نحوه محافظت از دوربینهای مداربسته در برابر آتش

برای محافظت از دوربینهای مداربسته در برابر آتش روش های مختلفی وجود دارد. برای این کار می توانید از این روش ها استفاده کنید. آتش سوزی یکی از بزرگ ترین خطراتی است که همیشه زندگی و کسب و کار انسان ها را تهدید می کند. آمادگی در برابر آتش سوزی می تواند می تواند نتایج مثبتی را در زندگی ما ایجاد کند.

روش های محافظت از دوربینهای مداربسته در برابر آتش سوزی

افزایش دمای محیط یکی از مهم ترین دلایل آتش سوزی و اکثر آتش سوزی هایی که در جنگل های کشورهای مختلف و ایران نیز رخ می دهد بخاطر افزایش دمای محیط است. برای جلوگیری از این کار لازم است که در اولویت اول، جریان هوا بین محیط خارجی و محلی که دوربین نصب شده جریان داشته باشد. این کار موجب عدم افزایش دمای محیط و تعادل دمایی خواهد شد.

دستگاه های تهویه مطبوع از همان ابتدا برای ایجاد رفاه دمایی طراحی و تولید شدند. همزمان با فرا رسیدن فصل تابستان، استفاده از این دستگاه ها احساس می شود. این چنین دستگاه های مانع افزایش دمای محیط خواهد شد. می توانید متناسب با مساحت محل، از دستگاه های تهویه مطبوع و سرمایشی استفاده کنید و برای انجام این کار لازم نیست که از دستگاه هایی با ظرفیت بالا استفاده کرده و هزینه بسیار زیادی را پرداخت کنید. محافظت از دوربینهای مداربسته در برابر آتش با نصب دستگاه های سرمایشی و تهویه مطبوع کاری منطقی است.

نحوه محافظت از دوربینهای مداربسته در برابر آتش
نحوه محافظت از دوربینهای مداربسته در برابر آتش

آتش سوزی ناشی از اختلالات جریان برق ( Power outages ) یکی از رایج ترین خطراتی است که در همه جای دنیا رخ می دهد. دقت کنید که جریان برق مستقیم زیاد می تواند موجب آتش سوزی های بزرگی شود که در طول تاریخ شاهد آن بوده اید. حتی ممکن است این چنین اختلالی در دوربین مداربسته محل نیز رخ داده و آتش بگیرد. توصیه می شود که حداقل یک بار در هفته جریان برق کلیه دستگاه های الکترونیکی محل را بررسی کنید. در صورتی که در این زمینه تخصص داشته باشید می توانید این کار را نیز خود انجام دهید در غیر این صورت می توانید از یک برق کار ماهر کمک بگیرید.

با اطلاع از میزان برق ورودی و نصب دستگاه هایی با میزان برق ورودی مجاز چه در دوربین مداربسته و چه سایر دستگاه های برقی می توانید از بروز آتش سوزی پیشگیری کنید. سیم های برق بدون عایق را از محل دور کرده و آن ها را در ظرف زباله خارج از محل بیندازید. محافظت از دوربینهای مداربسته در برابر آتش با دقت به جریان برق را می توانید در همه محل ها انجام دهید.

امروزه تنوع مواد اشتعال زا به قدری زیاد شده و شما لازم است که در این مورد آگاهی خود را بالا ببرید. اکثر ترکیب های شیمیایی می توانند آتش سوزی های بزرگی را ایجاد کنند و به همین دلیل لازم است مواد اشتعال زا و انفجاری را از محل دور کنید.

امروزه های پودرهای اشتعال زا موجب آتش سوزی های مهیبی شوند. محافظت از دوربینهای مداربسته در برابر آتش با خارج کردن مواد شیمیایی و نصب دوربین در خارج از محل انبار مواد شیمیایی، اشتعال زا و انفجاری، اقدامی موثر است.

نحوه محافظت از دوربینهای مداربسته در برابر آتش
نحوه محافظت از دوربینهای مداربسته در برابر آتش

در صورتی که دوربین مداربسته را در آشپزخانه صنعتی نصب شده باشد، از تماس مستقیم دوربین با شعله جلوگیری کنید. نصب دوربین در ارتفاع موجب خواهد شد تا دوربین مداربسته از شعله های اجاق در امان باشد. اجاق گاز در محلی دور از دوربین مداربسته نصب کنید. در آشپزخانه های صنعتی، دوربین مداربسته را می توانید در زوایای متفاوتی نصب کنید.

در صورتی که ناچار هستید که در محل آتش روشن کنید. بلافاصله بعد از تمام شدن کار خود، آن را خاموش کنید و از گرم کردن خود و محل با آتش مستقیم اجتناب کنید.

در صورتی که دمای کم به مدت زیادی در محل وجود داشته باشد می تواند آتش سوزی هایی را ایجاد کند. در این چنین محیط هایی، تعادل دمایی ایجاد کنید. انبارها و سوله ها ممکن است دمای کم به صورت مداوم وجود داشته باشد.

محافظت از دوربینهای مداربسته در برابر آتش با جلوگیری از تداوم دمای زیاد می تواند باعث کار مداوم دوربین مداربسته نصب  شده در محل شود.

نحوه محافظت از دوربینهای مداربسته در برابر آتش
نحوه محافظت از دوربینهای مداربسته در برابر آتش

یکی از روش های محافظت از دوربینهای مداربسته در برابر آتش می تواند جلوگیری از آتش سوزی خودبخودی در محل باشد. از قرار دادن  مواد مواد  اشتعال زا در محل کنار هم اجتناب کنید.

آتش سوزی های بزرگ از شعله کوچکی بوجود آمده اند که نسبت به خاموش کردن سهل انگاری شده است. در صورتی که در محل شعله های کوچکی را مشاهده می کنید بلافاصله با مواد اطفاء کننده حریق، شعله را خاموش کنید. محافظت از دوربینهای مداربسته در برابر آتش با خاموش کردن اولین شعله ها، گام کوچک و بزرگی است.

نحوه محافظت از دوربینهای مداربسته در برابر آتش
نحوه محافظت از دوربینهای مداربسته در برابر آتش

نحوه محافظت از دوربینهای مداربسته در برابر آتش

روش ها شرح
دقت به دمای محیط محل جلوگیری از افزایش تدریجی یا ناگهانی دمای محیط
استفاده از دستگاه های تهویه مطبوع و سرمایشی ایجاد تعادل دمایی
دقت به میزان برق ورودی دوربین مداربسته و سایر دستگاه های الکتریکی دقت به میزان برق ورودی مستقیم
خارج کردن مواد شیمیایی، اشتعال زا و انفجاری از محل نصب دوربین در عایق محافظت شده در همان محل یا خارج کردن کلیه مواد اشتعال زا
جلوگیری از تماس مستقیم با شعله نصب دوربین در ارتفاع محل
جلوگیری از تداوم دمای کم محیط ایجاد جریان هوایی بین محل و خارج
جلوگیری از آتش سوزی خود به خودی دقت به جریان برق و اجتناب از نزدیک کردن مواد اشتعال زا به یکدیگر
جلوگیری از گسترش شعله و آتش خاموش کردن شعله های کوچک در لحظه اول
محافظت از دوربینهای مداربسته در برابر آتش

نتیجه گیری در موردنحوه محافظت از دوربینهای مداربسته در برابر آتش

این مقاله آموزشی در مورد “نحوه محافظت از دوربینهای مداربسته در برابر آتش” و کاربردهای آن در دنیای دوربین مداربسته ، مورد بحث و بررسی قرار داریم، توصیه میکنیم که در صورت نیاز به خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته که دارای تجربه کافی در این حوزه است استفاده نمایید.

یکی از کابردهای این مدل از حفاظت، در هنگام دوربین مداربسته در پمپ بنزین است و شما باید در جایگاه های سوخت حتما نسبت به حفاظت دوربینها در مقابل آتش و حریق اقدام نمایید.

درباره چه صحبت کردیم؟

 “نحوه محافظت از دوربینهای مداربسته در برابر آتش“/”روش های محافظت از دوربینهای مداربسته در برابر آتش

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ نادری طبقه ۴ .واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب دوربین مدار بسته به هزینه بسیار پایین می باشد.