loading cctv

نصب دوربین مداربسته در رستوران

Rate this post

نصب دوربین مداربسته در رستوران

رستوران‌ها به صورت روزانه با طیف گسترده‌‌ای از چالش‌های امنیتی مواجه می‌شوند. مزایای یک سیستم مانیتورینگ ویدئویی یا سیستم دوربین مداربسته که به خوبی نصب شده باشد می‌تواند ایمنی و امنیت را برای مشتریان، کارکنان و صاحبان کسب و کار به طور یکسان افزایش دهد، لذا لازم است برای نصب دوربین مداربسته در رستوران یکسری الزامات و شرایط را رعایت نمود، در این مقاله در خصوص این موضوع اطلاعات کافی ارائه خواهد شد.

مزایای نصب دوربین مداربسته در رستوران

1- نصب آسان : نظارت تصویری رستوران آسان است. بر خلاف دوربین‌های آنالوگ ، دوربین مداربسته IP برای رستوران‌ها بسیار مناسب است، همه چیزهایی که لازم دارید انجام دهید این است که دوربین‌ها و ضبط کننده ی خود را وصل کنید و همچنین کابل کواکسیال نیز لازم ندارد.

2- جلوگیری از سرقت : نظارت تصویری می‌تواند به جلوگیری از سرقت کمک کند و یک دوربین امنیتی در محل مناسب می‌تواند «غذا و تخت» را که مشتریان استفاده می‌کنند تحت نظر داشته باشد.

3- دعوا و خشونت کمتر : نصب دوربین مداربسته در رستوران باعث کاهش دعوا و خشونت در رستوران می‌شود که این امر برای صاحبان شغل رستوران داری بسیار مهم است.

4- در هر زمان فیلم را چک کنید: با یک شبکه دوربین IP و یک NVR (ضبط ویدئویی شبکه) می‌توانید فیلم‌ها را از طریق اینترنت پخش کنید، و به شما این اجازه را می‌دهد که در هر زمان در رستوران یا بیرون از رستوران دوربین مداربسته خود را چک کنید. این کاملا مناسب است اگر شما یک رستوران زنجیره‌‌ای دارید می‌توانید در مکان‌های مختلف بدون نیاز به حضور چندین مکان را در یک زمان بررسی کنید.

نکاتی که باید قبل از نصب دوربین مداربسته در رستوران در نظر بگیرید

نیازهای امنیتی برای رستوران‌ها بستگی به بسیاری از عوامل مختلف دارد. سیستم نظارت مناسب برای یک رستوران ممکن است برای دیگری کار نکند. هنگام تنظیم دوربین‌های امنیتی، هر یک از عوامل زیر را در نظر بگیرید:

  • آیا در گذشته در رستوران خود شاهد دعوا بودید؟
  • آیا مشکلی با «غذا خوردن » یا سرقت مشتری دارید؟
  • چه چیزی را مهمترین خطر امنیتی درنظر دارید؟
  • چه سیستم های امنیتی در حال حاضر در رستوران دارید؟
  • آیا شما احساس می کنید که محله شما به امنیت کلی شما کمک می کند؟
  • آیا در موارد خاص روزانه و یا رویدادهایی که مشتریان بیشتری را در رستوران خود دارید مانند برگرزاری مراسمات جشنی و یا غیره و یا در طول شام، ناهارو غیره از شما سوء استفاده شده است؟
  • آیا با سرقت کارکنان دچار مشکل شده اید (دزدیدن مشخصات مشتری، سرقت مواد غذایی، دادن غذای رایگان یا نوشیدنی)
  • آیا رستوران شما پارکینگ دارد؟
  • آیا در آشپزخانه خود مشکل دارید؟
نصب دوربین مداربسته در رستوران

برای نصب دوربین مدار بسته در رستوران به چه نکاتی توجه کنیم؟

1-کابل کشی : سیم کشی دوربین مداربسته یکی از جنبه‌های مهم خدمات نصب است که بسیار تحت تاثیر موقعیت قرار می‌گیرد. دوربین‌هایی که به خوبی بین دیوارها و سقف پنهان شده‌اند، امکان کابل‌کشی آسان را دارند. کابل کشی که به خوبی پنهان باشد، امنیت رستوران شما را تقویت می‌کند. این به این دلیل است که تداخل در سیستم کابل‌کشی، عملکرد دوربین‌ها را به خطر می‌اندازد. همچنین مخفی کردن کابل دوربین باعث می‌شود که مشکلی در طراحی داخلی رستوران ایجاد نشود.

2-موقعیت یابی دوربین ها : کابل کشی یکی دیگر از جنبه‌های دوربین‌های مدار بسته رستوران است که بسیار تحت تاثیر موقعیت قرار می‌گیرد. دوربین‌هایی که به خوبی بین دیوارها و سقف پنهان شده‌اند، امکان کابل‌کشی آسان را دارند. کابل کشی که به خوبی پنهان باشد، امنیت رستوران شما را تقویت می‌کند. این به این دلیل است که تداخل در سیستم کابل‌کشی، عملکرد دوربین‌ها را به خطر می‌اندازد. همچنین مخفی کردن کابل دوربین باعث می‌شود که مشکلی در طراحی داخلی رستوران ایجاد نشود.

3-روشنایی : برای کارآمدی دوربین های مداربسته، باید نورپردازی رستوران به شکلی مناسب باشد. در غیر این صورت نمی‌توانید چیزی را مشاهده کنید. دوربین‌ها باید در مناطقی قرار بگیرند که از نور کافی برخوردار باشند تا دید واضح داشته باشند. دوربین‌هایی که دارای نور مادون قرمز هستند برای دیدن امکان نیازی به نور ندارند، بنابراین باید نوع دوربینی را که برای رستوران می‌خرید خوب باشد. پس دوربین‌های مادون قرمز را برای مناطق تاریک در نظر بگیرید، چون نیازی به نور ندارند و دوربین‌های معمولی را برای مناطقی که نور کافی دارند در نظر بگیرید. زیرا آنها برای عملکرد خوب به نور نیاز دارند.

مشاوره برای نصب دوربین مداربسته در رستوران

از دوربین های امنیتی را در مکان‌های باز مانند رستوران‌های ناهار خوری برای محافظت از مشتریان و جلوگیری از سرقت استفاده کنید.

دوربین های موجود در آشپزخانه شما می‌توانند به ایمنی محل کار شما نظارت داشته باشند و امکانات خود را در برابر دوربین های بهداشت شهری نگهداری کنند.دوربین های اطراف، درنزدیکی ورودی ها و خروجی ها برای گرفتن عکس از هر مشتری و بازدید کننده به عنوان امنیت بیشتر برای رستوران و خود آنها باشد.دوربین های ثابت در نزدیکی دفتر و ثبت پول نقد می تواند کمک به جلوگیری از سرقت باشد.

انتخاب دوربین مدار بسته مناسب برای نصب در رستوران

برای نصب دوربین مداربسته در رستوران، می‌بایست دوربین‌هایی متناسب با نما، شکل و دکوراسیون را در نظر گرفت، به عنوان مثال برای محیط‌های داخلی، بهتر است از دوربین‌های بولت و یا دام که دارای شکل ظاهری معقول و معمول هستند استفاده کرد.

یکی از مناسب‌ترین و بهترین دوربین‌های مدار بسته‌‌ای که می‌توان در پارکینگ رستوران نصب کنید دوربین مداربسته اسپید دام و یا گردان است. این دوربین‌ها نسبت به سایر دوربین‌های مدار بسته انعطاف بیشتری دارند. با استفاده از این دوربین‌ها می‌توان تمامی قسمت‌های پارکینگ را مورد نظارت و کنترل قرار داد تا امنیت بیشتری در پارکینگ رستوران برقرار شود. این دوربین‌های امنیتی به شما این اجازه را می‌دهند که زاویه دید خود را به راحتی تنظیم کنید. این دوربین‌ها معمولا قدرت زوم بالایی دارند و به راحتی با استفاده از آن می‌توانید هر چیزی را با دقت زیاد مشاهده نمایید.

نتیجه گیری

اگر شما رستوران دار هستید ما به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما در رستوران خود جهت نظارت بر کلیه کار های انجام شده پرسنل خود و امنیت مشتریان خود اقدام به نصب دوربین مداربسته کنید.کارشناسان شرکت چشمان بیدار آریا شمارا به صورت کامل در این مورد راهنمایی و کمک می‌کند.

خوشحال می‌‌شویم پیشنهادات و انتقادات خود را نسبت به این مقاله در قسمت کامنت‌های این پست برای ما به اشتراک بگذارید.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

X