینترنت و جستجوی شبکه IP جستجوی شبکه و آغاز تست
انتخاب لیست DHCP جستجوی لیست دوربین
اضافه کردن شماره IP به شبکه اضافه کردن شماره IP و دیفالت کردن آن
استفاده از نرم افزار نظارت بر IP شبکه کنترل شبکه دوربین ها با نرم افزار
مراحل بیسیم کردن دوربین مداربسته AHD به دوربین IP

نتیجه گیری در مورد ” نحوه بیسیم کردن دوربین مداربسته “AHD

این مقاله آموزشی در مورد “ نحوه بیسیم کردن دوربین مداربسته AHDو کاربردهای آن را در دنیای دوربین مداربسته ، مورد بحث و بررسی قرار داریم، توصیه میکنیم که در صورت نیاز به خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته با نفرات/ شرکت های دارای تجربه کافی در این حوزه مشورت نمایید.

درباره چه صحبت کردیم؟

نحوه بیسیم کردن دوربین مداربسته AHD/ مراحل بیسیم کردن دوربین مداربسته AHD به دوربین IP/

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ نادری طبقه ۴ .واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب دوربین مدار بسته با هزینه بسیار پایین می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *