آموزش و مقاله, نصب دوربین مداربسته

نصب دوربین مداربسته برای باغ و ویلا

نصب دوربین در باغ و ویلا

دوربین مداربسته برای باغ

دوربین مداربسته برای باغ و ویلا یکی از الزاماتی است که برای حفظ امنیت و نظارت بر روی محیط های تفریحی که برای تفریح و گذارندن اوقات فراغت استفاده میشود، لازم است. دوربین مداربسته برای باغ بسیار الزامی است زیرا با وجود آن است که شما امنیت محیط تفریحی خود را تامین می نمایید.

برای این کار می توانید از نگهبان، سرایداری و یا سگ های نگهبان استفاده نمایید. ولی این ها می توانند راهکارهای قدیمی و پر هزینه ایی برای شما باشند. دوربین مداربسته برای باغ و ویلا یکی از الزاماتی  است که باغداران و ویلاداران می بایست جهت حفظ امنیت و نظارت ۲۴ ساعته بر روی اموال و دارایی خود داشته باشند.

ممکن است شما هم جزو دسته از افرادی باشید که دارای باغ و ویلا در مناطق خوش آب و هوای اطراف تهران می باشید. که در زمان اوقات فراغت خود در باغ ها و ویلاهای خود را به سپری می کنید. و به تفریح و استراحت می پردازید. ولی لازم است که جهت حفظ امنیت آن برخی از نکات امنیتی را مانند نصب سیستم های نظارتی و حفاظتی. دوربین مدار بسته و نصب دزدگیر برای آن اقدام نمایید.

ویلاها و باغ ها باید امنیتشان تامین شوند و در مقابل تهدیدات باید ایمن گردد. شاید شما نیازی نداشته باشید که برای باغ ویلای از سرایدار استفاده کنید. و تنها با یک نصاب دوربین مداربسته و یک سیستم (دوربین مداربسته کیفیت بالا) و بسیار مناسب بتوانید امنیت باغ خود را تامین نمایید.

اما جهت دوربین مداربسته برای باغ و ویلا می بایست حتما یک سری از الزامات و شرایط خاصی را جهت نصب آن در نظر بگیرید. هدف از این مقاله آموزش این الزامات و این شرایط می باشد و همچنین مزایای دوربین مداربسته برای باغ و ویلا را برای شما کاملاً تشریح می نماید. قبل از آن لازم است که حتماً مقاله آموزش دوربین مدار بسته در محیط های باز را مطالعه کنید.

نصب دوربین مدار بسته
برای تماس مستقیم با مهندس نصب دوربین در باغ و ویلا روی دکمه زیر کلیک کنید
مخصوص باغ و ویلا

انواع خانه های ویلایی

برای آن که دوربین مداربسته خیلی خوبی در درون باغ و ویلاها داشته باشیم باید انواع ویلاها را از نظر ساختاری و ظاهری بشناسیم.
اصولاً ویلا ها از نظر ساختاری  به دسته های زیر تقسیم می شوند :

  ویلاهای نیمه متصل :

این مدل از ویلاها خانه های افرادی هست که به دو صورت دو نیمه و به یکدیگر راه دارند. و معمولاً دارای یک گاراژ پارکینگ در محدوده کناری ویلا ها هستند.

  ویلاهای متصل به هم : 

در این مدل از ویلا ها از پروژه‌های بزرگ استفاده می شوند. و هر قطعه از زمین دارای گاراژ و پارکینگ جداگانه و مختص به خود هستند.

  ویلاهای دارای باغچه : 

چه مدل از ویلاها بعد از درب ورودی یک محیطی جهت باغچه و یا باغ دارای درخت های میوه می باشد.

  ویلاهای هم ردیف :

این مدل از ویلاها به صورت سازمانی و کاملاً یکدست ساخته شده و معمولاً یک محیط کاملاً مجزا برای پارکینگ آنها در نظر گرفته می شود.

  ویلاهای دارای حیاط :

 اصولا ویلاهای لاکچری دارای حیاط استخر و فضای باز بسیار زیادی می باشند که اصولاً در فیلمهای ایرانی از آنها زیاد استفاده می شود.

 

نصب دوربین مداربسته برای باغ

 نصب دوربین مداربسته برای باغ

مزایای وجود دوربین مدار بسته در باغ و ویلا

همانطور که در بالا اشاره شد با استفاده دوربین مداربسته برای باغ نیاز شما را از درگیری با سرایدار و وجود سگ نگهبان بی‌نیاز می‌سازد .

شما به راحتی می توانید با نصب یک سیستم دوربین مداربسته مناسب امنیت باغ خود را تمرین نمایید .

وجود دوربین مداربسته در باغ و ویلا می توانید اهداف مختلفی را دنبال نمایید یکی از هدف های اصلی که بیشتر مشتریان را به خرید این تجهیزات علاقه مند تر می کند افزایش امنیت و نظارت بر ویلا و باغ خود به صورت ۲۴ ساعته می باشند حتی در زمانی که در آن محل حضور ندارد.

برخی فکر می کنند که نصب دوربین مداربسته هزینه اضافی برای آنها می باشد. در صورتی که مناسب ترین راه و بهترین گزینه استفاده از پکیج های محافظتی و نظارتی دوربین مداربسته و دزدگیر ها می باشد. امنیت بیشتری را برای آنها فراهم می کند و همین که توانایی افزایش ایمنی و نظارت بر باغ را با هزینه بسیار پایین تر و بدون هزینه نگهداری ماهانه و بدون دردسر خاصی برای آنها به ارمغان می آورد.

اما مزایای راه اندازی دوربین مدار بسته در باغ و ویلا چه هست:

1. نظارت ۲۴ ساعته بر  محیط باغ و ویلا:

بعد از خروج از باغ و ویلای خود میتوانید به صورت ۲۴ ساعته با قبول های خود را نظارت کرده و در صورت وجود هرگونه مزاحم و یا دزد از وجود آنها آگاه شده و اقدامات اولیه را جهت آگاه‌سازی پلیس منطقه انجام دهید .

2.  حفظ حریم شخصی:

چرا برخی از افراد در باغ و ویلای خود که دارای استخر است و برخی افراد با نصب تجهیزات ضبط تصاویر به خواهند کرد و مناطق فیلم برداری کنید شما با وجود دوربین مداربسته می توانید به راحتی از ورود غیر مجاز افراد در زمانی که در باغ وجود ندارد و یا حتی در زمانی که در باغ وجود دارید و می خواهید و نظارت افرادی که در آن منطقه حضور دارند نظارت داشته باشید به راحتی می توانید از سیستم دوربین مداربسته استفاده نمایید.

3. عدم نیاز به استخدام سرایدار:

در صورت وجود دوربین مدار بسته در باغ و ویلا شما می توانید بدون نیاز به سرایدار برای باغ خود و ویلای خود اطمینان حاصل نمایید.

می توانید ورود و خروج افراد مختلف را به ویلا تحت نظر داشته باشید و همچنین در صورت دارا بودن دوربین مدار بسته خارج از محیط ویلا می توانید بر محیط پیرامونی ویلا و باغ خود نیز نظارت داشته باشید

4.  نظارت بر عملکرد کارگران:

ممکن است شما برای باغ و ویلای خود کارگر استخدام نماید و بخواهید بدون حضور خود از عملکرد آن مطمئن شوید و بر عملکرد آن نظارت داشته باشید بهترین راه برای نظارت بر عملکرد صحیح کارگران منطقه خود استفاده از سیستم دوربین مداربسته می باشد که به راحتی می توانید بر عملکرد کارگران خود نظارت داشته باشید.

با توجه به توضیحات بالا و مزایای راه اندازی دوربین مدار بسته در باغ و ویلا مشخصات فنی یکی از الزامات اولیه جهت حفظ امنیت و آسایش در باغ و ویلا در زمانی که در آن حضور ندارید وجود سیستم دوربین مداربسته می باشد .

دوربین مداربسته برای ویلا

با توجه به اینکه دوربین مداربسته برای باغ و ویلا می بایست در محیطی مرطوب نصب شود، لازم است که حتماً دوربین مداربسته ضد آب خریداری شود. لذا توصیه ما به شما این است که قبل از خریداری دوربین مداربسته نسبت به محیط خود آگاهی کامل پیدا نموده و شرایط لازم را برای خرید دوربین مداربسته به فروشنده دوربین مدار بسته کامل اطلاع دهید.

برخی از شرایط انتخاب سیستم نظارتی و دوربین مداربسته برای باغ یا ویلا :

1. استفاده از دوربین مدار بسته دید در شب: 

اکیداً توصیه می‌شود که برای باغ و ویلای خود حتماً از دوربین مدار بسته دید در شب استفاده نمایید که در زمان شب و در تاریکی مطلق نیز بتوانید تصاویر با کیفیتی را داشته باشید زیرا اکثر دزدها برای ورود به باغ در زمان شب و تاریکی استفاده نموده و با استفاده از دوربین دید در شب می توانید به راحتی تصاویر با کیفیتی را در اختیار داشته باشد و در صورت هرگونه حرکت به شما اعلام و اعلام خطر ارسال خواهد شد .

2. استفاده از آخرین تکنولوژی دوربین مداربسته و استفاده از تکنولوژی های دوربین مدار بسته AHD: 

استفاده از دوربین مداربسته ای اچ دی این امکان را به شما می دهد که به راحتی بتوانید تصاویر با کیفیتی را نسبت به دوربین مداربسته آنالوگ در اختیار داشته باشد همچنین در صورتی که باغ و ویلای شما برای شما اهمیت بسیار زیادی دارد می توانید از دوربین مداربسته ip استفاده نمایید مقایسه کیفیت دوربین مداربسته آنالوگ و ip در مقاله مربوطه بیان شده است.

3. کابل کشی متناسب با باغ و ویلای شما: 

یکی از تجهیزات جانبی دوربین مداربسته کابل میباشد نحوه کابل کشی دوربین مداربسته برای باغ و ویلا بسیار حائز اهمیت است زیرا زمانی که شما افشین مناسبی نداشته باشید به راحتی همانند استفاده از قطعات سیستم دوربین مداربسته شما را از کار بیاندازد بهترین پیشنهاد ما به شما این است که حتماً از شیوه کابل دوبل برای  راه اندازی دوربین مداربسته برای باغ استفاده کنند.

4. مناسب جهت استفاده از دوربین مداربسته در باغ و ویلا: 

یکی از امکانات بسیار مهمی که می باید حتما در خرید دوربین مداربسته. با آن توجه شود وجود خدمات پس از فروش و سرویس و نگهداری سیستمهای دوربین مداربسته می باشد. سیستم دوربین مداربسته با توجه به نوع و تکنولوژی آن نیازمند ارائه خدمات پس از فروش سرویس و نگهداری می باشد. لذا حتما از برند دوربین مداربسته استفاده نمایید که نسبت به آن آگاهی کامل داشته و توانایی ارائه خدمات پس از فروش و نگهداری و سرویس بالایی را داشته باشند. تجهیزات متفرقه معمولاً دارای عمر مفید پایین هستند و هزینه مربوط به نگهداری و تعمیرات آنها بسیار بالا میباشد بنابراین در استفاده دوربین مداربسته برای باغ و ویلا حتما از برند هایک ویژن یا داهوا استفاده کنید.

نصب دوربین مداربسته برای باغ

محل مناسب برای نصب دوربین مداربسته ویلا

یکی از فاکتورهای مهم برای راه اندازی دوربین مداربسته ویلا، مکان یابی دوربین مدار بسته میباشد محل قرارگیری دوربین مداربسته بنا به نیاز و اهداف مشخصی که کارفرما مشخص می‌کند و همچنین دانش و توانایی نصاب دوربین مداربسته و تجربه که در این قضیه دارد بسیار حائز اهمیت می باشد توصیه می گردد.

برای راه اندازی دوربین مداربسته برای باغ حتما قبل از نصب توصیه میشود که مقاله های آموزشی مربوط به این قضیه را حتماً مورد مطالعه قرار دهید ولی به صورت خلاصه برخی از مواردی که لازم است در همین جا به شما ارائه گردد و مکان‌های حائز اهمیت بیان خواهد شد.

1- جلوی ساختمان:

یکی از محل هایی که می بایست در پروژه های راه اندازی دوربین مداربسته برای باغ و ویلا، دوربین برای آن طرف محوطه جریمه روی ساختمان می باشد. محلی که دقیقاً بتوان ورود و خروج افراد را به آن کاملاً تحت نظر داشت. و بتوانیم مشاهده نمود چه کسانی وارد به چه کسانی خارج میشود. توصیه می‌شود که دوربین مداربسته برای نظارت این قسمت از ساختمان حتماً بر دیوارهای باغ و یا ویلا از شود امکان دسترسی به آن بسیار محدود باشد

2-محوطه پیرامونی ساختمان:

محیط پیرامونی ساختمان در نظر بگیرید به طوری که چهار گوشه محوطه کاملا قابل تشخیص باشد. و با توجه به عرض و طول ساختمان و محیطی که دوربین مداربسته شما توانایی نظارت بر آن را دارد. و چهره اشخاص کاملا مشخص است.دوربین مداربسته برای آن نصب شود لذا نصب دوربین مدار بسته برای باغ امری واجب است.

انواع دوربین مناسب باغ و ویلا

برای باغ و ویلا انواع دوربین مداربسته با کیفیت های گوناگون و ساختار شکلی متفاوت می توان استفاده کرد. برخی از دوربین های مداربسته که برای باغ و ویلا استفاده می شود مناسب نیست پس برای نصب دوربین مداربسته برای باغ و ویلا باید حتما شرایط مختص آنرا درک کنید.

معیارهای اساسی که در انتخاب دوربین مداربسته برای باغ و ویلا می بایست در نظر گرفته شود میزان نفوذ آب به درون دوربین می باشد با توجه به اینکه در محیط های باغ ویلایی شرجی هوا و رطوبت بالا می باشد. می‌بایست از بین دوربین ‌های مدار بسته‌ای که میزان نفوذ پذیری آب و رطوبت در آنها کمتر از عدد ۶۵ نباشد استفاده شود یعنی دوربین هایی با IP66 وIP67.

کنترل دوربین ویلا از راه دور

دوربین‌های  HD برای نصب در باغ و ویلا مناسب هستند زیرا نسبت به دوربین های مداربسته تحت شبکه قیمت ارزانتر و نسبت به دوربین های آنالوگ دارای کیفیت بسیار بالاتری هستند. بنابراین بهترین انتخاب برای دوربین مداربسته باغ ویلا دوربین های AHD  با کیفیت ۲ مگاپیکسل و جنس بدنه آهنی می باشد.

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا. به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ.پاساژ امجد طبقه ۴ واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته به هزینه بسیار پایین می باشد.

در این مقاله آموزشی سعی شد تمامی نیازهای شما برای نصب دوربین مداربسته برای باغ و ویلا را به صورت کامل به شما آموزش بدهیم.

ایمان قنبری
Latest posts by ایمان قنبری (see all)
منوی دسته بندی خود را در مسیر: "سربرگ ساز > چیدما موبایل > عنصر منوی موبایل > نمایش و مخفی کردن > انتخاب منو " تنظیم کنید
اولین navigation menu here خود را ایجاد کنید
سبد خرید
Facebook Twitter Instagram YouTube Pinterest linkedin WhatsApp WhatsApp
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
فروشگاه
0 محصول سبد خرید