Rate this post

آموزش کامل نصب دوربین در آسانسور

آسانسور نیز مانند محیط های دیگر می تواند به دوربین مدار بسته مجهز شود اما به دلیل ساکن نبودن آسانسور و فضای کم داخل آسانسور برای نصب دوربین در این مکان دچار چالش های مختلف شده ایم.برای نصب دوربین در آسانسور باید از افراد ماهر و با تجربه در این زمینه کمک بخواهید تا به صورت اصولی و درست انجام شود.همچنین برای تعمیر دوربین مدار بسته نیز می توانید به فروشگاه چشمان بیدار آریا مراجعه کنید .ما آماده ارائه بهترین خدمات به شما هستیم.

نصاب دوربین مدار بسته
برای برقراری ارتباط با نصاب دوربین مدار بسته همین حالا کلیک کنید.
دوربین مدار بسته

نصب دوربین در آسانسور

نصب دوربین در آسانسور به برخی از مشکلات و یا بهتر است بگوییم با برخی از چالش ها همراه است. از آنجا که آسانسور حرکت می کند دوربین­ های امنیتی را به DVR یا همان ضبط ویدئویی دیجیتال وصل نمی کند. این مقاله در رابطه با چگونگی برطرف کردن این چالش با استفاده از نصب دوربین مدار بسته و راه اندازی سیستم دوربین آسانسور بی سیم و دیگر موارد صحبت می کند.سیستم دوربین ­های وایرلس شامل یک دوربین فیلم­برداری با­کیفیت بالا و یک سیستم فرستنده بی­ سیم است. این سیستم یک پل ارتباطی CCTV بی سیم ایجاد می کند تا ویدئو اصلی را بتوان به یک DVR بدون کابل کواکسی سیم­ کشی مستقیما از دوربین به ضبط وصل کرد.

با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا کارکرد دوربین های مدار بسته را در آسانسور بررسی کرده و با انواع اتصال در نصب دوربین آسانسور آشنا شویم.از موارد اهمیت در دوربین های مدار بسته آسانسور این است که این دوربین ها در محیطی متحرک قرار میگیرند و باید در نصب دوربین در آسانسور مورد توجه قرار گیرد.انواع دوربین مدار بسته را می توانید در فروشگاه دوربین مدار بسته چشمان بیدار آریا مشاهده نمایید.

نصب دوربین مدار بسته در آسانسور

آموزش کامل نصب دوربین در آسانسور

طریقه کارکرد سیستم های دوربین مدار بسته در آسانسور

تا اینجا در رابطه با نصب دوربین در آسانسور و نحوه نصب آن اطلاعاتی به دست آوردید اما در ادامه طریقه کارکرد “دوربین مداربسته در آسانسور” را به صورت کامل برای شما تشریح می کنیم.در ابتدا لازم به ذکر است که نصب دوربین در آسانسور باید توسط نصاب دوربین مدار بسته به صورت اصولی انجام گیرد. دوربین­ های مدار بسته که درون آسانسور قرار می گیرند، به دلیل این که فضای کمی را قرار است پوشش دهند لازم است که از لنزهای واید به سایز 2.8 یا کمتر استفاده شود. کارکرد دوربین­ های داخل آسانسور به این صورت است که این مدل از دوربین ­ها به محض ورود چهره اشخاص را تشخیص دهد و کیفیت مناسبی را دارا باشد. اما یک نکته­ای که وجود دارد این است که به دلیل وجود نویز­های زیاد ناشی از عملکرد موتور آسانسور باید بند دوربین مدار بسته با کیفیتی انتخاب شود. عموما استفاده از دوربین ­های تحت شبکه یا دوربین ­های با کیفیت HP باید استفاده شود. استفاده از بالون در سر سیم بندی دوربین مداربسته آسانسور این قابلیت را به شما می دهد تا نویزهایی که در آسانسور وجود دارد را از بین ببرید.

انواع اتصال در نصب دوربین در آسانسور

در “نصب دوربین در آسانسور” می توان به دو صورت بی سیم (وایرلس) و یا با سیم کابلی ارتباط بین دوربین درون آسانسور و دستگاه DVR را برقرار کرد. عموما برای ارتباط بی سیم از کابین آسنسور تا اتاقک آسانسور از دو روش WIFI  و یا IR  استفاده می شود. روش اول در واقع استفاده از مودم­ های بی سیم و یا همان اکسس پوینت­ ها هستند و در صورت استفاده از این روش دوربین مداربسته شما باید تحت شبکه باشد و یا اینکه در صورتی که از دوربین­ های آنالوگ و یا HD استفاده می کنید باید حتما توسط کارنورتورهای مربوطه آن را به دوربین مدار بسته تحت شبکه تغییر دهید. در این صورت لازم است که از برق بالای کابین برای تغذیه دوربین استفاده کرد و دوربین را به دستگاه اکسس پوینت وصل کرد. دستگاه DVR نیز باید به دستگاه اکسس پوینت دیگری وصل شود و در تنظیمات اکسس پوینت­ ها هر دوی آنها را در یک رنج IP قرار داده و مدد کاری آنها را Bridge تعریف نمایید.

نصب دوربین مدار بسته در آسانسور

نصب دوربین مداربسته تحت شبکه

در صورتی که قصد دارید ارتباط بین دوربین و دستگاه دی وی آر با سیم یا کابل انجام شود حتما لازم است که از کابل RG58 به کار ببرید. کابل­  های RG58 همانند کابل­ های RG58  از نوع کواکسیال بوده ولی تفاوتی که با همدیگر دارند این است که مغزی کابل­ های RG58 افشان می باشد یعنی تاباندن و پیچاندن زیادی این کابل به این کابل هیچ آسیبی وارد نمی کند، اما نکته­ای که وجود دارد این است که این مدل از کابل ­ها قیمت بسیار زیادی دارند.

مراحل نصب دوربین در آسانسور

حال که مقدمات لازم را برای نصب دوربین مدار بسته در آسانسور متوجه شدید بهتر است که مراحل آن را به دقت اجرا نمایید.

  1. دوربین آسانسور به گوشه­ ای از آسانسور نصب شده است. این دوربین گوشه ­ای مناسب برای آسانسور می باشد. به دلیل این که لنز دوربین زاویه فوق العاده­ای دارد. این ویژگی سبب شده که تمام نقاط کور ممکن را از بین ببرد. این یک دوربین امنیتی AHD است که از نوع مشابه کابل کواکسیال به عنوان دوربین ­های CCTV سنتی آنالوگ استفاده می کند. دوربین به راحتی نصب می شود. پس در اولین قدم صفحه پوشش فلزی جلو را از بین ببرید و سپس پایه دوربین را با دو پیچ متصل کنید.
  2. RG59 Siamese cable coax جهت اتصال دوربین به ورودی ویدئو BNC جعبه فرستنده استفاده می شود. جعبه فرستنده و آنتن در بخش بیرونی کابین آسانسور نصب شده است.
  3. کابل CAT5 کابل فرستنده را به آنتن فرستنده وصل می کند.
  4. منبع تغذیه DC 127 متصل به جعبه فرستنده، برق فرستنده، آنتن و دوربین آسانسور را تامین می کند. قدرت با استفاده از PoE (قدرت بیش از اترنت ) به آنتن عرضه می شود.
  5. در آنتن­ها DIP سوئیچ ­ها وجود دارد که به نصب کننده اجازه می دهد مشخص کند کدام آنتن سیگنال ویدئویی را ارسال می کند و گیرنده آن می باشد.
  6. کابل RG59 coax برای اتصال خروجی BNC گیرنده تصویر به DVR استفاده می شود.
  7. احتمالا یک مانیتور به DVR متصل شده است و ممکن است دوربین ­های اضافی علاوه بر دوربین آسانسور متصل شوند. DVR به کار رفته در نصب دوربین آسانسور عموما با سایز دوربین ­های امنیتی در اطراف ساختمان به اشتراک گذاشته می شوند.

نصب دوربین مدار بسته در آسانسور

هزینه نصب دوربین مدار بسته در آسانسور

هزینه نصب دوربین مدار بسته در آسانسور بیشتر تحت تاثیر تعداد طبقات و زمانی است که درون اتاق آسانسور به کابل­کشی و اتصال آن به دستگاه ضبط یا همان دستگاه دی وی آر می باشد. از این رو نصاب دوربین مدار بسته با توجه به این نکات هزینه نصب دوربین را محاسبه می کند. در فروشگاه دوربین مدار بسته، نیز برخی اوقات نصب کننده­ هایی حاضر هستند تا بتوانند در صورت لزوم به شما کمک کنند.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

Telegram
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Facebook
X