loading cctv

نصب دوربین مداربسته به آنتن مرکزی

Rate this post

نصب دوربین مداربسته به آنتن مرکزی

نصب دوربین مداربسته به آنتن مرکزی
نصب دوربین مداربسته به آنتن مرکزی

برای اتصال دوربین مداربسته به آنتن مرکزی  لازم است یک سری زیرساخت‌ها فراهم باشد، مانند برقرار بودن آنتن مرکزی ساختمان به نحوی که در پشت بام یک دستگاه  آمپلی فایر متناسب با تعداد واحد های ساختمان وجود داشته باشد و آنتن متصل باشد به نحوی که در تمامی واحدها با اتصال فیش تلویزیون به آنتن تمامی شبکه های تلویزیونی داخلی قابل نمایش باشد.

بعد از اطمینان و صحت عملکرد زیر ساخت آنتن مرکزی میتوان دوربین مداربسته را به آنتن مرکزی متصل نبود و تمامی تصاویری که به صورت زنده در دستگاه دی وی آر قابل نمایش می باشد در یکی از کانال های آنالوگ شبکه های تلویزیونی برای آن ساختمان قابل نمایش باشد.

طریقه نصب دوربین مداربسته به آنتن مرکزی

نصب دوربین مداربسته به آنتن مرکزی
نصب دوربین مداربسته به آنتن مرکزی

تجهیزات دوربین مداربسته را نمی توان به صورت مستقیم به آنتن مرکزی متصل نمود زیرا نوع سیگنال های آن با یکدیگر متفاوت میباشد خروجی دستگاه دی وی آر یک سیگنال دیجیتال میباشد لازم است ابتدا به فرکانس های تحت شناسایی در ردیف فرکانسی RF تبدیل شود.دستگاه مودلاتور  در واقع این کار را انجام میدهد و خروجی دستگاه دی وی آر به فرکانس های قابل ارسال برای آنتن مرکزی تبدیل می کند.

امروزه برای این امر بسادگی که به راحتی می توان خروجی HDMI  دستگاه DVR را  به دستگاه مدلاتور نصب نمود و خروجی مودلاتور را به تقویت کننده آنتن مرکزی متصل نمود.

 

 

 

 

 

مدولاتور دوربین مداربسته چگونه باید متصل شود؟

نصب دوربین مداربسته به آنتن مرکزی
نصب دوربین مداربسته به آنتن مرکزی

در واقع نصب  مدولاتور  دوربین مدار بسته بسیار ساده و آسان می باشد برای این کار تنها کافی است خروجی دستگاه دی وی آر را با یک کابل اچ دی ام آی  این دستگاه متصل نمود و با تنظیم در یکی از کانالهای ۴۵ تا ۹۹خروجی فرکانسی را داشت که می توان بر روی دستگاه های آنتن مرکزی انتقال داد.

خروجی دستگاه مدلاتور  به دستگاه تقویت کننده متصل می شود که در واقع دستگاه دی وی آر نیز به مودلاتور متصل است و خروجی تقویت شده توسط تقویت کننده به آنتن ها وارد می گردد.  معمولاً در واحدهای مجتمع های مسکونی از دستگاهی به نام اسپلیتر بعد از تقویت کننده استفاده می شود که در واقع یک توزیع کننده سیگنال می باشد باید در نصب دوربین مداربسته به آنتن مرکزی دقت شود خروجی مدلاتور به ورودی اسپیلیتر متصل نشود و حتما ابتدا به تقویت کننده متصل شود و خروجی تقویت کننده وارد اسپیلیتر شود، در صورتی که شما تمام مراحل فوق را به درستی انجام داده باشید دیگر نیازی به هیچ فعالیتی در قسمت بالای ساختمان ندارید مابقی تنظیمات می‌بایست برای هر واحد بصورت دستی و جستجوی کانال های آنالوگ صورت پذیرد معمولاً جستجوی کانال های آنالوگ برای تلویزیون های مختلف در کانال های مختلف در جای دیگری قابل مشاهده میباشد.

خروجی تقویت کننده را باید به ورودی RF مدولاتور متصل کنید. ورودی تصویر DVR هم به Video In متصل خواهد شد. در صورت داشتن صدا در محل میتوانید خروجی صدای DVR را نیز به Audio In مدولاتور متصل کنید و نهایتا خروجی RF را به اسپلیتر خود متصل می کنید.
پس از روشن کردن دستگاه از طریق کلیدها و سون سگمنت موجود بر روی مدولاتور خواهید توانست کانال مورد نظر خود برای نمایش تصاویر دوربین مداربسته را انتخاب کنید.

استفاده از آنتن مرکزی برای دیدن تصاویر دوربین مداربسته چه مزایا و معایبی دارد؟

مزایا

  • سادگی  و راحتی : با استفاده از آنتن مرکزی برای دیدن تصاویر، تصاویر دوربین ها به صورت یکی از شبکه های تلویزیونی تبدیل خواهد شد. مشاهده تصاویر به این صورت برای افرادی که هیچ اطلاعات فنی یا کامپیوتری ندارند به راحتی قابل انجام خواهد بود.
  • هزینه پایین  مرقون به صرفه بودن: هزینه اتصال دوربین به سیستم آنتن مرکزی بسیار ناچیز و در حد خرید یک مدولاتور و تنظیم آن خواهد بود.

معایب

  • عدم امکان بازپخش تصاویر از دستگاه DVR: متاسفانه با اتصال سیستم مداربسته به آنتن مرکزی شما امکان بازبینی تصاویر یا دسترسی به منوهای دستگاه را در محل نمایش آنها نخواهید داشت.
  • رزولوشن پایین و کیفیت پایین: با توجه به انتقال تصاویر دوربین ها به صورت PAL رزولوشن تصویر دوربین ها به شدت در محل نمایش کاهش خواهد یافت.

در صورتی که میتوانید برای مجتمع خود یک شبکه بیسیم راه اندازی کنید و انتقال تصویر دوربین مداربسته با آنتن بیسیم را انجام دهید در نهایت تصاویر با کیفیت بالاتری خواهید داشت که برای شما بسیار بهتر خواهد بود.

نتیجه گیری برای نصب دوربین مداربسته به آنتن مرکزی

ما به شما توصیه میکنیم حتما از نصب دوربین مداربسته برای محل کار یا منزل خود استفاده نمایید و با استفاده از دزدگیر امنیت خود را افزایش دهید.

توصیه میشود برای خرید دوربین مداربسته جهت نصب به دستگاه DVR از فروشگاههای معتبر خرید نمایید. در این راستا میتوانید از فروشگاه دوربین مداربسته آریا خرید نمایید و یا مشاوره در مورد دوربین مداربسته خود را به ما بسپارید.

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ نادری طبقه ۴ واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته با هزینه بسیار پایین می باشد.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

X