نصب دوربین مداربسته در استادیوم ها

نصب دوربین مداربسته در استادیوم ها می تواند در جهت حفظ و افزایش امنیت باشد. در رویدادهای ورزشی، جمعیت بسیار زیادی در گرد هم می آیند که ممکن است فعالیت های مجرمانه ای را انجام دهند و به همین دلیل نصب دوربین مداربسته در این چنین مکان هایی لازم و ضروری است تا بازیکنان و کارکنان بتوانند با خیال راحت کار کنند.

نصب دوربین مداربسته در استادیوم ها

نصب دوربین مداربسته در استادیوم ها

مزایای نصب دوربین مداربسته در استادیوم ها

کنترل جمعیت در رویدادهای ورزشی، جمعیت بسیار زیادی در استادیوم گرد هم می آیند و با دوربین مداربسته می توان کلیه فعالیت های جمعیت را کنترل کرد. می توان با دوربین مداربسته از بروز اغتشاشات و بی نظمی ها در استادیوم ها جلوگیری کرد.

سهولت نصب امروزه دوربین های مداربسته را می توان در هر محلی نصب کرد. می توان دوربین های مداربسته IP را در ورزشگاه نصب کرده و آن ها را بهم متصل کرد و در صورت ضرورت می توان بر تعداد آن ها افزود.

کنترل ترافیک جمعیت با دوربین مداربسته می توان ترافیک و رفت و آمد جمعیت را به راحتی کنترل کرد. کنترل بخش های پرترافیک محل برگزاری مسابقات می تواند مزیت مهمی محسوب شود. هر چقدر که جمعیت بیشتری در محل برگزاری مسابقات گرد هم آیند، وظیفه اپراتورهای دوربین مداربسته سخت تر خواهد بود.

محافظت از بازیکنان متاسفانه هنگام رویدادهای ورزشی، آزار و اذیت بازیکنان به طور مکرر رخ می دهد. پرتاب اشیای نوک تیز به بازیکنان و درگیری با آن ها در زمین فوتبال از متداول ترین کارهایی است رخ می دهد. با دوربین مداربسته می توان از وقوع چنین وقایعی جلوگیری کرد.

پیشگیری از وقوع خشونت با دوربین مداربسته می توان از وقوع این چنین جرائمی جلوگیری کرد. در بسیاری از رویدادهای ورزشی، بسیاری از تماشاگران بخاطر احساسات این کارها را انجام می دهند.

کنترل از راه دور با دوربین مداربسته می توان کلیه حرکات و فعالیت های جمعیت که اکثر آن ها جوان هستند را کنترل کرد و از آن جایی که دوربین مداربسته به گوشی، لپ تاپ و تبلت متصل می شوند می توان به راحتی جمعیت را کنترل کرد.

خطرات نصب دوربین مداربسته

حفظ حریم خصوصی با دوربین مداربسته می توان همه بخش های استادیوم را کنترل کرد ولی رعایت حریم خصوصی نیز از ضروریات لازم و ضروری است. لازم است که در برخی بخش های استادیوم مانند حمام، نصب دوربین مداربسته ممنوع باشد.

خسارت و خرابکاری دوربین مداربسته لازم است که ضد وندال باشد تا نسبت به خرابکاری و تخریب مقاوم باشد. همچنین این چنین دوربین هایی لازم است که در ارتفاع های بالا و دور از دسترس نصب شوند.

نصب دوربین مداربسته در استادیوم ها

نصب دوربین مداربسته در استادیوم ها

تنظیم دوربین مداربسته

در تنظیم دوربین مداربسته لازم است که دقت زیادی به عمل آورد تا بتوان با آن کلیه فعالیت ها و حرکات را کنترل کرد. هر چقدر که تعداد دوربین مداربسته زیاد باشد به همان اندازه می توان جمعیت را کنترل کرد.

عوامل موثر بر نصب دوربین مداربسته در استادیوم

 • بیشترین خطر امنیتی
 • امکان کنترل جمعیت
 • شناسایی سیستم های امنیتی فعلی
 • شناسایی رویدادهای ورزشی فوق العاده و عادی
 • تشخیص امکان خرابکاری و تخریب
 • تقابل ورزشکاران و تماشاچیان
 • امکان سرقت اسباب و تجهیزات
 • پارکینگ
 • کنترل ورودی و خروجی
 • کنترل رستوران و کافه
 • تعداد پرسنل و نیروهای امنیتی
 • شناسایی بخش های مهم

توصیه های مهم برای نصب دوربین مداربسته

دوربین مداربسته در مکان ها و بخش هایی نصب کنید که بتوانید جمعیت را به راحتی کنترل کنید. دوربین مداربسته لازم است که به موبایل، لپ تاپ و تبلت متصل شده تا بتوان جمعیت را به راحتی کنترل کرد. با بزرگنمایی می توانید از ورود افراد مشکوک به استادیوم جلوگیری کنید. نصب دوربین مداربسته در ورودی ها و خروجی ها لازم و ضروری است. دوربین مداربسته را در محلی های نصب کنید که بتوانید کلیه حرکات و فعالیت های جمعیت را کنترل کنید.

نصب دوربین مداربسته و حفظ امنیت استادیوم

با دوربین مداربسته می توان کلیه رویدادهای ورزشی را با امنیت بالا برگزار کرده و حتی جان بازیکنان و کارکنان استادیوم را نیز می توان به بهترین شکل ممکن تامین کرد. می توان انواع و اقسام دوربین مداربسته را نصب کرد. ولی دوربین های دام و PTZ مهم ترین دوربین هایی هستند که در استادیوم به فراوانی نصب می شوند. دوربین مداربسته را می توان در داخل باکس هایی نگهداری کرد و این کار در حفظ دوربین نقش موثری دارد. دوربین هایی با کلاس حفاظتی IP66 برای نصب لازم و ضروری هستند. از آن جایی که دوربین های PTZ  در همه جهت می چرخند، بنابراین برای کنترل جمعیت استادیوم لازم و ضروری هستند. فضای ذخیره سازی بالایی دارند و شما می توانید کل تصاویر و ویدئوهای یک هفته را ذخیره کرده و بعدها از آن نسخه پشتیبان تهیه کنید.

دوربین IP FULL HD

با نصب دوربین های IP FULL HD میتوانید با کیفیت هرچه تمام، جمعیت استادیوم را کنترل کنید. نصب دوربین مداربسته 1920×1080 می توانید تصاویر با کیفیتی را دریافت کنید. هر چقدر که پیکسل دوربین بالا باشد به همان اندازه تصاویر با کیفیتی را دریافت خواهید کرد.

نصب دوربین مداربسته در استادیوم ها

نصب دوربین مداربسته در استادیوم ها

نصب دوربین مداربسته در استادیوم ها

مزیت شرح
کنترل جمعیت پیشگیری از وقوع کارها و فعالیت های مجرمانه
نصب آسان نصب ساده و آسان در هر بخش از استادیوم
کنترل ترافیک جمعیت کنترل جمعیت در بخش های ورودی و خروجی
محافظت از بازیکنان جلوگیری از کارهای خشونت آمیز نسبت به بازیکنان
پیشگیری از وقوع خشونت پیشگیری از کارهای خشونت آمیز نسبت به بازیکنان
کنترل از راه دور کنترل جمعیت با اتصال دوربین مداربسته به موبایل، لپ تاپ، تبلت
مزایای نصب دوربین مداربسته در استادیوم

نتیجه گیری در مورد “ نصب دوربین مداربسته در استادیوم ها

این مقاله آموزشی در مورد ” نصب دوربین مداربسته در استادیوم ها “و کاربردهای آن را در دنیای دوربین مداربسته ، مورد بحث و بررسی قرار داریم، توصیه میکنیم که در صورت نیاز به خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته با نفرات/ شرکت های دارای تجربه کافی در این حوزه مشورت نمایید.

درباره چه صحبت کردیم؟

” نصب دوربین مداربسته در استادیوم ها “/ مزایای نصب دوربین مداربسته در استادیوم ها/

تماس با ما:

فروشگاه دوربین مداربسته آریا به عنوان تولید کننده دوربین مداربسته با برند INFINITY با ۲ سال گارانتی طلایی آریا به آدرس تهران خیابان جمهوری بعد از پل حافظ، پاساژ امجد طبقه ۴ .واحد ۱۲ ، ۰۲۱۶۶۷۲۹۰۴۱ – ۰۹۱۲۲۸۸۹۳۴۶ ، آماده ارائه خدمات نصب دوربین مدار بسته با هزینه بسیار پایین می باشد.

author-avatar

درباره ایمان قنبری

متولد 1364 در تهران هستم و دارای مدرک فوق لیسانس کامپیوتر (سخت افزار) از دانشگاه امیرکبیر ( پلی تکنیک) بوده که از سال 1383 در حوزه دوربین مداربسته و سیستمهای حفاظتی و نظارتی در حال فعالیت هستم. از سال 1398 با تاسیس شرکت چشمان بیدار آریا در حال ارائه خدمات فنی و مهندسی به تمامی ارگانها و شرکتهای خصوصی برای نصب دوربین مداربسته میباشیم.