دوربین مداربسته بیسیم

دوربین های WiFi ابزاری عالی برای تمام افراد در زندگی مدرن برای پیگیری موارد موجود در منزل و یا محل کار خود و نظارت بر کارهای مهم هنگام کار در جای دیگر است پس استفاده دوربین مداربسته بیسیم حتما مورد نیاز شما است. دوربین های خوب قرار گرفته به شما امکان می دهند تا از تمام زوایایی که برای مشا مهم است استفاده نماید و نرا به صورت آنلاین مشاهده نماید و شما را از سیم کشی بینیاز کند، کاربردهای دوربین مداربسته بی سیم به اندازه نیاز شما متنوع است. با کمی برنامه ریزی می توانید دوربینی نصب کنید که روزهای کاری شما را آسان تر می کند.

کیفیت دوربین اولین چیزی است که باید در نظر بگیرید. دوربینی را انتخاب کنید که به اندازه کافی محکم باشد تا با محیط کار شما همگام باشد (و مطمئن شوید که سازنده با یک دوره ضمانت طولانی از ادعای خود حمایت می کند و حتما دارای خدمات پس از فروش دوربین مداربسته بیسیم هست). دوربین شما همچنین باید در استفاده و نصب آسان باشد ، نه تنها در تبلیغات بلکه در واقعیت. مدت زمان نصب می تواند از چند دقیقه تا چند ساعت متغیر باشد.

بعد از انتخاب دوربین مداربسته WiFi که مناسب شماست ، مرحله بعدی نصب و راه اندازی است. نصب یک قدم مهم است زیرا تعیین می کند عملکرد دوربین شما به چه شکلی خوب است. بنابراین ارزش آن را دارد که لحظه ای قبل از شروع فکر کردن به آن فکر کنید. در اینجا چند دستورالعمل برای ساخت بهترین نصب ممکن و چند نکته برای چگونگی برطرف کردن مشکلات در قرار دادن دوربین مداربسته خود آورده شده است.

مراحل راه اندازی دوربین مداربسته در زیر برای شما توضیح داده شده است و در صورتی که خود شما نتوانستید آن را نصب کنید میتوانید از خدمات ما در زمینه راه اندازی دوربین مداربسته استفاده نمایید تا بهترین قیمت و کیفیت را برای شما داشته باشیم.

دوربین و روتر خود را قرار دهید

استفاده از کابل برای دوربین مداربسته بیسیم

استفاده از کابل برای دوربین مداربسته بیسیم

سیگنال های WiFi (بی سیم) در یک خط مستقیم از دوربین مداربسته خود به روتر WiFi شما منتقل می کنند. مانند همه سیگنال های رادیویی ، اگر موانع زیادی در مسیر سیگنال وجود داشته باشد ، کیفیت بدتر می شود. درختان ، دیوارهای ضخیم و تجهیزات همه مانع سیگنال دوربین محل زندگی شما شما می شوند و می توانند منجر به بدتر شدن دریافت و کیفیت پایین فیلم شوند. روتر WiFi شما اغلب در محل زندگی شما یا بعضی اوقات در یک دفتر قرار می گیرد. روتر وای فای و دوربین خود را به گونه ای قرار دهید که هرچه ممکن است محدودیت هایی در بینش داشته باشید.

روتر را در یک پنجره روبرو دوربین های خود قرار دهید یا در نزدیکی دیواری قرار بگیرید که در موقعیت مکانی دوربین قرار دارد.

دوربین مداربسته بیسیم در خانه

دوربین مداربسته بیسیم در خانه

در مسیر سیگنال WiFi از درختان ، تجهیزات فلزی و دیوارهای بتونی ضخیم خودداری کنید.

موانع نصب دوربین مداربسته بیسیم

موانع راه اندازی دوربین مداربسته بیسیم

با استفاده از تلفن هوشمند خود ، دریافت WiFi را در محل دوربین برنامه ریزی شده خود بررسی کنید.

چک کردن کیفی آتن دهی WIFI

چک کردن کیفی آتن دهی WIFI

از نصب دوربین با آتن دهی ضعیف اجتناب نمایید.

حداکثر فاصله دوربین مداربسته بیسیم

حداکثر فاصله دوربین مداربسته بیسیم

هنگامی که سیگنال به طور مورب از طریق یک دیوار عبور می کند ، انسداد بسیار افزایش می یابد. یک دیوار بتونی 20 سانتی متر می تواند هنگام عبور سیگنال از طول دیوار ، به همان اندازه یک دیوار بتونی چندین ضخامت ایجاد کند.

دامنه دوربین مداربسته بیسیم خود را گسترش دهید

قرارگیری دوربین شما نباید به استحکام سیگنال یا نیاز به دید کاملاً محدود باشد. برای به دست آوردن بیشترین استفاده از دوربین محل زندگی خود مهم است که بتوانید آن را در محلی که بیشتر به آن احتیاج دارید ، قرار دهید. خوشبختانه راه حل های مختلفی برای گسترش دامنه دوربین WiFi شما و کار در مکان های دشوار با بسیاری از موانع وجود دارد.

محل نصب دوربین مداربسته بیسیم

مزایای استفاده از دوربین مداربسته بیسیم

یک آنتن خارجی با کابل به دوربین شما وصل می شود و به شما امکان می دهد آنتن خود را در فضای بیرون و با یک دید روشن تر به روتر WiFi خود قرار دهید. حتماً آنتن خارجی را با اتصال مناسب و طول کابل کافی خریداری کنید.

یک توسعه دهنده WiFi (یا روتر Bridge) مانند روتر دوم عمل می کند. دوربین شما به جای روتر شما به صورت بی سیم به توسعه دهنده WiFi متصل می شود. حتماً افزونه WiFi خود را آزمایش کرده و در همان مکان قرار دهید تا روتر WiFi را در همان مکان قرار دهید تا بهترین کارایی از دوربین مداربسته را داشته باشید.

اکستندر wifi برای دوربین مداربسته

دیاگرام دوربین مداربسته بیسیم

از روتر موبایل استفاده کنید

برای مکان های بسیار دور یک روتر موبایل بهترین گزینه است. یک روتر موبایل از طریق WiFi و از طریق شبکه تلفن همراه به دوربین محل زندگی شما متصل می شود. از داده ها فقط در هنگام تماشای دوربین مداربسته استفاده می کنید.

استفاده از روتر در دوربین مداربسته

روش راه اندازی دوربین مداربسته بیسیم

از کابل شبکه استفاده کنید

برای مکانهای نزدیک اما دشوار (پشت دیوارهای بتونی ضخیم ، فلز یا زیرزمین) یک کابل شبکه (اترنت) باید انتخاب شما باشد. با استفاده از کابل شبکه ، عملکرد بی سیم دوربین خود را دور می زنید و به جای آن همه داده ها را از طریق کابل ارسال می کنید. با استفاده از یک دستگاه توسعه دهنده WiFi ، می توانید دوربین خود را در مکان هایی قرار دهید که هم مشکل باشند و هم از راه دور.

استفاده از کابل برای دوربین مداربسته بیسیم

دوربین مداربسته بیسیم

نتیجه گیری

ما به شما توصیه میکنیم حتما از نصب دوربین مداربسته برای محل کار یا منزل خود استفاده نمایید و با استفاده از دزدگیر امنیت خود را افزایش دهید، یکی از جاهایی که دوربین مداربسته بیسیم نصب می شود جهت راه نصب دوربین مداربسته میباشد.

توصیه میشود برای خرید دوربین مداربسته دید در شب جهت نصب به دستگاه DVR از فروشگاههای معتبر خرید نمایید. در این راستا میتوانید از فروشگاه دوربین مداربسته آریا خرید نمایید و یا نصب دوربین مداربسته بیسیم خود را به ما بسپارید.

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ امجد طبقه ۴ واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته به هزینه بسیار پایین می باشد.

ایمان قنبری
author-avatar

درباره ایمان قنبری

متولد 1364 در تهران هستم و دارای مدرک فوق لیسانس کامپیوتر (سخت افزار) از دانشگاه امیرکبیر ( پلی تکنیک) بوده که از سال 1383 در حوزه دوربین مداربسته و سیستمهای حفاظتی و نظارتی در حال فعالیت هستم. از سال 1398 با تاسیس شرکت چشمان بیدار آریا در حال ارائه خدمات فنی و مهندسی به تمامی ارگانها و شرکتهای خصوصی برای نصب دوربین مداربسته میباشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *